Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sta to ne kosta nista?

Ići dole 
+4
Sumadijacafee
gorskooko
SNEZA_
neven
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue20/20Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeČet 01 Maj 2008, 05:51

Biti prirodan Shocked
Nazad na vrh Ići dole
danubius
Prijatelji
Prijatelji
danubius


Broj poruka : 133
Datum upisa : 21.02.2008

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeČet 01 Maj 2008, 07:40

Lepa rec...Nije tesko biti fin ...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeČet 01 Maj 2008, 17:48

Zatvorila sam oči i u tami mog predsoblja ugledala stranca koji se izuvao ili obuvao.

Otvorih oči. Sjaj ogledala, šarenilo sušenog cveća i smirena boja drveta moje komode uveriše me da mi se samo učinilo.

Za svaki slučaj zapalih cigaretu. Odbijajući da razmišljam pratila sam putanju dima. Uspelo je, smirila sam se i zaboravila.

Zatvorila sam oči i u tami mog hodnika ugledala stranca koji se izuvao ili obuvao. Nije gledao u mene. Bio je usporen i tih. Shvatih da se obuva.

- Gde ćeš - pre misli upitah.

- Idem, ovde sam završio - reče i pogleda me toplim crnim pogledom.

Otvorih oči. Sve je bilo na svom mestu i dremalo popodnevnim snom. Samo je lupanje mog srca javljalo da nije baš sve tiho. Zapalila sam cigaretu, ponovila ritual, ali ono je i dalje tuklo kao ludo. Ustala sam i bojažljivo provirila u hodnik. Bio je svetao i miran. Na satu je otkucalo pet.Vratila sam se rešena da saznam. Zatvorila sam oči i u tami mog predsoblja ugledala stranca koji se lagano oblačio i gledao me setno crnim pogledom.

- Šta si ovde završio? - bojažljivo upitah.

- Sve što se moglo završiti - reče smireno.

- A ono što nije moglo? - upitah bez daha.

- Ostavljam nekome drugom - reče i stavi šešir.

- Čekaj, moraš mi objasniti - ubrzah.

- Ne mogu, žurim, čekaju me - reče i krenu ka mojim vratima.

- Ko te čeka? - pođoh za njim.

- Ostali - reče i otvori vrata.



Osetih vetar mirisa sandalovine. Pružio mi je ruku. Razmišljala sam samo tren, prihvatila ruku i krenula s njim. Istog trenutka shvatih da iza vrata nije ono što poznajem. Sve što sam mogla da vidim bilo je previše tonova ljubičaste da bih ih izbrojala. Pružalo se u beskraj. Čvrsto sam ga stegla za ruku i bojažljivo se pribila uz njega pokušavajući da koračam normalno. Ubrzo shvatih da je dovoljno da pomislim da idem i da klizim zajedno sa njim. Bila sam očarana. Uzbuđeno pogledah njegove ljubičaste oči i nasmejah se. Moj osmeh zasvira baroknim zvukom harfe.

- Uživaj u tonu tvog osmeha - reče i nasmeja se harmoničnim zvukom orgulja.

Smejala sam se iz raznih tonaliteta i uživala. Smejala sam se kratko. Smejala sam se dugačko. Pogledah ga ponovo ozarena i osetih miris čempresa.

- Uživaj u mirisu tvog pogleda, reče i pogleda me mirisom ruzmarina. Radosno sam gledala okolo i uživala u mirisu mog čempresa i zvuku harfe mog osmeha.

Tonovi ljubičastog su se smenjivali zajedno sa mojim osmehom i do vrha mojih trepavica unosili mir i spokoj. Više nismo klizili nego talasali po nijansama smejući se i držeći za ruke. Čudan osećaj punio je moje telo ježeći mi kožu. Pokušavala sam da ga prepoznam. Kada je došao do srca, talas topline me zapahnu. Spoznah - to je ljubav, ona koju sam tražila, ona za koju sam intuitivno znala da postoji.

Novi, raznoliki mirisi i zvuci dopreše do mene, shvatih da nismo sami. U trenutku videh da se svaka nijansa ljubičaste veselo javlja i mirisnim svetlom svojih očiju me opčinjava. Prepletale su se i slivale jedna u drugu pa opet razdvajale golicajući me svojim talasima. Nismo odoleli. Stapali smo se s njima pa ponovo razdvajali. Bila sam presrećna, znala sam da smo jedno i da krug sreće, ljubavi i spoznaje kruži kroz nas. Igra je bila divna. Poželela sam da traje zauvek.

Na žalost, primetila sam da se sve češće razdvajamo i sve češće klizimo dalje. Polako su zvukovi i mirisi ostajali iza nas. Osećala sam se otrgnuto.

- Nemoj biti tužna, moramo dalje - reče moj neznanac, zagrlivši me utešno.

- Bio sam kod tebe, oko tebe, u tvojim snovima i mislima. Pokušao sam sve da ti poklonim, sada moramo dalje.

- Kako te nisam osetila ni primetila - upitah začuđeno.

- Bila si suviše zaokupljena prazninom.

Pokušao sam ti pokloniti muziku osmeha, branila si se grčem usana.

Pokušao sam ti pokloniti miris pogleda, branila si se prezirom.

Pokušao sam ti pokloniti mir, branila si se nemirnim trzajima.

Pokušao sam ti pokloniti ljubav, branila si se sumnjama i nevericom.

Pokušao sam ti pokloniti jedinstvo s bićima, branila si se prkosnom izdvojenošću.

Pokušao sam ti pokloniti sreću spoznaje, branila si se merenjem i analizama.

Pokušao sam ti zapaliti njegovu iskru u srcu, branila si se hladnoćom i neverom.

Jedino sam ovaj san uspeo da ti poklonim.

Polako sam shvatala o čemu priča i prisećala se čudnovatih snova, iznenadne toplote oko srca, naleta ljubavi i osećaja da nisam sama.

Iznenadna belina mi prekunu misao i videh da stojimo ispred vrata sa brojem 29.

- Sada ću probati ovde.

- Čiju iskru u srcu je trebalo da mi zapališ? - upitah ga pogledom sa mirisom čempresa.



Začu se zvuk zvona. Pogledah u vrata. Začu se zvuk zvona. Pogledah u moju komodu i shvatih da je to telefon. Nisam mogla da se pomerim. Pustila sam telefon da zvoni i zatvorila oči. Samo svetlucava tama. Skočila sam i otrčala do hodnika. Bio je svetao i miran. Otvorila sam vrata. Nije bilo nikoga. Zatvorila sam vrata. Bilo je pet i pet. Vratila sam se u sobu legla i zatvorila oči. Svetlucavi mrak. Ustala sam i pogledala se u ogledalo. Osim ljubičastog odsjaja moje kose, sve je bilo uobičajeno. Nasmejala sam se znanim zvonkim smehom. Iz moga oka skotrljala se suza, u istom trenu kada me je žignulo usred srca.





Tatjana Velimirović

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Flamenko_koncert
Nazad na vrh Ići dole
sonia
Prijatelji
Prijatelji
sonia


Broj poruka : 415
Godina : 50
Datum upisa : 25.04.2008

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeSub 03 Maj 2008, 09:36

Jedan osmeh ne koshta nishta, a chini mnogo. On bogati onoga ko ga prima, a ne osiromashuje onog ko ga daje.

Niko nije tako bogat da mu osmeh ne treba i nije toliko jadan da ga ne zasluzuje, a secanje na njega traje vechno.

Ako nekada sretnete osobu koja je zaboravila da se smeje, od srca joj podarite osmeh, jer niko ga ne zeli toliko kao onaj koji ga ne moze drugom dati...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue20/20Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeSub 03 Maj 2008, 11:53

Topao zagrljaj
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue20/20Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeNed 29 Mar 2009, 09:55

Paznja, paznja, paznja, to prija onom kome je pruzimo i nama, svima, a tako je lako, jednostavno, prirodno, zasto smo je skoro pogubili?
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeNed 29 Mar 2009, 10:07

Sve, apsolutno sve nesto kosta.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue20/20Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeSre 08 Apr 2009, 21:03

Nije tacno zvrkic Smile)) A da ti krenes u politiku, malo se proguras - pa da vidis koliko toga mozes dobiti a da te bas nista ne kosta anene
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue0/0Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeSub 27 Jun 2009, 06:34

Nista ne košta a možda pomogne.


O AKCIJI
PETICIJA
POTPIŠI
MEDIJI
CONTACT

DIGG
Slashdot SPASIMO ISTRAŽIVAČKU STANICU PETNICA

Ministarstvo prosvete ukinulo je obećano finansiranje programa Istraživačke stanice Petnica. Revoltirani smo činjenicom da se Vlada Srbije i njene institucije olako odnose prema jednoj od retkih preostalih vrhunskih obrazovnih institucija. Pozivamo pojedince i organizacije da utiču na odgovorne u Srbiji da u najkraćem roku Petnici omoguće nesmetan rad i dalji razvoj.

O PETNICI

Istraživačka stanica Petnica (ISP) je jedinstvena obrazovna institucija, kako u Srbiji tako i Jugoistocnoj Evropi. Ona mladim ljudima nudi mogućnost istraživačkog rada na način koji daleko prevazilazi ono što nudi tradicionalni školski sistem. ISP godišnje poseti oko 2500 talentovanih učenika i studenata iz Srbije i inostranstva kao i mnogobrojni strani i domaći stručnjaci u svim oblastima prirodnih i društvenih nauka. Za 25 godina postojanja Petnica je postala prepoznatljiva i visokorangirana među obrazovnim ustanovama u svetu. Takođe je veoma prisutna u naučnom životu u Srbiji.

U Petnici se svake godine organizuje preko stotinu različitih programa - seminara, kurseva, kampova, radionica, konferencija. Polaznici i učesnici u ovim programima su osnovci, srednjoškolci, studenti i nastavnici koji najvećim delom dolaze iz Srbije i okruženja. Takođe, Petnica već četiri godine organizuje međunarodni kamp, Petnica International. Na njemu su polaznici učenici iz mnogih stranih zemalja.

O FINANSIRANJU PETNICE

Do sada su petničke obrazovne programe delom finansirali sami polaznici. Drugi deo sredstava dolazio je iz državne kase. Treći, veoma značajan izvor, čine sponzorstva, prilozi i pokloni privatnih i državnih preduzeća, bivših polaznika, kao i međunarodnih fondacija. Zahvaljujući zalaganju zaposlenih, energiji saradnika i entuzijazmu polaznika, IS Petnica je uspela da “preživi” iskušenja koja su donele devedesete, period sankcija i nemaštine.

Danas, posle 25 godina izuzetno uspešnog rada, Petnica se nalazi pred gašenjem svojih aktivnosti zbog mogućnosti da Ministarstvo prosvete obustavi obećano finansiranje njenih obrazovnih programa. Ovakav potez Ministarstva predstavljao bi kulminaciju višegodišnjeg neodgovornog i neprincipijelnog odnosa prema ovoj vrhunskoj obrazovnoj instituciji, koji se pre svega ogleda u neobezbeđivanju i neredovnom isplaćivanju dogovorenih sredstava.

Više detalja o Petnici možete naći na internet stranici ISP:

http://www.petnica.rs
http://pi.petnica.rs
http://fond.petnica.rs/

POTPISITE ZA PETNICU

http://www.savepetnica.com/index.php?page=p03&lang=sr
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue0/0Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeSub 27 Jun 2009, 06:46

Bila sam u Petnici prošle godine i obišla taj istraživački centar.
To je stvarno lepo funkcionisalo. Bilo je puno dece, mladih ljudi tada u Centru.
Kako je moguće da je državi važnija Guča, Exit i još koješta a obrazovanje ne bitno.
Tako su svi tirani vladali "Leba i igara" da se narod zabavi i zaboravi probleme a budućnost neka rešava neko drugi.
Baš sam besna kad sam čula da ukidaju finansiranje.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue0/0Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeČet 02 Jul 2009, 21:50

Mislila sam da me neće koštati ništa i prešla sam se. Ulaznica za izložbu dinosaurusa iz Patagonije su bile skupe. Takva prilika se pruža jednom u životu i otišla sam da vidim te ogromne životinje. Jedva sam se objasnila na ulazu da sam bez dece i da ne pripadam nikakvoj grupi. Čudio se kao to odrasli primerak ljudskog roda dolazi da vidi dinosauruse. Imponzatno izgledaju te životinje. Ogromni skeleti sa velikim glavama i čeljustima. Dugi repovi su zlokobni i u pršljenovima skeleta, duge kanđe na nogama. Dobro je da su izumrle.
Sta to ne kosta nista? - Page 2 2db0093
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue20/20Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeSub 04 Jul 2009, 09:58

Bravo! Retka si ti pticica, Gea Smile))

Masa propusta jedinstvene prilike, zaglibljena u kolotrecinu, kao ja npr...

Moj sin je u pubertetu bio prosto okupiran sa dinosaurusima, "visio" na kompu, skidao, pricao, znao svaku vrstu, pa igrice...

Medjutim ovo je nesto sasvim drugo. Krokodili su valjda iz tog perioda, mozda i onaj ljuskasti stvor sto jede mrave...

Fino sto si to sebi priustila, sto uvek radis na sebi, CM:
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue0/0Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeUto 07 Jul 2009, 13:10

Na Kelemegdanu je izložba slika, našeg fotografa Dragoljuba Zamurovića. Fotografije su napravljene u Srbiji na lokacijama Uvac, Ribnjak u Ečkoj, polja u Vojvodini, Obedska bara...
Nisam ranije čula za njega, mada je priznati fotograf već 20 godina. Slike su intenzivnih boja i imaju priču i toplinu uhvaćenog trenutka. Labud koji poleće sa vode, ražirenih belih krila a u pozadini je polje crvenog maka. Čovek vodi konja kroz prostrano žuto polje i štiti se crnim kišobranom koji je izlomljen. Divno izgleda taj kontrast crnog kišobrana na zlatnoj njivi. prosto je imao oko da vidi tu poetiku. Tehnika se podrazumeva. Pre dve godine je bila izložba nekog stranog fotografa koji je bio isto tako dobar ali nije imao ovakvu poetiku na fotografijama.

Ovo je bilo džabe bounce .

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Dcakb7

Ovo je polje paprika u fabrici "Aleva". Zar nije divna!
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue20/20Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeSub 03 Okt 2009, 18:55

Cvrga na podsis geek
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue0/0Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeNed 04 Okt 2009, 06:23

Osmeh.
Može doneti puno lepog. Novo prijateljstvo, ulepšati dan ili samo izazvati drugi osmeh a i to je puno.
Delite osmehe Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sta to ne kosta nista? - Page 2 Left_bar_bleue20/20Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitimeČet 08 Okt 2009, 21:53

Iskrena zelja (i delovanje) za dobro
Dobra (licna) organizacija i uvazavanje tudje
Postovanje drugih (i sebe)
Vera u bolje
Nada
Ne baviti se sitnicama.....
Poookla ja nocassss sm
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta to ne kosta nista? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta to ne kosta nista?   Sta to ne kosta nista? - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta to ne kosta nista?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: