Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Saputanje..zaljubljenih....

Ići dole 
+10
Crna_ovca_chata
anja007
Gea
sonia
Lora
zutaruzasadunava
gorskooko
SNEZA_
neven
Sumadijacafee
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSre 16 Jan 2008, 16:47

:RO:
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSre 16 Jan 2008, 17:43

Zudim da znam, da osecam...Da vas pitam, sto vas to veze, i koliko iskrenosti za neku osobu, Sta mu sapucete kad ga uspavljujete u svom narucju ili svom srcu. Koliko je istine i koliko lazi stane u taj trenutak recitosti. Da naucim, bajkovitu bajku sanja. Gde se skriva ta ustalasala istina. Dali ste neki nadimak zavoljeli na netu. Ideja je ovakva...
Postavite pitanje, ovom gore Nicku iznad vas, a on neka pokusa iskreno odgovoriti...
... Kojoj osobi najvise verujete na netu, SJaj...?
*( pokusajte, da odgovori nisu kratki, jer pisete prijatelju, o prijatelju u druzenju)/
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSre 16 Jan 2008, 23:51

Very Happy Cccccccc, a shta ovde rade oni koji nisu zaljubljeni, da tjute ili da vichu?
:suspect: affraid
Neven, ne mogu ti postaviti pitanje, nisam zaljubljena:))))) Kada "proshaputjem" (pu, daleko bilo) mozda te tada i priupitam neshto. flower hVa: hVa: hVa:
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeČet 17 Jan 2008, 19:48

SNEZA_ ::
Very Happy Cccccccc, a shta ovde rade oni koji nisu zaljubljeni, da tjute ili da vichu?
:suspect: affraid
Neven, ne mogu ti postaviti pitanje, nisam zaljubljena:))))) Kada "proshaputjem" (pu, daleko bilo) mozda te tada i priupitam neshto. flower hVa: hVa: hVa:
Uloguj se u necije srce (moje) bolje no na razne forume... Iskreno znam da volim, ako ti mozes voliti obicnog skromnog mene, radnika...Zaljubi se dok znas, mozes i zelis.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePet 18 Jan 2008, 11:00

pssssss... sto manje reci.... cherry
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePet 18 Jan 2008, 12:25

neven ::
SNEZA_ ::
Very Happy Cccccccc, a shta ovde rade oni koji nisu zaljubljeni, da tjute ili da vichu?
:suspect: affraid
Neven, ne mogu ti postaviti pitanje, nisam zaljubljena:))))) Kada "proshaputjem" (pu, daleko bilo) mozda te tada i priupitam neshto. flower hVa: hVa: hVa:
Uloguj se u necije srce (moje) bolje no na razne forume... Iskreno znam da volim, ako ti mozes voliti obicnog skromnog mene, radnika...Zaljubi se dok znas, mozes i zelis.

bounce bounce bounce affraid Samo treba da zelim hihihihi. samo toliko. flower hVa:
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePet 18 Jan 2008, 17:51

Ljubav se razvija sporo, potrebno je vreme nekog zavoleti. Da bi zavoleli nekog, jako, snazno, svim svojim telom i dusom potrebno je vreme, dani, nedelje, meseci i godine. Potrebno je provedeno vreme. LJUBAV NE PADA SA NEBA!!! Za nju je potrebno da se ulozi mnogo truda da bi se ona odrzala. Dok sa druge strane zaljubljenost prosto udara u glavu (pa i u telo). Ne mozete zavoleti nekog posle jednog susreta jer tu osobu za to vreme ne mozete upoznati dovoljno da bi ste je stvarno zavoleli. Ljudi u pocetku obicno oblace najbolje ponasanje i stavljaju najbolje maske za prikrivanje losih osobina, tako da biste mozda dobro razmislili o onoj izreci: LJUBAV na prvi pogled! Neki cak toliko dobro prikrivaji svoje osobine da se to vidi tek kasnije u braku. Mozete biti privuceni necijom fizickom gradjom, njegovim ili njenim ponasanjem, reakcijama ali predstoji vam dug put dok tu osobu stvarno zavolite.

Za razliku od zaljubljenosti da bi se ljubav zavrsila treba vremena. Trebalo je vreme da nastane, pa isto tako treba i vreme da ona nestane. Rastanak je obicno veoma bolan i za jednu i za drugu stranu.
Zaljubljenost sa druge strane nestaje brzo, isto kako je i dosla. Sa jednim izuzetkom, ako je postojala snazna seksualna veza, par moze ostati zajedno ne zbog istih misljenja i medjusobnog razumevanja vec zbog seksa.

Ljubav se fokusira samo na jednu osobu, a zaljubljenost na vise. Vi kada volite, iskreno i duboko, volite samo jednu osobu zbog nje kakva je u celini sa svim svojim manama i vrlinama. Zaljubljena osoba moze biti istovremeo zaljubljena u vise razlicitih osoba. Recimo devojka moze biti zaljubljena u dva totalno razlicita momka jer u njenoj glavi oni daju savrsenog momka. U svom umu ona kombinuje njihove osobine i misli da je zaljubljena u oba momka - najverovatnije ne voli ni jednog. A da ne pricamo da je danas biti zaljubljen u neku holivudsku licnost vrlo popularno, kako medju mladjim, tako i medju starijim generacijama.

Ljubav motivise pozitivno ponasanje, a zaljubljenost destruktivni efekat. Ljubav ce imati konstruktivan uticaj na vasu licnost i otkrice i pokazati ono najbolje u vama a da vi niste ni znali da to uopste posedujete. Ljubav uliva sigurnost i poverenje, sto cete danas retko gde naci. Ona daje neverovatnu i neopisivu energiju, volju za zivotom, budi kreativnost u vama. Pojacava dozivljaj vrednosti, pokrece vas da radite stvari o kojima ste samo mastali... Vase zanimanje za zivot ce biti drugacije. Na zivot cete gledati pod totalno drugacijim uglom. Cinice vam se kao da ste odjednom prodisali posle svih tih godina. Ljubav ce vas usmeriti ka vrhu, ka uspehu. Zivot vam dobija novi smisao i cilj. Bicete samouvereniji i jednom recju srecniji!
Zaljubljenost? Znate kad vam kazu: Pa sta je sa tobom? Da nisi zaljubljen?
Zaljubljenost je veoma pozeljna u pocetku veze ali ako ostane na tome, brzo izbledi. Ljudi vole kad su zaljubljeni jer se tada mogu prepustit sanjarenju koje je dobro u umerenim kolicinama. Ali zaljubljenost nema granice. Gubi se kontrola nad samim sobom. Remeti vas zivot i prepustate se zemlji snova gde je sve lepo i predivno a zaboravljate na odgovornost i realan zivot koji vas ceka po povratku iz zemlje snova! Najgore je to sto cete skroz idealizovati osobu u koju ste zaljubljeni i sve uciniti nestvarnim, pa na kraju povredi sami svoja osecanja.

Ljubav poznaje tolernaciju, podudarnost osobina, dok zaljubljenost…
Kada volite nekoga, nije vam toliko bitno kako ona izgleda, i da li svaki dan vezba ... obracacete paznju na karakter, osobine, osecanja, ideje, ambicije, stavove vaseg dragog ili drage. Zanimace vas, sada vise nego ikada, sta se odvija u njenoj glavi. Postavljacete sebi razna pitanja, koja ce vam pokazati koliko zajednickog imate, a sto vise zajednickog to vise sanse za vecu ljubav! Isto tako ljubav vas vodi ka prepoznavanju vrlina i mana kako kod partnera tako i kod sebe. I sto je najbolje pomocicete da na tome izgradite zrelu vezu. Dobro, pomalo i idealizujete neke osobine partnera, zato i sluzi ljubav, ali nikako ne vidite svoju partnerku kao savrsenu.
A kada se zaljubljeni, ta ista zaljubljenost sprecice vas da vidite lose osobine vase partnerke, idealizujete je do te mere da ni vi sami sebi necete priznati da vasa partnerka ima lose osobine uopste! Pre ili kasnije uvideti da to nije ona vasa kreacija koju ste zamislili, a samim ti dozivecete razocarenje sto i nije prijatno osecanje.

"Zaljubiti se ne znaci i voleti; zaljubiti se može i mrzeci." (Crnjanski)

Ljubav je nesebicna a zaljubljenost sebicna. Ljubav sadrzi mnoogo vise od emocija, ona se uzdize sa nivoa emocija i istice se u svakodnevnom zivotu para. Stvar je u sledecem pitanju: Mozes li voleti kada je tvoja partnerka bila nepostena, zanemarila tvoje potrebe, ili zaboravila na neko svoje obecanje. U ljubavi ne samo da ces imati potrebu za ljubavlju , vec ces imati potrebu da svom partneru pruzis isto sto i ona tebi pa cak i vise.
Zaljubljenost je okrenuta iskljucivo sebi, vise si opterecen time sta mozes izvuci iz te veze nego nesto konkretno uraditi da je poboljsas. Osecas se sjajno kada je tvoja partnerka u blizini jer je vecina tvojih emocija povezana sa ponosom koji osecas kada neko drugi shvati da ta osoba pripada tebi.

Jedno od najbitnijih stvar je da ljubav pruza sigurnost a zaljubljenost nesigurnost. Vec sam to napomenuo ali sad malo da pojasnim. Ako volis i ako si voljen imaces poverenje i sigurnost u svoju vezu. Neces toliko biti zaokupiran vezom vec ces imati vremena za sebe i druge bitne stvari u svom zivotu kao sto je karijera ili skolovanje. Sa druge strane, zaljubljena osoba ce se boriti sa osecanjima i pokusavace posesivnom ljubmorom da nadgleda svog partnera. A posle znate i sami kako sledi, svadje oko sitnica, suze ili nerviranje do besvesti.

Hesse kaže: "Vi ste svakako bili zaljubljeni, zar ne? I to više puta, jesam li u pravu? Ali još uvijek ne znate šta je to ljubav. Ne znate, tvrdim Vam! Desilo Vam se da placete celu noc? I da loše spavate ceo mesec? Možda ste pisali pesme i pomalo se igrali idejom o samoubistvu? Naravno, znam kako je to. Ali, to nije ljubav, ljubav je nešto drugo..."

Ljubav prepoznaje stvarnost a zaljubljenost je odbacuje. Kad ste u ljubavi imate zdrav i realan pristup bilo kom problemu u vezi. Ali to naravno ne znaci da ljubav pokusava da umanju vaznost problema koji je nastao, naprotiv ona ga sagledava iz svih uglova i na partnerima ostaje da daju adekvatno resenje.
Zaljbljenost odbacuje drustvene, rasne, obrazovne, karakterne razlike koje ce kad tada da isplivaju na povrsinu. Zaljubljenost govori da to nije vazno, da ako se vole sve ce to samo od sebe da se resi. E pa nece! Mogu jedno vreme da se prikrivaju ali kad tad ce isplivati na povrsinu. Zaljubljeni par prelazi preko svih razlika.

Morate uzeti u obzir da voleti nije lako, ne zna svako da voli. Moze neko biti i brizan i nezan ali ako ne zna da voli sve popada. Vecina ljudi se plase ljubavi, zele da je imaju ali je se plase. Ustvari oni se plase da se otvore nekom, jer tada postaju ranjivi.

Sad kada ste procitali sve ovo mozete testirati svoju ljubav. Da li je to prava ljubav ili samo zaljubljenost. Ako je zaljubljenost, nemojte prekidati vezu, najcesce zaljubljenost prerasta u ljubav. Zapamtite da ako je u pitanju prava ljubav, ona ce tu biti ove nedelje i sledece i tako dalje. Samo polako, nigde ne zurite!" :hog:Zaljubljen u tebe

Kakve su to suze
objasni sta znace
zasto ti je tuzno srce
i zbog cega place

Ref.
Zaljubljen u tebe
oduvek sam ja
pusti da ti moja ruka
sad utjehu da

Gledao sam kako
topis se od srece
sigurna u ljubav
njegovu si bila

Voleo bih vise
da si srecna zena
pa makar da za mene
nikad nade nema
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSub 19 Jan 2008, 07:45

Lepo i istinito. Kao i sreci, ljubavi se mora ici u susret. Iskrena ljubav daje snagu, razumevanje i praštanje bez ''galame''. I ne trazi mnogo ''skockanih'' reci, emocionalno se zna. Jednostavno postoji, stabilna je, izdrzi iskušenja. Isključuje sebičluk. Moći voleti jeste Boziji dar. Verujem da ga svi imamo, iako ponekad, u ludoj trci, pretrpani sa ''treba'', ''mora'' ili okolnostima koje ne kontrolišemo, umemo da blokiramo, posustanemo, potonemo. Srecni su koji je nadju, ali i koji znaju da se ne moze podrazumevati, da se pazi i neguje kao i sve sto je vredno. hVa:
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSub 19 Jan 2008, 10:45

NADA MARINKOVIĆ - NASLEDNICI

- Zamršeno klupko-život! Ništa nije izvesno. Kažu da su planovi-snovi razboritih ljudi, ali nema sigurnih planova uprkos razboritosti; ne znaš šta je iza okuke, kakvo jutro će osvanuti... Kako da shvatimo svemir, kako da shvatimo svet, kada nismo u stanju da shvatimo ni sami sebe?! Ipak, vidiš, to VREME STRASTI jedino je što u našim životima zaista vredi. Bar zakratko uspinješ se na vrhove, koračaš po oblacima, dotičeš zvezde i u samom si vrlu života. Ali, to penušanje, ta tačka ključanja, taj krajnji uzlet-ne mogu da traju!

- Mislim da je veoma tesko voleti izuzetno lepu zenu. To je kao da posedujes blago koje bi svi hteli, a i ona je stalno na udaru iskusenja.
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSub 19 Jan 2008, 10:53

LJILJANA HABJANOVIĆ-?UROVIĆ - ŽENSKI RODOSLOV

Da li ljubav uopste postoji? Ili je ono sto se ljubavlju zove tek san o njoj? Kratkotrajna iluzija? Da li je ljubav silovito, zudno stapanje dva tela i propadanje kroz bezdan bezumnog uzitka, ili vreme izmedju: pomamna, grcevita nada da ce se sve ponoviti. Neprestano drhtavo iscekivanje. Da li je ljubav odbaciti svoj san i zavoleti sve sto je njegovo: mracne coskove navika i ruznu pustos duse? Odbaciti svoju sliku o njemu i voleti ga onakvog kakav je? Da li voleti znaci naci opravdanje za sve? Nicega se ne stideti, cak ni pred sobom? Sve je to ljubav...
Razz
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSub 19 Jan 2008, 11:39

Dok vi teoretisete ja sazidah Skadar,badava sva prica,ljubav je ljubav,ona se,jednostavno,desi ili ne desi i ne moze se definisati
Svaka ptica peva svojim glasom,o ljubavi ce vam svako reci svoje misljenje u zavisnosti od toga iz kog ugla to moze da sagleda.Nego...volite se,ljudi...

Ajd`...pa tako... KS:
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSub 19 Jan 2008, 16:36

SNEZA_ ::
neven ::
SNEZA_ ::
Very Happy Cccccccc, a shta ovde rade oni koji nisu zaljubljeni, da tjute ili da vichu?
:suspect: affraid
Neven, ne mogu ti postaviti pitanje, nisam zaljubljena:))))) Kada "proshaputjem" (pu, daleko bilo) mozda te tada i priupitam neshto. flower hVa: hVa: hVa:
Uloguj se u necije srce (moje) bolje no na razne forume... Iskreno znam da volim, ako ti mozes voliti obicnog skromnog mene, radnika...Zaljubi se dok znas, mozes i zelis.

bounce bounce bounce affraid Samo treba da zelim hihihihi. samo toliko. flower hVa:
Znas... Plasim se. Uvek se plasim. Svoje neozbiljnosti... Uzasno sam ruzan pomalo nemam srece, nisam za zaljubljivanje... alien
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSub 19 Jan 2008, 16:51

neven ::
SNEZA_ ::
neven ::
SNEZA_ ::
Very Happy Cccccccc, a shta ovde rade oni koji nisu zaljubljeni, da tjute ili da vichu?
:suspect: affraid
Neven, ne mogu ti postaviti pitanje, nisam zaljubljena:))))) Kada "proshaputjem" (pu, daleko bilo) mozda te tada i priupitam neshto. flower hVa: hVa: hVa:
Uloguj se u necije srce (moje) bolje no na razne forume... Iskreno znam da volim, ako ti mozes voliti obicnog skromnog mene, radnika...Zaljubi se dok znas, mozes i zelis.

bounce bounce bounce affraid Samo treba da zelim hihihihi. samo toliko. flower hVa:
Znas... Plasim se. Uvek se plasim. Svoje neozbiljnosti... Uzasno sam ruzan pomalo nemam srece, nisam za zaljubljivanje... alien


Eeeeeeeeee pa nisi jedini takav :suspect: :suspect: :suspect:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePon 21 Jan 2008, 18:04

Nista ja ovde ne ''kontam''. Odo' da pripomognem na Skadru. LJub ja vas
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeČet 24 Jan 2008, 16:49

Za velike ljubavi
nisu potrebne reci,
samo je potrebno vreme
da se one ostvare...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePet 25 Jan 2008, 09:57

Te ''velike'', uslikane reči i ''našminkane'' slike su mnoge bacile u oblake. Kad voliš, ni omraženo peglanje od 3 mašine nije ''teško'' :kis3:, kad ne voliš, ništa nije lako, bez toga se ne može, samo voli, šta god i queen
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePon 28 Jan 2008, 21:03

Kamo srece da sam zaljubljen platio bi onda pitje za celu kafanu :igra: :paa: :Kup:
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeUto 29 Jan 2008, 08:55

Sjaj dovoljno je da platiš meni pa da zajedno patimo u tvojoj Zaljubljenosti.
--- Neko mi reće: Zaljubiti se ti je dvno... A ne rekoše mi kakve su posljedice...
Ceo dan ni se okrene srmoglao ako me M....a ne pozdravi a nisam zaljubljen.
HaHaHaHa... Čudnovato, oće srce pa i Čistaćica bila, ne bira, sram ga bilo.
Ajd, da i ja častim celu kafanu... :twisted: neven
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue20/20Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSub 02 Feb 2008, 00:53

Kad bih se sad sagnuo
i stopala ti izljubio
da li bi malo hramala
u strahu da mi poljubac
ne zgaziš? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 22:44

ELIZABET

Elizabet, ne volim te više,
i mrzim parfem i make up koji stavljaš ti,
i mislim da si malo čak i debela -
ti nisi najljepša u razredu
i nemaš veze s engleskim.

Elizabet, zašto si takva,
plesala si s drugim cijelu noć,
a ja - plakao sam tiho sam u uglu,
i svi su vidjeli to
i sad znaju zašto nesretan sam ja.

Elizabet, šta ti je bilo,
bila si mi uvijek vjeran drug,
ne vjerujem da si se naljutila,
zato jer pričaju svi u razredu
da volimo se mi.

Ima nečeg u tom što se stidiš
zar je tako teško reći volim te -
Elizabet, ti nisi više klinka,
i čemu skrivati kad svi već znaju to...
Elizabet, ti me voliš,
o, ludo moje malo šašavo.


Elizabet, ludujem za tobom,
i volim parfem i make up koji stavljaš ti,
i mislim da sad izgledaš sjajno -
ti si najlejpša u razredu
i strašno spikaš engleski.

Ima nečeg u tom što se stidiš
zar je tako teško reći volim te -
Elizabet, ti nisi više klinka,
i čemu skrivati kad svi već znaju to...
Elizabet, ti me voliš,
o, ludo moje malo šašavo. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sonia
Prijatelji
Prijatelji
sonia


Broj poruka : 415
Godina : 50
Datum upisa : 25.04.2008

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeUto 29 Apr 2008, 17:28

https://www.youtube.com/watch?v=xNpzn-p_IDo
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue0/0Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeUto 29 Apr 2008, 18:19

Pokusacu da vam iznesem misljenje Eriha Froma "Umece ljubavi", ima specifican odnos prema ljubavi. Davno sam je citala. Koliko se secam ovako glasi sustina.

Svaki covek nosi u sebi ljubav i zelju da se nekom da. Nije potrebno veliko istrazivanje i cekanje za nekom posebnom osobom svaka ima to u sebi. Samo zelja da se to zajednistvo gradi i izmeni ta kolicina ljubavi, moze doci do srece i sklada.

Pogledajne ne tako davno vreme u kome su se sklapali brakovi izmedju dogovora porodica. Brakovi su trajali dugo i nisu bili bas svi nesrecni. Biranje i trazenje kao tekovina savremenog razmisljanja nije donela boljitak ka izgradnji stabilnih porodica.

Ovo je samo konstatacija ne moje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeUto 29 Apr 2008, 19:39

Gea,podsetila si me Very Happy Druga godina Srednje skole,spremala sam referat iz filozofije-Erik From:Umijece ljubavi.
Ova knjiga nije gotovo uputstvo u umecu ljubavi vec ona zeli da pokaze da ljubav nije osecanje kojem se moze svako prepustiti bez obzira na zrelost koju dosegne.Postavlja se pitanje-da li je ljubav umece?Ako jeste onda zahteva znanje i trud.Medjutim,vecina nas misli da je ljubav ugodno osecanje,koje se radja slucajno,nesto sto coveka obuzme ako ima srecu.Ljudi ne smatraju ljubav nevaznom,vec su gladni nje.Ona je aktivnost a ne pasivni efekat,ona je "ostajanje",a ne "zaljubljivanje".Najpre davanje, a ne primanje.Dati od sebe ono najskupocenije,dati od svog zivota.Sta je jos bitno?Briga,odgovornost,postovanje,poznavanje.Jedna francuska pesma kaze da je:"ljubav dete slobode,a nikada dete dominacije".Kad upoznajemo ljubav ne zadrzavamo se na periferiji vec prodiremo do srzi.Frojd je podelio ljubav u zavisnosti od objekta na koji se odnosi-Bratska ljubav,majcinska ljubav,erotska ljubav,ljubav prema sebi,ljubav prema Bogu.
Opet sam preterala Rolling Eyes Izvinjavam se,smorih one koji citaju.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue0/0Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSre 30 Apr 2008, 00:31

Nisi smorila. Lepo je sto si napisala. Po Fromu i mom skromnom misljenu nije ljubav nesto sto se desi, nego nesto sto se gradi. Delenje, istrazivanje, otkivanje sebe i drugog. Lepota ljubavi je ono sto stvorimo a ne kao data forma sablon veze. Nije sreca biti voljen, nego voleti. Na ljubav i veze smo poceli gledati trzisno. Odmeravanje prilika, ponuda i potraznja. I posle velike feste parovi misle da su obavili sve a neshvataju da su na samom pocetku i da ce to biti proces.
U skolama bi trebalo uvesti kao predmet ili makar otvoriti oblast o ljubavi.
Kad sam kod skole i onaj deo anatomije je slabo zastupljen. Vise sam naucila o paramecijumu nego o ljudskom telu. Sumnjam da se tu nesto izmenilo.
Bas sam svasta nabacala na ovom postu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeSre 30 Apr 2008, 08:18

Koliko ja mogu da se setim skole jedini casovi gde smo bili iskreni i pricali o svemu je bas bila-filozofija.Imali smo jako strogog profesora ali na tu temu bi i on omeksao Very Happy Pitanje jednom je bilo sta mi mislimo treba li zene da udju nevine u brak mi smo svi odgovorili:daaaa,a muskraci?Neeee.On se slatko nasmejao i novo pitanje:A kako mislite to da izvedete?Naravno,svi smo se smejali geek
Nazad na vrh Ići dole
sonia
Prijatelji
Prijatelji
sonia


Broj poruka : 415
Godina : 50
Datum upisa : 25.04.2008

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePon 05 Maj 2008, 14:40

Boris Novkovic - Ti i ja


Kisan je dan
nebo tmurno k'o dim
sve izgleda k'o crno-bijeli film
Al' sjecanje me u boji pogodi
s tobom il' bez tebe
to me progoni
I sto sam blize
to sam ti dalje
I sto je gore
to bolje je

Ti i ja
u ljubavi i u bitci
plesemo taj tango po tankoj zici
ti i ja
jedne ljubavi spomenici
oduvijek i braca i izdajnici
i kad te pozelim
ja sviram mol
da li je sve ovo ljubav il' bol
i mrzim sebe kad kazem rijeci te
al' jace je od mene...
NE MOGU BEZ TEBE!
Nazad na vrh Ići dole
anja007
Prijatelji
Prijatelji
anja007


Broj poruka : 87
Datum upisa : 05.05.2008

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePon 05 Maj 2008, 18:28

Sonija jel ti ovo muz?
Ako jeste bas je macan, moram da kazem.....
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePon 05 Maj 2008, 20:01

...tiho,tishe,tiho tishe,tiho,tishe
ko padanje kishe....
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Saputanje..zaljubljenih.... Left_bar_bleue0/0Saputanje..zaljubljenih.... Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimePon 05 Maj 2008, 21:06

Storm_z ::
Koliko ja mogu da se setim skole jedini casovi gde smo bili iskreni i pricali o svemu je bas bila-filozofija.Imali smo jako strogog profesora ali na tu temu bi i on omeksao Very Happy Pitanje jednom je bilo sta mi mislimo treba li zene da udju nevine u brak mi smo svi odgovorili:daaaa,a muskraci?Neeee.On se slatko nasmejao i novo pitanje:A kako mislite to da izvedete?Naravno,svi smo se smejali geek

Pa nas profesor filozofije je bio tezak klasicar. Hegel, Kant, Platon... i pocinjao je uvek predavanje sa nas filozof npr. Kant. Bas sam se pitala koja je ta skola i predmet gde se ucio From. U jednom periodu me je zanimala ta literatura ali ostalo mi je u secanju samo neki opsti pojmovi i sustinski stav autora.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitimeUto 06 Maj 2008, 08:10

‘A mirisi su ga vodili svojim putem kroz bilje u zemlju. Ljiljan mu se otvori kao čista misao nedotaknuta željom, kao večiti život, kao dojenje u snu, kao magareći ud, kao odeća nedostupna čoveku, ali ubrus dostupan mladosti. Bela ruža zamirisa kao Trakija, na Evu pre greha, na znoj Muhamedov, ljudsku dušu i Venerinu krv slobodnu od životinjske žudnje, a kad je ta krv oboji u crveno, zamirisa ruža na strast, na Evu posle greha, na đavolju kletvu i božiji blagoslov, dok ga petolisna ruža ošinu životnom snagom koja pripada bogu rata. Čempres zašumori kao sveto drvo boginje ljubavi, oseti se na raj i Svetu Goru, na oganj, na Zevsov skiptar i strelu Amorovu, na mirisnu vatru, a koren mu na srebro, na zlato i na tuč. Žito mu je mirisalo na telo Hristovo, Majku zemlju, na nar i podzemlje, a u odjeku oseti se na so i na vino, palma je nosila pobedu nad smrću i snagu u pokretu; suncokretri su gledali u njega, a ne u Sunce, drvo poznanja iza leđa starice nudilo mu je svojih pet plodova kao pet čula, a drvo života iza njegovih leđa dobi umesto svojih dvanaest listova isto toliko plamičaka koji se odmah povezaše sa sazvežđima na nebu i sa onim bolom u njemu.’

Milorad Pavić "Poslednja ljubav u Carigradu"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Saputanje..zaljubljenih.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Saputanje..zaljubljenih....   Saputanje..zaljubljenih.... I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Saputanje..zaljubljenih....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: SAPUTANJE...-
Skoči na: