Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 STA ZENE NE ZELE

Ići dole 
+5
Gea
Garavo jare
neven
zutaruzasadunava
gorskooko
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeNed 18 Jan 2009, 10:49

Milovan ::
Ja nosim helanke cheers a veoma su lake za demontazu ako slucajno zatreb haha

Jesu li sa šlicom? Ako nisu ne verujem u lakoću demontaze sm
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
STA ZENE NE ZELE - Page 4 Left_bar_bleue0/0STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeNed 18 Jan 2009, 13:27

Dobre su helanke.
Tople, sve drže kompaktno i dobro izgledaju čak i na Robin Hudu.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
STA ZENE NE ZELE - Page 4 Left_bar_bleue20/20STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeNed 18 Jan 2009, 17:36

Dobre velis Smile)) Cudo nevidjeno.

Svojevremeno mi je dosla u posetu jedna drugarica u helankama. Onako opusteno, "dunulo" joj, pa u kucnoj varijanti kako je sama rekla. A ja kakvu me Bog dao otvorenu - iz taka joj kazem da ih vise nikad ne obuce ni u sumi (debeljuca je i bas joj ne stoje).

Majko moja, kakvu sam grdnju pretrpela od sestre "... mislis sa ona nema ogledalo, ne moras biti prosta, nekulturna, kako si samo mogla..." Od tada (davno je bilo) dobro vagam sta cu kome reci za izgled, ma sta mislila. Jer definitivno je u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
STA ZENE NE ZELE - Page 4 Left_bar_bleue0/0STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeNed 18 Jan 2009, 23:25

I ja stalno gunđam mojoj prijateljici što nosi helanke, šorceve a po mojim kriterijumima to sve skupa joj ne stoji dobro. Posle promislim kako je lepo biti tako opušten i nositi sve. Imala sam gomilu predrasuda o svom izgledu od puberteta.
Prvi minić sam kupila i obukla u 30 jer sam do tada mislila da su mi listovi prejaki.
Šorc nisam nikad nosila ni na plaži a sada je kasno za te modne egzibicije.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
STA ZENE NE ZELE - Page 4 Left_bar_bleue20/20STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeČet 16 Apr 2009, 20:57

Da SEKA sahrani duvansku industriju skroz na skroz. affraid
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
STA ZENE NE ZELE - Page 4 Left_bar_bleue0/0STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimePet 01 Maj 2009, 17:19

Ja se zavaravam sa cigarama super lajt. Vučem bezveze i bas mi ne prijaju. Navukla sam se na katran i nikotin. Krenuli udarno na reklame protiv pušenja i to se obraćaju nepušačima da nas još više bojkotuju. Mi ih trujemo, ugrožavamo zdravlje i grozne smo osobe. A propušili smo zbog njih mrguda koji rade sve što je po pravili i svima zakeraju što nisu kao oni.
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeNed 03 Maj 2009, 12:36

Cudo jedno kako svi duzu frku oko duvanskog dima a i dalje jedemo sve te E-xxxx trice i kucine i niko ni rec o tome. A dokazano je da su stetne i opasne po zdravlje. Pokusajte naci neki industrujski proizvod a da nema neki od dole navedenih E-jova.
OVE INFORMACIJE SU SLUZILE ZA OBAVESTAVANJE STRANACA KOJI SE PRIVREMENO NALAZE U NERAZVIJENIM ZEMLJAMA DA NE KUPUJU I NE KORISTE PROIZVODE O KOJIMA JE REC U OVOJ PORUCI.

Proizvodi za genocid!

Poznato je da jedna kompanija moze da proizvodi tri kategorije jednog istog proizvoda. Prvu za domace trziste, drugu za izvoz u druge razvijene zemlje i trece za izvoz u zemlje u razvoju. Ovoj trecoj kategoriji pripada oko 80% proizvoda za ishranu, cigareta, napitaka i oko 70% robe siroke potrosnje tekstilne industrije i industrije koze i obuce. Kada su u pitanju medikamenti (lekovi) koje izvoze Severna Amerika i zemlje zapadne Evrope u zemlje istocne Evrope, Azije, Afrike i Latinske Amerike, taj procenat je 90%. Nedavno je u casopisu Vils-Nuvel iz Francuske i nekim engleskim listovima uz saglasnost komisije OUN za hranu i kontrolu zivotnih namirnica obelodanjeno da neke zapadne firme prosiruju proizvodnju i izvoz kancerogenih proizvoda u "neelitne" zemlje. Proizvodnja takvih proizvoda se ubrzanim tempom razvija u preduzecima tih firmi na Bahamima, Kipru, Filipinima, Malti, Portoriku, Senegalu, Maroku, Australiji, ali i u Holandiji, Nemackoj, Svajcarskoj, Turskoj i Ujedinjenim Arapskim Emiratima.Tako su, na primer, Coca Cola i margarini proizvedeni u Holandiji i Nemackoj, a distribuirani u zemljama u razvoju konzervirani emulgatorom koji izaziva rak, a oznaceni su na pakovanju simbolom E330. Ti proizvodi su inace zabranjeni za distribuciju i prodaju u zemljama clanicama Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj. Ovo je ceo spisak oznaka opasnih materija koje se koriste za konzervaciju, ulepsavanje izgleda i korekciju ukusa prehrambenih proizvoda. Najbitnije je to da treba izbegavati proizvode na kojima je utisnuto slovo E iza koga slede neke od navedenih cifara.

1. Izazivači zloćudnih tumora: E 105, E 121, E 123, E 125, E 126, E 130, E 142, E 152, E 210, E 213-217, E 240, E 330, E 477.

2. Izazivači oboljenja želudačnog i crevnog trakta: E 221-226, E 320-322, E 338-341, E 407, E 450, E 461-466.

3. Alergeni: E 230-232, E 239, E 311-313.

4. Izazivači bolesti jetre i bubrega: E 171-173, E 320, E 322.

SPISAK OZNAKA MATERIJA (EMULGATORA) OPASNIH PO ZDRAVLJE:

E102 - opasan
E103 - zabranjen
E104 - sumnjiv
E105 - zabranjen
E110 - opasan
E111 - zabranjen
E120 - opasan
E121 - zabranjen
E122 - sumnjiv
E123 - veoma opasan
E124 - opasan
E125 - zabranjen
E126 - zabranjen
E127 - opasan
E130 - zabranjen
E131 - izazivac raka
E141 - sumnjiv
E142 - izazivac raka
E171 - sumnjiv
E173 - sumnjiv
E180 - sumnjiv
E210 - izazivac raka
E211 - izazivac raka
E212 - izazivac raka
E213 - izazivac raka
E215 - izazivac raka
E216 - izazivac raka
E217 - izazivac raka
E221 - poremecaj creva
E222 - poremecaj creva
E223 - poremecaj creva
E224 - poremecaj creva
E226 - poremecaj creva
E230 - stetan za kozu
E231 - stetan za kozu
E232 - stetan za kozu
E241 - sumnjiv
E250 - poremecaj pritiska
E251 - poremecaj pritiska
E311 - izaziva osip
E312 - izaziva osip
E320 - holesterol
E321 - holesterol
E322 - poremecaj zeluca
E330 - izazivac raka
E338 - poremecaj zeluca
E339 - poremecaj zeluca
E340 - poremecaj zeluca
E341 - poremecaj zeluca
E407 - poremecaj creva
E450 - poremecaj zeluca
E461 - poremecaj zeluca
E462 - poremecaj zeluca
E463 - poremecaj zeluca
E465 - poremecaj zeluca
E466 - poremecaj zeluca
Preuzeto sa HENDI-DRUŠTNO
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
STA ZENE NE ZELE - Page 4 Left_bar_bleue20/20STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimePon 04 Maj 2009, 20:17

Hmmm, hvala zvrcak:)))
Navucena na katran i nikotin, kao sto Gea napisa, kada sam tvoj post procitala, stadoh pregledati ovu moju dugacku kutiju i nisam nasla oznaku emulgatora sa prethodnog spiska, pa sva srecna, zapalih jos jednu iako ovaj natpis> "Pusenje ubija. Duvanski dim steti ljudima u Vasoj okolini." tako ruzno izgleda da redovno koristim tabakeru. A da ih trujemo (nepusace), zaista stoji, bez razlike na razloge zbog kojih smo se "navukli" na nikotin.

Gea, istina je da smo obicni slabici cim ni jedna nije istrajala u odvikavanju. No

O ostalim otrovima koje redovno koristimo u ishrani, ili su sadrzani u kozmetickim, higijenskim i drugim sredstvima, bolje da ne razmisljamo, sve jedno da li su proizvodjaci strani ili domaci. Pa ovako pisemo, o tome razmisljamo koji trenutak, a zatim "mudro" dizemo ruke, kao nemocni smo da bilo sta promenimo iako nista i ne radimo, cak ni ono sto mozemo. Ko nam je kriv?
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimePon 04 Maj 2009, 21:16

Ko je kriv? krivi smo svi mi koji odustajemo (bilo od odvikavanja od pusenja, bilo da popustimo i nazderemo se ove druge vrste otrova). A otrovi su i jedni i drugi. I na ovim se drugim isto zaradjuje kao i na prvim - a svi cute o tome a na cigare vriste. Stvarno sam tupava, u cemu je tu razlika?
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
STA ZENE NE ZELE - Page 4 Left_bar_bleue20/20STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeUto 05 Maj 2009, 15:52

Naravno da nisi tupava, naravno da su se proizodjaci "oprali" natpisom, kao i da je pusenje medju najblazim uticajima svega sto nam narusava zdravlje u smislu koji mu se daje u javnosti, kao i to da smo sami krivi - jer sve to dopustamo, pristajemo, ako nikako drugacije ono pukom kupovinom, zatim sasvim indolentnim stavom kao da nista nismo u mogucnosti da uradimo, a faktom jesmo u smislu da isto svi postupimo - moralo bi biti drugacije. Koliko god da pozitivno delujemo manje ostavljamo prostora.
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeSre 03 Jun 2009, 07:11

Koliko sam ja shvatio zene ne zele da puse sm
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeSre 03 Jun 2009, 18:46

Crna_ovca_chata ::
Koliko sam ja shvatio zene ne zele da puse sm
Dobro si shvatio, svidja li ti se ženski stav prema pušenju?
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitimeČet 04 Jun 2009, 09:25

Naravno...pusenje je stetno po zdravlje sm
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





STA ZENE NE ZELE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: STA ZENE NE ZELE   STA ZENE NE ZELE - Page 4 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
STA ZENE NE ZELE
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Sta zene zele?
» Cega se plase zene?
» Blog Duse
» Da li su udate zene iskusnije?
» Da li zene mogu biti verne?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: MUSKI KUTAK-
Skoči na: