Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 IVANJICA

Ići dole 
+3
Makljan
Sumadijacafee
gorskooko
7 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeNed 17 Feb 2008, 15:55

Izvanredni prirodni i klimatski uslovi pružili su mogućnost da se Ivanjica još davne 1938, god. počne organizovano baviti turizmom.
Dugogodišnja nepravda u zapostavljanju ogromnih turističkih potencijala ovog područja ispravljena je 1978, godine kada je, na inicijativu Instituta za hematologiju i Hematološke sekcije Srpskog lekarskog društva, osnovan Zavod za specijalizovanu rehabilitaciju. Na osnovu dugogodišnjih ispitivanja uticaja podneblja na zdravlje ljudi i posle iscrpnog elaborata, usledila je 25. januara 2000. godine uredba Vlade Republike Srbije o proglašenju Ivanjice za prvu vazdušnu banju u našoj zemlji.
Banja Ivanjica se nalazi na srednjoj nadmorskoj visini od 468 m, koja se smatra optimalnom, kako za zdrave, tako i za većinu osoba sa različitim bolestima. Prostor banje obuhvata 2.156,50 hektara, od čega 7 hektara pripada Zavodu za specijalizovanu rehabilitaciju "Ivanjica".
Vazduh i voda su izrazito čisti, a industrijski objekti po strukturi ne utiču bitno na životnu sredinu, niti remete prirodne pogodnosti ovog područja. Osnovni lekoviti faktor je vazduh, odnosno skup karakterističnih kimatskih faktora. Dosadašnja ispitivanja nedvosmisleno su pokazala da je ovo područje izrazito povoljno za lečenje i rehabilitaciju malokrvnosti, plućnih oboljenja, alergija i neuroloških oboljenja.

Ivanjica je administrativni, privredni, prosvetno- kulturni i zdravstveni centar i sediste opstine. Opstina obuhvata teritoriju ranjeg sreza Moravickog, cije je sediste bila Ivanjica. Moravicki srez administrativno je formiran kad i svi drugi srezovi u Knjazevini Srbiji, posle ukidanja nahija i novog ustrojstva vlasti, a ukinut je 1964. godine kada su u Srbiji stvoreni regioni i opstine.

Opstina Ivanjica bila je u Uzickom regionu sve do nove administrativne organizacije 1992. godine kada su stvoreni okruzi. U novoj administrativnoj organizaciji opstina Ivanjica nalazi se u sastavu Moravickog okruga sa opstinama Lucani, Cacak i Gornji Milanovac. Tako se, posle perioda duze administrativne vezanosti za Uzice, Ivanjica nasla sa opstinama sa kojima u geografskom, saobracajnom i privrednom pogledu cini prirodnu celinu.

Opstina Ivanjica granici se sa istoka opstinama Raskog okruga: Kraljevom, Raskom i Novim Pazarom, a sa zapada opstinama Zlatiborskog okruga: Ariljem, Novom Varosi i Sjenicom. Sa povrsinom od 1 090 km2 spada medju teritorijalno najvece opstine u Srbiji.
Podrucje opstine Ivanjica ima uglavnom planinsku klimu. Jedino u dolini Moravice je umerenokontinentalna klima koja se odlikuje umereno toplim letima i umereno hladnim zimama.
MORAVIČKI kraj je raj za turiste koji znaju da uživaju u bistrim rekama i čistim planinama, udišu svež vazduh, hrane se zdravo i jedu polako. U Ivanjici turiste prihvataju srdačni domaćini čije su kuće već prebukirane od 1. maja do kraja avgusta.
Evo jedan zanimljiv komentar:
Svidja mi se Ivanjica. Lepša od Arilja, naprednija od Sjenice. Odseo u hotelu Park. Alal vera, alal vera, priffatnik se priffatio posla. Plazma ekran u sobi, sauna, masaža, bazen, klopa oho-ho..... Pre dve godine Park je bio ruina a danas leglo mondenskog kongresnog turizma.... mašala, mašala... Klinke ivanjičke , fine pičke, samo vrištu mnogo. Spomenik Čiči vijori se centrom varoši....Onog što opravio hotel i privatizovao pola Ivanjice da ne pitamo odakle mu novci.... Sve u svemu lepo....Popio kaficu pored vodopada (sve sam se oprskao ali bilo je lepo) i zapalio za Užice, dalje po turneji.... u Arilju pazario gaće i majice po fabričkim cenama.... i tako.... idu dani...

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeNed 17 Feb 2008, 15:59

IVANJICA 114


Poslednji izmenio Storm_z dana Sub 31 Maj 2008, 17:29, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeNed 17 Feb 2008, 16:11

IVANJICA 212


Poslednji izmenio Storm_z dana Sub 31 Maj 2008, 17:35, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePon 18 Feb 2008, 20:05

Storm_z ::

Evo jedan zanimljiv komentar:
Svidja mi se Ivanjica. Lepša od Arilja, naprednija od Sjenice. Odseo u hotelu Park. Alal vera, alal vera, priffatnik se priffatio posla. Plazma ekran u sobi, sauna, masaža, bazen, klopa oho-ho..... Pre dve godine Park je bio ruina a danas leglo mondenskog kongresnog turizma.... mašala, mašala... Klinke ivanjičke , fine pičke, samo vrištu mnogo. Spomenik Čiči vijori se centrom varoši....Onog što opravio hotel i privatizovao pola Ivanjice da ne pitamo odakle mu novci.... Sve u svemu lepo....Popio kaficu pored vodopada (sve sam se oprskao ali bilo je lepo) i zapalio za Užice, dalje po turneji.... u Arilju pazario gaće i majice po fabričkim cenama.... i tako.... idu dani...

Very Happy

Samo da dodam na komentar ovog "dobronamernika"koji nadjoh na nekom forumu_ja licno nemam nista protiv da ovaj grad ima bar jos jednog takvog privatnika koji ce od ruina napraviti velelepna zdanja.Sto se tice cena,gospodin verovatno nije praznih cepova ako je odseo u hotelu"Park".Ako ce da ruca i gleda zvezdano nebo,mora i da plati. Very Happy
Restoran "vodopad" je jedan od najlepsih ugostiteljskih objekata,gde se doticni okvasio,mogao je rasiriti kisobran,zar ne ili odabrati neki kafic ako vec nije romanticar i ne zeli da mu voda protice ispod nogu.Inace ovo je bas mesto za prijatne razgovore,za romantike koji vole muziku na uvce.Sviraj,
violino moja...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
IVANJICA Left_bar_bleue20/20IVANJICA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeSre 20 Feb 2008, 18:28

Ja bih da izrazim svoje simpatije Tvom gradiću, malena. Ne znam da li je još očuvan onaj viseći mostić na kome sam duže stajala kao srednjoškolac (prvi put tako nešto videla) a jedna sitna, seda i mila bakica mislila da ću da se utapam pa me zvala me zvala na kaficu... ''ista si moja unuka'', pored ostalog reče... Smile
Sto se tiče komentara, šta misliš da slediš primer i zapališ češće za Užice. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeČet 21 Feb 2008, 18:47

Onaj slatki mostic mi je ulivao strah u kosti Very Happy Na srecu odavno ga nema sad je drugi mnogo lepsi i cvrcsi.Nema vise ljuljanja a za Uzice cim otopli sunny
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeSub 23 Feb 2008, 14:48

mnogo lep taj krompir sity Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeSub 23 Feb 2008, 15:37

Imas poziv na krompirice SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeSub 23 Feb 2008, 15:39

hm... pa i "ovde" imam taj krompir Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeSre 27 Feb 2008, 15:36

Evo kako ti prevaranti debelo zarađuju: krompir pored autoputa ne vredi više od pet dinara po kilogramu, a oni odu u Beograd, stave na džak nalepnicu "krompir sa Javora", i prodaju ga po osam dinara, dok naš krompir vredi najmanje deset dinara - kaže Milisav Jeremić sa Javora.
Zaista, kad bi htela, ili, tačnije, možda kad bi znala i htela, država Srbija mogla bi sa nekoliko zakonskih rešenja da zaštiti i proizvođače i potrošače. SM:

IVANJICA 15210IVANJICA 410
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
IVANJICA Left_bar_bleue20/20IVANJICA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeSre 27 Feb 2008, 15:44

Njammm Pire od Javorskog krompira,pa piletina i prelijes onom mocom exstra je lol! !!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeSre 27 Feb 2008, 23:48

Jos ako je moca od prasenceta 20
Nazad na vrh Ići dole
Makljan
Prijatelji
Prijatelji
Makljan


Broj poruka : 13
Location : Ivanjica
Datum upisa : 02.04.2008

IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 19:45

Ivanjica je najlepsi grad,moze se disati punim plucima,a zeneee e to treba videti i probati.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 22:29

Blago vama na cistom vazduhu.
kud me vrag donese u ravnicu :rasp:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 22:38

Imamo Banju,dodji Very Happy I muski nisu bas losi affraid
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 22:42

Uff, mrzim banje, ne daj boze da moram tamo....imamo i mi ovde banju kanjizu, deca idu na kupanje na bazen,a ja, nema sanse, kad vidim ko sve dolazi, ko se sve kupa, samo teska muka ( ne daj boze) da me natera u banju anene anene anene
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 23:00

Ko kaze da ces se lecis affraid Ma naci cemo razonodu cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 23:04

Ma sama rec banja izaziva odbojnost kod mene.
De u banji da nadjes nesto normalno, da valja nebi bili u banji SM: SM: SM: SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeČet 03 Apr 2008, 23:22

E FALA TI KO SESTRO RODJENOJ SM: (al me onesvesti Ke: :klap: )
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
IVANJICA Left_bar_bleue20/20IVANJICA Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 03:45

Storm Anemija nije samo banja za bolestne,ja sam bio kada su boravili kosarkasi Partizana i trenirali dole na onom terenu na ulasku u Anemiju,ja obozavam svugde da se odmaram osim kod svoje kuce.. KOS
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 09:33

Znam ja to ali vidis li,kuku meni-LJilja kaze nista normalno u Banji,zato sam ja ovakva geek


SM: CM: PIV: Ke:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 09:36

SM: SM: SM: SM: SM:
A jos se i anemija zove, a? SM: SM: SM: SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 09:48

Za one kojima ispijena krv :twisted: SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 09:50

hehehehe, ma zezam se bre....kod mene ovde u blizini 4 banje, ali ja jednostavno kad cujem rec banja ...ufff
inace imam strah od lekara i svega ostalog sto se vezuje za njih,,,banja. rehabilitacija, bolest, neeeee, hocu na moreeeeeeee bounce bounce bounce bounce
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 10:15

I tata bi sineeee Very Happy Necem planinu,banju samo more-da se izleyavam na plazi i osetim Sunce kako przi.Uuuuups,ovo moj grad affraid Ma,najlepsi na svetu Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 10:19

hehehehe
a ovo?
IVANJICA 6ge6h3
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimePet 04 Apr 2008, 14:08

IVANJICA 151px-10
IVANJICA Ivanji10
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 10:15

Ovde sam juce bila na tamburici Very Happy mmmm Tamburica i pelen Razz
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 10:17

Otju i ja tamo.Pa ako te naljutim,bar imash gde da me strmeknesh. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 10:18

Dodji oma te vodim ali tamburica samo vikendom Razz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IVANJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: IVANJICA   IVANJICA I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
IVANJICA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Moj Grad i rodno mesto-
Skoči na: