Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ljudska glupost

Ići dole 
+6
Silvy
gorskooko
neven
SNEZA_
Sumadijacafee
Lora
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost - Page 2 Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost - Page 2 I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 17:23

A Vi, andjeli, sta kazete?
Oduvek sam "ludela" na te emisije. Koliko su ljudi skloni uleteti u sve i svasta kada su u problemu, svima nam je poznato. Licno sam imala "bliske kontakte" razne vrste, istina ne radi nekog istinskog problema, vise zbog dugackih usiju i zabadanja nosa, pogotovo u studentskim danima.

Nema i ima veze sa ovim, sve jedno, ali prisustvovala sam seansi "vucenja case" (prizivanja duhova) nakon koje sam saznala da je jedna koleginica sa ekonomije zavrsila na nervnom (sto ne mora biti istina) jer je imala utisak da joj je pozvani duh spustio ruku na rame (sto je moguce, svi znamo kako je mladost neobuzdana i sta studenti mogu iz sale da ucine).

Kada sam odmah po povratku u sobu o toj seansi ispricala mojoj cimerki, ta mudrica mi rece nesto ovako> "Ako verujes u to, zasto umrle ne ostavis na miru, a ako ne verujes, zasto se bavis glupostima?"

Nije tesko pogoditi zasto sam se nakon te izjave osecala kao nula Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost - Page 2 Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost - Page 2 I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 17:39

I evo najboljeg>

Kosovka Devojka, 04/03/2009, 08:45
Jedan mudri deda mi je jos sredinom sesdesetih rekao,,dete moje,ne veruj ljudima,ne veruj nikome ko ti zeli pomoci a zauzvrat trazi novac ili bilo kakvu materiju,,.Znao je deda puno ,preziveo prvi,pa drugi svetski rat,nagledao se bede i jada ali je znao jos nesto,da covek sam najvise utice na tokove svoga zivota,na svoju sudbinu.Govorio je kako je svakome dosudjen zivot i dato da slobodno zivi onako kako mu godi,i da od covekova nacina zivota zavisi mnogo.Ako si posejao dobro,dobro ces znjeti,govorio je deda.Cesto je voleo da prica kako se treba cuvati raznih vracara i gatara,travara i boljara(tad nisam znala sta to sve znaci)ali sam kasnije shvatila.I danas bezim od onih koji pocnu umesto verskih da namecu narodne obicaje,razne metode nekih stranih civilizacija,kao dobre,propovedaju cuda nevidjena,trazeci klijentelu za sebe i svoje gospodare.Niko nema pravo da menja ili utice na sudbinu pojedinca,mada to ovi bezdusni rod satanin cini.Zato je vreme da se covek probudi,opameti i shvati da niko ne moze njegov Krst izneti na brdo spasa osim njega samoga.Sudbina je nasa da pola zivota pevamo,a pola placemo,i to je jedina istina,kako god da okrecete,vrtite uvrcete,videcete da je tako.Drago mi je sto je u Srbiji konacno zabranjeno javno pljackanje naroda od strane laznih proroka,iako to u biti nece puno promeniti narodnu naivnost.I u titino vreme,najbolje su ziveli travari boljari i razni lazni proroci,sto se vidi iz raznih knjiga na temu isceliteljstva i travarstva.Oni su nasa kazna,nase iskusenje,a na nama je da odaberemo, biti rob gospodaru ili slobodni sluga Gospodu.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost - Page 2 Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost - Page 2 I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 21:13

Znaci ja sam u drugoj polovini zivota geek sm
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost - Page 2 Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost - Page 2 I_icon_minitimeČet 05 Mar 2009, 20:54

Ne avetaj mLogo - najgore je proslo geek

"Casu meda jos niko ne popi
dok je casom zuci ne zagrci"
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Ljudska glupost - Page 2 Left_bar_bleue0/0Ljudska glupost - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Ljudska glupost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost - Page 2 I_icon_minitimeČet 05 Mar 2009, 21:26

"Ako verujes u to, zasto umrle ne ostavis na miru, a ako ne verujes, zasto se bavis glupostima?"

Baš mi dopao komentar, te tvoje drugarice.
Uvek postoji želja saznanja, šta će biti sa nama i nama bližnjima.
U vračanje i sve olike iščitavanja budućnosti neverujem i da postoji
neka tehnologija koja bi to otkrila nebi volela znati.
Šta bi bilo kad bi znali da će nam se desiti i ono lepo i ono ružno.
Živeli bi samo u tom iščekivanju.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost - Page 2 Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost - Page 2 I_icon_minitimePet 06 Mar 2009, 19:28

Pa da. Trenutno cituckam "Psihologija snova i njihovo tumacenje" od Nastovica. Jos sam u teoretskom delu, dopada mi se kombinacija Frojda, Junga i ostalih i psihoterapijki elemenat, drzi paznju. Nabavila sam je po Lorinom predlogu.

Inace, ne bih volela unapred da znam mnogo toga, ali ponesto bih. To gore sto sam napisala ne sluzi mi bas na cast, ali je bilo. I bila je to rasirena pojava, naravno nisam morala prisustvovati. Tacno je da sam radoznala, kao sto je tacno da sam sa godinama napravila generalku u oblastima u koje zavirujem. To je to.

Uvek me je izludjivala upotreba ljudi, pogotovo upotreba ljudske nesrece, bez obzira sto ljudi dozvole da budu upotrebljeni. Samo, ta cinjenica da ljudi svesno zaradjuju na tome je za zgrazavanje, bez razlike sto je to, pored ostalog, cena lakovernosti.

Ovo me podseti da je jedan mlad covek trazo 50 euro za aloju koleginici koja je sa tim pravila neki narodni lek za karcinom. Sa druge strane, sasvim nepoznata zena mi je dozvolila da biram i odberem koliko god mi treba... tako je to.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Ljudska glupost - Page 2 Left_bar_bleue0/0Ljudska glupost - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Ljudska glupost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost - Page 2 I_icon_minitimePet 06 Mar 2009, 20:15

Ma iz zabave sam ja nekada gledala u šolju drugarici i svašta videla ali nisam nikada verovala u te čarolije i pretskazanja.
Verujem u prirodne lekove na bezi trava meda, tkz, kostolomce koje nameštaju zglobove.
Jednom sam i išla kod jednog. Povredila meniskus i on je dodirom jedne tačke na kolenu opravio koleno. Lekova za karcinom još nema, nažalost. Čovek može hranom i nekim biljnim preparatima poboljšati svoj imuni sistem da se bolje oseća ali ne može zaustaviti tu bolest. Strašno je da to ljudi koji uzimaju pare i ne govore svojim mušterijama.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ljudska glupost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljudska glupost
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Ljudska nezahvalnost

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Mesto za opustanje.... :: BUVLJAK~SVASTARA-
Skoči na: