Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zabrana diskriminacije

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue20/20Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimePon 09 Mar 2009, 18:21

Prilicna se prasina podigla u medijima u vezi sa povlacenjem zakona o zabrani diskriminacije.

Sasvim je izvesno da svako od nas po svojim licnim svojstvima i opredeljenjima moze biti zrtva diskriminacije (zene o tome imaju kolektivno pamcenje:)) i faktom ova vrsta postoji), ali svako od nas se moze pozvati na diskriminaciju iako nije njena zrtva. U svakom slucaju, divno bi bilo da zaista svi imamo jednaka prava i jednaku zastitu. Znamo da svasta pise kojekuda, ali.... geek

Volela bih da prodiskutujemo u vezi sa tim> da li mislite da treba preciznije definisati u cemu bi se sastojala diskriminacija u odnosu na seksualno opredeljenje (homoseksualnost),ili versko opredeljenje (sekte), ili sve to treba podvesti pod zabranu zloupotrebe zakona (ustvari na diskrecionu ocenu postupajuceg lica)u svakom konkretnom predmetu/slucaju?
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimeUto 10 Mar 2009, 17:51

Teska tema.... Nemam ama bas nista protiv homoseksualaca ali mi uzasno smeta agresija sa kojom oni nastupaju i siluju sve ostale koji nisu kao oni. Niko normalan ne iznosi svoj krevet na ulicu a oni posto-poto insistiraju da im se svi javno pokone i cestiajaju zato sto su drugaciji. Ko kaze da oni trebaju da sklapaju brakove, jos donekle i mogu pojmiti ali ko normalan kaze da oni trebaju da usvajaju decu?????? Na koji nacin bi se ta deca razvijala u takvom okruzenju? Svako dete zasluzuje bar prirodne uslove zivota... E sad ce neko reci, pa i to je priroda - NE, TO JE GRESKA PRIRODE. Ako jednoga dana svi postanu homoseksualci ko ce radjati decu? Gde ce zavrsiti ljudska vrsta?
Isto tako, svako moze da veruje u sta god hoce-ali ne sme ugrozavati druge.Ko moze da mi objasni na koji nacin je dobro i korisno da, recimo - satanisti javno vrse svoje obrede? Pa kako rece u Piramidi jedna persona *ne zelim da joj pominjem ime u reklamne svrhe* - treba da se odreknemo svog stocarskog porekla!!!!!!!!!!! Ona ima zestok problem i sa samom sobom i sa svojim poreklom. Da nema ne bi tako ocajnicki pokusavala da dokaze da je nesto sto nije. Diskriimacija prvo pocinje u nasim glavama - onda kad se osetimo tako - uglavnom zbog sopstvene nemoci i mizerije.
(Jedina diskiminacija protiv koje se kod nas trenutno ne moze je zuto-G17+ovska - al svako cudo tri dana, i sve bude i prodje). Ja licno ne yelim nikakve satanisticke i homoseklualne paradere blizu sebe. Ne trazim da drugi budu kao ja i ne zelim nikom javno da dokazujem i pokazujem kakva sam i sta sam - a ne zelim da taj teror trpim ni od drugih. Jos manje mogu da se saglasim sa tim da je tobro razoriti tradicionalne vrednosti i osnovu civilizacije - porodicu. Zar nije teska diskriminacija kad bi svestenik platio kaznu zato sto nije vencao dva homoseksualca?
Ovo je dobar pokusaj da se polagano, na mala vrata, pod plastom slobode i napretka unisti osnova ljudskog drustva uopste. Hoce li to uspeti zavisi od svih nas.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue0/0Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimeUto 10 Mar 2009, 17:59

Zakone treba sprovoditi za promenu. Gledala sam na Festu norveško-nemački film o jednoj jakoj ženi na početku 19 veka. Izrodila je 6 dece sa čovekom koga je volela i pored toga što je varao i pio. U napadu ljubomore je pretukao i on je otišao na duže u zatvor, zbog prijave njegove zene. To se desilo pre 100 godina a kod nas je i sada to prosto nezamilivo.
Čula sam puno priča da žene ulaze i ostaju u takvoj vezi ne samo iz egzistencijalnih razgloga već iz nekih shvatnja da je to normalno jer su u to ubeđene ili su i same došle iz takvih porodica. to su ekstremi, nadam se. Postoji ono mišljenje većine o muškim i ženskim poslovima tj. da žena treba da pada na nos od posla dok "jaki" muškarci su tu da se popravi ako nešto crkne u kući ili da se gurne orman. Ženino radno vreme traje 12 sata dnevno i pri tome se očekuje da bude suptilna, nežna i fatalna u krevetu. Kako? I to je šovinizam.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue20/20Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimeUto 10 Mar 2009, 18:06

Da li bi bilo normalno ili bi izgledalo kao da ljudima guramo prst u oko sa parolama:
Normalan/a sam jer nisam gey ili lezbos?
Ma ako si homić, o.k. budi i ćuti zašto se moraš time kititi. Pa Bog nije pravio
Adama i Stevu, nego Adama i Evu.
Nemam ništa protiv da uživaju u onome kako im je priroda odredila, ali da mi time
mašu, da zahtevaju još i u crkvi venčanje e pa... znate šta u meni to već izaziva
jak revolt.
Malo ima je da se venčaju u opštinu da sklope gradjanski brak, nego još u crkvu, kako
da ne. Pa još da im se dozvoli i usvajanje dece???? Zbogom pameti!!!
Koja je to slika iz detinjstva koju to dete nosi u svet? Mama mi je muško. Ma ako je
uslov za Evropu da dajemo guzicu i da podržavamo to ma ne moram nikada izaći iz
Beogradskog pašaluka.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue20/20Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimeSub 14 Mar 2009, 17:41

Naravno, upravo tako. Stvarno nemam nista protiv nekoga ko je homic, ali ne vidim razlog za forsiranje nekih "prava", ustvari licno bi mi zestoko smetala ta farsa od braka. Ok. ako zele ziveti zajedno, ne vidim da je to zabranjeno, ali cemu "bracna" zajednica do upravo zato da se usvoji dete (ne iskljucujem imovinske interesee). Naravno, to ovaj zakon i ne predvidja, pa je malo prenaglaseno sve to u medijima.

Osim toga, istinski sam protiv otvorenog vrbovanja drugih, pod plastom ispoljavanja seksualnog opredeljenja, prosto nije prirodno, a i opasno je, kako u odnosu na "udvarace" tako i one koje spopadaju. Mogu da razumem kad su po sredi zreli ljudi, samo da mogu, zabranila bih propagiranje homoseksualizma svake vrste. Meni je to lose, ustvari opste drustveno zlo, jer ugrozava ono sto nam je svima najsvetije, decu i porodicu.
Zaista nemam nista protiv klubova, njihovih veza kad ne uticu na druge bilo kako, i zaista ne bih, niti sam nekog od onih koje poznajem osudila zato sto je homic, a za ostalo ste napisale.

Inace, kad je sam predlog zakona po sredi, svidja mi se sto je zakonom uredjena ova materija, i trebala je odavno. Ono sto moze da bude lose je njegova zloupotreba. Isto tako, zlo mi je kad cujem/procitam da je razlog za donosenje zakona - usaglasavanje sa propisima EU. Razumem da jeste i prirodno je, ali ne volim takvu argumentaciju jer je jeftina, jer smisao i cilj svakog, pa i ovog zakona, treba da bude opsti boljitak.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue0/0Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimeNed 15 Mar 2009, 09:06

Čudno mi je da jedna, po mom saznanju, mala grupa dugačijeg seksualnog opredeljenja je tako agresivna i moćna. Skoro u svakom savremenom filmu je zastupljen i jedan iz te grupe i uglavnom igra dobrog lika. Nameću taj trend da je pripadati toj grupi "cool i hay". Pitanje je koliko njih pod uticajem tog medija se priklone njima. Čitajući davno Frojda sećam se da on ima podelu i tvrdnju da je malo njih koji su rođeni sa takvim nagonima prema istom polu (hormonska greška) i nastali u okolnostima boravka u zatvorenim sredinama (zatvorima, vojsci, pojam muške lepote za vreme Hitlera) sve ostalo je moda, društveni trend i opšta zbunjenost ličnom seksualnošću.
Za mene je pitanje kako su se oni mogli svrstati kao manjina i da li svaki oblik upražnjavanja seksa treba zakonski overiti. Možda su brojniji oni koji vole grub seks "sado-mazo" ili već kako se nazivaju pa i oni zatraže proglašenje kao manjinska grupa koja traži poreske olakšice pri uvozu bičeva.
Ko kako to voli i sa kim to želi da radi je za mene lična stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue20/20Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimeNed 15 Mar 2009, 12:55

A gde su nekrofili pa zoofili. Oce li i oni traziti da legalno mogu kresati lesheve i zivotinje. Da li će pedofilima
biti dozvoljeno da marshiraju gradom i traze svoja prava????
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue20/20Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimeNed 15 Mar 2009, 18:08

SM: SM: SM:
Pa to je to, vec ste napisale. Niko normalan te stvari ne moze podrazumevati, niti legalizovati. To sta sve bolesni mozgovi mogu podvesti pod opstu odredbu, drugo je pitanje, samo u svakom slucaju valja doterati predlog, otkloniti ne smisao, vec mogucnost zloupotrebe. I bice, sigurna sam.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue20/20Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimePon 16 Mar 2009, 16:43

"Putuj Evropo...."
Samo napred sa guzama naših guzonja! Ako je to uslov za tebe, onda preko
naših nam izabranih predstavnika umesto rudarskog pozdrava: srećno
vama pozdrav: analno i rektalno.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue0/0Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimeUto 17 Mar 2009, 18:32

U "Utisku nedelje" sam čula i shvatila do koje mere su oni bezobrazni i koliki su njihovi zahtevi. Oni smtraju da je "diskriminacija" kad roditelj pita dečaka tj. devojčicu da li imaju simpatiju (devojčice + dečak i obrnuto) i da je to seksualna diskirminacija. Tobože se isključuje i njihova opcija naklonosti prema istom polu.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue20/20Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimePet 20 Mar 2009, 16:55

Setih se jednog Lorinog posta, kad sam otvarala ovu temu, iako ne u vezi sa njom, napisala je u smislu

- da sve najbolje stvari idu pravo djavolu u ruke!

Tako smo skloni izvrtanjima i zloupotrebama Sad
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue20/20Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimePet 13 Nov 2009, 08:46

Na poslu sam dozivela sam diskriminaciju zbog godina. Istina, moguce je da sam to pogresno shvatila, ali bice da nisam. albino

To me isprovociralo da pocnem razmisljati o uzrocima. Preispitivala sam se da li dobro radim, da li sam azurna, inicijativna, da li dovoljno objektivno stitim kolege, da li odgovaram na zahteve posla... Mnogo sam zamerki sebi nasla. Ali covek je proklet - onog sekunda kad sam ih poredjala, pocela sam da poredim, da stavljam pod lupu te koji tako lucidno, indirektno plasiraju neke moje propuste, ako su uopste moji. I sta se desilo - ocenila ja da mi nisu ni do kolena haha
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Zabrana diskriminacije Left_bar_bleue0/0Zabrana diskriminacije Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitimePet 13 Nov 2009, 21:24

Vrati im istom merom. Kako ti sama kažeš direkt među oči i to sa osmehom.
Tim bezobraznicima je drskost vrlina i iz nje kriju svoje neznanje i greške.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zabrana diskriminacije Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrana diskriminacije   Zabrana diskriminacije I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zabrana diskriminacije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: