Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ljudska glupost

Ići dole 
+6
Silvy
gorskooko
neven
SNEZA_
Sumadijacafee
Lora
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 02 Dec 2007, 16:11

Ima li joj kraja i umete li da oprostite?
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 02 Dec 2007, 16:14

Ja shto sam oprashtao oprashtao,ucili su me ko mene kamenoma ja njega hlebom,medjutim shvatio sam da ko mene kamenom ja njega sa dva kamena SM: :BEND: :ole:
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 02 Dec 2007, 16:25

E nemoj da pricas kad ja znam da ti kamenje samo za akvarijum koristis!!!!
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 02 Dec 2007, 17:15

Ne nazalost, nema joj kraja, glupost je beskonachna, bash kao i pamet. Ukek vas iznenadi. Da, umem da oprostim, kada hotju. Pochinjem sve vishte da prashtam. Medjutim, ne nikada ne zaboravim. Volela bih, kada bih uspela da zaboravim.
flower
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 02 Dec 2007, 17:18

SNEZA_ ::
Ne nazalost, nema joj kraja, glupost je beskonachna, bash kao i pamet. Ukek vas iznenadi. Da, umem da oprostim, kada hotju. Pochinjem sve vishte da prashtam. Medjutim, ne nikada ne zaboravim. Volela bih, kada bih uspela da zaboravim.
flower
Ma isto i ja SNEZA_ brzo oprastam pa sta bih drugo,nevredi oprostiti neoprostiti isti djavo,onaj shto te uvredio nece se promeniti No
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Glupko   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 02 Dec 2007, 19:50

E, sta bi glupko rekao...." glupao je biti glupav, u glupavo vreme, na glupom mestu, sa glupavim osmehom, gledati glupost - Rolling Eyes ?".
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 05 Dec 2007, 19:37

Glupost? Ma ja plava skroz na skroz Mad Razz Razz Razz
Oprastanje? clown U prvih 3 minuta nema sansi. Posle mozda i kvalitetna gumica. pig elephant hVa:
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 05 Dec 2007, 21:53

Eto ja sam jedan od tih koji je napravio ljudsku glupost,dozvolio sam da mi padne sistem na kompu zbog jedne igrice affraid
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Urednik
Urednik
Silvy


Broj poruka : 78
Godina : 48
Datum upisa : 15.11.2007

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 05 Dec 2007, 23:07

"Ma kako dobro covek govorio, kada previse govori, uvek na kraju kaze neku glupost."
Oprastam, tako se valjda oporavljamo kada nas neko povredi..."Gresiti je ljudski, oprastati bozanski."
Nazad na vrh Ići dole
Slovenska
Urednik
Urednik
Slovenska


Broj poruka : 299
Godina : 62
Location : Tu...negde u beskraju
Datum upisa : 08.12.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 09 Dec 2007, 13:34

Oprashtala sam,oprashtala,oprashtala..."Gresiti je ljudski, oprastati bozanski."( eh,Silvy )...nije mi bilo lakshe,niti sam osecala bozanski dodir u svom tom prashtanju...najiskrenije.
Poslednji udarac nisam niti cu ikada oprostiti...jer ja LAZ ne prashtam.

Slovenska
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimePet 11 Jan 2008, 18:41

Oprostiti mogu jedino svojoj deci, mada najvise boli kad oni povrede, ali.....
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSub 23 Feb 2008, 15:26

Ponekad pomislim da je covek sazdan od gluposti....
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSub 23 Feb 2008, 20:19

gorskooko ::
Ponekad pomislim da je covek sazdan od gluposti....

Vrlo cesto pomislim...makar jednom,dnevno...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 27 Feb 2008, 16:58

Glupost je neuništiva.... affraid
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSub 01 Mar 2008, 07:43

gorskooko ::
Glupost je neuništiva.... affraid
Ma jeste prekjucer iz gluposti i nepaznje umalo izbih oko,palio neku travu ispod orasa i gledao kako lepo gori naslonjen na lopatu,krenem lopatom da ugasim neku travu da se neprosiri plamen,krenem i udarim celom u neku granu od orasa i bash se isecem dobro,eto svaki dan moze covek da naebe bzvz Rolling Eyes hVa: anene div1
Nazad na vrh Ići dole
Tricky
Urednik
Urednik
Tricky


Broj poruka : 98
Godina : 51
Datum upisa : 10.02.2008

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSub 01 Mar 2008, 19:03

Neko je rekao ovako:

"Bila je mlada,lepa i glupa"
mladost je prolazna,
lepota je relativna,
samo je glupost vechita "
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimePet 28 Mar 2008, 03:08

Ljudska glupost nema granica,neki se i ponose Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimePet 18 Apr 2008, 12:55

E ovde ima da se leci stres,samo polako bez guzve,cek ja cu prvi...
Ljudska glupost 30v28mc
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimePet 18 Apr 2008, 13:34

Ne u monitor,esi lood affraid SM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 01 Jun 2008, 07:22

i dalje očekivati autora teme Sad
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeUto 17 Jun 2008, 05:19

uništava se kap po kap (široko je more) geek
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeUto 17 Jun 2008, 09:11

Svakoga dana, u svakom pogledu, sve vise i vise se siri......
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeČet 19 Jun 2008, 15:16

.... do idiotizma
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 04 Feb 2009, 17:01

GORNJI MILANOVAC, 04.02.2009

PRESS
Đelićev automobil razlupan ispred diskoteke u Milanovcu!

Automobil potpredsednika Vlade Srbije Božidara Đelića („audi A6") oštećen je ispred diskoteke „Babilon" u Gornjem Milanovcu, posle svađe Đelićevog vozača Miloša Đ. i R. Đ. (22) iz Rudnika
Opasni moji Milanovcani haha plj
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue0/0Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 04 Feb 2009, 17:05

On je vozio žuti jugo i to kabriolet.
Odustao je lika skromnog političara.
Uklopio se sa postojećim miljeo političara i skoričio u autdi.
Kad se pojavio, izgledao mi je kao fin, pošten čovek :evil:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeNed 22 Feb 2009, 20:33

Odakle li su dragi roditelji pali?

Dečak dobio ime BOČ RVF 26062002
Autor: Agencije | 22.02.2009. - 20:53

Moskovske vlasti odbile su da izdaju izvod iz knjige rođenih šestogodišnjem dečaku kome su roditelji dali ime BOČ RVF 26062002, objavili su mediji.

Matičar je odbio da upiše njegovo ime, koje je skraćenica za "primerak ljudske vrste rođen u porodici Voronjin-Frolov 26. juna 2002", uz obrazloženje da time štiti interese dečaka.
"To je učinjeno kako bi se zaštitili interesi dečaka", izjavila je predstavnica Matičnog ureda Tatjana Ušakova.
"Njegovi roditelji treba da razmisle o tome kako bi on živeo s tim imenom". Iako u Rusiji ne postoji zakon koji brani davanje čudnih imena deci, u ovom slučaju zahtev roditelja je odbijen.
Ušakova je izjavila da su se roditelji obratili i Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu, ali je njihova žalba bila odbijena.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 16:53

Praznoverje

Od Vavinih igrica do zabrane
Počelo je noćnim pričama sa slušaocima radija, a onda su Milja Vujanović, Branka Simić, Kleopatra, Zorka, Ljubiša Trgovčević, osvojili televiziju

****

Republička radiodifuzna agencija je preporukom da vidovnjaci budu „skinuti” i sa programa lokalnih televizija, koje kablovskim putevima stižu do buduće klijentele, stavila tačku na jedan poduži period vladavine vračara na malim ekranima. Upućeni kažu da je počelo je sa Vavom u radio-emisiji „Vavigrice” 1995. Ipak, televizija je imala presudnu ulogu u pomami za takozvanim okultnim sadržajima, jer su razni „čitači sudbine” devedesetih godina prošlog veka izašli iz specijalizovanih časopisa i osvojili televiziju kao najmoćniji propagandni medij, uverava dr Lidija Radulović, docent na Filozofskom fakultetu.

Da je reč o istraživaču kome se može verovati govore i imena predmeta koje predaje na Odeljenju za etnologiju i antropologiju a to su antropologija religije, narodna religija Srba i nacionalnu etnologiju. U svojim istraživanjima navela je mnogo toga što će većina prepoznati kao delić svoje svakodnevice, neke i nasmejati, osloboditi zabluda, podsetiti na razne Vave, Kleopatre, Zorke (jedina kojoj je suđeno zbog dovođenja ljudi u zabludu za debele pare) i vidovite Branke, Trgovčeviće, s kojima su Srbi provodili dane sankcija, čekali vesti o ratovima i primirju. Mnogo toga stalo je i u knjigu „Okultizam ovde i sada”, koja se lako čita iako se bavi ne baš lakim temama.

Teško bi bilo dati jedan, adekvatan odgovor na pitanje da li su mediji koristili vidovnjake da bi stekli popularnost i veliku zaradu ili su pak vidovnjaci koristili televiziju kao najpogodniji kanal za svoju promociju, smatra dr Lidija Radulović. Ipak, u zavisnosti od ugla posmatranja motivacije su veoma slične, ali činjenica je sveprisutnost vidovnjaka u gotovo svim štampanim i elektronskim medijima, pre svega privatnim televizijskim i radio-stanicama kao i specijalizovanim časopisima.

Kao preteču vidovnjačke prakse zaista možemo smatrati Vavu, koja je gostovala na Radio Politici jednom nedeljno i koja je smatrala da se igra sa znatiželjnim slušaocima.

– „Vavigrica” je počinjala pogađanjem šta radi onaj ko sedi u svojoj kući a sa Vavom priča telefonom i to sve ide u etar, kako se oseća a završavalo se veoma ličnim razgovorom uz korisne savete i Vavino nastojanje da uteši – podseća docentkinja.

Vava je ovakvim načinom rada, naglašavanjem da je ona obična žena koja ima „neki dar” i želi da zabavi a i pomogne ako može, stekla veliku popularnost. Za razliku od drugih vidovnjaka ona se ne poziva na Boga što je i razumljivo budući da je u onim teškim vremenima širila politički i ekonomski optimizam, pa je i zbog njene stvarne partizanske prošlosti prozvana komunistička proročica. Ona svoje usluge nije naplaćivala, ali je krajem osamdesetih njen medijski rad postao turistički : predvodila je šoping ture. Ali kada su se pojavile vračare kojima duh humanosti nije bio zadatak broj jedan, Vava je „zbog svega toga počela da razmišlja da se povuče i više javno ne nastupa”.

Podsećanja radi, početkom devedesetih svojih pet minuta dobija Čumak sa čudotvornom novinskom terapijom preko fotografije. Ipak, vodič na putu u srećnu budućnost postaje Milja Vujanović, sa svojom specijalnom misijom, koja je po vokaciji i promociji u udarnom terminu državne televizije očigledno postala prorok na zadatku. Ipak, dosta se razlikovala od sledbenika koji će nesmanjenom žestinom nastupiti. Dr Lidija Radulović ih redom pobraja: Branka Simić (radila u „Kluzu” pa kada je fabrika propala postala je vidovita), potom Kleopatra, Zorka, Marina i različiti Ramovićevi nameštenici, Ljubiša Trgovčević, Violeta, Nada… Televizijske emisije su zapravo kontakt-programi u kojima vidovnjaci prikazuju svoje „moći” tako što „gledaju” ljudima na daljinu na osnovu pisama s fotografijom ili u telefonskom razgovoru.

– Sadržaj ovih emisija osmišljali su sami vidovnjaci jer su iznajmljivali svoj termin na televiziji. Moje istraživanje je pokazalo da klijenti povremeno gledaju emisije ovog tipa uglavnom svesni da je reč o marketingu, a zvali su oni kojima se dopala ideja o besplatnom gledanju u budućnost – ističe dr Lidija Radulović.

Uglavnom kada se sve sabere, vlast je bila zadovoljna a i proročice, jer su postale javne ličnosti sa više para u džepu. A neki stručan zaključak docentkinje na Filozofskom fakultetu bio bi da medijska propaganda „magijskog mišljenja” računa na iracionalnost mase, oslobađa dogme, ali može da izazove psihološki šok i strah.

Uostalom šta bi drugo mogla da izazove već legendarna rečenica Ljubiše Trgovčevića u nekoj zabavnoj emisiji kada mu se javila neka zabrinuta gospođa pitajući za budućnost a on joj uzvratio: „Ništa ne valja gospođo, bićete kratkog veka, ali da ne dužimo sada lepo spavajte i sanjajte nešto lepo!”. Ko posle toga da spava i sanja?

Početak novog milenijuma donosi vidovnjacima povlačenje u ilegalu i pre donošenja Krivičnog zakona, oni su se masovno povlačili u Republiku Srbiju, ali samozvani astrolozi, numerolozi i tarot majstori preplavili su silne privatne televizije. A moderna tehnologija omogućila im je kontakte sa klijentelom i posredstvom interneta, SMS-poruka i mobilnih telefona, mada se ne predaju ni vidoviti iscelitelji, bioenergičari, fitoterapeuti sa oglaščićima tu i tamo…

Eto povoda za neka nova istraživanja i nova „zakonska rešenja”.

Rajna Popović

(http://www.politika.rs/rubrike/Tema-nedelje/Praznoverje/Od-Vavinih-igrica-do-zabrane.lt.html)
[objavljeno: 01/03/2009]
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 17:08

P.S. Mene uvek zabave komentari, kad god imam vremena procitam ih. Naravno da svi ovo mozete procitati i sami, no kopiram za slucaj da niste. Evo uverite se sami (a Milovan ce pobrisati sve sto je visak):

Od Vavinih igrica do zabrane

Andjeloty , 28/02/2009, 22:43
Jedna GOSPODJA daje svoje podatke, sve se to desava u kasnim satima, namera je da se barem malo objasni sta je ceka u buducnosti. Odgovor je : " Vama GOSPODJO nije nista, samo malo imate problema sa prostatom" lol!

mikela , 01/03/2009, 00:17
Ma nemojte molim vas da zabranjujete tv prenose vracara i sl i zasedanje republicke skupstine, jer su mi to najinteresantnija dogadjanja koja volim pratiti. Za tako nesto placam i vise vrsta TV pretplata. lol!

преваранти , 01/03/2009, 01:08
Шта ме брига за те видовњаке и врачаре, то је фолклор, ко наседне, сам је крив што је глуп. Како да се отарасимо политичких видовњака и врачара који нас одраше по сили закона! BL

Зоран , 01/03/2009, 02:59
Крајње делимично сте обрадили тему празноверја у Србији. Празноверје је: Веровати да ће Србији бити боље ако западу буде горе. Празноверје је да ће Србија бити у скорије време уређена по принципу ни по бабу ни по стричевима. Празновреје да ће нам бити боље кад уђемо у ЕУ, без обзира колико паметно и много радили. Празноврерје да ће Србији да сване ако Русија постане сила. Празноверје је да ми не можемо да се сложимо јер нас запад завади. Празноверје је да смо најпаметнији на свету. Празноверје је да нас и Руса 300 милиона, јер сваке године нас и Руса је 1 милиона и 70.000 мање. Милион Руса и нас 70.000. Празноверје је да забраном парзноверја ћемо решити ове проблеме. daa:

Зоран , 01/03/2009, 03:04
У 80% вишеспратница у САД нема 13. спрат. Иде број 12, па 14. Али њима то не смета да буду прагматични, организовани, сложни и јаки. А залудан поп и јариће крсти..., овако као ми. hVa:

Crna Macka, 01/03/2009, 07:32
...ne dopada mi se sto ste indirekno podrzali sujeverje objavljujuci sliku crne mace sa podnaslovom "Урокљиве очи црне мачке"-zar nije i to indirekno podrzavanje sujeverja? geek
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 17:09

Јоца , 01/03/2009, 10:24
Било би интересантно истражити појаву видовњаштва у нашим медијима, њен обим, начин манифестовања, узроке, утицај и последице. Не верујем да је до свега тога дошло спонтано - да су се на непросвећеност накалемили материјални интереси видовњака и медија. Не треба заборавити ону смешну, па на известан начин и трагичну улогу медија у формирању свести код народа да је, на пример, помрачење сунца опасна појава због које чак треба и замрачити прозоре. Јер и то је био, судећи по празним улицама, успешан покушај обликовања јавног мишљења.Прави истраживач би требало да открије у којој и каквој кухињи су се кували такви пројекти, који је био њихов циљ, да ли је то био само експеримент или примена већ испробаних метода, и на крају: шта то значи за будућност. FOT:


МилошКромскиПиров , 01/03/2009, 10:28
Интересантан је текст, али, сматрам да је критика ове пошасти веома блага. Овде се не ради само о празноверју већ о систематском заглупљивању народа и класичним преварантима који су чак и легализовали своју делатност. Најодвратније је што се те бескрупулозне креатуре најчешће богате на унесрећеним очајницима који су у стању безизлаза спремни да све дају за сламчицу спаса. Слична слика која се може видети на многих ТВ екранима су игре са погађањем скривеног предмета или речи, решавањем ребуса и сл. Невине жртве ових манипуланата су најчешће деца. Једном сам (немајући шта друго да радим) покушао да се јавим да откријем скривени предмет. Само што сам се укључио, упозорен сам да је цена позива 150 дин. + ПДВ, а онда сам тренутно био искључен и само се чуо глас који нестаје: "Немојте одустајати, немојте одустајати, сад кад сте тако близу ...". Циљ је, дакле, да позивам до бесвести и да ми сваки пут отму 150 дин. + ПДВ, а ако ме укључе да ми кажу да нисам погодио јер, наравно, решења има неколико и добитник је само онај који открије последње решење. GG:

Маторац , 01/03/2009, 11:13
Да употпуним Јоцин коментар. Ништа није случајно, и све се ради на дуге стазе.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Ljudska glupost Left_bar_bleue20/20Ljudska glupost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 17:10

Франкфурт , 01/03/2009, 11:17
А тек је сујевјерје и празновјерје у нашој дијаспори права пошаст. Новине су препуне понуда видовњака, од домаћих хоџа до афричких племенских врачева који лаковјерним Србима скидају магије а нарочито идентификују душмане! Власник најтиражнијег српског листа у дијаспори ми је лично рекао да су ти огласи најважнији извор прихода његове куће. Разлози за овако стање су свакако сложени али је богоотпадништво, тако раширено међу Србима чини ми се пресудно. affraid

Gordana BG, 01/03/2009, 12:39
RRA nastupa kao moderna inkvizicija. Zabrane uvek imaju lose efekte i dovesce do toga da ce ovi "proroci" i dalje raditi, samo po vecoj ceni zbog "povecanog faktora rizika". Treba uzeti u obzir da se u našoj zemlji npr. astrologijom, numerologijom bave u većini slučajeva needukovani i u globalu nedovoljno obrazovani ljudi, koji su do određenih "saznanja i zaključaka" došli samostalnom i parcijalnom edukacijom, a kod većine se "znanje" bazira na nekoliko pročitanjh knjiga po ličnom izboru iz ove oblasti. Posledica toga su najčešće bombastične izjave i prognoze koje nemaju uporište i potvrdu ni u čemu, pa ni u astrologiji, kao i neargumentovano istupanje u javnosti na principa na kojima se astrologija nezasniva. Sve je to znak neznanja i slabosti neodgovornih pojedinaca, a sa astrologijom ima vezu toliko koliko zaista šteti njenom ugledu i kredibilitetu. Na teritoriji bivše Jugoslavije trenutno ne živi više od 5 - 6 obrazovanih astrologa, a u javnosti su se i do sada eksponirali dokazani diletanti (ima toga i u drugim sferama, možda samo ne u tolikom obimu). Treba imati u vidu da kao što značaj medicine nije moguće opovrgnuti zbog nekih koji se bave nadrilekarstvom, tako i vrednost astrologije neće umanjiti samozvanci astrolozi. Ako uzmemo astrologiju (jednu od navedenih u tekstu), ona spada u hermetičke nauke i samim tim je nespojiva sa TV-om i širom javnošću. Zbog svog metafizičkog karaktera nije i ne može biti razumljiva i dostupna svima, već pojedincima koji su intektualno, emotivno i duhovno dosegli potreban nivo zrelosti da uplove u ovu zahtevnu materiju, koji imaju dokaz potrebne edukacije. Mislim da priznati autoriteti u nauci(nobelovac Misel Goklen i Keri Mulis, Marvin Zelen,Presy Sejmur...) ne bi zrtvovali svoj ugled, svoje doktorske disertacije i svoj kredibilitet u naucnom establismentu zarad "magle" koju siri astrologija. Drzava je ta koja moze i mora da unese red u ovu oblast zakonima koji regulisu potrebnu edukaciju i uslove. jocolor

DzoHusafet , 02/03/2009, 00:09
Ziveo Milan Tarot. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ljudska glupost Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljudska glupost   Ljudska glupost I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljudska glupost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ljudska nezahvalnost

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Mesto za opustanje.... :: BUVLJAK~SVASTARA-
Skoči na: