Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Od ljubavi do mrznje...

Ići dole 
+7
SUZANA_NIS
TREN
SNEZA_
Crna_ovca_chata
Sumadijacafee
Lora
gorskooko
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 14:38

Koliko je tanka linija od ljubavi do mrznje?
Moze li se mrzeti neko koga smo voleli i obratno?
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Od ljubavi do mrznje... Left_bar_bleue20/20Od ljubavi do mrznje... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 14:41

Na žalost, može. Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 15:37

Vrlo, vrlo tanka
Prosto neverovatno flower
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 16:13

"Nikada ne možete nekog silno mrzeti ako ga niste, nekada, silno voleli..." (Vuk Drašković)
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Od ljubavi do mrznje... Left_bar_bleue20/20Od ljubavi do mrznje... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 16:21

Lora ::
"Nikada ne možete nekog silno mrzeti ako ga niste, nekada, silno voleli..." (Vuk Drašković)
VUCE....VUCE..... SVI...SVI...SVI cheers
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 16:59

Od ljubavi do mrznje je mali korak.


Kada osecanja predju u ravnodusnost onda smo pobedili. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 17:37

E,BASH UKRATKO.Boli jel tako?Ae malo vi pa cu posle ja Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Od ljubavi do mrznje... Left_bar_bleue20/20Od ljubavi do mrznje... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 19:13

Neverovatno je to da ako sam nekoga voleo tako jako,da posle toga mogu da mrzim,mogu da se distanciram od svega toga ali da mrzim,neznam do sada nisam.. anene
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 20:00

Mrzeti nekoga koga si voleo znaci jos uvek ga voleti. Ali...
Ljubav je jaci osecaj od mrznje... Zapravo, zbog ljubavi smo spremni mnogo toga da zrtvujemo... a ne verujem da bi isto toliko zrtvovali zbog mrznje...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 22:59

Evo,iskreno.Nisam sigurna da sam volela ali,znam da sam dosla do mrznje,sad je samo ravnodusnost a,ona je jos gora.Nemogu da shvatim da sa nekim podelite sve a onda ta osoba postane neko koga ne zelite da sretnete na ulici No
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Od ljubavi do mrznje... Left_bar_bleue20/20Od ljubavi do mrznje... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeUto 01 Apr 2008, 14:58

Ovako to objasnjava Dzej Ramadanovski:"Ako od ljubavi do mrznje ima tako malo ja bih hteo da me mrzis najvise na svetu Ali bojim se da tebi do mene nije stalo da sam ti bio parna ruza u buketu ..." lol! daa:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeSre 02 Apr 2008, 13:46

Otvorih ja ovu temu,ko i svaku,direktno iz dubine duse,poucena svojim iskustvom.Tako je dosla i "kad ponos dodje po svoje".Ovih dana mi se bas to provlaci krpoz glavu.Pre 10god.sam osecala mrznju,bila sam unistena,iscrpljena,preplasena.Kako sama,kuda?Dvoje dece,majusne.Izbora bilo ali ni jedan pravi.Stisla sam zube i krenula,visoko podignute glave.Sada kada se okrenem iza sebe vidim gde su mi prosle godine i jako sam srecna,ne kajem se ni jednog momenta.Na celom tom puta podmetala sam grbacu,isla glavom kroza zid ali,isla.Osecanja prema"tamo nekom"su se smenjivala.Mrznja je bilo prvo osecanje a onda u momentima sazaljenje zbog zivota koji je vodio i njegove siromastine u dusi.Pitala sam se kako takvi ljudi opstaju,kakva je njegova volja za zivotom i sta znaci to besciljno ljutanje-zivot od danas do sutra i samo za sebe.Ali najgore je osecanje ravnodusnosti kad znam da tu osobu ne zelim ni da sretnem.Nema ni ljubavi,ni mrznje,samo praznina.Nije mi smetalo ni taj papir sto nije potpisan,ni sto nije ispunjavao ni jednu svoju obavezu,jednostavno nek zivi,nek postoji tamo negde,sto dalje od mene.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Od ljubavi do mrznje... Left_bar_bleue20/20Od ljubavi do mrznje... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeSre 02 Apr 2008, 14:24

Ali savršeno razumem. Slična situacija u mom najbližem okruženju toliko me je bolela, skoro rastrzala, ali dobra strana što mi je široko ''otvorila oči''. Prvo naučila šta sasvim sigurno, ni po koju cenu neću, a potom istinski istančala osećaj za najskrivenija stanja meni bliskih i učvrstila želju, potrebu, dala neuništivu energiju da moj brak uspe. Brak o kome pričam je nastao iz ljubavi sa jedne i, rekla bih, verovatno i interesa sa druge strane. Ali toliki sebičluk i slepilo na jednoj strani je skoro neobjašnjiv. Kao da su ljudi stvari i kao da je ikog Bog dao za gospodara i upotrebu drugih do mere da moraju da vide njegovim očima i misle njegovom glavom, pogadjaju njegove želje, prosto ne znam šta bih rekla za toliko slepilo, prazninu života, notorni sebičluk, apsolutni nedostatak osećaja za druge. Jednostavno nerazumljivo. Divno je kad čovek shvati da je borba bespredmetna, prikupi snagu i izdigne se iznad, očisti se i nadje smisao, razlog za hod unapred, ne potone u beznadje ispunjen gorčinom. Bravo malena. Zaista postoje ljudi koji ne zaslužuju nikakvu zajednicu, čak ni prijatelja. Oni nisu sposobni da ''uče''. Naravno ovo je lično mišljenje, generalno ne treba nikom suditi. Eto.
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeSre 02 Apr 2008, 15:07

Moze se mrzeti neko koga si voleo. I ta emocija razdire. Sretjna sam kada ne mrzim.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Od ljubavi do mrznje... Left_bar_bleue20/20Od ljubavi do mrznje... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeSre 02 Apr 2008, 19:22

SNEZA_ ::
Moze se mrzeti neko koga si voleo. I ta emocija razdire. Sretjna sam kada ne mrzim.
E to si u pravu..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 08:06

Uverih se ja danas u tu ravnodusnost,ne mrznju-to me proslo.Samo neka neprijatnost.Uh,kakav grozan osecaj No
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 22:35

Pesma za mene , pesma za tebe....

Potrebno mi je mnogo sunca,
i to i noću, jedno da me susreće,
jedno da zamnom svetlost baca,
u ponoru jedno dubokom,
jedno da nosim u ruci
kad od jada ne vidim prst pred sobom.

Potrebno mi je mnogo nežnosti,
i to svakog dana, i mnogo od milošte reči:
potrebno mi je primirje
između srca i sećanja
između neba
i bola koji pred njim kleči.

Potrebna su mi dobrodošlicom ozarena
lica mnoga,
i to svakog trena,
potreban mi prijatelj i to što veći,
potrebni su mi mostovi viseći
preko mržnje,
preko nesporazuma nepremostivoga...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeČet 10 Apr 2008, 12:09

U knjizi koja se zove ''Postanje'' I stvori Bog čoveka po obličju svojemu, po obličju Boižijemu stvori ga.
A potom, kako stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, osmog dana dunu mu u nos duh života: i posta čovek duša živa. I nasadi Gospod Bog vrt u Edemu na istoku; i onde namesti čoveka kojega je stvorio, da ga radi i da ga čuva. I zapreti Giospod Bog čoveku govoreći: jedi slobodno sa svakog drveta u vrtu ali sa drveta od znanja dobra i zla, sa njega ne jedi jer u koji dan okusiš sa njega, umrećeš.
I reče Gospod Bog: nije dobro da je čovek sam, da mu načini druga prema njemu. I Gospod Bog pusti tvrd san na Adama; te zaspa; pa mu uze jedno rebro, i mesto popuni mesom. I Gospod Bog stvori ženu od rebra koje uze Adamu i dovede je k Adamu. A Adam reče: sad eto kosti od mojih kosti, i telo od mojeg tela, i duh od moga duha. Neka joj bude ime čovečica jer je uzeta od čoveka. Za to će ostaviti čovek oca svoga i mater svoju i prilepiće se k ženi svojoj i biće dvoje jedno telo.

I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zverinja što se miče po zemlji. I još reče Bog: evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu. a svemu zverinju zemaljskom i svima pricama nebeskim i svemu što se miče na zemlji i u čem ima duša živa, dao sam svu travu da jedu. I bi tako. Tada pogleda Bog što je stvorio i gle, dobro beše veoma. To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori nebo i zemlju.

Ali zmija beše lukava mimo sve zvijeri poljske....
Nastavak je dobro svima znan te ge ne treba pripovedati i o njemu posebno podučavati.

Čovek i čovečica spoznaše dobro i zlo, i stekoše žeđ za znanjem i spoznajom. I raspoltiše se i više ne bejahu jedno telo i jedna duša, jer, seti se, Gospod Bog je čoveku u nos udanuo dah života te ovaj postade duša živa. I seti se još da Gospod Bog na dade i život i duh života stvarajući je od rebra Adamovog.
Tražiše se eonima čovek i čovečica da se spoje u duh jedan živi i telo jedno, i retko se pronalaziše. I zaboraviše čovek i čovečica zašto traže ono drugo. I omraza zavlada jer ni čovek sebe ne spoznaje više, kao što ni čovečica sebe ne spoznade više. Ne znaju ni ko su ni šta su, ni ko ih stvori, ni zašto, ni kako.
I još manje čovek čovečicu razume kao čto ni čovečica čoveka ne razume. I tako lutaju zemljom čovek i čovečica remeteći sklad koji je Gospod Bog šest dana stvarao i kojim je bio zadovoljan.

I bi dan u kojem čovek spozna sebe i spozna čovečicu i omraza u njemu nesta.
I ne desi se da čovečica spozna sebe i čoveka. I čovečica iz omraze ubi čoveka i ''Mit dunavskih rusalki'' i njegova pouka o spoznaji umreše skupa.
I žena ne spozna u oholosti i besu svome da uistinu ubi i sebe ubistvom čoveka.


Mnogo istine sta mislite?Svaki put kad ubijamo ljubav odlazi i jedan deo nas...
Nazad na vrh Ići dole
TREN
Prijatelji
Prijatelji
TREN


Broj poruka : 207
Location : iza oblaka
Datum upisa : 07.04.2008

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeNed 13 Apr 2008, 11:19

Tanka je granica između mržnje i ljubavi...

Mrzim njegove korake
jer ga odvode dalje od mene.
Mrzim njegove oči
jer znam da ne gledaju mene.
Mrzim cigaru koju puši
jer ona mu dodiruje usne
a ja to više ne mogu.
Mrzim njegov osmijeh
jer znam da nije upućen meni.
Mrzim majcu koju ujutro obuče
jer je ona obavijena oko njega i grije ga.
Mrzim njegov jastuk jer
uz njega spava umjesto uz mene.
Mrzim sve što dodirne
jer sam ljubomorna.
Zacijelo se pitate postoji li
išta što ja ne mrzim?
Da,ne mrzim našu zajedničku prošlost.
Jer nekada su ga koraci
dovodili k meni.
Oči su gledale samo mene
a cigare nije trebao jer sam ga ja ljubila.
Osmijeh mu je bio upućen samo meni
a majca mu nije trebala jer sam ga ja grijala
i uvijek bila s njim.
Noću je samo za mene mario
jer sam bila jedina uz njega
i nisam bila ljubomorna
jer je samo mene dodirivao...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeUto 15 Apr 2008, 16:57

"Drukciji od drugih ljudi moze biti covek po boji koze, kose, ociju,
stasa, obima, ali sve ovo ukupno malo znaci. Pravi "drukciji covek"
moze biti razlican od opsteg tipa pre svega po obrazovanju, a narocito
po vaspitanju, sto znaci po navikama i ukusima. A ovo je zatim pravi
antipod. Pogledajte koje ste ljude u svom zivotu mrzeli, i vi cete
videti da nikog niste mrzeli zbog njegovih vrlina ili njegovih mana,
nego, najvise zato sto je bio drukcije izgradjen nego li vi ili vasi
najblizi. Ako ovde nije mrznja ponikla direktno iz necijeg straha pred
jacim, ona je ponikla pravo iz neizvesnosti o necijim sklonostima, i
iz nerazgovetnosti necije prirode, a to je uvek izvesna nesigurnosti
koja moze da postane i strahom. Zato ponova tvrdimo da mrznja potice
pre svega iz straha."

Jovan Ducic

Ljubav i mrznja su jedno isto osecanje, samo sa dva razlicita kraja... Ravnodusnost je najveci neprijatelj i ljubavi i mrznje...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeSre 16 Apr 2008, 02:49

"gle..to trn u mojem oku je..
ja pitam se tu sta je izgubio..
lutam nocima bez straha i trazim tebe..
kraj staze je a ja i dalje tuzan sam..
da opisem nemogu koliki strah srce mi razara..
koliko ja kajem se da nisam ti rek'o volim te..
molim te preboli me..
nezelim nista na tebe da me podseca..
krivicu ne osecam..
kamenog srca odbacujem sva nova osecanja...
alkohol lek nije pravi ako se pogresno iskoristi..
nauciti moram tebe da se oslobodim..
da do suza dovela si me
samo dokaz je da me nikad zasluzila nisi..
u mracnim hodnicima izgubljen pronasao sam sebe..
zapitah se ja tu sta trazim..
mali djavolak na mom ramenu mi rece
da svoje proslosti nemogu da se otarasim..
pa ne zelim ziveti za JUCE nego ZA SUTRA..
shvatih da bezveze lutam..
a osecanja su ta koja me na zlo navese..
nisam verovao da tako jaka mogu da budu...
ideju suludu da moj dan sa tobom postoji
moram iz glave da izbacim...
ti nisi mene vredna...."
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeSub 19 Apr 2008, 22:37

Rekose mi u opstini, mada mi nisu dali na uvid tvoju krstenicu
da nisi rodjen u Zamrzivacu, ni na Severnom Polu.
Rekose:”Ne pise nista. Ne dajemo takve podatke.
Ne moze bez licne karte. Vi niste normalni, sta pitate!!!”
Zahvalih na komplimentu, divno je biti nenormalan. Umalo batine nisam dobila.

Upitah tvoje prijatelje i rodjake, odmahnuse rukom:
“Mislis na Sezama!? O, taj se tesko i nama otvara.”
“Ne znamo odakle mu, ni kako mu kockice leda kruze krvotokom.
Takvih nije bilo u nasoj familiji.
Hteo je onomad da se prijavi za Ginisovu knjigu rekorda.”, rekose tvoji.

Ne vredi, moracu sama…

Odakle si se samo stvorio Leden?
Matematickim putem stigoh do onog cuvenog:
“Zadatak ima vise resenja.”
Da ne dolazis ti sa neke daleke ohladjene Zvezde?
Ocigledno je da nismo sa iste.
Bacam se na Fiziku. Kakva greska se godinama provlaci:
:”Dajte mi polugu i oslonac i pomericu Zemljinu kuglu.”
To je neprimenljivo na tebe, Hladnokrvnog.
I Zemlju ce uspeti pomeriti - tebe ne.

Izvajacu te nocas od gline, isklesacu te u gipsu i gledacu dugo u te tvoje blesave oci.
Pusticu neku pesmu, zapalicu cigaru i udahnuti duboko. Onda cu ti samo lupiti cvrgu…

Znas kako me je bolelo kad su mi slucajno iz ruku izbili najdraze izvajano delo?
Znas kako me je povredilo kad su neka pobacali… mrzelo ih je da brisu prasinu.
I kako mi je bilo kada su mi ukrali odlivenu saku?
Mora da se secas, pricala sam ti to.

Prvi put, niko mi nece nista razbiti.
Ja cu te cusnuti sama, skliznuces sa stola.
Ucim da budem Hladnokrvna zivotinja.
Nema tu kod tebe, moze se, ne moze se, jednostavno mora se.
Dobicu keca velikog k’o vrata, izlazicu i na popravne u Avgustu,
ali cu kad-tad izvuci bednu dvojcicu i bar toliko postati tebi bliza.

Oticicu i na hemijsko ciscenje, da mi te izvuku kao fleku.
Ako oni ne uspeju, izbrisacu te iz sebe sama.
Ucim
da budem
Hladnokrvna
zivotinja.
(n.a)
_________________
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeSub 03 Maj 2008, 00:12

Mnogo je lakše predvidjeti problematičnu vezu nego srećnu i trajnu: evo, zato, nekih upozorenja na koja treba obratiti pažnju prije nego što đavo dođe po svoje – zato, povedite strogo računa o tome koje bi veze trebalo izbjegavati, a koje prihvatati "s rezervom"...


Astrolozima se često postavlja pitanje: „Sa kojim se znakom slažem? Ko je moj idealan partner? " Da bi se na takvo pitanje moglo odgovoriti - moraju se znati svi podaci o osobi. Nije dovoljno poznavati samo horoskopski znak, jer u tom slučaju mogu se dati samo uopšteni odgovori. Naravno, poznato je da se Vatreni i Vazdušni znaci slažu, kao i znaci Zemlje i Vode. Ali, to slaganje više znači početnu simaptiju i neposrednost kontaktiranja, što još uvijek ne znači duboko i trajno osjećanje, kao što je ljubav. Paradoks je, ali istina da, ma koliko bilo teško predvidjeti i prognozi-, rati ljubav, nije uopšte problem predskazati konflikte na osnovu samog horoskopskog znaka. Evo dakle, znak po znak, analiza problematičnih veza i nabrajanje osoba kojih bi, možda, trebalo da se klonite. Naravno, ovo ne važi za Vas koji mislite „da je ljubav slađa kad postoji svađa".


Ovan (21. 03. – 20. 04.)
Opasno je ako ste u vezi sa još jednini Ovnom. U početku vas očekuje burna strast, ali nakon izvjesnog vremena ona prestaje, na vidiku se pojavljuje jedan Strijelac i vaša ljubav se tu završava. Problematičan je i odnos s Rakom, na mahove vam se čini da vas razumije u potpunosti da bi se, zatim iznenada pretvorio u stranca. Takva veza će, u svakom slučaju, biti veoma teška i konfliktna: jednom partneru će biti dosadno, drugi će umirati od ljubomore. Česta je veza, mada vrlo rizična i Ovan - Riba. Ribe vas cijene, ali se osjećaju ugroženim zbog vaše jake ličnosti i zbog toga bježe.


Bik (21. 04. – 21. 05.)
Ako ste muškarac, najveću sreću i najveći bol prirediće vam Blizanci i Škorpije. Ako ste žena, pripazite na Lava (takva veza je prepuna napadanja, svađe i mirenja), Strijelca (koji bi vam ubrzo dosadio, ali vam ne bi bilo lako da ga ostavite) i na Vodoliju. Sa Vodolijama bi veza mogla, čak, veoma dugo da potraje, ali pod uslovom da vi prihvatite ulogu „mame" koja sve razumije i sve oprašta...

Blizanci (21. 05. – 21. 06.)
Na duže staze Lav bi vam se činio suviše egocentričan i površan. Vodolija bi vas razočarala, varali biste je sigurno (u tome nema ničeg lošeg - i Vodolija vara vas). Što se tiče Škorpije, mogli biste intelektualno dobro da se uklopite, ali tu nikada ne bi bilo prave strasti i uzajamne topline. Vama bi to možda i odgovaralo, ali Škorpija ne bi izdržala. Ona, voli „neponovljiva" osjećanja. Zato s njom bolje ostanite prijatelj, junače - eto jada!


Rak (22. 06. – 22. 07.)
Veza sa Ovnom bila bi snažna, ali teška. Ako ste žena vjerovatno će vas on ostaviti. Ako ste muškarac, na kraju ćete sami preduzeti korake da vezu okončate. S Rakom vas očekuje pravi pakao naizmjenično kidate jedno drugom živce, ne uspijevate da shvatite grubu i okrutnu igru vašeg partnera koja je i vaša takođe... Očekuju vas problemi psihološke prirode i puno mazohizma. S Djevicom, takođe, nema budućnosti, uprkos uzajamnom poštovanju, izbjegavajte Vodoliju, razočaraće vas njena racionalnost, hladnoća i nedosljedpost. Veliki rizik i moguće patnje u vezi sa Škorpijom.

Lav (23. 07. – 22. 08.)
Sa Bikom vas očekuje duga veza, ali puna napetosti. Isto važi i za vaš odnos sa Blizancima, ali sve je to zanemarljivo za ono što vas čeka sa Škorpijom. Tek tu ćete doživjeti pravi otvoreni rat. Eto u šta će se pretvoriti vaša velika strast! Neminovno je da na kraju jedno od dvoje bude zaista ranjeno i povrijeđeno! Teško ostvarljiva veza sa Vodolijom, naročito ako je žena Lav. Muškarac Vodolija će vas lagati, varati, jednom riječju poludjećete, ali sve to neće biti dovoljno da ga ostavite; pošto ćete i dalje misliti na njega i voljeti ga i mrzjeti ga istovremeno. Sa Ribama veza može biti intenzivna ali kratka.


Djevica (22. 08. – 22. 09.)
Rak sigurno nije vaš idealni partner, s obzirom na njegovu strast za polemisanje, koja prevazilazi čak i vašu. Izbjegavaite i Strijelca. Istina je da bi mogao puno da vas voli, ali ćete se teško složiti (suviše ste različiti i na sasvim drugačijoj talasnoj dužini). Jarac vam se na prvi pogled može učiniti dostojan povjerenja i inteligentan, ali će vam kasnije dosaditi. Naročito će vam dosaditi njegova tvrdoglavost i nedostatak topline. Burna veza s Ribama. Privlačite se i odbijate istovremeno

Vaga (23. 09. – 22. 10.)
Ako ste muškarac, neće vam biti nimalo lako da živite ni sa Bikom ni sa Vodolijom. Međutim, uz malo truda i dobre volje, ove veze bi mogle i da potraju. Ako ste žena, čekaju vas varnice s Ovnom (i prevara na sve strane), Rakom (rastaćeta se kao najveći neprijatelji) i sa Škorpijom (da bi veza potrajala mora da postoji snažna fizička privlačnost).


Škorpija (23. 10. – 21. 11.)
Sa Bikom vas očekuju trenutci velike strasti, ali i iznenadni rastanci, nekorektan odnos i ponašanje zbog čega ćete patiti. Oprezno s Blizancima i Ribama, jer mogu postati zli ukoliko se probudi njihov ponos i u igru uđu i finansijski interesi. Dramatične svađe s Lavom - to je intenzivan i buran odnos, ali je i patnja zagarantovana. Ako ste muškarac, ne zalijećite se sa Vagom - mnogo manje su popustljive nego što to na prvi pogled izgleda.

Strijelac (22. 11. – 20. 12.)
Sa Djevicom veza bi mogla i duže da potraje, ali uloge nisu ravnopravne - jedan partner više voli nego onaj drugi, i prevara je neizbježna... Najproblematičnija veza svakako je s Jarcem - trenuci velike strasti smjenjuju se s paklenim svađama. Svaki put od muve pravite slona - jednom riječju – pati ćete oboje. S Ribama je teško pronaći zajednički jezik. Možda će veza potrajati ukoliko vas veže velika fizička privlačnost, ali će na kraju svakako da vam nanese puno patnje.


Jarac (21. 12. – 19. 01.)
Bez obzira što astrološka tradicija kaže suprotno, upozoravamo vas da je odnos sa Djevicom težak i komplikovan, sa puno problema i neizbježnim razračunavanjima na kraju. I sa Strijelcem vas očekuju veliki jadi, ali - za utjehu - tu je i velika strast, barem na početku. Zbog Vodolije često patite, jer one su obično već u nekoj vezi koju ne žele da prekinu. Osim toga, sklone su laganju i veoma egocentrične. Škorpije će vas uvijek - na kraju - ostaviti i zato ćete patiti, jer njena želja za promjenom kad tad izbija na površinu.

Vodolija (20. 01. – 18. 02.)
Zbog vas, drage Vodolije - svi pate, ali je zato malo onih zbog kojih patite vi. Naravno, to ne znači da nema i onih svemogućih partnera koji vas neće ostaviti ravnodušnim - pripazite na Blizance i ne zatežite situaciju preko svake mjere (mogli bi gadno da vam se osvete). Ni sa Vagama nije jednostavno, odlični su glumci i mogu lako da odigraju ulogu žrtve, gdje ćete Vi biti crni đavo. Jarac je takođe osvetoljubiv, a Bik i Škorpija neuhvatljivi, naročito će vam biti teško ako ste žena, pošto nikada nećete postupiti onako kako vi želite.


Ribe (19. 02. – 20. 03.)
Ljubav s Lavom počinje burno, ali nije trajna i slijedi patnja. Sa Djevicom bolje da nemate posla, suviše ste različiti. S Ovnom biste se, možda, osjećali mirni i poštovani, ali tu uvijek „naleti" neko treći zbog koga sve propadne. Ako ste muškarac, pazite na ženu Ovna od koje ćete svakako pob,eći, jer ima prejak karakter za vas. Ako ste žena, veza će se završiti onoga trenutka kada jedno od vas dvoje pronađe novog partnera.
Nazad na vrh Ići dole
SUZANA_NIS
Urednik
Urednik
SUZANA_NIS


Broj poruka : 233
Datum upisa : 03.05.2008

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Od ljubavi do mrznje   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeNed 04 Maj 2008, 17:42

Trazeci reci,nailazimo na misli !!!
Nazad na vrh Ići dole
SUZANA_NIS
Urednik
Urednik
SUZANA_NIS


Broj poruka : 233
Datum upisa : 03.05.2008

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Od ljubavi do mrznje   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeNed 04 Maj 2008, 17:45

Od nasih misli biva ljudima i toplo i hladno,i svetlo i mracno.....
Nazad na vrh Ići dole
SUZANA_NIS
Urednik
Urednik
SUZANA_NIS


Broj poruka : 233
Datum upisa : 03.05.2008

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Od ljubavi do mrznje   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeNed 04 Maj 2008, 17:47

Ja volim onaj pravi zdravi razum,sto trci po ulicama......
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeUto 06 Maj 2008, 08:11

Od ljubavi do mrznje

Ako od ljubavi do mrznje
ima tako malo
ja bih hteo da me mrzis
najvise na svetu

Ali bojim se da tebi
do mene nije stalo
da sam ti bio
parna ruza u buketu
2x

Ref. 2x
Od tuge cu za tobom
za noc da ostarim
sve su moje nove bore
tvoji putevi sa njim

I ne bi ni jedan trag
u snegu za mnom ostao
bas toliko sam
bez tebe, duso, propao

Odavno sam krivicu
sacuvao za sebe
ali od svega sto je bilo
najvise me boli

Sto more mojih suza
prolivenih zbog tebe
ni na jednoj
karti sveta ne postoji
2x

Ref. 2x
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Od ljubavi do mrznje... Left_bar_bleue20/20Od ljubavi do mrznje... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePet 23 Maj 2008, 06:04

Od ljubavi do mržnje samo malo nam treba
Jedan jedini korak... da se izgubi sve lala lala lala
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimePet 23 Maj 2008, 07:10

.... Jer tanka je linija sto spaja i razdvaja.....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitimeSre 28 Maj 2008, 14:37

"Laz moze prouzrokovati bol sto puta vecu nego li koplje,"
Africka izreka,Mozambik
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Od ljubavi do mrznje... Empty
PočaljiNaslov: Re: Od ljubavi do mrznje...   Od ljubavi do mrznje... I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Od ljubavi do mrznje...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Zene nevirite,ovo nebih smele da znate :P
» Zablude u ljubavi...
» PRICE O LJUBAVI
» Ljubav i hrabrost
» LJUBAV

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: SAPUTANJE...-
Skoči na: