Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Beograd

Ići dole 
+9
Oci-ANDJELA^Z
anja007
njushkalo
komunikativn@
Gea
Sumadijacafee
SNEZA_
gorskooko
doctorr67
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue20/20Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimeSub 28 Feb 2009, 11:58

gorskooko ima bas prilike za lepe fotografije na zlatiboru pod snegom,ma super je...ajd priusti nam to zadovoljstvo fotografisi nesto da odmaramo malo oci...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue20/20Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimeSub 28 Feb 2009, 13:33

Bih, i to rado, drug, no nemam onaj prikljucak za prebacivanje slika na komp, niti digitalni aparat, sve je nesto prece. Inace, volim da slikam, cesto prebukiram mob. pa moram da brisem. I globalno, ali posebno sitnice, kad sam u prirodi, cak i u kuci, zaista volim slikati, naravno potpuno laicki,cak sitnice, kao sto je vocka, cvet, list, buba, zivotinje, prirodu, male andjele kad se igraju na Trgu, cesto imam zelju da slikam izraze ljudi, ali to nije dozvoljeno, ma sve sto mi je u momentu lepo. ili sto mi privuce paznju. I volim da razgledam slike, pogotovo one koje su spontane, prirodne.

Beograd mi je najlepsi u detaljima, pojedinim objektima, ne samo poznatim. Kao studenta, odusevljavao me sa ranim ruzama (u odnosu na moj kraj) na Zvezdari, volela sam i parkove, spomenike. Na Kalemegdanu sam spremila 1 ispit, voela sam ga, inace volim prirodu i uvek mi smeta kad duze ne boravim u njoj, jednako kao i tada. Pamtim onaj zvuk crkvenih zvona, gugutanja u rane jutarnje sate, ali i kosavu/jake vrucine, kao i u NS. Za Bg. me vezu fine uspomene, jer je sestra tu studirala pa sam cesto kod nje provodila vise meseci, kao i ona kod mene u NS, samo krace.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue20/20Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimeNed 01 Mar 2009, 10:27

Živim i radim u Beogradu. Osim Skadarlije, Zemuna (koji još uvek ima dušu), Zemunskog keja, Kalemegdana i ulica u Kosančićevom vencu (kod Saborne crkve) sve ostalo nije
više onaj Beograd. Sve ostalo je nešto čijem svetu ne pripadam - beton, bulevari krcati dzpovima, zgrade visoke i hladne....

Više volim manje gradove. Mogla bih da živim u Soko banji koja je prelepa, Trebinju,
Kotoru, nekada mi je Mostar predstavljao .... san lepote življenja u gradu.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue20/20Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimePon 02 Mar 2009, 20:58

Ha, Garavo Jare, Soko Banja jeste prelepa, za Kotor i Mostar ne vredi pricati, jer su to druge drzave. Nego tvoj post mi je dao ideju da tvoj i Gein Bg (i nasu prestonicu) malo bolje pogledamo sve 3, skupa, kad prvi put dodjem tamo, mozda krajem marta ili u aprilu.

Situacija koju si opisala nije karakteristicna samo za Bg, na zalost, sve je u funkciji sto brze i lakse zarade, niko vise ne vodi racuna o ambijentalnim vrednostima. No tako je kako je, mora jednom proci ova kriza i stvari se vratiti u neku normalu.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue0/0Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimePon 02 Mar 2009, 21:35

Baš bi volela da nas tri popijemo kaficu npr. ispod Gardoša sa pogledom na Dunav ili na Adi.

Grad se menja ne samo vizualno već i suštinski. Nekako je su ljudi postali mračni, netrpeljivi i osorni. To primećujem na ulici, izgleda da su svi jedni drugima neprijatelji. Nema one opuštene srdašnosti i ležernosti. To mi najviše nedostaje.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue20/20Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 08:10

Stvarno bih volela da budeš moj gost gorskooko! Baš, baš bi me obradovalo i bilo bi
izuzetno zadovoljstvo da nas tri prošetamo predelima Beograda koji nas privlače.
Naravno prepodnevna kafa je najlepša na Gardošu, pa šetnja kejom.. itd.itd.


Znam i da je u manjim gradovima potpuno isto. Recimo kad odem u Jagodinu plače mi se.
Od nekadašnje Šarene kafane u kojoj je bitisao veliki Đura Jakšić napravljen je kafić!
Konaka Hajduk Veljka nigde nema, to mora da je neki kazino Sad Starih kuća moravskog stila takođe nema tu su zgrade kvazi arhitekata i projektanata.
Čuveni muzej naive koji okuplja svetske naivce je zapušteniji od birtije Sad
No, kako bi Jagodinci videli majmuna da nije bilo Palme:))

Ej, Srbijo međ šljivama...


Gorskooko Beograd ti se raduje zajedno sa Geom i samnom. CM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue20/20Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 14:50

Hvala obema. CM: Smatrajte to dogovorenim, verujem da cu u Bg. krajem marta ili pocetkom aprila, ustvari cim dobijem koji slobodan dan, idem kod cerke. Pre toga se cujemo.Unapred se radujem IGR
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue20/20Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimeSre 04 Mar 2009, 14:53

P.S. Isto vredi za obe ako u medjuvremenu budete dolazile/prolazile kroz Uzice.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Beograd - Page 3 Left_bar_bleue20/20Beograd - Page 3 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitimeNed 15 Nov 2009, 10:07

Beograd proglašen za najbolji grad za noćni život
(Izvor: Putujem.com
subota, 14. novembar 2009.)

Najpoznatiji turistički vodič "Lonely Planet" objavio je listu gradova po raznovrsnosti i ponudi "noćnog života i zabave" i na prvo mesto uvrstio srpski glavni grad Beograd.

Beograd je stavljen na čelno mesto lestvice raznovrsnog noćnog života, posebno zbog bogate ponude restorana, barova i klubova u Skadarliji i na dunavskim i savskim splavovima, ali i zbog "entuzijastičnog" domaćeg stanovništva koje toj zabavi pridonosi.

Na drugo mesto uvršten je Montreal koji je sve popularniji među stranim turistima zbog "radosti življenja" koje se oseća u gradu, posebno zahvaljujući velikoj studentskoj populaciji, i boemskog duha u staroj gradskoj četvrti te šarolike kuturne i zabavne ponude za noćne provode.

Treće mesto zauzima Buenos Aires zbog svoje jedinstvene mešavine evropske i južnoameričke kulture i urođene strasti za ples. Ponuda noćnog života, kaže "Lonely Planet", obuhvata sve od džez klubova, preko mesta na kojima se celu noć može plesati tango ili salsa do irskih pubova ili klasičnih disko klubova.

Na popis deset najboljih gradova za "partijanje", po izboru "Lonely Planeta", uvršteni su još Dubai, Solun, La Paz, Cape Town, Baku, Auckland i Tel Aviv.

Izvor: seeBiz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Beograd - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Beograd   Beograd - Page 3 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Beograd
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Moj Grad i rodno mesto-
Skoči na: