Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kako oprostiti?

Ići dole 
+15
Oci-ANDJELA^Z
zvrchak
TREN
komunikativn@
Tatko-Pantelija
Crna_ovca_chata
danubius
Gea
Lora
zutaruzasadunava
Silvy
gorskooko
neven
SNEZA_
Sumadijacafee
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue0/0Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeNed 20 Jul 2008, 21:01

Eh, prevesti mene je tesko, a da prevod bude tocan. Jer ja neke stvari
osecam i skrivam.


Pa tu smo na forumu stalno na klackalici. Reći svoj stav, normalno iz
ličnog iskustva a ne otkriti to sto nismo oprostili. Uopštiti to da se
neko ne uvredi.
Pa otkrijemo i u tom uopštavanju dosta o sebi. Što mislim da je dobro
jer kako smo se izjasnili na temu "virtualnih žena i muškaraca", to nismo
niti se želimo prestavljati u drugom svetlu.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeSub 18 Okt 2008, 06:19

Interesantno je upravo to - stvaramo o sebi sliku da smo nesto sto nismo. I to se desava na forumima, cak i ovde, sve jedno da li se tezi ostaviti afirmativni ili negativan utisak, bar mi se tako ucini i to ne retko.

U redu je i to da se stavi akcenat na sebe, i uvek na sebe, da sami mi i drugi budu provocirani sa nama da nesto napisu, opet da bi, recimo, upoznali sebe dublje, ili sta god, samo nije jasno zasto se to ne cini onako kako jeste, ako se vec cini. To meni ne moze da bude jasno, mislim u odnosu na svrhu i mislim na ozbiljne teme, postove.

Meni to ponekad lici na nepostovanje samog sebe, ali i drugih.

Bojim se da ne budem pogresno shvacena. Razumem kontraverze u kazivanju, cak suprotno misljenje u istoj temi, jer ne pisemo naucne studije, samo ne razumem kad se svesno plasira laz, lazna slika. Ne mislim ni na provokacije, ono cackanje, ili skitanje sa preskakanjem, trenutno osecanje, mislim iskljucivo na laz i nekorektnost prema sebi i drugima zasnovanu na toj lazi. To ne volim, ali ne moram ni da citam ili mislim o tome, zar ne?
Saren ovaj nas svet lepi, valjda. Svako svoje duhove voda sa sobom, pa i to je ok, ako misli da mu trebaju.
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeSub 18 Okt 2008, 15:14

Treba prashtati glupost,ali loshu nameru nikada!
Nazad na vrh Ići dole
SUZANA_NIS
Urednik
Urednik
SUZANA_NIS


Broj poruka : 233
Datum upisa : 03.05.2008

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeUto 21 Okt 2008, 15:44

Nemoj da se obratjash nikome da ti vrati
izgubljenu ljubav....
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeSre 22 Okt 2008, 04:21

gorskooko ::
Interesantno je upravo to - stvaramo o sebi sliku da smo nesto sto nismo. I to se desava na forumima, cak i ovde, sve jedno da li se tezi ostaviti afirmativni ili negativan utisak, bar mi se tako ucini i to ne retko.

U redu je i to da se stavi akcenat na sebe, i uvek na sebe, da sami mi i drugi budu provocirani sa nama da nesto napisu, opet da bi, recimo, upoznali sebe dublje, ili sta god, samo nije jasno zasto se to ne cini onako kako jeste, ako se vec cini. To meni ne moze da bude jasno, mislim u odnosu na svrhu i mislim na ozbiljne teme, postove.

Meni to ponekad lici na nepostovanje samog sebe, ali i drugih.

Bojim se da ne budem pogresno shvacena. Razumem kontraverze u kazivanju, cak suprotno misljenje u istoj temi, jer ne pisemo naucne studije, samo ne razumem kad se svesno plasira laz, lazna slika. Ne mislim ni na provokacije, ono cackanje, ili skitanje sa preskakanjem, trenutno osecanje, mislim iskljucivo na laz i nekorektnost prema sebi i drugima zasnovanu na toj lazi. To ne volim, ali ne moram ni da citam ili mislim o tome, zar ne?
Saren ovaj nas svet lepi, valjda. Svako svoje duhove voda sa sobom, pa i to je ok, ako misli da mu trebaju.

Zasto covek stvara losu sliku o sebi ... Kad bih pisao, istinu, rekli bi da se hvalisem. A toliko sam neozbiljan, pa mi ponekad ozbiljno pisanje se cini smesnim.
Zasto covek satvra losu sliku o sebi?.
- Skriva se, iz nekih namera, i samo odabrani mogu o njemu vise znati. Skriva se, bas kao vi kad skrivate svoj izgled, Msn, broj telefona, i slicno, a za tacan ne znate razlog - eto rekli su vam pametniji da uradite tako.
- Neven. - licno, stvara losu sliku o sebi, da ga ne bi odvec zavoljeli, a desava se, da nebi zavolio, i to se desava... On je samo kao mali vrapcic, sto cvrkuce na grani. - Niko me nikad nije pitao, sta volim, sata slusam, sta radim, koliko imam prijatelja, idem li redovito kod zubara, s kim sam posvadjam,- pa i tako nemem potrebu o sebi stvarati bolju sliku. Izvinite,- neven je bas onakav kakvog ste vi trazili, ali je uvek iskren... kre kre kre
Nazad na vrh Ići dole
SUZANA_NIS
Urednik
Urednik
SUZANA_NIS


Broj poruka : 233
Datum upisa : 03.05.2008

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeNed 09 Nov 2008, 10:29

BOG pokajnicima uvek daje vishe od jedne shanse....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeSre 12 Nov 2008, 15:42

zutaruzasadunava ::
Treba prashtati glupost,ali loshu nameru nikada!

Bravo ruzice draga BR: ko
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeSre 12 Nov 2008, 16:01

Kad je losa namera po sredi, ona se mora spoznati. I to ima veze sa necim drugim - sa tim ko je nesto uradio u losoj nameri. Najvise boli od onih koje smatramo svojim, pa se ta najteze oprasta.

Medjutim, kad dolazi od nekog ko nije nas, onda ta osoba nije bitna za nas, prosto treba znati i ignorisati. Tu se nema potrebe za oprastanjem - meni to ima vise veze sa spoznajom sustine odnosa ili prirode zlonamernika, vise mi je to za razumeti.

Mozda ja dobro ne shvatam oprastanje. Jednostavno nemam tu potrebu kad neko ko mi je nebitan odradi nesto sa zlom namerom. Prijatelj je nesto drugo. Eto.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimePet 27 Feb 2009, 16:43

Zivot ti je jako cudan i pun kojekakvih iznenadjenja,rec prijatelje je jaka rec,ali covek nikada nezna ko mu je sve prijatelj,prijateljstvo se desi u trenutku i ostane vecno da traje,a nekada najbolji prijatelji i drugovi recimo iz moje mladosti rasuli su se svuda po svetu,ili promenili posao oni su mi ostali prijatelji naravno ali pravi prijatelj mi je ipak onaj sto mi je tu on meni i ja njemu,i ne mora da znaci da nece i on otici,tako da je sve to...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimePet 27 Feb 2009, 23:38

Da kako, pa nakon tren-trena nismo isti, promena je jedan od zakona kome se priklanjam, da ga nije, da nije tako ustrojeno, sta bismo mi znali, ako ista znamo?

Svi smo se sludeli sa nekim filovanim glupostima, sto zescim i vecim, to se vise lepimo, poput nocnih leptira sto iz tog mraka manito lete na svetiljku... Da kako no tako da su upravo oni koji su tu, u nasoj neposrednoj blizini,koje svakodnevno srecemo, sa kojim prakticno zivimo u kom god da smo odnosu-cine nase najprece. Ali je moderno misliti negativno, eto upravo smo mi ti za visi nivo predodredjeni, odabrani, oni iznad, pa su nam preci prolaznici koji nemaju vremena ni da nas primete, tako gladni ljubavi i to mase na sve strane, a sipamo otrov iz usta. Oprostite.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeSub 28 Feb 2009, 05:04

Da gorskooko,ja oprastam svima mojima prijateljima sve i u privatnom zivotu a i ovde,shvatamo nadam se svi da je japrece prijateljstvo, medjusobno postovanje,ljudskost,ali nadam se da shvatamo to da se tempo zivota i nacin gledanja na zivot jako promenio pogotovu u zadnje verem zadnjih godina,to neopravdava nista ali cinjenice su takve,sve je manje emocija potencira se na tome da nema intimizacije tako da je doslo do razaranja i familijarnih medjusobnih poseta familija se pocela sretati i skupljati jedino na veseljima ili na sahranama,cast izuzetcima.
Ja trazim oprostaj od svih mojih prijatelje i u privatnom i u virtualnom svetu iz prostog razloga sto sam naveo i gore,doso je vreme da mi ljudi imamo sve manje vremena za same sebe i za svoje prijatelje,moja su osecanja mozda ismesana malo sa celokupnim zivotnim iznenadjenjima u ovoim globalnim promenama u citavom svetu,naprimer meni je bilo neshvatljivo da 1980godine sedim u vojsci sa tri slovenca koji placaju svako za sebe pice,verovatno nas stizu zakasnele zivotna pravila,medjutim sve to zavisi od pojedinaca,sto se tice mene sve svoje prijatelje postujem voli i cenim bilo gde da su na zemaljskoj kugli i uvek mislim na njih....
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeSub 28 Feb 2009, 13:58

Slazem se sa ovim sto si napisao, Sumadinac. Sve su to razlozi koji faktom stoje, meni je samo zao sto od te lude trke i zbivanja zaboravljamo prece, nekako se identifikujemo sa treba i mora, sa navikama, sa trajanjem, problemima, poslom, svuda nas ima samo sa sobom i svojima najmanje. Naravno, drug, mnogo toga je prevazidjeno, svako vreme ima svoja obelezja, samo i ovo je nase, pa je prirodno da se uklopimo. Istina je da je pravog prijateljstva sve manje, ne po namerama ljudi, oni su takvi kakvi su, no po onim unutrasnjim osecajima, nasim potrebama za biti sa sebi srodnim, umeti voleti i postovati ga, bez nekog prevelekog ocekivanja ili sudjenja.
Nazad na vrh Ići dole
Rita
Prijatelji
Prijatelji
Rita


Broj poruka : 19
Datum upisa : 11.03.2009

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeČet 12 Mar 2009, 11:42

E sad ... zavisi sta treba da oprostim.
Ako me je povredio nesto jako - Ne prastam.
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeSub 14 Mar 2009, 18:20

Oprashtam,samo ne zaboravljam:(
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue0/0Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeNed 15 Mar 2009, 08:28

Lepo bi bilo da neke ružne stvari u životu zaboravljamo. Uglavnom ih samo potiskujemo ali se uvek vraćaju u sličnim situacijama. Upali se lampica, intuicije da možemo biti opet prevareni. Sitna i manje važna razočaranja se mogu zaboraviti ali ona koja nas pogode jer smo u njih uložili i neki trud, emocije, nade su gadna uvek se vraćaju. U povredi emocija one su trajno upisana i pitanje je samo da li možemo da živimo sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeUto 12 Maj 2009, 15:27

samo podmuklim osobama,cesto ili skoro nikako,nikada ne mogu oprostiti,niti zelim!
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeČet 14 Maj 2009, 14:23

Ma to je za ignorisanje, uresu moj, a namnozili se kao vaske Sad
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Kako se oprostiti   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeČet 11 Jun 2009, 20:13

Sve sto se moze dobro pozeljeti, I Milvanu i forumu dobrim zelim... Zelim svako dobro svim clanovima foruma. Nek vam je sa srecom svaki korak vaseg zivota..
Nemam mnogo reci, i ne oprastam se sa vama, ostavljam svoju dusu, ostavljam svoje pisane slicice ... Vreme je da sva moja pisma ubacite u proslost ili zastarjelost ... Nevenu je vereme da podje ...
Brisem neke sajtove i forume iz mog adresara, Zao mi je sto ste na tom spisku... Na vama je sta ce te uraditi sa mojim stivom,...
Blagoslovljeni Bili..
Nema vise Nevenka ...
Umro je neven...Zbogom!!!!
sp
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimeČet 11 Jun 2009, 20:55

neven ::
Sve sto se moze dobro pozeljeti, I Milvanu i forumu dobrim zelim... Zelim svako dobro svim clanovima foruma. Nek vam je sa srecom svaki korak vaseg zivota..
Nemam mnogo reci, i ne oprastam se sa vama, ostavljam svoju dusu, ostavljam svoje pisane slicice ... Vreme je da sva moja pisma ubacite u proslost ili zastarjelost ... Nevenu je vereme da podje ...
Brisem neke sajtove i forume iz mog adresara, Zao mi je sto ste na tom spisku... Na vama je sta ce te uraditi sa mojim stivom,...
Blagoslovljeni Bili..
Nema vise Nevenka ...
Umro je neven...Zbogom!!!!
sp
Nevenko svi smo mi ljudi od krvi i mesa sa puno osecanja emocija,uspona i padova tako je kod svakoga od nas,ako je sve ovo sto si napisao u korist tvoje srece radujem se tome,a ako je suprotno moram ti reci"USTANI" ne padaj budi hrabar covek u zivotu,budi domacin pred svojom porodicom prijateljima vredan si paznje zasluzujes postovanje... Ako si razocaran u net carolije za tim ne zali ovde kao sto znas i sam sve se idealizuje sve mane vrline i sa tim se povecavaju emocije i osecanja zazali se za necim sto nikada u realnom zivotu nebih zazalio.Ja licno kao covek ti zelim tebi i tvojoj porodicu svu srecu i dobro zdravlje,a ako sam te za ovom paklenom masinom sa necim povredio izvinjavam ti se,i ako je toga mozda bilo to je bilo u zaru borbe sa ovim dugmicima,zivi ponosno i bezbrizno... pozdrav od Sumadinca obicnog coveka koji cvrsto hoda po zemaljskoj kugli i koji nepada bas lako u bilo kakvoj muci...."na muci se poznaju junaci"...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Kako oprostiti? - Page 5 Left_bar_bleue20/20Kako oprostiti? - Page 5 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitimePet 19 Jun 2009, 23:14

Grdan ti pozdrav, nevene, da si ti nama ziv i zdrav, gde god bio i ma sta radio
sp
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako oprostiti? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako oprostiti?   Kako oprostiti? - Page 5 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako oprostiti?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» KAKO STE PROVELI NOC ILI DAN
» kako upoznati nekoga?
» Kako upropastiti zenu
» Da li, kako i zasto postimo
» Nepravda - kako se nosite sa njom?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: PRIJATELJSTVO-
Skoči na: