Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zasto Ja postojim?

Ići dole 
+5
Veritas
Sumadijacafee
neven
SNEZA_
gorskooko
9 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 12 Jan 2008, 10:38

Da li ste se nekada zapitali: "Koja je svrha mog postojanja"?

Veliki filozofi kazu da je svaki covek obdaren nekim talentom, kojim ce doprineti svetu koji ga okruzuje, samo je pitanje da li ce ga u toku zivota otkriti ili ne?
Da li ste vi sigurni da ste ga otkrili?

Bez obzira cime se bavim, kada razmisljam o ovome, na kraju i dalje ostane jedan veliki upitnik! (?) bounce
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 12 Jan 2008, 10:40

Sve sto covjek moze da radi jeste da radi. Frojd rece da rad covjeku daje iluziju smisla zivota! affraid
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 12 Jan 2008, 11:44

Bravo ljiljana!
Vecito pitanje i bezbroj odgovora super:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeNed 13 Jan 2008, 13:06

Zasto ja postojim? Ne znam. Ma koliko to izgledalo glupo ili prepotentno, jednostavno mislim da to niko stvarno ne zna.
Za mene je zivot, sam po sebi, najveća tajna. Volim da citam i trudim se da razumem, ''trpam nos'' u vidjenja, saznanja, opise iskustava velikih ljudi... study pa razmisljam o tome sad ovako, sad onako. Za nesto iskustveno znam da je tako, ali masu stvari, pogotovo ako se radi o emocijalnom iskustvu - ni elementarno ne mogu da osetim ili pojmim. Ne samo zbog nedostatka dobro selektovanog, jezgrovitog znanja iz raznih oblasti, nego često i zato što se to protivi mom ''zdravom razumu''. A nemam ni vremena, ni snage, kao ni hrabrosti da previse ''uranjam'', ma koliko da me privlači. A sve mi izgleda da to i nema mnogo veze sa mišljnjem, logikom. Sklona sam da razmišljam po modelu da nista nije slucajno, ono - svako zasto ima svoje zato, uzrok i posledica, da sve ima svoje vreme i mesto. Da je u pitanju neki nepoznat poredak, ustanovljen po nekoj svojoj finoj prirodi, sa prirodnom uslovljenošću svega u ravnoteži, što se neprekidno menja zbog neprekidnog kretanja svega sto postoji. Ustvari, svrha postojanja - verovatno je odgovor jednostavan (kao i sve sto se zna), ali za mene je to - definitivno krupan zalogaj.
Inače, kakva god da je svrha postojanja, dobro je sto imam sve svoje ''centre sveta'' koje volim i moje mesto u njima, sto ima puno raznih lepota što mogu da nas ispune i ovaj zivot učine izdržljivim.
I dobro je što ljudi mogu da osecaju, u smilu da je svrha postojanja coveka - njegov kompletan razvoj, hod ka pozitivnom, ka ljubavi kao opste pozitivne emocije koja pokreće sve pozitivno i mislim da je naše najveće bogastvo, svaka boja zivota čisto emocijalne prirode. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimePon 14 Jan 2008, 21:44

flower Odgovor je jednostavan, zato shto tako treba da bude. Zato shto treba da "ispunim misiju" koju mi je Neko namenio. Zato shto treba da patim, volim, stvaram, ispashtam grehe, zasluzujem "nove" ispravljam "stare"....da rodim decu.....
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeUto 15 Jan 2008, 07:19

Rad kao iluzija smisla zivota?
Moguce. A možda je to hod ka smislu zivota.
A rad na sebi?
Ima li razlike izmedju rada i rada? kafa
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeUto 29 Jan 2008, 08:43

Zašto postojati :
Mnogo puta sam sebi postavio to pitanje. Dosta knjiga počitao da bih shvatio. Razni su odgovori koja postavljaju nova pitanja. Teža i još veća. Univerzum sa mnogo malih sićušnih zvezdica postavlja mnogo malih pitanja povezaano u jedno - Svrha Postojanja... Došli smo na svet svi kao jedan, golišavi neopterećeni.
Sa svrhom nekih prošlih života da gradimo budućnost, duhovno i radno sa iskušenjima i vlastitim dobrim delima.
Nema pravila,jer nema odgovora do sudnjeg trenutka,trenutka smrti.
A do tada molimo se za ispravnost naših puteva.
nevem :twisted:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 02 Feb 2008, 12:56

Ako bi trebali da najjednostavnije izrazite šta je vaša lična svakodnevna ''filozofija'' šta bi napisali?
Jedna od mojih je - Budi uvek najbolje što možeš, sa svima, svuda i u svemu! Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 02 Feb 2008, 13:36

gorskooko ::
Ako bi trebali da najjednostavnije izrazite šta je vaša lična svakodnevna ''filozofija'' šta bi napisali?
Jedna od mojih je - Budi uvek najbolje što možeš, sa svima, svuda i u svemu! Basketball
Tacno to je jedina mogucnost da budemo shto najbolji mozemo biti Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 02 Feb 2008, 15:39

Samo napred!!!
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 02 Feb 2008, 21:11

ljiljana ::
Samo napred!!!
daa: kao i mog drugara - Idemo dalje hVa:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 02 Feb 2008, 23:21

Lepa rec i gvozdena vrata otvara!
Ova mi je omiljena
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeUto 05 Feb 2008, 14:21

Ubedjena sam da je jedan od razloga postojanja biti ispunjen, pronaći i u svakom trenu biti svestan radosti življenja. Samo, ja to ne umem, a vi? elephant
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeUto 05 Feb 2008, 16:21

gorskooko ::
Ubedjena sam da je jedan od razloga postojanja biti ispunjen, pronaći i u svakom trenu biti svestan radosti življenja. Samo, ja to ne umem, a vi? elephant
Mislim da to niko ne ume dok ne dodje u situaciju da sagleda zivot na neki drugi nacin i sve lepe momente u zivotu, sve one trenutke radosti i srece na koje onda nije znao da ceni, ali...sitnice i male stvari cine zivot....nazalost, mnogi to kasno shvate :str: :str: :str:
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeUto 05 Feb 2008, 17:59

Zivi i iskoristi dan. flower hVa:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeČet 07 Feb 2008, 20:32

ljiljana ::
gorskooko ::
Ubedjena sam da je jedan od razloga postojanja biti ispunjen, pronaći i u svakom trenu biti svestan radosti življenja. Samo, ja to ne umem, a vi? elephant
Mislim da to niko ne ume dok ne dodje u situaciju da sagleda zivot na neki drugi nacin i sve lepe momente u zivotu, sve one trenutke radosti i srece na koje onda nije znao da ceni, ali...sitnice i male stvari cine zivot....nazalost, mnogi to kasno shvate :str: :str: :str:
Da, bre, to ljiljano super:
A koje su - mogla bi da napises na drugom mestu, aj, aj, bar kreni.... ko
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeČet 07 Feb 2008, 21:33

SM: SM: SM: SM: SM:
ma ne mogu sve da napisem, treba ljudima dati sansu da sami otkriju koje su to male stvari koje njima samima mnogo znace u zivotu, nema pravila, nisu svima iste lol! lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimePet 08 Feb 2008, 16:16

ljiljana ::
SM: SM: SM: SM: SM:
ma ne mogu sve da napisem, treba ljudima dati sansu da sami otkriju koje su to male stvari koje njima samima mnogo znace u zivotu, nema pravila, nisu svima iste lol! lol! lol! lol!
Ke: Ke: Ke: Ke: Ke: lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 09 Feb 2008, 17:05

Izvinjavam se shto cu da lupim,jedan moj prijatelj njegovo postajanje obrazlaze ovako: "Bolje da je moja majka rodila kamen,da svinje cesu dupe nego shto je mene rodila... SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 09 Feb 2008, 23:55

Sto SJaj to promeni fino bilo nekad da krmaca cese... Ke:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeNed 10 Feb 2008, 06:02

Mi i ne znamo koliko snage i kakve sve mogucnosti krije u sebi svako zivo stvorenje. I ne slutimo sta sve umemo. Budemo i prodjemo, a i ne saznamo sta smo sve mogli biti i uciniti. (Andrić) daa:
(Čak ni u jednom, jedinom danu ili pravom trenutku.)
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeUto 12 Feb 2008, 13:43

Izgleda da danas postojim da bi me upotrebljavali. Hmmm. pa neMORE i fen! Kad ne znaš šta drugo - jednostavno utekni elephant
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSre 20 Feb 2008, 19:18

Nauči da prihvatiš ono što ne zavisi od tebe ili objektivno ne možeš promeniti ...
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeČet 21 Feb 2008, 07:02

Ti postojis gorskooko, da nam poklonis svoje znanje, iskustvo...da od vas uz duzno postovsanje naucimo zivot ziveti i da u zvitu cinimo sto manje gresaka... Da nas ucis LJUBAVI, Svaranju, i oprastanju. Da nam kazes, kao gospodin "Galilej" da je istina jaca i od lomace... Vernost da je neraskidiv lanac Ljubavi...Da je zena dar boga coveku, za odmor i radost, utehu u savet... Uci nas gorskooko i ponesi moju ljubav sa sobom. jer tu gde cemo svi poci samo se ljubav sa sobom nosi.
HeHeHe... Nije tesko tebe zavoleti. CM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 23 Feb 2008, 09:58

Hvala Ti nevene. Da lljubav se sa sobom nosi. Samo bih dodala ovo - u svemu trebaš poći od sebe. daa:
Nego, nevene, bre, nisam ja ovde ''prosvetar'', šta Ti je? Mora da si ''pobrkao lončiće'' (udesiće me ''neko'' garant) SM: SM: SM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeČet 28 Feb 2008, 13:05

Neko mora da baca, a neko da ''vadi kestenje''... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeNed 02 Mar 2008, 12:50

Jeste li srećni? Umete li to da budete? Šta podrazumevate pod - biti srećan? Kako biti srećan?...

Kad bismo bili toliko razvijeni da komuniciramo mislima, ili bolje rečeno da potpuno osećamo jedni druge (još dublje od misli), sigurno bi znali da li je neko srećan ili nije.
Volela bih da pišete o tom generalnom emocionalnom osećanju životne sreće, zatim da li jeste/niste srećni, kako to vidite, osećate u sebi, a ne o onoj konkretnoj emociji koju u vama izaziva ono što volite ili ne volite, ili pojedini dogadjaji...
Aj' andjeli hVa:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zasto Ja postojim? Left_bar_bleue20/20Zasto Ja postojim? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeSub 08 Mar 2008, 13:23

Umjeće ljubavi je nebeski dar daa:
Nazad na vrh Ići dole
Veritas
Prijatelji
Prijatelji
Veritas


Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.02.2008

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeČet 20 Mar 2008, 06:53

"Kad bismo bili toliko razvijeni da komuniciramo mislima, ili bolje rečeno da potpuno osećamo jedni druge (još dublje od misli), sigurno bi znali da li je neko srećan ili nije. " (ovo sam citirao ali sa pogresnom primenom editovanja)



Takva pretpostavka je zadovoljenje -a time znachi i zasichenje- svih chula .. a to ima za posledicu gashenje svih chulnih funkcija ... pretpostavljeno kao stanje zvano "NIRVANA" ... nazalost u takvoj poziciji pojam sreće nestaje, gubi se kao besmisleno jer nema vishe emotivnih talasanja, oluje, bure i erupcije raznih čulnih promena i smenjivanja koje su karakteristika osećaja sreće. Daklem ovo je o potpunom osećanju sebe i drugih.
Sasvim je druga priča o komuniciranju mislima ... to je TELEPATIJA ... skoro sam imao prilike da se našalim a ko zna možda je baš ta šala sušta istina. Naime telepatija je para normalna pojava ... na koju je čovečanstvo izgubilo moralno pravo!... Ako uspete da dostignete moralno savršenstvo ili bar kako mu se približavate primetićete kao značajnu promenu baš to ... smisao za neverbalnu komunikaciju sa drugima. Misao dobija i novu, komunikativnu dimenziju. Na primerima se možete i sami uveriti.. u moralnim postupcima i neverbalno, razumeće Vas mnogo veći broj ljudi nego li u amoralnim postupcima! Svakako ste imali iskustvo "čiste" ljubavi koja se događa u tišini, kada se dva tela spajaju u skladu sinhronizovanih pokreta bez poručenih ili diktiranih pokreta. I nakon svega imate utisak da ste toliko toga smislenog i misaonog razmenili sa partnerom dok "nečiste" ljubavne igre Vas ne ostavljaju sa takvim utiskom! ('Embarassed')


Mozda imamo različita iskustva ?!? Ali skup svih iskustava čini prirodnu karakteristiku čovečanstva. ('Exclamation')
Exclamation Shocked Shocked Shocked Shocked


Poslednji put izmenio Veritas dana Pet 21 Mar 2008, 01:46, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitimeČet 20 Mar 2008, 10:47

gorskooko ::
Jeste li srećni? Umete li to da budete? Šta podrazumevate pod - biti srećan? Kako biti srećan?...

Kad bismo bili toliko razvijeni da komuniciramo mislima, ili bolje rečeno da potpuno osećamo jedni druge (još dublje od misli), sigurno bi znali da li je neko srećan ili nije.
Volela bih da pišete o tom generalnom emocionalnom osećanju životne sreće, zatim da li jeste/niste srećni, kako to vidite, osećate u sebi, a ne o onoj konkretnoj emociji koju u vama izaziva ono što volite ili ne volite, ili pojedini dogadjaji...
Aj' andjeli hVa:

Kada se jedna od njih dve razboli, ova mala chesce (prehlade...virusi), onda shvatim koliko choveku malo treba da bude srecan. U takvim momentima ( dok spustamo povishenu temperaturu, pomislim "Boze molim Ti se samo sto pre da ozdravi") i shvatim, da je zdravlje, nije fraza, najvece bogatstvo. Samo da su mi njih dve zdrave, dovoljno je da budem srecna. Very Happy CM:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zasto Ja postojim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto Ja postojim?   Zasto Ja postojim? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zasto Ja postojim?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» zasto ogledalo...
» Blog Duse
» Da li, kako i zasto postimo
» Zasto je bolje biti muskarac..
» musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: FILOZOFIJA-
Skoči na: