Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
ljiljana
Prijatelji
Prijatelji
ljiljana


Broj poruka : 711
Godina : 55
Datum upisa : 08.07.2008

musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty
PočaljiNaslov: musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce   musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce I_icon_minitimeNed 24 Avg 2008, 14:57

Jedna od zanimacija koja u vrelim avgustovskim danima zabavlja posetioce domaćih sajtova jeste i ovaj (imaginarni) razgovor između muža i žene koji su u najboljim godinama i koji razgovaraju – uz precizne podatke – o svom ljubavnom životu.
Reč najpre uzima ON, ali mu ni ONA ne ostaje dužna. A evo kako to izgleda:

Iz njegovog ugla

“Draga moja, tokom protekle godine pokusao sam da sa tobom vodim ljubav 365 puta. Uspeo sam 36 puta, što je u proseku jednom u 10 dana. Evo liste koja će pokazati zašto nisam uspevao češće:

54 puta čaršavi nisu bili čisti
17 puta je bilo suviše kasno
49 puta si bila previše umorna
20 puta ti je bilo previše toplo
15 puta si se pretvarala da spavaš
22 puta si imala glavobolju
17 puta si se plašila da ne probudimo decu
16 puta ti je lekar zabranio seks
12 puta ti je bio loš datum u mesecu
19 puta si morala rano da ustaneš
9 puta si rekla da ti nije do seksa
7 puta si izgorela na suncu
6 puta si do kasno gledala televiziju
5 puta nisi htela da pokvariš novu frizuru
3 puta si rekla da će nas čuti komšije
9 puta si rekla da će nas čuti tvoja majka.

Od onih 36 puta kad smo uspeli da vodimo ljubav, seks nije bio zadovoljavajući iz sledećih razloga:

6 puta si ležala kao klada
8 puta si me podsetila na pukotinu na plafonu
4 puta si mi rekla i da najzad završimo sa tim
7 puta sam morao da te probudim da ti kažem da sam svršio.
Jednom sam pomislio da sam te povredio pošto sam primetio da se ludački treseš.

Iz njenog ugla

Dragi moj, mislim da si malo pobrkao stvari. Evo razloga zašto od mene nisi dobio više nego što jesi:

5 puta si došao kuci potpuno pijan i od mačke pomislio da sam ja
36 puta nisi uopšte došao kuci
21 put ti se nije dalo
33 puta si svršio previše brzo
19 puta ti je kljoknuo pre seksa
38 puta si radio do kasno
10 puta si imao grčeve u nogama
29 puta si morao ranije da odeš na spavanje zbog sutrašnjeg basketa
2 puta si se potukao i udarili su te baš u testise
4 puta ti se zaglavio u rajsferšlusu
3 puta si bio prehlađen i imao si kijavicu
2 puta si bio povređen na basketu
20 puta si izgubio volju za seksom zato što si celog dana mislio na to
6 puta je tebe bolela glava
98 puta si bio zauzet gledanjem fudbala i košarke.


A što se tiče onih 36 puta kad nam se seks dogodio, ali nisi bio previše zadovoljan, evo objašnjenja:

Ležala sam “kao klada” onda kada si se bacio na krevet, a mene promašio, i počeo da nasrćeš na posteljinu.
Nisam govorila o pukotini na plafonu, već sam te pitala da li više voliš da budem odozdo ili odozgo.
Kada sam se onako ludački tresla to bilo je zato što si me toliko jako pritisnuo da sam se borila za vazduh.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Left_bar_bleue20/20musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty
PočaljiNaslov: Re: musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce   musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce I_icon_minitimeSub 13 Sep 2008, 08:00

lol! bezi

Aj' sad jedno po jedno iz oba ugla
(zene, nemojte da se gurate) SM:
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty
PočaljiNaslov: Re: musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce   musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce I_icon_minitimeSub 13 Sep 2008, 09:13

Ne razgovara se cesce, zato sto istina boli pa je mnogi radije precute.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Left_bar_bleue20/20musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty
PočaljiNaslov: Re: musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce   musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce I_icon_minitimePet 28 Nov 2008, 17:49

Sto, zvrchak alien
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Left_bar_bleue20/20musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty
PočaljiNaslov: Re: musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce   musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce I_icon_minitimeSub 10 Jan 2009, 11:34

ZAŠTO ŽENE GUBE VOLJU ZA SEKSOM?

„Može se živeti i bez toga!", „Imam još posla koji moram da završim", „Boli me glava", „Umorna sam..." Postoji niz izgovora kojima se žene koriste da bi izbegle seks. Mnogo je više bračnih parova koji više ne vode ljubav nego što se misli!

NAJČEŠĆI RAZLOZI ZBOG KOJIH ŽENE GUBE VOLJU ZA SEKSOM:

Više me ne voliš?

Ta rečenica, izgovorena u jastuk, boli i nameće osećaj krivice: sve je išlo tako dobro, a sad, odjednom, više ništa. Našu seksualnu želju vrlo teško je izmeriti. Postoje fiziološki razlozi koji su odgovorni za pad libida, ali najčešće se radi o psihološkim faktorima koji u nekom trenutku prevladaju. Ali, budite uvereni, izostanak polne želje sastavni je deo života baš kao i pad energije koji svi mi povremeno osetimo.

Navika

Ženska polna želja nije po prirodi toliko nagonska, već pre odgovara na zahtev. Ona je odgovor na partnerovu žudnju i ljubav. Ali, s vremenom i ljubav postaje deo navike, pa dolazi i do sukoba, jer partner više i ne pokušava da nas zavede.
On nas je odavno već osvojio. To je gotova stvar. Koja žena ne žali za romantičnim gestovima s početka ljubavne veze?

Majčinstvo

Faktori koji remete pojavu polne želje za vreme trudnoće i posle porođaja, složeni su i raznovrsni.
Fizički razlozi: umor, mučnina, napetost u dojkama u prvom tromesečju trudnoće, proširenost vulve, opuštenost mišića, naglašen osećaj umora posle porođaja, udvostručen brigom o bebi. Tu je i povećano lučenje hormona odgovornih za proizvodnju mleka koje izaziva osećaj opuštenosti i ispunjenosti, i samim tim slabi potreba za seksom.

Psihološki razlozi: neopravdan strah da će se vođenjem ljubavi povrediti beba; osećaj ispunjenosti svega što donosi majčinstvo; strah da ćemo noću probuditi dete koje spava u istoj sobi; nezadovoljstvo zbog viška kilograma koje je teško izgubiti...

Emocionalni razlozi: ponašanje budućeg oca (gubitak polne želje, strah...); promena statusa para posle rođenja prvog deteta, kad se ljubavničko partnerstvo pretvara u roditeljsko...

Menopauza

Menopauza je obeležena znatnim padom polne želje zbog prestanka rada jajnika i lučenja estrogena i progesterona. Taj trajni i odlučujući nedostatak estrogena dovodi do smetnji kao što su suvoća vagine i izostanak polne želje. Zapravo, jajnici još luče neznatnu količinu hormona, koja je različita od žene do žene, pa to objašnjava zbog čega neke imaju izraženije smetnje od drugih. Ali i u tome psihološki razlozi igraju važnu ulogu: s prestankom menstruacije, mnoge žene sumnjaju u sopstvenu ženstvenost.

Stres i životni udarci

Svakodnevne stresne situacije u životu žena između 30. i 45. godine, mogu da se završe teskobom, a prvi znak depresije je smanjenje polne želje. Iako žene retko povezuju svoju premorenost s gubitkom polne želje, kod najvećeg broja žena radi se upravo o tome. Ako je, pored toga, zateknu teški životni udarci kao što su smrt roditelja ili objava teške bolesti, shvatljivo je što ženi u tim okolnostima ljubavne igre nisu najvažnija stvar.

Pilula ili neprikladno hormonsko lečenje

Pojedine žene žale se na izostanak seksualne želje dok koriste pilule protiv začeća, a razlog se verovatno krije u psihološkim faktorima. Uzimajući pilulu, nada za moguću trudnoću je otklonjena. Ali, kako većina žena priželjkuje da zatrudni, pod tim uslovima seks ih više ne zanima, tvrde neki seksolozi.
Kod pojedinih žena postoji i strah od dodatnog uzimanja hormona. S druge strane, loš odabir kontraceptivne pilule, s prevelikom dozom progesterona, može da izazvove suvoću vagine i samim tim da oteža polne odnose, ali i da izazove smanjenje libida.

Ozbiljna bolest i posledice operacije

Objava teške bolesti, kao što je npr. rak, odmah potiskuje ljubavni život u drugi plan. Šok koji izazove postavljena dijagnoza bolesti uzdrma celokupni emocionalni sistem. Telo, koje smo do tada doživljavali kao potporu žudnje i užitka, postaje bolesno i slabo. Tu su i postupci lečenja koji mogu da priguše seksualnu želju.
Operacije često stvaraju takve psihičke traume, naročito kad se radi o uklanjanju dojki jer tu se zadire u najveće simbole ženstvenosti. I zato partnerova podrška u takvim slučajevima može biti od presudne važnosti.
Šećerna bolest

Normalan nivo šećera u krvi važan je za polno funkcionisanje. Povišen nivo šećera može da podstakne rast gljivica u području vagine, a bol i svrab sigurno ne bude seksualnu želju. Tu je i strah od hipoglikemijske krize tokom odnosa, koji može da ohladi strast. Taj nagli pad šećera u krvi, međutim, vrlo je redak u toku ljubavnog čina. Dugoročne komplikacije šećerne bolesti, koje mogu da utiču na nervni sistem, pre će da naškode muškarcima nego ženama jer mogu da dovedu do izostanka erekcije.

Poremećaj štitaste žlezde

Ako je pad libida propraćen iznurenošću bez vidljivog razloga, povećanom telesnom težinom, osećajem hladnoće i kad je toplo, gubitkom pamćenja, gubitkom kose i lomljivim noktima, možda se radi o nepravilnom radu štitaste žlezde.
Ako ta žlezda ne luči dovoljno hormona, organizam funkcioniše usporeno, a provera količine hormona u krvi kao i odgovarajuće lečenje, najčešće sve dovode u red.

Pomoć muških hormona

Jajnici luče i malu količinu muškog hormona androgena, koji predstavlja hormon seksualne želje. U Sjedinjenim Državama već nekoliko godina koriste se male doze testosterona i DHEA, u obliku tableta, injekcija, flastera i lokalnih gelova, kako bi se podstakla polna želja kod žena. Međutim, nedokazana delotvornost tih proizvoda, kao i strah od nuspojava kao što su gojaznost i pojava malja, glavna su prepreka za njihovu pojavu na tržištu EU.

Hormoni i seksualne želje

Smanjeno lučenje hormona DHEA smatra se krivcem za gubitak seksualne želje, ali naknadno uzimanje ovog hormona nije nikada pružilo prave dokaze o polnoj uzbuđenosti.
- Smatra se da žene više vole da vode ljubav u vreme ovulacije, jer je u tom periodu telo najbogatije estrogenom.
- Ako je posle porođaja seksualna želja smanjena, krivac može da bude lučenje prolaktina, čiji porast koči libido.
- Da li ste znali da oksitocin, hormon koji podstiče trudove pri porođaju, pokreće i orgazme?

/Kopirano - autor: Milica Prelević/
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Left_bar_bleue0/0musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty
PočaljiNaslov: Re: musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce   musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce I_icon_minitimeSub 10 Jan 2009, 21:23

Seksualna žudnja kod žena se stvara u mislima, želji. Naročito je važna i presudna u zrelim godinama. Nadomešćuje nedostatak hormona. U godinama kada to više nije hemija i hormonski posticaj bitno je da žena bude opuštena pored svoga partnera. Samo tako može svoje željena maštanja da ostvari i da bude seksualno srećna i zadovoljna.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce Empty
PočaljiNaslov: Re: musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce   musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
musko-zenski razgovor-zasto to nismo radili cesce
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Razgovor s Bogom
» Zenski sovinizam...
» Musko-zensko prijateljstvo...
» Zasto Ja postojim?
» zasto ogledalo...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Mesto za opustanje.... :: HOT MOMS-
Skoči na: