Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
julijana
Prijatelji
Prijatelji
julijana


Broj poruka : 291
Datum upisa : 29.02.2008

U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS Empty
PočaljiNaslov: U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS   U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS I_icon_minitimeNed 23 Nov 2008, 12:36

U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS
Da li ste doziveli da prvi put dodjete u jedan grad i osecate se kao da tu pripadate.Svi al bas svi, bajnobastani ,Tara, Drina, Raca , Perucac, Vreloo...pa cak i patkova krecana tu su bas samo za to da bi vam se svideli i uvukli vam se duboko u srce....regataaa,festa ludilo ne propustam vec 4 godine.ali sta sa ostalim danima.niko vam nije objasnio da ce vas Boban provozati svojim brodom po jezeru-duboko u kanjon cak i kada pada kisa i duva,, ustoka,,.mocicete da tu sretnete Hicu kako svakodnevno vadi po nekog soma(bitna je kolicina a ne velicina, al nece vam se on hvaliti cucete od drugih zadnji je bio 30 kg),ako trazite nekoga pitajte Rada- b,i... necete ni otici dalje jer ce vam on ljubazno uz,, aj jos pojednu objasniti tacno gde je ko , ih a tek redom od punkta pa do Dzanica , duz cele obale kucica do kucice i u svakoj ljubazan domacin sa aj na po jednu....e dragi moji videli bi vi kako radi jez, skobalj,klen (al grgec najvise), samo kad bi pomolili crva ovde kod nas.dobroooo moze i na zito sto jes jes...
Vrelo---- ma pastrmka vas moli da zabacite.al tu nista od crva samo musica.doduse treba da imate srece da vas neko odvuce kod Lacka ili Mike da razbijete maler ---zna se sa po jednom onako snogu.srecom tu vam je sve na 365 m pa mozete i cetvoronoske zabaciti, svejedno pastrmka grize ko luda.
E bogami kad idete u manastir Racu , tu mora ozbiljno, ipak je to 13 vek, jedino ....ako ne budete hteli da probate domacu -manastirsku.sami je peku.MA NE BRINITE izvor i vodopadi Ladjevca su od ozbilje lekoviti i lece sve boljke pogotovo ledena voda leci mamurluk.
Tara ...planina ko planina.tako ste citali da postoji samo u pricama, a ovde cete videti da su svi pisci tih prica ovde punili baterije.Krenes.od stare sljivovice (mislim motela),preko Dzogaza ,zelenih cardaka ,ergele,svih vidikovaca,pa i izvora reke Race, svi redom svrate ipak kod Kurte.njegova teletina ispod saca i komplet lepinja, hmmmmmm bas se dobro pune baterije.a ako vam Kurta promakne na samom ulasku u bastu sa tare vam je Milekic.e takve skembice jos niste jeli, a bogami ni kalindzo..(a to vam je nas gulas od iznutrica)
Drina, uh koliko tu treba vode da protece da bi vam sve lepote opisala.uh ,od Vrela do Dve lipe, Odmora na drini , Belvija ......al se ovde dobro jede -bas ito uglavnom jagnjetina.Za ribu se javite kod Pece u restoran a ima je i kod drugih samo je to onda jos i dimljena riba-joj.Znate ono:kad je kraljevic marko hteo da preskoci Drinu bacio je stenu (bas tu blizu Dve lipe),i Sarac je odskocio na toj steni i preskocio u Bosnu.Sta neverujete mi?kamen je tu a i Sarcev otisak kopita, samo se ne vidi ispod kucice koju su kajakasi napravili bas na toj steni.al sve je tu nasred Drine.
I....jos cu vam nesto reci.ako zelite da osetite merak, probajte kikanovu lepinju, sa cim god sve su mljac , moj favorit je sa pretopom a vi mozete i komplet lepinju...a da zalijete tu lepinju svratite do kafane Konak , odmah ispod robne kuce.tamo se pije iz cokanja.a i iz cega bi drugo kad je to kafana u kojoj cete osetiti svu lepotu i duh starog PLJESKOVA, ili vam BAJINE BASTE.
...ja imam srecu da sam se ovde ,bas u Basti rodila i zivim provodeci dane .Nemojte da mislite da se ovde samo jede i pije.Ne to je u pauzi inace tako...ovde se zivi zivot sa prirodom i uvek ponesete bar po jedan deo Baste u svom srcu.i....I UVEK NAM SE VRACATE.Ako,ako,mi smo tu a tu su i Drina i Tara i jezero i vasa Bajina Basta i u nasim srcima ima mesta i za vas

marija
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS Left_bar_bleue0/0U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS Empty
PočaljiNaslov: Re: U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS   U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS I_icon_minitimeNed 23 Nov 2008, 20:14

JUlijana i ja bi malo da začinim tvoju priču o Tari.
Pre 4 godine sam sa društvom po najtoplijem danu toga leta, došli na Taru. Iznajmili vikendicu na jednom proplanku.Dvorište kuće je cela tara, pašnjaci i zelenilo, šuma, Kafana "kod Kurte" je glavni orjentir na Tari. Sve destinacije se određuju u odnosu na nju. Ako pitate za neki vidikovac, šetalište, objašnjenje vam uvek počinje " to vam je od Kurste .... levo ili desno ...Nabavila sam pre odlaska na Taru neku turističku kartu, red je znati gde ideš, šta treba videti i upoznati staze na njoj su bili svuda razbacane sličice medvedića. Slatki mali medvedi su lepo stajali na karti ali kad se susretneš na planini to je već neka druga priča. Ja sam mislila da to oni samo "onako" da mapu učine zanimljivijem, čisto vizualno. Medjutim. Medveda ima na Tari.Lično sam videla tragove ogromnih šapa i to u blizini napuštenog vojnog hotela koji pripada krugu centra Tare. Tragovi su ocrtavali medveda od pola tone. Pitali smo meštane da li ih sreću i kako se treba ponašati pri tim susretima. Prilično su bili ne određeni. Nisu opasni samo kad imaju mlade. Dolaze oni pa im jedu bašte pa ih vikom oteraju.Ljudi odrasli sa njima pa se uzajamno tolerišu. Posle dva dana pala temperatura sa 40 stepeni na + nekoliko. Ujutru rosa na travi a u kući ledeno.Primetila sam da u dvorištu ima šupa sa krupno naseckanim drvima ali nigde i za potpalu, sitna. Ubedjivali su me da neću upaliti vatru. Ja tvrdoglava i uspela sam sa iscepkanom kutijom cigara i takvim sitnicama da upalim cepanicu.
Nazad na vrh Ići dole
 
U NASEM SRCU-BAJNOBASTANSKOM IMA MESTA ZA SVE VAS
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sumadijo oj rodni kraju moj...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Moj Grad i rodno mesto-
Skoči na: