Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 MOJA KUHINJA

Ići dole 
+3
gorskooko
Sumadijacafee
Lora
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimePon 07 Apr 2008, 18:20

ljiljana ::
I da, obozavam morsku ribu PP:
Znamo da obozavash ali znash da spremish nekakav riblji specijalitet Razz
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue0/0MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeSre 09 Apr 2008, 20:58

Pa evo jedan specifican recept. Pokupila sam ga na samom izvoru, Ohridu.
Pastrmka na ohridski nacin:
iseckati luk, prilicnu kolicinu na listice, krupnije, izdinstati da porumene i omeksaju. Posoliti i staviti zacine, so, biber, persun ili po zelji. Kad omeksa luk staviti paradajz sok, jos malo krckati na tiho, 15 minuta. Pastrmku pecnuti na tiganju sa obe strane. Staviti u pleh ili posudu sos od luka i paradajza i bucnuti pastrmke u sos i zapeci u rerni. Pripremiti dobro oladjeno vino i cekati goste sa osmehom, bice sigurno zadovoljni.

Brza varijanta sa ribom: Komade ribe, nije bitno koje, staviti u vodu, onako da komadi budu do pola zaronjeni u vodu. Narezati kolotove limuna i bucnuti i njih, staviti zacine i kuvati. U zavisnosti od ribe vreme kuvanje je od 10 do 25 minuta.
Imam komade dimljenog sarana u zamrzivacu i cesto ovaj recept koristim kad treba nesto na brzaka da napravim, dodam krompir salatu i klopa gotova za 30 minuta.
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeNed 13 Apr 2008, 07:02

Sastojci: 1 kg jagnjetine (teletine) 1 kg crnog luka 2 zelene paprike 2 kašike peršuna (isjeckanog) bijeli luk 2 kašike ulja so, biber 250 ml bijelog vina 1 šoljica vode Priprema: Meso u komadu, oprati, prosušiti čistom kuhinjskom krpom, posoliti i špikovati bijelim lukom. Špikovano meso, staviti u glinani (zemljani) sud. Luk oljuštiti, isjeći na rebarca i njime prekriti meso. U jednu činiju izmiješati papriku (isjeckanu na listiće) peršun, malo bibera, so i vino. Ovome dodati još šoljicu (kafenu) vode i ulja. Pripremljenim rastvorom zaliti meso, poklopiti sud (poklopac od gline) i staviti da se peče. Peče se na 180°C oko 1 h. i 15 minuta u zavisnosti od šporeta tj. rerna sa ventilatorom ili ne. Ova temperatura je za rerne koje imaju ventilator. P. S. Poklopac od gline, obavezno prije poklapanja staviti desetak minuta u hladnu vodu, a dok pečenje traje ne otvarati ga. Razz
Nazad na vrh Ići dole
TREN
Prijatelji
Prijatelji
TREN


Broj poruka : 207
Location : iza oblaka
Datum upisa : 07.04.2008

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeNed 13 Apr 2008, 10:25

FRANCUSKI ROLAT

Pomeshati 1/2kg.junetine,prethodno samlewene sa 2 kashike mrwica,posoliti,pobiberiti,razwiti oklagijom i filowati sledetjim filom:Naprawiti omlet od 4.jaja i 2 kashike mleka i isprzhiti ga samo sa jedne strane.Stawiti omlet na meso,tako da pechena strana omleta bude uz meso.Preko toga stawiti na nepechenu stranu omleta 150 gr.seckane shunke i preliti sa 4.kashike kisele pawlake.Sawiti u rolat i petji u rerni dok ne porumeni.Sluzhiti toplo.PRIJATNO!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeNed 13 Apr 2008, 10:31

Sjaj....ma nemam ja pojma o kuvanju, samo volim da jedem.

Aj probajte ovaj recept, meni se mnogo svideo.
Pilece belo meso iseckati na stapice....malo ili ni malo soliti jer je ukusno i bez soli.
Uvaljati ga u brasno, jaje i kokos i prziti na ulju.
Isto to uraditi sa kolutovima jabuke koja je ociscena u sredini.
Uz rub tanjira slagati jabuke, u sredini meso.
Jabuke treba da budu kiselkaste .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeNed 13 Apr 2008, 10:46

Sto se tice morske ribe, jela bi je svaki dan sa rostilja, obozavam skusu uz prilog od blitve i kuvanog krompira.
Uz isti prilog mogu i lignje.
Kad sam na moru, svaki, ali bas svaki dan u hotelu obelezim za sutra to isto.
Potaz od povrca i przena morska riba na zaru.
Svih 10-15 dana koliko provedem tamo za rucak jedem to istu hranu i ne zgadi mi se, naprotiv, bas mi odgovara.
More, sunce i riba....nista lepse
MOJA KUHINJA - Page 2 2i2bt61
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeSre 30 Apr 2008, 15:14

Rendani krompir,
mleko,
ulje,
brašno,
može i malo bibera,
nekoliko jaja,
1/2 praška za pecivo, sve to pomešati i peći. Tako se mogu spremati i tikvice, samo se začine po volji, može se dodati malo bosioka i origana... (Brašna dodati tek toliko da se masa sjedini,ne praviti pogaču!)
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeSre 30 Apr 2008, 15:19

Izdubiti tikvice,paradajz,krompir i papriku. Napuniti kao za punjene paprike a uz Post mogu da se koriste i sojine ljuspice. Složiti u zemljanu posudu (sa poklopcem), iseckati ostatak povrća i složiti okolo,začiniti poprskati uljem, domaćom žalfijom i majčinom dušicom, naliti vodom i peći.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue0/0MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimePet 02 Maj 2008, 10:33

Pravila sam poparu. Napravila sam sve greske koje se mogu napraviti pri tako jednostavnom jelu i receptu.
Stavila sam malo vode i manje ulja, kad sam stavila prvu saku seckanog hleba on je pokupio svu tecnost. Dodala sam jos vode a kasnije i ulja jer nisam imala na cemu da je zaprzim. Na kraju sam dodala malo sira i u slast pojela. Bila je super.
Shvatila sam taj "odnos vode, ulja i hleba" pa ce sledeci put biti bolje bez naknadnih korekcija.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeNed 04 Maj 2008, 13:49

Gea ::
Pravila sam poparu. Napravila sam sve greske koje se mogu napraviti pri tako jednostavnom jelu i receptu.
Stavila sam malo vode i manje ulja, kad sam stavila prvu saku seckanog hleba on je pokupio svu tecnost. Dodala sam jos vode a kasnije i ulja jer nisam imala na cemu da je zaprzim. Na kraju sam dodala malo sira i u slast pojela. Bila je super.
Shvatila sam taj "odnos vode, ulja i hleba" pa ce sledeci put biti bolje bez naknadnih korekcija.
Gea sledeci put vishe vode i zovi na probu,a moze i mleko umesto vode cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeNed 04 Maj 2008, 13:53

Sto ja imam problem sa receptima,uvek moram nesto da dodam ili izmenim,pogotovu kad su u pitanju torte.Ako me pitaju koja je torta ja crknem od smeha Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeNed 04 Maj 2008, 13:59

Ajd storm reci mi sastav torte Reforma
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeNed 04 Maj 2008, 14:09

Storm_z ::
Sto ja imam problem sa receptima,uvek moram nesto da dodam ili izmenim,pogotovu kad su u pitanju torte.Ako me pitaju koja je torta ja crknem od smeha Laughing
To nije problem, jednostavno si vec dovoljno iskusna kuvarica da mozes da menjas recepte po svom ukusu.
Ja npr. kad procitam neki recept, tacno mogu da osetim njegov ukus i onda pocinje menjanje ako mi se ne dopada.
napravim ono sto meni odgovara. lol!
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeSre 04 Jun 2008, 09:16

Interkontinental torta

Kore: Umutiti 5 belanaca sa 5 kašika šećera, pa dodati 9 kašika prethodno zapečenih i potom ohladjeno samlevenih oraha i 1 kašitku brašna, pa ispeći - 3 ovakve kore. Pečene preliti sokom od narandže.

Fil: Dobro umutiti 15 belanaca sa 15 kašika šećera i 5 vanila, pa skuvati na pari. U ohladjeno dodati prethodno dobro umućenih 320 gr. maslaca (ja dodajem još 1/2 margarina).
Fil podeliti na 3 dela, pa u prvi dodati 3-5 štangli čokolade (probajte sa nekom voćnom - i odmerite da ostane za ukrašavanje okolo), a u drugi 150 gr. pečenog i (oklagiom u krpi) izlomljenog lešnika (za ovaj najmanja količina fila), dok treći (u koji odvojiti još više fila nego za čokoladni - za okolo) ostaje žut.
(Filovanje, po redosledu: preko prve kore - fil sa čokoladom, preko druge - fil sa lešnicima, odozgo i okolo žuti fil).

Ukrasiti poslastičarskim špricom. Po potrebi ostavljenju masu fila za ukrasavanje povecati poparica-filom (mleko, šećer i 1 kašika brašna, srazmerno maslac ili margarin) pa ohladjenu pomešati sa čokoladnim i/ili žutim filom, zavisi kako ukrašavate) i tortu ostaviti da stoji jedan dan i noć pre služenja.
Prijatno.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue0/0MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimePon 02 Mar 2009, 22:09

Pomenula sam pre neki dan celer salatu.
Verujem da znate da je pravite ali ajd malo da se pravim važna pa da vam ispričam kako ja pravim.
Narendam celer na "crncu" (lepši je ručno i sitnije, ali ko će da se bakće sa rendetom a i sporo ide), može se dodati po želji seckani praziluk, šargarepa ili šta volite. Posolite i malo ulja i dodati čašu pavlake.
Zdrava je, može se jesti i sutra i praviti tokom cele godine Very Happy .

Ovo sam ja smislila i oprobala na prijateljima. Oni preživeli, čak im se vrlo dopalo. Iseckati na štapiće celer, krompir i šargarepu i skuvati ali ne popuno. Poređati u pleh, onako redove štapića, preliti umućenim jajetom sa malo mleka i narendati malo sira odozgo i zapeći malo u rerni. Savršeni prilog za meso.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimePon 04 Maj 2009, 21:00

Bravo Gea, upravo takvi recepti (potvrdjeni u praksi) su najbolji.
Inace, ta vitaminska salata sa svezim rendanim vocem i povrcem - celer,mrkva, jabuka, mandarina visnja i dr. voce, moze da se kombinuje sa svim sto imamo u kuci iako je naoko nespojivo (orasi, grozdje...) i poveze pavlakom ili slagom. Bitno je steci naviku da se pravi i da bude sto raznovrsnija da ne dosadi.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA - Page 2 Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitimeSre 03 Jun 2009, 07:46

Evo sada jedan recept pripreme pecenog pileta,dok sam sada bio na poslovnom putu u kruscicu to Vam je kod Crevnke a imao sam intervanciju na popravci agregata na gajilistu koka nosilja a ima ih 150 000,upravnik te farme me je odveo kod sebe na rucak gde je njegova gospodja pripremila pecenu piletinu koju do sada nisam na ovaj nacin pripreme nisam jeo,ali mogu vam reci da je exstra pokusajte ja cu za vikend..
OVAKO:
Uzmete staklenu flasu od litre i u nju sipate do pola obicne vode,onda uzmete uredjeno pile i navucete na tu flasu,pre toga usolite pile i pospete veegetom,i tako sa plefom u vertikalnom polozaju polako ubacite pile u rernu i pecete na 150-200stepeni,mogu vam reci da je jako lepo...eto i ja nesto naucic..hahahh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MOJA KUHINJA - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
MOJA KUHINJA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» SRPSKA NACIONALNA KUHINJA
» moja poruka tebi...
» MOJA OAZA MIRA
» Sumadijo oj rodni kraju moj...
» Prijateljstvo....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: KULINARSTVO-
Skoči na: