Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Snovi...verujete li u njih?

Ići dole 
+7
Lora
Crna_ovca_chata
Tricky
Sumadijacafee
gorskooko
SNEZA_
Slovenska
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Slovenska
Urednik
Urednik
Slovenska


Broj poruka : 299
Godina : 62
Location : Tu...negde u beskraju
Datum upisa : 08.12.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeSub 12 Jan 2008, 13:52

Znacenje i tumacenje snova


U psiholoskom kontekstu zanimljivo zvuci podatak da covek za sezdeset godina svoga zivota cak dvadeset godina provede u spavanju, a od toga cetiri godine u sanjanju. Sta zapravo znaci san?

Sa stanovista zvanicne nauke san predstavlja slozeni psiholoski fenomen, kao izmenjeno stanje svesti u kome se mesaju svesni i nesvesni sadrzaji; proces u kome se izrazava nase "najdublje ja". A u "Knjizi mudrosti", pise, da je Bog stvorio snove pomocu kojih ljudi mogu da vide buducnost.

Dakle, san je mogucnost saznanja jedne druge stvarnosti ili jednog drugog sveta koji nam nije dostupan u budnom stanju. Zato postoji potreba da se tumacenjem snova objasni taj "drugi svet", kao i da se otkrije neki nagovestaj buducnosti ili trag proslosti.

*********************************************************************************

A shta vi mislite o snovima ?

Slovenska
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeSub 12 Jan 2008, 14:53

Iskreno, meni snovi nikad nisu nagovestili nista.
Godinama pratim, jurim kojekakve sanovnike ali nikad, bas nikad nista nije bilo u vezi realnog zivota.
:str:
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePon 14 Jan 2008, 14:07

Opet se vratjam na moju baku, ochevu majku, od koje sam kao mala slushala kako tumchi svoje snove. Verujem u snove kao odredjen "vid predskazanja". znaju vrlo chesto da me opterete, da se loshe osetjam zbog sanjanog i naravno, kada bude tako, najchestje se i desi neshto ruzno. KS: flower
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePon 14 Jan 2008, 17:07

Slo, podatak ti je intresantan. Za mene ne vazi jer ceo zivot malo spavam. I manje bih kada bih mogla da izdržim. Po snovima mogu da znam u kakvom sam stanju. daa:
Sto se tiče predviđanja, npr. - ''uvrzla'' sam sebi u glavu da je bolje da ne ustajem ako sanjam građevinske radove u kući ili kad ne mogu da pogodim izlaz iz nekog objekta. affraid
:zvr:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePet 18 Jan 2008, 11:29

kako da verujem kad sam sanjala da sam ustala, da se spremam.... a kad sam se stvarno probudila, vec 10 minuta sam kasnila na posao SM: SM: SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeČet 24 Jan 2008, 15:18

Joooj,otkad nisam sanjala...
Hihi,al umem ja to i budna SM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePet 01 Feb 2008, 18:33

Storm_z ::
Joooj,otkad nisam sanjala...
Hihi,al umem ja to i budna SM:
Tiho noći moje zlato spavaaaa..... cherry
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeSub 23 Feb 2008, 09:20

Ponekad pozelim da ne sanjam budna ;)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeČet 28 Feb 2008, 22:09

Obicno zaboravim snove.Znam da sam nesto sanjala ali sta kukuuu,nemam pojma i onda pizdim,bezuspesno.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePet 29 Feb 2008, 14:01

Storm_z ::
Obicno zaboravim snove.Znam da sam nesto sanjala ali sta kukuuu,nemam pojma i onda pizdim,bezuspesno.
Jao slusajte ovo to bilo prosle sedmice,sanjam ja dva vezana broja,i odigram looto zamislite ta dva broja igrala nemogu da verujem josh jedan do drugoga cheers
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePet 29 Feb 2008, 14:08

SJaj ::
Storm_z ::
Obicno zaboravim snove.Znam da sam nesto sanjala ali sta kukuuu,nemam pojma i onda pizdim,bezuspesno.
Jao slusajte ovo to bilo prosle sedmice,sanjam ja dva vezana broja,i odigram looto zamislite ta dva broja igrala nemogu da verujem josh jedan do drugoga cheers
super: Sledeći put - zaboravi se malCice i napisi ovde SM:
Nazad na vrh Ići dole
Tricky
Urednik
Urednik
Tricky


Broj poruka : 98
Godina : 51
Datum upisa : 10.02.2008

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeSre 05 Mar 2008, 18:57

Ima neshto u snovima i nije da ne verujem u njih,meni se par puta desilo neshto shto mi je san nagovestio.Mozda je i sluchajnost,kad se setim sna chisto bacim pogled u sanovnik da vidim shta znachi.
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 17:13

Snovi?

Necega ima cim se citave nauke bave snovima.A kad su tumacenja u pitanju tu su stvari diskutabilne.Svako tumaci onako kako mu odgovara,ili kako u nekoj situaciji prepozna nesto sto je sanjao.
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 20:23

Dr Ivan Nastić: Snovi i tumačenja
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 21:51

Lora ::
Dr Ivan Nastić: Snovi i tumačenja

Zar su moji snovi i tu stigli? super:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 22:24

Dodzi,dodzi Ke:
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeČet 27 Mar 2008, 04:56

Crna_ovca_chata ::
Lora ::
Dr Ivan Nastić: Snovi i tumačenja

Zar su moji snovi i tu stigli? super:


Ako budete u prilici da je pročitate (što vam toplo preporučujem), više ništa neće biti kao pre bounce
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeČet 27 Mar 2008, 06:16

Samo kol'ko da pronadjem. Odo' ja pred robnu kuću, kod druga svog Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 15:27

Potrudi se, mislim da je ima i u Gradskoj, zamoli nekog da ti pronađe. Ja je nemam, inače bih ti je upriličila...Ko zna gde je stigla, ne žalim, neka je što više ljudi pročita bounce
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 05:58

E ako danas uteknem ja ću je Tebi upriličiti. Svratila da prepišem Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeUto 29 Apr 2008, 23:50

Dobro jutro, sanjari i sanjalice!

Prvo se proteglite iz sve snage, potom zevnite, pa par puta mljacnite... I onda ako se sećate gde ste sve noćas u snovima bili - prelistajte naš sanovnik i pogledajte tumačenje.
Uputstvo za upotrebu
Sanovnik

Ćapite prvo jedan ratluk ili Simče čokoladu, pa skuvajte kafu, potom zapalite cigaretu i - na gornjem meniju kliknite na prvo slovo reči koju tražite.
www.inter.co.yu/sanovnik.html


Samo jos da naucim da sanjam geek
Nazad na vrh Ići dole
K-6_Predator_
Prijatelji
Prijatelji
K-6_Predator_


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.05.2008

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeUto 13 Maj 2008, 20:55

K-6_Predator_


Poslednji izmenio K-6_Predator_ dana Uto 10 Jun 2008, 13:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeUto 13 Maj 2008, 21:03

K-6_Predator_ ::
Zivim realno i ne sanjarim a mirno spavam ( na stomaku ) i ne sanjam

Eeeeee bila sam ubedjena da svi spavaju na krevetu, kauchu..... i tako to... ;) SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeUto 13 Maj 2008, 21:13

K-6,nemo bre da guzvasss affraid
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeSub 26 Jul 2008, 05:36

Trenutno cituckam ``Kraj igre`` od Milovana - Mice Jovanovic (sumadinac). On snove svrstava u najvaznije umne aktivnosti i smatra da da ih cine poruke iz nesvesnog (koje se sastoji iz vise slojeva u cemu je deponovano ne samo nase, vec i familijarno, kolektivno, da nesvesno ima svoj ego, razlicit od ega svesnog). Smatra da je spavanje sa snovima kojih se secamo korisnije za odmor i psihicko zdravlje, i mnogo toga o snovima jos.

Razlikuje vise vrsta snova, kao sto su:

VIDOVITI snovi (kao kod vidovitosti) - dogadjaj ili predmet se ``vidi`` u trenutku desavanja bez obzira na daljinu (klasicna vidovitost) a ako se isto ``vidi`` bez obzira na vremenski interval u kome ce se dogoditi (prekognicija)

LUCIDNI snovi - kad smo u snu svesni da sanjamo i svoju svest (ociscenu od svesnog ega - jer bi ego cenzurisao poruke, ocistio ono sto svesno ne prihvata) mozemo ``uvesti`` u san i menjati ga (pogodan za terapiju, dobro raspolozenje, retko su spontani)

KREATIVNI snovi - preko kojih mozemo doci do resenja nekog problema, dobiti ideju (hemicar Kekule sanjao je zmiju savijenu u krug kako sama sebi grize rep - tako dobio ideju o ciklicnoj strukturi benzolovog prstena kao jednom od osnova moderne organske hemije i izlaganje teorije zavrsio: ``Gospodo, naucite da sanjate i tumacite snove``) U ovim snovima je moguce sanjati sebe kao dve razlicite osobe, gde se suocavamo sa svojim razlicitim ubedjenjima ili vidimo sebe u razlicito doba.

BEZNACAJNI snovi - u kojim se obradjuju dnevni dogadjaji ili oni izazvani spoljasnjim uticajem, hladnocom, bukom, glad, zedj, fizioloska potreba...

SNOVI UPOZORENJA - slicni vidovitim, obavestavaju o zdravstvenom stanju, vaznosti proslog ili buduceg dogadajaja, savetuju...

SNOVI KOJI SE PONAVLJAJU - sanjamo kad nismo razumeli poruku sna, uradili sta je trebalo. Ponavlja se isti san ili sa variaciom na istu temu. Ovde je svrstao i one koji upozoravaju ili pripremaju na buduci dogadjaj ili pomazu da prihvatimo prosli.
....

Interesantna mi je tvrdnja (i logicna) da ego ne ucestvuje u snu, zbog cenzure poruka nesvesnog. Smatra da u snovima mozemo realizovati zelje i fantazije pa i ono sto je zabranjeno (kroz sta se mozemo bolje upoznati), pa se snom prenosi simbolicna, skrivena poruka, da ne bi bila redukovana zabranom.

Smatra da NESANICU mogu imati ljudi koji ne prihvataju neke svoje zelje ili misli, izbegavaju samoispitivanje, ali da moze nastati i iz dosade (kao i stres).... Posebnu paznju posvecuje decijim snovima....
.....
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeNed 27 Jul 2008, 16:11

Snovi su, u sustini, ono nesto nase podsvesno... Pitanje kako ih ko porotumaci. Meni uglavnom znace nesto i na osnovu njih cesto znam sta mi govori moje drugo ja - odnosno, sta je sustina onog sto budna ne vidim ili ne zelim da prihvatim. Desavalo mi se da sanjam ljude, mesta i dogadjaje koje u stvarnosti ne znam a da se kroz izvesno vreme nadjem u takvoj situaciji. Dvadesetak godina povremeno razmisljam o jednom snu ciji kraj nisam zapamtila - a ispostavilo se da je on sustina, krajnji bilans mog zivota... Ali sve ima svoje zasto i zato ( verovatno ne bi bilo dobro da sve vreme znam kraj, ovako se samo u prelomnim momentima setim davnog sna i pokusam da se iskorigujem u momentima kad bas "zastranim").
Nazad na vrh Ići dole
ljiljana
Prijatelji
Prijatelji
ljiljana


Broj poruka : 711
Godina : 55
Datum upisa : 08.07.2008

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeNed 27 Jul 2008, 20:45

Vec sam napisala da mi snovi nikad nisu nesto posebno znacili, vecinom lepo sanjam pa i ne obracam paznju na to i zaboravim dok ustanem.


Ali danas mi dodje komsinica, tj. najbolja prijateljica koja je udovica. Muz joj je poginuo u ratu 92. godine i ona je ostala sama sa dva sina.


Deca su rasla, skolovala se, ona radila, mucila se, patila na sve moguce nacine dok decu nije izvela na put. Njen muz koji je bio najstariji od sedmero dece pomogao je svima da zavrse fakultete, zaposle se, vodio racuna o svima. Kada je poginuo, njegovu decu niko nije video, niko ih nikad nije pitao da li imaju koru hleba. Posto zive u Srbiji, a sva rodbina ostala u Bosni, oni su iskoristili sve sto se iskoristiti moze na osnovu poginulog coveka, dok  su njegovu zenu i decu zaboravili. Jednostavno su im rekli da su otisli iz Bosne i da nemaju pravo ni na sta.


Brat je uzeo plac i materijal koji su njegova deca trebala dobiti da bi on sagradfio sebi kucu.


Prosle godine poginula mu je cerkica koja je imala samo 8 godina, vracajuci se iz skole, a za mesec dana zena mu je rodila sina.


E sad dolazim do sna. Morala sam ovo ukratko da objasnim da bi shvatili sustinu.


Danas, zvoni joj telefon i javi joj se jetrvina sestra da bi joj ispricala svoj san, uspaniceno, ne znajuci kako da joj saopsi razlog poziva.


Sanjala je njenog muza koji joj kaze da je dosao da da deci malo para, posto se oni pate jer ih je cela porodica zaboravila i iskljucila iz svega sto im pripada. Vraca se odmah, samo je dosao po Srdjana (beba od godinu dana).


Izgubivsi cerku prosle godine,zena ne prestaje da place, bojeci se za drugo dete.


Sta mislite o ovom snu?


Da li je oteto prokleto?


Mogla sam otvoriti novu temu sad kad sam videla sta sam sve napisala ali nema veze.


Mene i sad hvata jeza

Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePon 28 Jul 2008, 07:09

Takvi snovi, uopste nisu retkost. Ja bih to objasnila podsvesnim strahom za drugo dete i stalno prisutnim osecanjem krivice. A cesto razmisljanje o losim stvarima i stah da se nesto ne dogodi - dovodi bas do toga da sve krene kako ne treba... To je ono tesko objasnjivo ali u stvarnosti stalno prisutno. Cudne zivotinje su ljudi..... Ta zena nikad ne bi priznala da je pogresila, da se "ogresila" ali kroz san je to mnogo lakse i jednostavnije. Jednostavno ima "alibi" da javno prizna i pokusa da ispravi gresku a da to sve izgleda kao da joj je nametnuto od vise sile i da njena volja sa tim nema nista. Ova prica je malo "prejaka" da bih je ja podvela pod PRAVDU, jer se zivot ne moze meriti nikakvim materijalnim bogatstvima. Ali ja licno smatram da kosmicka pravda postoji, da se sve placa, da se vraca i dobro i zlo - sve dok se ne postigne potpuna ravnoteza.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Snovi...verujete li u njih? Left_bar_bleue20/20Snovi...verujete li u njih? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimeČet 31 Jul 2008, 17:23

Ovo je vrlo teska prica sa obe strane. Samo nisam razumela ko je komsinici rekao da nema prava ni na sta jer je otisla iz Bosne (dever ili je to formalno zaista tako). Ako je dever (snaha), zasto sama nije pribavila pravu informaciju... nije mi jasno ni to po kom osnovu i na cije ime je taj plac i materijal dever pribavio...
U odnosu na san, slazem se sa zvrckom (iako sam apsolutni laik za tumacenje tudjih snova). Samo ne mislim da postoji kosmicka pravda po ljudskim arsinima, ali mi je logicno da u tim okvirima postoji teznja ka ravnotezi (po ko zna kojim pravilima) svega postojeceg u okviru tih zakonitosti. Iskustveno znam da ``nesreca nikad ne dolazi sama`` pa mi je logicno (a i citala sam ko zna gde)i shvatanje da strah, osecaj krivice ili duze podredjivanje bilo kojim negativnim emocijama privlaci negativnu energiju.

Da li verujem u pravilo ``oteto prokleto`` - pa ne bas, jer fakticka desavanja i na individualnom i svakom drugom nivou - govore drugacije. Prosto, deluje zakon jaceg.
Nazad na vrh Ići dole
Mirko S. Kojotovski
Urednik
Urednik
Mirko S. Kojotovski


Broj poruka : 245
Datum upisa : 31.07.2008

Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitimePon 04 Avg 2008, 04:10

U ono sto pise u sanovnicima ne verujem.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Snovi...verujete li u njih? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snovi...verujete li u njih?   Snovi...verujete li u njih? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Snovi...verujete li u njih?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» VERUJETE LI U SUDBINU?
» DALI VERUJETE U LJUBAV NA PRVI POGLED
» Verujete u Boga..slavite li krsnu slavu...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Mesto za opustanje.... :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: