Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!

Ići dole 
+3
SNEZA_
gorskooko
Zepp_ellin
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeNed 23 Mar 2008, 21:33

Moj komentar na tvoje razmisjlanje ja da te neka plafusa bas sredila SM:
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeNed 23 Mar 2008, 21:35

Neznam shta bi rekao,meni se vishe smucilo od ratovanja za svoje godina proshao sam dva rata,takodje i nashi dedovi,dali ce i nashi unuci i praunuci ratovati,dali je ovo borba za interese velikih sila preko nashih ledja,ja mislim da je ovo igra "RIZIKO" koja dugo traje a mi smo zrtve svega toga,ali mrzim politiku jel politika je najveca K...a kako kaze stariji narod.
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeNed 23 Mar 2008, 21:46

Zepp_ellin ::
Imam potrebu da kazem "nekom" i ovo...Gledao sam jednom neku Ršumovu emisiju za decu gde je on objašnjavao šta znači reč "kobajagi". Nisam siguran, ali mi se čini da ima i pesmicu na tu temu. Bio je veoma efektan, razumljiv i jasan, tako da je skoro svako dete koje je gledalo tu emisiju moglo da shvati da je "kobajagi" zapravo pretvaranje, dogovoreno ili nedogovoreno glumljenje i odigravanje onoga što nije, da bi se prikrilo ono što jeste. Kobajagi u sebi nosi elemente zavaravanja, ali i elemnte igre. Zavisi sa koje pozicije to gledaš i šta su mu stvarne namere i stvarne posledice. E sad ako je neko Dete ovde shvatice ,ako ne dzaba mu i ponos i slava.Cemu zatvarati Oci, i pri Tom kazati da ce i Travu jesti(trava se zna za koga je)mislim da nisi u tom fazonu.Imam i ja Decu,imaju i Drugi pa i moja i njihova ce s`punim ustima kazati odakle su(nadam se da se slazes).Ali nije poenta u Punim ustima, vec sta ima u usta(ne travu)kako je neko kazao,sve ovo kazem(pisem) iz jednog jedinog razloga.Mi kao narod se moramo depolarizovati,dali mi hocemo da zivimo kao sav normalan svet il da se vratimo u kameno Doba(mada tamo vec i jesmo )..Mozda smo svi mi Kobajagi...


Jednostavno pitanje, od "plavushe" preterane, za tebe: "Za shta si ti? Za kakvu politiku? odlichno smo svi svesni toga, nismo bash toliko "plavi" da je izbor ovakav " -ako hocemo bolji, napredniji zivot, ne mozemo sami, 'osim" sveta, to ni jedan narod, ni jedna zemlja ne moze-. Ili hocemo da chvrsto stojimo iza stava da je Kosovo Srbija i da ne brenujemo sta velike (ali za nas bitne) sile nalazu i od nas traze. Izjasni se ti, za sta si ti? Ne zavijaj svoj stav u oblandu. :suspect:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeNed 23 Mar 2008, 21:47

Zepp_ellin ::
SNEZA_ ::
Mozda sam preterano "plava", ali, ipak dotichni nick koji je otvorio ovu temu, ne razumem bash najbolje. Sve mi se chini da ni sam ne razume shta zeli reci. No confused :suspect:
Nebi da na ovakav nacin Razglanam Stobom.Ocigledno da si i previse Plava..(zalosno)
EEEEEEEEEEEEE, affraid stani, uspori, čekaj malo... Evo, aj' se pozitivno menjamo, razumno da razgovaramo. Meni reče da voliš plavuše. A ja plava skroz na skroz, najnajplavlja od svih ovde i široko plavih, evropskih shatanja, biser svih bisera medjunarodne zajednice (žalosno baš 100%).
A imam i jednu grdnu osobinu, umem biti (plavo) parlamentarna. Pa kad predložim da ljudi komentarišu, onda ih pustim da komentarišu kako to oni nalaze za shodno. daa:

Tema je i previše osetljiva, bre. Sveže je sve. I bolno. I dugo nam se sve ovo dešava. (ponosna sam na snagu da to uopšte možemo nositi). Volim ovaj narod izdržljivi svoj. Svima je stalo da bude bolje. Sve boli Kosovo. I ne samo Kosovo. I sva ta stradanja. I dupli aršini medjunarodne zajednice. I domaća nesloga, qazi politika, stanje privrede, nedostatak zdrave strategije, koordinacije na svim nivoima. Naravno da smo ugroženi, da svi to i znamo i osećamo, ali i plašimo se... I znamo, zaista znamo mnogo toga još. I svako zdrave pameti mora da ima kristalno definisan stav kad su u pitanju izbori. Ma koliko da je teško. Duboko sam ubedjena da niko ni na koga ovde (po tom pitanju) ne može uticati.

Ali ovo je opušten, liberalan forum. Komentari idu spontano. Ovde smo da nam bude lepo i dobro, ali svima. I tako faktom jeste. Nemoguće je da mislimo isto. I dobro je da je tako. Interesantnije je. Sadržajnije. Manimo se politike, pogotovo ako ne možemo da dozvolimo drugačije mišljenje. Opušteno, more, i sa uvažavanjem drugih, moliću lepo.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeNed 23 Mar 2008, 21:47

SN SN SN
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeNed 23 Mar 2008, 21:48

kafa :zvr:


Poslednji izmenio gorskooko dana Pon 24 Mar 2008, 00:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeNed 23 Mar 2008, 21:52

SJaj ::
SN SN SN
SN SN SN SN SN SN drug drug
ko ko ko
Nazad na vrh Ići dole
Zepp_ellin
Prijatelji
Prijatelji
Zepp_ellin


Broj poruka : 39
Datum upisa : 21.03.2008

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 06:40

SJaj ::
Neznam shta bi rekao,meni se vishe smucilo od ratovanja za svoje godina proshao sam dva rata,takodje i nashi dedovi,dali ce i nashi unuci i praunuci ratovati,dali je ovo borba za interese velikih sila preko nashih ledja,ja mislim da je ovo igra "RIZIKO" koja dugo traje a mi smo zrtve svega toga,ali mrzim politiku jel politika je najveca K...a kako kaze stariji narod.
Pa sta je ovo????Kazes smucilo,pa zar svaki dan ratujes pa da ti se smuci.Zar Srbija nezna nista drugo nego samo da ratuje?"Smucilo" (to ti izgleda kao ma dosta je meni ratova nek ide neko drug).I sta ti je vredelo ako si bio u dva rata!?sve sto smo imali Izgubili smo,a znas zasto,zato sto nas je "neko"(nazalost) vodio zavezanih ociju pogresnom stranom ulice....SNEZO_Izjasni se ti, za sta si ti? Ne zavijaj svoj stav u oblandu.....Lepoto...ovako stvari stoje ocigledno da me nisi citala,nisi shvatila poentu o cemu ja pisem.Ne zavijam nista u oblandu NE,kazao sam to otvoreno.Kosovo nikada nece biti vise nase(nazalost).Elem...a sve to proizilazi iz vodjenja pogresne politike....kad kazem politike mislim na politicare,sto Srbiji tako sto netreba,nama trebaju DRZAVNICI. Koji ce Voditi narod u Boljitak,Prosperitet a ne politicari skojima smo eto nazalost dokle dogural....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 12:47

Naravno da je dosta ratova, Zepp_ellin zar ne mislis tako?
Hajde sad, izjasni se, kako bi ti razresio ovaj problem Srbije i kako doci do tog famoznog DRZAVNIKA koji ce Srbiju odvesti u bolji zivot. sunny
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 13:20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 E7gcw110 Zeep_ellin "razreshava" , dok miVasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Nxjgxx10, shta radimo? Pa naravno, shta bi drugo "plavushe" radile nego samo Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 24g2bd12


SM: Ke: :11: div1 CM: div1 :11: Ke: SM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 13:52

E, SNEŽA_ zaboravila si da Ljikica nije BR: SM: SM: SM: .
Stvarno, kakav nam je DRŽAVNIK/NICI potreban/ni?
Onako spontano, laičko mišljenje, aj'. Ova plavuša, trenutno smatra da to u konkretnoj situaciji, a samo u odnosu na Kosovo, ne menja stvari. Sila Boga ne moli.
I još nešto, kada bismo svi mi, obični smrtnici, dali maksimum od sebe tamo gde smo (svi, ne samo vučna ''magarad''), gde delujemo, mislite li da bi nam bilo znatno bolje. Ja mislim da bi. Isto kao i u odnosu na ono da se svi razumemo u sve. ama baš sve. o svemu znamo najbolje, čak i kad ne znamo šta je tema.

P.S. E, ako neko napiše ime konkretnog lidera, lik aktuelne partije ''utepaću ga'' pa makar da mi je na oko ispao, da se zna unapred... ništa lično moliću lepo lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 15:20

[quote="Zepp_ellin"]
SJaj ::
Neznam shta bi rekao,meni se vishe smucilo od ratovanja za svoje godina proshao sam dva rata,takodje i nashi dedovi,dali ce i nashi unuci i praunuci ratovati,dali je ovo borba za interese velikih sila preko nashih ledja,ja mislim da je ovo igra "RIZIKO" koja dugo traje a mi smo zrtve svega toga,ali mrzim politiku jel politika je najveca K...a kako kaze stariji narod.
Pa sta je ovo????Kazes smucilo,pa zar svaki dan ratujes pa da ti se smuci.Zar Srbija nezna nista drugo nego samo da ratuje?"Smucilo" (to ti izgleda kao ma dosta je meni ratova nek ide neko drug).I sta ti je vredelo ako si bio u dva rata!?sve sto smo imali Izgubili smo,a znas zasto,zato sto nas je "neko"(nazalost) vodio zavezanih ociju pogresnom stranom ulice....SNEZO_Izjasni se ti, za sta si ti? Ne zavijaj svoj stav u oblandu.....Lepoto...ovako stvari stoje ocigledno da me nisi citala,nisi shvatila poentu o cemu ja pisem.Ne zavijam nista u oblandu NE,kazao sam to otvoreno.Kosovo nikada nece biti vise nase(nazalost).Elem...a sve to proizilazi iz vodjenja pogresne politike....kad kazem politike mislim na politicare,sto Srbiji tako sto netreba,nama trebaju DRZAVNICI. Koji ce Voditi narod u Boljitak,Prosperitet a ne politicari skojima smo eto nazalost dokle dogurali

____________________________________________________________________________________________--
Slusaj moj prijatelju,uvazavam tvoje mishljenje po pitanju ove politicke teme,ali imam utisak da bash mnogo vremena provodish uz TV gledajuci politicke emisije "PIRAMIDA" KLJUC, POLIGRAF shto ti nezameram samo imsah talenta iskreno takav nam covek treba na celu drzave,posten vizionar,covek koji ce da se bori za interese nashih gradjana,a dok sam ja "ratovao" ustavri odazivo na poziv otadzbine ti si verovatno pijuckao coca-colu na terasi nekoga kafitja i skupljao znanje iz politickih nauka...
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 15:55

Zepp_ellin za predsednika BR: BR: BR:


p.s. A ti me sad gorskooko utepaj zbog iznoshenja imena konkretnog lidera, pa makar i da ti iz oka ispadne CM:
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 15:57

Crna_ovca_chata ::
Zepp_ellin za predsednika BR: BR: BR:


p.s. A ti me sad gorskooko utepaj zbog iznoshenja imena konkretnog lidera, pa makar i da ti iz oka ispadne CM:
:crn: opet krshish izbornu cutnju :CG: Ke: Ke: Ke:
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 16:12

A pochela je? affraid
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 18:02

SJaj ::
Crna_ovca_chata ::
Zepp_ellin za predsednika BR: BR: BR:


p.s. A ti me sad gorskooko utepaj zbog iznoshenja imena konkretnog lidera, pa makar i da ti iz oka ispadne CM:
:crn: opet krshish izbornu cutnju :CG: Ke: Ke: Ke:
lol! lol! lol! neceM tepA oFca, bre
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 19:35

Vidim... Zaostrila se tema.
Svako ima pravo na svoje misljenje, svoj stav i ja to postivam... O evropi i EU,, bi mogao satima pisati i sve se svodi na jedno. U Njemackj mozes stampati knjigu ako imas eure. I Bog samo zna zasto ta velika zemlja od 90. Miliona stanovnika ima tako malo talenata.(glupav narod). EU, nam je sansa, kao i meni da dobijem bogato nasljestvo. EU, je iluzija, a mi imamo vec jednu na chatu. Nikom nista dobro Eu donela nije osim bajkovitosti i raspasti ce se do 2222. God. Dva bogata brata su zivela godinama zajedno do trenutka dok nisu potegli rukom jedan drugom u djep. Onog trenutka kad to svatimo, da mozemo i zelimo bez EU, dalje, mi ce mo za nju imati znacaj. Slovenci ovde u srbiji proizvode 500.(za sada, a sutra vise) bojlera i ni jedan ne isporucuju EU, vec trzistu Rusije.
Tako, I tako.
Zepp_ellin, nije rekao da postoji bojkot potrosaca kupovine robe, primer slatkisa u Sloveniji iz CRO i obratno i slicno. Hocemo li sad to mi Srbi uradit Cro.
Necemo! A priznala je Kosovo. Bojkot svi ti zemalja, bas kao oni sto nase sportase bojkotuju. Necemo. Ja ne zelim to! Jer bili bi kao i oni, seronje koje na tudjoj vatri greju ruke. Moze EU.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeUto 01 Apr 2008, 16:16

Bwe nevenko ovde si u pravu,delim misljenje sa tobom,ma EU ima krf da nam popije... Question
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 16:39

Postoje okolnosti i stvari koje su nezavisne od naše volje i želja običnih smrtnika. U konkretnom slučaju mislim da ne biramo dobro koje će nas ispuniti kao ljude. Ustvari, trudimo se da odvagamo, da izaberemo ono manje od dva zla.
Zakon tržišta je neumoljiv. I ne možemo očekivati prodju proizvoda koji nije konkurentan.
Naravno da je interes vodilja. Nema emocionalne politike. I ako ima ideala, ona ih samo koristi, čast izuzetcima.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ''Počnimo sa svrhom!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 12:17

Svi dogadjaji, sva iskustva imaju za svrhu stvaranje prilike, mogućnosti. Dogadjaji i iskustva su mogućnosti. Ništa više ni manje od toga.
Bilo bi pogrešno smatrati ih vražjim delom, Božjim kaznama, rajskim nagradama ili nečim sličnim. To su, jednostavno, dogadjaji i iskustva - stvari koje se dešavaju.
Ono što mi o njima mislimo, što preduzimamo, kako na njih odgovaramo - daje im značenje.
Dogadjaji i iskustva su mogućnosti koje vam se pružaju, koje stvarate pojedinačno ili kolektivno putem svesti. Svest stvara iskustvo. Vi pokušavate da uzdignete svoju svest. Vi prihvatate te mogućnosti da biste ih iskoristili kao orudja u stvaranju iskistva o tome ko ste vi. Ko ste je pitanje više svesti nego što je vi sada pokazujete.

Budući da je to moja volja da vi osećate i iskušavate ko ste, dopuštam vam da odaberete bilo kakav dogadjaj ili iskustvo da biste to iskusili.
Drugi igrači u univerzalnoj igri pridružuju vam se s vremena na vreme, bilo kao dugotrajni susreti, sporedni učesnici, privremeni igrači, dugotrajni partneri, rodbina i porodica, voljene osobe ili životni partneri.
Vi te duže privlačite sami po sebi. One vas privlače same po sebi. To je obostrano kreativno iskustvo koje izražava izbor i želju obeju strana.

Niko vam ne prilazi slučajno.
Ne postoji slučajna podudarnost.
Ništa se ne dogadja nasumice.
Život nije proizvod slučajnosti.

Dogadjaji, poput ljudi, bivaju privučeni vama, za vašu odredjenu svrhu. Oni bivaju privučeni vašoj grupi kao celini, kao rezultat izbora i želja drupe kao celine.''
(N.D. Volš - Razgovori s Bogom) study

Šta mislite?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeUto 15 Apr 2008, 15:12

Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeSre 23 Apr 2008, 17:56

Da li smo svesni koliko utičemo na dešavanja i ljude oko sebe, kako bi bilo da smo na nekom drugom, nepoznatom mestu, da smo se usprotivili, ili prihvatili, uradili drugačije, ili da nismo tu...
Ili, da li smo svesni koliko na naše vidjenje i doživljavanje dogadjaja utiču drugi, da im zbog njih/njihovog vidjenja pridajemo začaj i tako dajemo snagu, pozitivnu ili negativnu...
Da li bi uopšte mogli drugačije da reagujemo.... ako bi, zašto nam nije bolje?

(Meni se deslilo /ne jednom/ da, iako sam duboko osetila da ne treba nešto da učinim, ipak sam učinila, i to bi bilo ok da se dogodilo samo tada... medjutim u ponovljenoj, vrlo sličnoj situaciji/mogućnosti izbora - opet sam pogrešila, skoro istovetno. Veze nemam zašto, ali znam da to nema veze sa emocijama, znanjem, pameti, mudrosti... možda samo ima sa snagom, individualnom moći... Inače, obe situacije su se vrlo negativno odrazile po mene, kao da svesno idem protiv sebe, da ne bude zabune)

Aj' da Vas ''vidim'' lepote :klap:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePet 25 Apr 2008, 11:46

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 MirisBozura
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePet 25 Apr 2008, 20:24

E, sad mi žao što smo se ovde odrekli svega što može da ''diše'' na politiku mr
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeSub 26 Apr 2008, 17:01

Politika nije dobra za zdravlje SM: SM: SM:
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeSub 26 Apr 2008, 17:01

Da ti kupim novine "Politika" ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeSub 26 Apr 2008, 23:42

jok, kud još da se predoziram lala lala lala
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePon 28 Apr 2008, 16:50

Stvarno....gde nam je Zepp_ellin.
Odustao od nas, mora da smo ga smorili PP: PP: PP:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Left_bar_bleue20/20Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimeUto 29 Apr 2008, 08:01

Možda i nije. Vidi ti nje, ko bre smorio, a? Nema šansi. Definitivno. Šta nam fali. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitimePet 02 Maj 2008, 17:39

Zepp_ellin aj vracaj se,neki izbori na pragu, da cujemo ko sta, kako, gde....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!   Vasi  komentari na ovo  Moje Razmisljanje! - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vasi komentari na ovo Moje Razmisljanje!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» MOJE FOTOGRAFIJE
» Moje Smederevo
» Prijateljstvo....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: FILOZOFIJA-
Skoči na: