Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 MOJA KUHINJA

Ići dole 
+3
gorskooko
Sumadijacafee
Lora
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePon 19 Nov 2007, 17:01

Ono sto volim da spremam i sto bih i vama predlozila (ne krijem svoje favorite) bounce
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePon 19 Nov 2007, 17:05

HELJDOPITA (I nacin)


-brasno od heljde
-psenicno belo ili integralno

(Brasno se pomesa u razmeri 1:3 u korist psenicnog,ukoliko vas nisu prevarili pa ga vec pomesali)

-voda:mleko - 1:1

Nadev:

-prastari kajmak
-jaja

Ukljucite rernu,razlijte masu pa zapecite pa kad se malo zapece premazite nadevom pa vratite koji minut pa opet masa i sve tako dok imate sta da petljate.
Na kraju.isecite kao baklavu pa dobro zapecite.

*Bilo bi pozeljno da jedete uz kiselo mleko iz zemljanih loncica ali ako niste u mogucnosti...moze i kupovno a mozete i uz piwo!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePon 19 Nov 2007, 17:06

HELJDOPITA (II nacin)


Isto kao i prethodno,osim,sto od mase od brasna ispecete palacinke pa nafilujete,isecete i onda sve to zapecete.
Isto,moze piwo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePon 19 Nov 2007, 17:35

POTOPLJIKE


-kore pecene na smederevcu (ako ne umete,dajte nekoj rumenoj domacici da vam ispece),
-kuvano sirovo meso,po zelji
-kuvano suvo meso,po zelji
-malo crnog luka,lovorov list ili sta vec volite
-biber obavezno

Slozite u posudu za pecenje sve ovo,kao pitu,zalijte onom corbom u kojoj se sva mesa skuvala pa zapecite.
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePon 19 Nov 2007, 17:44

CESKE

(Ovo je jelo kosidbe a potice iz Hercegovine,samo ne znam otkud ovde!)

Potrebno je da imate dvoriste u kom mozete potpaliti vatru,na vatru stavite veliki zemljani lonac a u loncu se vec nalaze:

-nekoliko ociscenih,starijih kokosaka (celih)
-psenica
-voda
-so

Jelo se kuva do onog trenutka dok sve one kosti kokosije ne isplivaju na povrsinu.Pokupite i zacinite starim kajmakom.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePon 19 Nov 2007, 17:51

Lora ::
POTOPLJIKE


-kore pecene na smederevcu (ako ne umete,dajte nekoj rumenoj domacici da vam ispece),
-kuvano sirovo meso,po zelji
-kuvano suvo meso,po zelji
-malo crnog luka,lovorov list ili sta vec volite
-biber obavezno

Slozite u posudu za pecenje sve ovo,kao pitu,zalijte onom corbom u kojoj se sva mesa skuvala pa zapecite.

E Lora ovo cu koliko sutra da zamolim komshinku da mi spremi,imam utisak da je exstra
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePon 19 Nov 2007, 18:12

Super je,videces!!!
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Riba u marinatu   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePet 23 Nov 2007, 17:39

Iseci,na komade,oko 3kg ribe i dodati:
-1 casu ulja,
-1 casu belog vina,
-2 iscedjena limuna (obavezno odstranite semenke),
-3-4 paprike,
-paradajz,
-dosta belog luka,
-sargarepa i persun,
-so i vegeta.

Sve ovo sloziti i kuvati na "jedinici",oko 2h (u ekspres loncu)!!!


Poslednji izmenio dana Uto 04 Dec 2007, 15:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeSub 01 Dec 2007, 12:04

Lora znash kacamak da spremish :ole: super:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Slana torta   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeNed 02 Dec 2007, 18:56

Napraviti 5-7 palacinaka od 5 jaja, 1 solje mleka, malo soli, malo secera, 10 kasika brasna (ili po osecaju) vrlo malo praska za pecivo i filovati.

Fil: 1 (1,5) kisela pavlaka,
100 (150) gr. majoneza,
300-(350) gr. rendane sunke,
100-150 gr. rendanog kackavalja (trapista i sl.)
250 gr. rendanog feta-sira,
500 gr. seckanih mariniranih sampinjona (ili 800 gr. svezih proprzenih sa malo soli dok ne ''pokupe'' sopstveni sok).
Po vrhu premazati pavlakom i narendati kackavalj. (lako, brzo). Mere prilagodite svojoj porodici. Van zagrada su minimalne kolicine.

Prijatno :ole:
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Kacamak (seoska varijanta)   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeUto 04 Dec 2007, 14:07

Potrebno je belo kukuruzno brasno,samleveno u potocari,voda i so.

U vodu koja vri dodati so i kukuruzno brasno (polako sipati).
Kad utrosite svo brasno,onda napravite nekoliko udubljenja,varjacom i ostavite tako da dugo vri.
Onda pozovite nekog snagatora da uzme varjacu i dugo sve to mesa,dok mu ruke ne otpadnu!!!!

Mozete zaciniti kiselim mlekom,kajmakom a ono sto se u uzickom kraju koristi uz kacamak je jedna specijalna
vrsta priloga,kojoj ne znam naziv.

Proprzite malo slanine i kad je gotovo,dodajte vodu iz kante sa sirom.Uobicajeno je da ta surutka ima miris zive paprike
koju domacice stavljaju u istu da bi sir bio ukusniji.
Probajte,lepo je!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Sarene pihtije   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeUto 04 Dec 2007, 14:47

1 kg majoneza,
1/2 l jogurta,
50 gr zelatina,
1 kg kiselih krasavaca,
1 kg barene sargarepe,
10 barenih jaja,
300 gr sunke.

U 1.5 l hladne vode potopiti 50 gr zelatina,da stoji 1.5h.Procediti zelatin,gustinu skuvati sa 1/4 l jogurta (samo da provri).
U ohladjeno dodati 1/4 l jogurta i 1 kg majoneza.Izmesati blago,da se izjednaci.
Povrce i jaja seci duzinom,sunku na kolutove.Redjati u djuvecaru ovim redom:
sunka-preliv-krastavcici-preliv-jaja-preliv-sargarepa-preliv-seckani persun.
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Rolat od spanaca   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeUto 04 Dec 2007, 15:10

1 kg spanaca,
5 jaja,
5 kasika mekog brasna,
5 kasika ulja.

Spanac obariti i iseckati.Jaja umutiti kao za tortu,dodati spanac,ulje,brasno,so,biber po ukusu.Najbolje da odvojite belanca i zumanca pa posebno dodate.
Pleh podmazati i peci 15 min na 200 stepeni.Peceno uviti u vlaznu krpu.

Fil:

300 gr sunke
200 gr pavlake
malo bibera.

Premazati pavlakom.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeUto 04 Dec 2007, 15:12

Lora ::
Potrebno je belo kukuruzno brasno,samleveno u potocari,voda i so.

U vodu koja vri dodati so i kukuruzno brasno (polako sipati).
Kad utrosite svo brasno,onda napravite nekoliko udubljenja,varjacom i ostavite tako da dugo vri.
Onda pozovite nekog snagatora da uzme varjacu i dugo sve to mesa,dok mu ruke ne otpadnu!!!!

Mozete zaciniti kiselim mlekom,kajmakom a ono sto se u uzickom kraju koristi uz kacamak je jedna specijalna
vrsta priloga,kojoj ne znam naziv.

Proprzite malo slanine i kad je gotovo,dodajte vodu iz kante sa sirom.Uobicajeno je da ta surutka ima miris zive paprike
koju domacice stavljaju u istu da bi sir bio ukusniji.
Probajte,lepo je!!!!

Extra Lora.
A u taj kacamak mozete dodati uzicki kajmak u Q po ukusu (punooooo) i dobijete ''začinjeni kacamak'' ili kacamak - sa prilogom koji se zove SOK a dobija se potapanjem tvrdog zlatiborskog sira u skuvano i ohladjeno slatko mleko (da potopi sir). Sok ce biti gotov kad se mleko ukiseli (stegne) od kiseline (''maje'') iz tvrdog sira.
(Ovo sa sokom je volela moja baka) Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeUto 04 Dec 2007, 15:21

gorskooko ::
Lora ::
Potrebno je belo kukuruzno brasno,samleveno u potocari,voda i so.

U vodu koja vri dodati so i kukuruzno brasno (polako sipati).
Kad utrosite svo brasno,onda napravite nekoliko udubljenja,varjacom i ostavite tako da dugo vri.
Onda pozovite nekog snagatora da uzme varjacu i dugo sve to mesa,dok mu ruke ne otpadnu!!!!

Mozete zaciniti kiselim mlekom,kajmakom a ono sto se u uzickom kraju koristi uz kacamak je jedna specijalna
vrsta priloga,kojoj ne znam naziv.

Proprzite malo slanine i kad je gotovo,dodajte vodu iz kante sa sirom.Uobicajeno je da ta surutka ima miris zive paprike
koju domacice stavljaju u istu da bi sir bio ukusniji.
Probajte,lepo je!!!!

Extra Lora.
A u taj kacamak mozete dodati uzicki kajmak u Q po ukusu (punooooo) i dobijete ''začinjeni kacamak'' ili kacamak - sa prilogom koji se zove SOK a dobija se potapanjem tvrdog zlatiborskog sira u skuvano i ohladjeno slatko mleko (da potopi sir). Sok ce biti gotov kad se mleko ukiseli (stegne) od kiseline (''maje'') iz tvrdog sira.
(Ovo sa sokom je volela moja baka) Laughing Laughing Laughing


Eeeeeeeee,volecu i jaaaaaaaaaaaa (kad prodje Post) !!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeUto 29 Jan 2008, 19:01

Moje najomiljenije mesto u kutji...


Poslednji izmenio dana Ned 03 Feb 2008, 06:06, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeSre 30 Jan 2008, 23:02

Sjaj, a gde si sakrio komp :DD: :DD:
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeNed 03 Feb 2008, 06:07

E moradoh da obrishem kuhinju koliko je volim zauze ceo komp ahahhaha 20
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeNed 03 Feb 2008, 08:34

SJaj ::
E moradoh da obrishem kuhinju koliko je volim zauze ceo komp ahahhaha 20
mora to da se dopakuje, ne ide inokosno, nekako zapinje baš :ziv: :ziv: :ziv:
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePet 15 Feb 2008, 11:33

Niko nista ne kuwa....kreci se...izgleda...kujna... affraid
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeČet 27 Mar 2008, 19:03

Shto ja znam da spremim super klopu,ev ovako: uzmem jucashnji bajat hleb izrezem ga na tanke krishke,onda u jednu posudu razbijem 5-6yaci i to malo posolim pa raspalim to da muckam..muc muc.
Onda u tu masu potopim te krishke da se natope to masom,i ubacim u tiganj,ma idi begaj ja sam majtor kuhinje. Ako neko pogodi kako se zive ovo jelo imace cast licno da proba u mojoj kuhinji Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeČet 27 Mar 2008, 22:21

SJaj ::
Shto ja znam da spremim super klopu,ev ovako: uzmem jucashnji bajat hleb izrezem ga na tanke krishke,onda u jednu posudu razbijem 5-6yaci i to malo posolim pa raspalim to da muckam..muc muc.
Onda u tu masu potopim te krishke da se natope to masom,i ubacim u tiganj,ma idi begaj ja sam majtor kuhinje. Ako neko pogodi kako se zive ovo jelo imace cast licno da proba u mojoj kuhinji Rolling Eyes



U mom kraju to jelo se zove "Przhenice". Ih pa moja deca to obozavaju, pogotovo ova mala, jogurt+ przenice=super doruchak:) daa: super:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePet 28 Mar 2008, 02:34

Jojjj.moj sin voli da stavi secer u prahu odozgo.kukuuu Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue0/0MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 11:37

SJaj ::
Shto ja znam da spremim super klopu,ev ovako: uzmem jucashnji bajat hleb izrezem ga na tanke krishke,onda u jednu posudu razbijem 5-6yaci i to malo posolim pa raspalim to da muckam..muc muc.
Onda u tu masu potopim te krishke da se natope to masom,i ubacim u tiganj,ma idi begaj ja sam majtor kuhinje. Ako neko pogodi kako se zive ovo jelo imace cast licno da proba u mojoj kuhinji Rolling Eyes

Posetio si me svojim receptom na poparu. Sto ja volim poparu.
Neznam da je pravim. Sve recepte koje sam dobijala za nju su: otrilike ovoliko, ma to je jednostavno, kad vidis da je gotovo. Tako da to jedem po kucama kad umolim nekog znalca da je napravi.
Bilo bi lepo kad bi neko otkrio tajnu popare.
Dobro pravim lazanje pa ako nekog interesuje mogu razmeniti recept za poparu. bounce
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 23:21

Finesa je da nikako ne bude mnogo vode ili ulja.Znaci,ako stavis hleb sa manje vode i lepo posolis a obratis paznju da je hleb vec slan....onda uprzavas zajedno sa koricama i sa malo vode i ulja dok ne bude mekano i relativno gusto....
U toplo,dodas sir,promesash i to je to Smile
Obozavam stara tradicionalna jela.Kacamak,projare,tarane i popare.
Projara je modernija verzija,ali ja je jako volim . super:
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 04:29

zutaruzasadunava ::
Finesa je da nikako ne bude mnogo vode ili ulja.Znaci,ako stavis hleb sa manje vode i lepo posolis a obratis paznju da je hleb vec slan....onda uprzavas zajedno sa koricama i sa malo vode i ulja dok ne bude mekano i relativno gusto....
U toplo,dodas sir,promesash i to je to Smile
Obozavam stara tradicionalna jela.Kacamak,projare,tarane i popare.
Projara je modernija verzija,ali ja je jako volim . super:
mmmmmmmmm kako to volim,el me pozivash na probu kupitju ja ulje posto je nestasica imam ja vezu... cheers
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue20/20MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 07:15

SJaj ::
zutaruzasadunava ::
Finesa je da nikako ne bude mnogo vode ili ulja.Znaci,ako stavis hleb sa manje vode i lepo posolis a obratis paznju da je hleb vec slan....onda uprzavas zajedno sa koricama i sa malo vode i ulja dok ne bude mekano i relativno gusto....
U toplo,dodas sir,promesash i to je to Smile
Obozavam stara tradicionalna jela.Kacamak,projare,tarane i popare.
Projara je modernija verzija,ali ja je jako volim . super:
mmmmmmmmm kako to volim,el me pozivash na probu kupitju ja ulje posto je nestasica imam ja vezu... cheers


Na poparu ?Uvek!
Spremicu ti i taranu da se zasladis,"domaci rezanci u mleku sa secerom" ali nam treba i veza za secer,pa za benzin.... !!
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MOJA KUHINJA Left_bar_bleue0/0MOJA KUHINJA Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 20:55

Danas sam bila na "Maminom porodicnom rucku" .
Otprilike se skupljamo svake druge, trece nedelje. Mama kao da smislja sta bi sve napravilila svojim najmilijim.
Za dorucak je napravila pitice od zelja sa sirom. Izvadila ih je iz "smederevca" kad smo usli. Pleh sa zutim, mirisnim jastucicima se dimio. Korica je rumena, ali ostanu mekani, kad smo ih vadili onako tople iz pleha prsti su upadali u njih.
Rucak je poceo sa supicom, kako bi drugacije. Supa od domace koke sa knedlama. Knedle poskakuju ko brodici na vrhu supe. Pokusavala sam vise puta da napravim te mamine knedle sa manje ili vise uspeha ali nikada mi nisu tako mekane i pri tome kompaktne. Prosto se samo istope u ustima. U supi je osim pomenutih knedli i komadici pileceg mesa. Supu mama procedi, vraca ociscene komade mesa i povrca i onda dodaje knedle. Pileci bataci sa komadomima zeca, bakarno zuti dinstani u svom soku i prelivani viskom masnoce iz supe. Samo malo zapeceni, meso je mekano i socno. !! Salata od zelene salate sa listovima maslacka, rotkve i mladi luk. Vanilice nisam mogla.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 21:05

Ja sam nekako vise za povrce, moja deca se bune ali ja natrpam pun lonac povrca, kuvam vrlo kratko, ubacim zacine, proso, obavezno mnogo persunovog lisca.
To mogu da jedem za dorucak, rucak i veceru.
Inace meso spremam samo dva do tri puta nedeljno i to zbog dece, a ja bi bez problema mogla u vegetarijance.
Jedino rostilju ne mogu da odolim lol!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 21:20

I da, obozavam morsku ribu PP:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MOJA KUHINJA Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJA KUHINJA   MOJA KUHINJA I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
MOJA KUHINJA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» SRPSKA NACIONALNA KUHINJA
» moja poruka tebi...
» MOJA OAZA MIRA
» Sumadijo oj rodni kraju moj...
» Prijateljstvo....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: KULINARSTVO-
Skoči na: