Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sarenilo Pogleda

Ići dole 
AutorPoruka
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Sarenilo Pogleda   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:18

.Ima jedno uplaseno dete sto viri iz tvog bica, jedne sanjive oci sto skrivaju toplinu pogleda....Osecam onu setu sto podmuklo zalazi ti pod temelje novog zivota ali jaki su sad stubovi tvoji...i ne moze ti nista.
Kad suza ceznje padne ti na uspomene bezi u skloniste svojih osmeha....I ne zali sto si pregazen...ne okreci se za pustim poljima, za otrgnutim detinjstvom...za ukrocenom divljinom u tebi...jer jos mirisu makovi i krajicak neba ljubi zemlju na proplanku...
Ti si.....NEVEN...uzdignut iz pepela, orao pod cijim krilima dva ptica traze skloniste....tvrdjava nikla iz rusevina...dete u coveku sa mastom decaka sklupcanom u uvojku kose na celu...sanajr neostvarenih snova....taj istroseni medenjak u krilu zivota...ti si suton i zora....
zato svoje lice OKRENI PREMA SUNCI I ONDA CE SENKE BITI IZA TEBE......
prijatelju moj.... HappyEnd

click to comment
Tece i tece, tece jedan slap;
Što u njem znaci moja mala kap?
Gle, jedna duga u vodi se stvara,
I sja i dršce u hiljadu šara.
Taj san u slapu da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Ispit...Ispit   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:19

Jedna zena je izasla iz kuce i ugledala tri coveka sa dugim belim bradama kako sede na dvoristu. Nije ih poznavala. Rekla je:
-Ne bih rekla da Vas poznajem ali mi delujete gladni. Molim Vas da udjete i pojedete nesto.
**************************************
-Zajedno ne mozemo uci u kucu,--odgovorili su.
-A sto ne?-- pitala je zena.
Jedan od staraca poceo je da objasnjava:
-Njegovo ime je Dobronamernik-- pokazao je na jednog od njih zatim pokazavsi na drugog rece:
-On se zove Uspeh, a ja sam Ljubav. Sada se vrati u kucu i dogovori se sa muzem kojeg od nas hocete da pozovete.
***********************************************
Zena se vratila u kucu i ispricala muzu sta joj je starac rekao. Muz se obradovao:
-Ovo je divno!! U ovom slucaju pozovimo Dobronamernika. Neka udje i nek nam napuni kucu dobrom namerom!
Zena je predlozila:
- Zar ne bi bilo bolje pozvati ljubav? Kuca bi nam se napunila ljubavlju!
Muz se slozio. Zena je izasla i upitala starce:
-Ko je od Vas Ljubav? Molim te udji i budi nas gost.
**************
Ljubav ustade i krenu prema kuci. Druga dvojica su takodje ustali i pratili svog druga. Zena je iznenadjeno upitala Dobronamernika i Uspeh: -Ja sam samo Ljubav pozvala, zasto vi dolazite?
Starci su odgovorili u isti glas:
-Da si pozvala Dobronamernika ili Uspeh druga dvojica bi trebalo da ostanu napolju. Ali posto si pozvala Ljubav gde on ide tu i mi pripadamo.

Gde je Ljubav tu se moze naci i Dobra namera a i Uspeh!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Nesto za Nevena   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:20

Nevene
Ako moje srce ponese bujica srece
Iako znam da moras otici
kazem ti ,Nemoj
ostani kao secanje zauvek
zar mislis da postoji zaborav
za mene nikada ne
neizbrisani tragovi jasno su utisnuti
govore da im zub vremena ne moze nista.

Nisi poznavao devojku sa stalnim osmehom na licu
ona vise ne postoji
dusa njena sada je ranjena
ali kao da ima izlaza
covek sa ekrana daje joj snage
neven njegovo je ime
on je njen prijatelj
njegove reci bar na tren vracaju zaboravljeni osmeh
pruzice i ona njemu ruku prijateljstva
i moliti se za njegovu srecu
on to zasluzuje.

Ti si moje sunce i sjaj u oku
putokaz ka vecnoj sreci
jedini pravac kojim hodam
moj jedini put ka ljubavi
ti mi ostavljas osmeh na licu
unosis srecu u meni
jedina radost u srcu mom
zato mi nedostaju
tvoji zagrljaji,poljupci.glas.blizina

Nedam ti nije za tebe
ono sto se zove dodir
slucajni prolaznik - moze
ptica u letu da,sunce da
ti-ne-jeza mi prolazi
taj dodir cuvam
osecam prepoznajem-njegov je
tako je dalek ali je moj
cuvan samo za jedne ruke
u tisini kazem stidljivo
dodirni me jos jednom
da pamtim taj strani osecaj
neka se nahrane vene
neka se napuni dusa.

Ostavila sam sve daleko iza sebe
trenutak je doneo nesto savrseno
pustila sam sva moja lutanja
da popune prazninu u vazduhu
zaboravila sam svoje snove
otkrivam sve zaboravljeno
dim cigarete mesa se sa njegovim mirisom
u prostoru oko mene
savrsena tisina se prekida poznatim taktovima muzike
vreme koje sam izgubila
sada nadoknadjujem
dajem mu vecnost svo vreme ovoga sveta.

... (Ovo je lepo, ovo je pklon, ovo je srce jedne zene,
ovo je suzom pisano, zivotom tkano, ovo je moje i nitko
mi to nece uzeti. ___ hvala carobnice Maco___ )
Recima to necu moci napisati, niti djelom dokazati.
____________neven - Maci ____________
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Hm...Hm...Hm   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:22

Pisao sam. Radovao se. Smarao vas i nervirao.
Bio nemoguc, i nadao se, da bas i nije to tako!
Voleo vas i gubio. Odlazio i opet se vracao.
Ali nikad lagao:
Nisam mudrac,nisam pesnik i nisam pisac
samo onaj nesavrseni neven..
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Hm...Hm...Hm...2   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:23

Nekada sam dan krasio pesmama Djorda Balasevica. Zapevao - "Prva ljubav" sa prelepim vedrim danom i zaplivo sa jednim modrim oblakom da dotaknem setu svojih drugova.
Nekada sam se nadao:
Danas sa nadom se borim da ocuvam svetlost svog obraza. Prisebnost. I da uzivam u tisini.
Danas kad ljudi, zele samo da ih slusas, ne da i tebe slusaju. Danas kad roditelji uce od dece, a ne uce decu svojom mudroscu, ja bih da kupam svoj obraz iskrenoscu, svojom istinom, koja i takva moze biti uprljana.
Poceo sam se zamarati i iskreno vise mi forum "sumadinci" ne cini zadovoljstvo pisanja, ni druzenja. Jednostavno sva ta pozitivna energija uputila se meni u nepoznatom pravcu. Oni koji drze kormilo zajahali su grbavu kamilu pa balansiraju izmedju reci i dela.
Danas je vrednost broj postavljenih poruka, ne i kvalitet poruke. Dali je to forum, postao nova vrsta CHATA. Postavis pitanje ili odgovor, odes radis, opet poruka pitanje, tako danas, tako sutra. Dve reci, poneka slika i to je sve.
Imam jeben osecaj da sam izgubio nesto drago.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Hm...Hm...Hm...3   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:25

Nad svetom leži dosada kao debelo more nad zemljinom korom.Toliko je dosada neizmerna
na zemlji, da covek uvek traži nekog da ga razonodi. Da vidi coveka, makar kog! Da govori,
makar s kim! I da razgovara, ma o cemu! I da idu, ma kuda!"
Tu negde pocinju prijareljstva po " Jovanu Ducicu". Ta silna neizmerna bogastva poverenja i
ljubavi dva coveka, koji mogu biti razlicita i ogromno ljudsko blago.
Prijateljstva se radaju s poverenjem...
Ptijatelji se vole, poštivaju i pomažu. Darivaju i veruju u prijatelja.
Ovih dana sam, dosta procitao, lutao po netu, kao da mi je jedini prijatelj, onaj s kojim delim
svoje neznanje, od kojeg tražim, pomoc.
Citam šta drugi kažu:
I svatam:- bogastvo u pisanju je pisati o sebi, a plemenitost pisati sebe...Oseti se ta "iskrenost"
koja nije podvala, vec osecaj vrednosti doživljaja da i drugi dožive bed od obogacenog
"šunda".
Šumadinci... Poletite. Raspišite se...Onako iskreno, sa manje, blablalabla...Ako ne zelite, svoje
iskreno iskustvo podeliti sa nama, sa vise poverenja, cemu onda pisati, što se truditi, da sve to
bude neozbiljno - "šund".
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Prijatelji- Cath, Forum - I Prevara   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:27

...........neven......................................................PREVARA............................................................Chat...........Forum..........
Moja iskrenost, moja jednostavnost, u pisanju na Chatu, donela mi je odredjene probleme. Moje pisanje na forumu isto tako... - Pisao sam o prevari, o varanju,o varanju bracnog druga, o varanju catujuci, ne samo na PVT, vec je to, i javno pisanje... Sex, je pokretac svake sobice, pali, zazari i ubija. Bilo gde da odem dozivim isto, - u desetak puta, privatnog divog pisanja, dobijem divnu ponudu, za bracnu prevaru i opravdanje..(samo na krstarici)... - Ne, pisem nikad na javni Chat, sto je pisano u - PVT ili MSN - arazmanu. To je jedan moj ludi princip. U poverenju sam dobijao, interesantno pisanje, pisma, - nikad to nisam zloupotrebio. Ali i vi kuckate, sa mnogima koji su radili prevare, iz odredjenih razloga, i koji ce to raditi...
M i Lj. - Zene, porodicne i udate, htele su to uraditi samo iz dosade.
M, po mom nagovoru, od te avanturice odustaje, i dobija tako lepo pismo od sugradjana, Dragana, da sam i sam morao nekoliko puta da ga citam. Vasa i nasa prijateljica, clan naseg foruma, uradila je to, a uz to uspela se zaljubiti, a voli i sina i muza, a ja je strasno volim i postivam.
Otvorite, pandorinu kutiju, poletece reci, zasto i cemu je mnogo osoba prisutno na Chatu,... Zbog cega sam pokupio toliko ruznih reci, od prijatelja, sa chata, sa foruma, - zbog cega od mene - sutnjja... Zbog cega sam postao napast.
Zasto nerviram, lomim i palim diskusije? ...
Zasto sam zavolio i izgubio? ... - Sve je to zbog nepoverenja i neuverenja da to sto radim je ispravno.
Chat je po svemu pocetak prve prevare, u mnogima je opravdan, a nekad ne razumem i ptitam; ZASTO?
Chat je po svemu sukob reci, sukob razlicitosti, susret primitivnosti, sukob razmisljanja, sukob stila i sukob usamljenosti.
Chat je po svemu sukob imati i nemati, susret radosti s vedrinom, sebicnost s zavisnoscu, i jos mnogo toga.
Chat smo virtualno MI u svojoj razlicitosti i nasoj slabosti, lako osvojivi, i lako zapaljivi, i psujemo nemoralno "njega"jer on je iza monitora, on je slabic, i nemoze nam nista... A stvarnosti, kad bi me upoznali, usta bi im ostala zavorena,- (Strom i Danubius ), - U zivotu, ja sam vodja, i branim svoje, i prijatelje i dogadjaje i stvari...
- Ovo moje catovanje, zena je smatrala muzevom igrom iz dosade, do trenutka spoznaje da sam, lovina, sumnjajuci da cu
uspeti uvek odupreti se ponudjenoj avanturici... Najgore je bilo sa P. Sa njom sam potrosio sate premilog kuckanja, pisanja, razmisljanja, ubijanja razocarenja. Bila je pred rastavom, od nemoguceg ljubomornog muza. Udala se kao devojcica, za prvu ljubav... Nesto je poslo naopako, pa su pokucali na vrata sudije za bracne odnose. Nekako je shvatila, bez obzire na razliku godina, da smo stvoreni za ljubavnu vezu ubedjena da me je zavolela. Te reci koje je pisala, citala je moja Zeljka, ne verujuci da P. nisam dao nikakav povod. - bio je rat, rat nerava, provodila je jedno vreme citajuci sta pisem,sta mi pisu.
P.- rekao sam iskreno, u kakvim smo odnosima, i kakve cemo odnose imati. Ostavla me je tek kad, sam napisao da ona ne voli svoju cerku. Pre mesec dana mi je pisala, rastala se, ali jos uvek zivi sa muzem, i odlazi kod sestre, te da je sa mnom bilo najlepse i najiskrenije pisanje, i sme li se ponekad javiti...
Ima i jedna Nada, veoma inteligentna i pametna zena, mislim da govori nekoliko svetskih jezika. Mnogo smo kuckali, razmenivali slike, utiske, razmisljanja, i... I jednom, otkucah, u nekakvom svom nepredvidivom fazonu, u jednom svom ex raspolozenju, citajuci pre toga o Kresu na jednom forumu: - "Hajde Nado da se kresnemo." Nije razmisljala dugo, nema veze sto si ozenjen rece mi, dovoljno je dvaput nedeljno. Tu zivimo u blizini. Razlozi za dobar prijaeljski kres uvek postoji.
A, ja sam jos uvek ostao neodlucan, i ako, negde postoji skriven broj njenog telefona. I nisam to uradio, verujem da necu.
Najteze prolazim, sa zenama koje sloze nase slicnosti. Jedna nasa koleginica mi je ponudila 20. Godina mirnog blagodatnog zivota, da joj budem drug u usamljenosti. Druga se zaljubila! A ja krpim i skrivam od zene ta ruzicasat pisanja,
mojih dragih drugarica... - Uvek isto pitanje, "s kim si danas pisao nevene"
Sve su to moja pisanja, jedna moja nova radosna .skola iskustva koju sam morao proci, zapocevsi je na "URBAE" sajtu -
Na mom najdrazem forumu, "SUMADIJACAFE" brzo sam i spontano ucio. doziveo lep uspon, i jos lepsi pad. - I sad kao iskusan Formuras, nastaviti cu pisanje i druzenje, najverovatnije na sajtu "dodirni me"...
Imam veliki problem, zavolio sam vasu usamljenost, gotovo se zaljubio u vase nickove, i kad sutite, tu je ta neznost koju osecam, tu je potreba da zavirim, da osetim kad ste tu.
Za Chatovanjem, nemam vise potrebe, i zalim sve te nikove, koje iz raznih razloga visak svog slobodnog vremena provedu Catujuci u raznim sobicama, na kanalima, trazeci sebi druga,- verujuci u nesto, cega stvarno i nema. I sluze samo kao pokrice nekakvih "prc" sema... - Ja sam u tim semema postao visak, jer nisam sebe naso u tom fazonu...Jer samo sam za "Prijateljstvo i Diskusije"- !!!!!?
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: O,oooooooooooooo   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:30

Nepopravljiv sam, cesto i sam sebe iznenadim, koliko sam?...I cemu sav moj trud, a, opet trudim se. Mozda je ovo moja zadnja usluga. Ti verovatno eces uslugu traziti, a ja je vise necu nuditi... Vidimo se na sajtu - "Dodirni Me"
Zmam da nisam, tip pisanja velicina kao sto su žutaružasdunava ,slovenska, crvenog_ bisera,
cesarice, i drugih koji pisanje unose cvet svojih osecanja i mudrosti.
Znam da gorskooko, Ljilja, SNEZA_ i mnogi drugi, koristeci svoje znanje, svoje skriveno
iskustvo mogu bolje i mudrije. S manje prepiski i više truda, da nam darivaju zanimljiva štiva.
U mom lutanju po netu, na forumu, "Kuliranje" procitah "poremecene vrednosti". Autor tog
teksta "Pandora" dala nam je videnje, danas našeg lošeg stanja u društvu.
U ovih nekoliko meseci, kod nas se dešavaju poremecene vrednosti na "chatu i forumu".
Tu gde, je potreba pisati ozbiljnije, pišu se (predži), neozbiljno...
Postave se izvrgavaju ruglu, teme se izvrcu... Pišem ozbiljno.
U životu sam duhovit i neozbiljan, velika pricalica, svega i svacega. Na forumu "Šumadinci"
pisat cu ozbiljno.
SJaj postavi - postavu "Zabava", gde ce mo se igrati smajlicima... Silno i urnuto.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Pandora Razmislja   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:31

"Pandora piše,-
da su da se ljudske vrednosti, nemilosrdno srozavaju.
Živimo u vremenu kada porodica postaje nepotrebna i prevazidena institucija, da ne kažem
kategorija.
Vreme kada kompleksi nose epitete vrlina.
Vreme gde se bszdušno poigrava ljudskim emocijama, gde ljudski osecaji ne vrede mnogo,
cak i ništa.
Vreme kad su roditelji sve drugo, samo to nisu.
Vreme gde se moral kategoriše kao predrasuda.
Vreme gde sve vrvi od ljudske zlobe, koja fantasticno uzima furstat.
vreme gde je opraštanje misaona i luksuzna imenica.
Vreme gde je nivo opšte i osnovne kulture na samom dnu neke skale koja se podrazumeva.
Vreme gde nema prijateljstva, gde ljudsli integritet i dostojanstvo ne vrede ništa.
Vreme gde frustirani ljudi dejstvuju po zonama na koje namaju pravo.
Vreme gde su intelektualci neobrazovani.
Vreme gde se nivo kulture meri brojem folkoteka i parada."
- I ostalo... Umorio sam se od prepisivanja, a mogao sam i da kopiram, ali ne bi bilo ljepo sluziti
se tuddim trudom.
Ne mogu da tvrdim, da sam nevin u šarenilu pisanja, na forumu, ali mogu da stojim iz svojih
reci. I o lošem imidu o nevenu za koji sam velikim delom sam kriv...
Svidjaju mi se sve pisane reci "žuteružesdunava", ona kaže... dovoljo, obogaceno, i nikad
škrto,kao samo da se štogod napiše, ( kao Ljljana, eto da nam se javi). Ili nismo dovoljno dobri
za vece kazivanje.
Vecina clanova foruma, ne zna pisati, ili se plaše svojih reci, ili citatelja napisanog.
HeHeHe, neobiljno, važno e da ima smajlice...
*--- MUSKŠKARAC SE PLAŠI LEPIH ŽENA --- ZAŠTO?
* Jednostavan "Topic" - tražio je ovakav, baš teško napisan tekst kao i ostale ozbiljnije pisane.
a pisali su ih,-- crna_ovca_chata i ne bas ozbiljno gorskooko i Storm_
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Bracno Varanje   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:32

Nevenovo vidjene bracnog varanja.
Neven nije varao.
Neven ne može i nece suditi bracnim prevarama, jer iz ugla gledanja, svako varanje ima svoje
cudnovate razloge.
- Neki razlozi;
Tražimo ih rano,- u djetinstvu, u odgoju,porodicnim odnosima,ne zdravom okolinom
odrastanja, življena ne zrele osobe u zdravom telu...
Mnogo je razloga varanja:
Više razloga je ne, uraditi to ... Ili uraditi, što bezbolnije po porodicu, onako kradom, bez da se
itko oseti povredjenim, razocaranim ili prevarenim...
Ne odobravam varanja, - ne sva...
Prevareni ima svoj PONOS, povredjenu suetu. Pa treba poci od sebe, i videti sebe kao
prevarenog... JA bih mogao oprostiti, ( zbog mojih nemira), samo u onim prevarama koje
odobravam... U ljubavi, u vracanju duga, u trenutku (desilo se jednom, eto slucajno, u slabosti,
kad nismo prevari mogli odoleti).
***- Da bi se brak održao, nije potrebna ljubav, vec poštovanje i samokriticnost. Bracni drugovi,
naviknu jedno na drugo, zavole se i poštuju toliko koliko je potrebno. Za sve je potrebno
poverenje, i što manje laži. Licno, prevaru bih i oprostio, (kao trenutak slabosti). Ali, Laž nikad..
- Teško mi je prihvatiti, da moj drug (neudata ili neoženjen) ugrožava skladan brak samo radi
trenutnih slabosti i telesnih prohtjeva, ili zadovoljstva.
***- Žene bolje skrivaju prevare u odnosu muškarca. I kad znaju da bi ON oprostio, ne priznaju
prevaru, i veoma retko, žene, opraštaju prevare muškarcu, pa i ako ih rado cine više iz
emocionalnih razloga, iz osvete, a manje iz licnog telesnog zadovoljstva.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Koji Je Tvoj Princ   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:33

jednom sam pitao "Lora".***
"Koji je tvoj princ - kakva mu je zlatna kocija (auto)...
Sigurno ima para, a, dali je ozenjen, Lora. ( neven).
- To je moje, možda jedino ne pošteno pitanje.
( pitanje je bilo namenjeno, drugoj osobi,(LJ), nisam je pitao, jer ne bi bila iskrena)... A i pitanje
je intimno. Lora je hrabrica, jedina medu vama hrabricama koja je priznala i slikom nas
upoznala sa svojim "Andjelom". Koji voli motore, brzinu, i hrabrost i život i uzbudjenja.
Svidja mi se Lora, nena sklonost ka umetnošcu, njena sloboda izbora.
A, ja "glupko"pomislio Lora, sponzoruša. Jeste, kretenski i brezobrazno.
I da znate, greške se dese, treba ih priznati. Ne tražiti opravdanje za njih, vec ih ispraviti.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Zaljubljena Vesna   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:34

Vesna kaže:
bolujem ti Nevene, moze li se umrijeti od ljubavi?
Neven kaže:
Može se Vesna umreti od ljubavi
Vesna kaže:
e pa pripremi se za moj sprovod
Neven kaže:
Necu
Vesna kaže:
ne mogu bez D umrecu, a ako odem sa njim onda sam tek mrtva
Neven kaže:
To je trenutak depresivnog stanja
proci ce
Što cu ja...A... Vesna s kim cu pisati...
Vesna kaže:
ma ima jos novih blesavih Vesni
Neven kaže:
Nisi ti blesava
mnogo ljubavi u tebi šeta
pa ti sne, i mir, remete, ova ljubav velika ko planeta
Vesna kaže:
ali je uništavajuca
Neven kaže:
Vecnost je umreti od ljubavi
Vesna kaže:
ali boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Neven kaže:
proljece živeti u ljubavi,
Zalij je ponekad Vesna.
I..Što se ne javljaš
Vesna kaže:
zato što sam umrala,
totalno sam slomljena
nije mi do nicega
samo mi se place
volim ga a znam da nikad necemo biti zajendo
Neven kaže:
Ajde, sad polako mi napiši kako se osecaš, kako osecaš ljubav,
i osecat ceš se lakše.
Vesna kaže:
ne mogu - placem, jecam, gušim se od placa
i sad sam tražila od njega da mi pusti Bravo za nas na radiju,
i pustio mi je
Neven kaže:
E, " brao za nas" - do toga je došlo, do tuge, do pesme, do placa,
Nisam tu pesmu Vesna poslao bola radi...
Vesna kaže:
ne mogu više da živim ovako da sam bez njega da živim ovde a on nista ne radi da bi mi
omogucio da buderm sa njim
a opet - boliiiiiiii me do ludila
Neven kaže:
Eh, ta ljubav.
za sve ima ljeka samo za nju nema
Vesna kaže:
idem Nevene pricacemo drugi put
cuvaj se
cao!
-( Ovo je Vesna, nesretno se zaljubila u kasnim (50. God.),godinama. U braku je.
Zaljubljena... Dali vara sudite sami..
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Varke   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:36

Vidim;
Evo pada kisa.
Onako, lagano i s vremena na vreme kapne po mojoj zenici plava kap, dotakne moj obraz i
poleti ponosno put tla.
Blaga kisica:
Opako ponosna,
i proljetna.
A, u sarenom loncu zivota krcka se prevra.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Bracna Prevara   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:39

Ranijih godina, mnogo puta pozeleo sam, prevariti zenu, iz ciste radoznalosti, iz osvete i videti moze li oprostiti... Nekoliko puta krenuo sam u ostvarivanje svog nauma. I sve se do danas svi ti pokusaji zavrsili su bez varanja. Kako mi se rodila Dragana, kako je rasla, sve je bilo teze ostvariti tu zelju bracne prevare. Ali dalo mi je nekoliko meseci zabavnog zavodjenja, slucajnih susreta, i stvarne te zelje mog pocetka, lazi, varanja i muvanja.
LAZ, je ta sto me sputava u mom naumu, (ne znam lagati, ne zelim biti drugi, niti drugom moju ljubav ciniti). Morao bih se rastati...A uz ove moje dve lepotice i vrednu zenu to je nemoguce...
Izgubio bih svoj ponos moleci ih da mi oproste, trenutnu moju slabost, a i ludost.
Mogu da vas zavolim, ludo. Da volim ludo komsinicu, drugaricu. Neku novu ljubav da imam.
Ali ucinio sam gresku. Ozenio sam se i imam porodicu, veliku obavezu, andjeosku ljubav, drpanje i mazenje, sa njima zezanje... Imam ono so sam oduvek trazio "porodicu". Sto nisam imao ja od svojih roditelja, sem trauma alkoholizma i nepismenosti.
Bilo je pokusaja prevare;
Ajd, kud svi u bracno varanje, pa i ja...Ali sam dodirnu sladjan dodir razuma.
-Dosao sam na NET trazeci neku novu ljubav, bez fizickog dodira. Druga u pisanju, srodnu dusu, ljubav slicnu onoj u mladosti, sa mnogo pesama i stihova.
I to smatram jednom vrstom bracnog varanja jer se bracni partner uskracuje za ono sto se pise virtuelnoj ljubavi, i radjaju se nove tajne i male lazi...
Naisao sam na otpor. Ta vrsta ljubavi ne postoji, vise. Niko nece druga, jer drugarstvo izmedju muskarca i zene ne postoji...Potrebno je, biti spreman na sve.
- Ne zivim u tajnama, ne plivam u lazima.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Branko I Bracna Prevaraa   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:49

Branko, moj dobar drug,(Kostrena, okolina Rijeke)... Voleo je veoma lepu ženu, (prelepu). I nije
bila plava. Toliko je voleo Jasnu, kao i decu koju ona nije mogla da mu dariva. Nagovorili smo
ga da ide lekaru. Na njemu je bila greška prirode, on je bio krivac što nisu imali dece. Propio se.
pravio lomove, uništavao ono što dotakne. Ono malo drugova skrivalo ga je i pokrivalo na
poslu nadajuci se, našem Branku. Jednom kad je došao sebi; U slucajnom razgovor pao je
predlog.Branko je nevoljno prihvatio, Jasna nije htela ni da cuje... Pobedila je Ljubav i želja za
decom, za porodicom... Otputovala je Jasna po pregledu doktora negde u Makarsku.
Polupijana završila u poznatom diskacu. Pitala ga o školi, ne i o imenu, povela ga u sobu i
uradili su to.
Pre no što je rodila decaka ja sam otišao u JNA, (82.God)... Pre mog odlaska Branko je u
Daruvaru pao sa skele i povredio kicmu, pa je po kazni završio u Lovranu na lecenju od
alkohola.
Prošlo je dve godine. Ponovo sam ih susreo, posetio. U krilu je Branko držao dva sina i jednu
devojcicu. Nasmejao sam se, Jasna je rekla da sam lud, ali' da sam ih usrecio.
Pitao sam, "kako sad Branko, prijatelju, ovo dvoje su tvoje, ovo nije, ima li razlike".
Branko, prijatelj rece: " ovaj prvi, to je moja radost, ovo dvoje drugih, ove dvojke što dobih
poslije silnih terapija, su moja ljubav, ako bude srece, bit ce Nevene i Sreca."
( I danas upotrebljavam, te tople, drage, mudre reci, prijatelja Branka).
*
Dragana mi je radost... Danijela je ljubav...( I JA dugo nisam imao dece(8.god)) Srecu mi Željka
nije rodila, ali nadam se da ce, ako neo ona, drugi neko.
A vi donesite sud o ovim prevarama.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Prijateljstva   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:51

Gea:.
Prijateljstva su Osecanja, gde se razlicitisti dipunjuju i smenuju o dobrobit druga. Malo je onih koji se mogu pohvatiti da ih imaju dovoljno drugova. Ja imam dosta drugova, prijatela, kad bih sakupio u jedan "bus", oni ne bi stali. Ne samo da slavimo kad je slava, hteo sam pisati, da si i pomazemo kad je potrebno, i da ih nikad nemam dovoljno. I zivot je takav, da je svaki dan jedan novi drug, neko novo poznanstvo. i jedan novi osmeh na usnama. Tesko je danas imati druga, u ovim teskim danima zivota, cesto drugu treba pomoc, kad mu ti ne mozes,pomoci, jer nemas, ali vredi pokusati. (Vise od 25. svojih, drugova sam uspio prosle godine zaposliti, dati im kakvu taku nadu, i vratiti im osmeh u oci).E, Jesam sretan...sretan!
Ako si izneveren, toliko puta. Kako verovati drugu da mu je potebna pomoc. To je najteze, imati moc "Poverenja". I opet idem, pomazem, iskreno, srcem. ako ikako mogu... Nema tad mnogo mudrosti, samo srce. Kazu da sam nemoguc: Da nerviram, (Jucer rece SJaj) Da ih nerviram rekli su (SNEZA_, Lilja i SJaj).
Znam, da sam nekad, "UZAS", samo u trenucima kad osetim dvosmislenost, praznoglavost,i na da sve neiskrenost. i laz. Tad znam da otputujem i peko granice ukusa. Od svega, mislim samo da sam brzopletim zakljucima, bio nepravedan ka, gorskooko i Storm_z.
Kad bi forum, ili chat, bio jedan brod. Na tom brodu bi putovalo 7. putnika.
- 1. PESIMISTA - za koga su dobre stvari samo mamac koji produzava njegovu patnju.
- 2. EGOCENTRIK - ciji je moto - uzivaj danas - i koji se svojski trudi da zauzme najugodniji polozaj na brodu.
- 3. OPTIMISTA - koji stalno posmatra horizont nece li ugledati obecanu zemlju.
- 4. POSMATRAC - koji misli da je dovoljno sto belezi kretanje broda, ponasanje mora, foruma i njemu slicnih saputnika na brodu.
- 5. AVANTURISTA - koji trazi razloge da opravda svoju potrebu za samoporicanjem i pomogne drugima.
- 6. STOIK - koji jedino veruje u svoje spostveno odbijanje , da skoci preko ivice broda i sve okonca.
- 7. DETE - i naizad "Dete" - tek rodjeno, savrsenih mogucnosti, kao sto ponekad biva savrseno ne upuceno - zalosno sveprisutno dete koji veruje da ce mu na kraju sve biti ojasnjeno, da svetlost mora naici posle mraka i zelena obala iskrsnuti na vidiku.
--- Ovo su prijateljstav koja mi mozemo, sebi priustiti. ....
Svi pisu o prijateljstvu, a niko kakav mu je prijatelj, mozda iz spostvenog straha jer ih nema... Gea,- dopusti , prijatelju da pogresi, ako je iskren drug, tu gresku on (svoju), nikad nece oprostiti.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Gea   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:54

... GEA ...

Ti si kao pesma, Gea, svakom uhu zelis ugoditi...
Nesto se lepo desilo, tvojim dplaskom na forum, pojavila se, Iskrenost, i otvorenost. Ti si Gea, zena koja uziva u sebi i svom znanju, a ja uzivam u pisanju sa inteligentnim, sa tobom Gea, jer u stvarnom zivotu to ne mogu. I zato sam Gea, i dane i sate provodio, ovde, uceci. Od tebe uceci. Uvek si pisala i vise i bolje, i nemam pojma kako bih ti i sta bih ti poklonio za te lepe trenutke, istine i pisanja. Ovh dana sam strasno iskren, kao da me sutra nece biti.
A, Napravit cu veliku cistku za sobom, sahranit cu svoje nemire i ziveti sa ovom setom, na koju sam tako lepo navikao, da, i kad sam najsretniji ona mi nedostaje, jer znam da mogu i zelim vise, ali lomove sve teze podnosim.

Sarenilo Pogleda Qnu15x

Pesma u kojoj se osecam, - je, "Boze, Boze" - Balaseviceva".- Ne znam zasto sam, skrivao sebe, verovatno bojeci se desavanja koje ce i onako doci... Nisam svatio, il nisam zeleo svatiti, da put iluzija, ostavlja tragove. Pesma koja me u secanje vraca, je "Bravo Za Nas - Zeljko Sasic" - Jucer sam, poslije duzeg vremena, pricao sa mojom Andjelinom. Rekoh joj za neuspeh moje price... Koja glupost!- Kako je lepo rekla:- Neven pa i glupost, ponekad zaboli.- A, ja ne usudih se reci joj, kako me jos boli u zenici mojoj, i da sam sretan samo kad sa mnom prica, i da to nije ljubav.


Sarenilo Pogleda 3026s2g

Ako, prezivim ovu jesen u meni, pisat cu drugacije. Ipak ti si Gea, ona Gea koja svakom uhu zelis ugoditi, mirna, prisebna i draga, Koja skrivas svoje bogato znanje i darovitost. Koja zna kako je pricanu iskrenost vredno saslusati, a cesto je i ispricati. Imas dar, da lagano ulazis, i da osvojis ljude slicnim vrlinama, tako tiha tako nenametljiva.
Mnoge si svojom iskrenoscu navela, da pisu iskreno o sebi,o svojim prevarama, o svom osecanju zivota.
Eto, Gea to si ti, u meni tako pisana. Samo mrvica, reci pisanih,da ne bih preterao...
Hvala ti Gea, za sve sto si m lepo dala, ulepsala. Za sve dobre reci koje si o meni pokusala pisati, za pisanje.
Ti si rec Gea,
Slika si Gea i secanje.
Pisemo si Gea, - uvek cu otvoriti tebi vrata, tvojoj reci, da u njima nadjem hlad mojih reci:..
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Sapni mi kome si pesme pisala   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 12:59

click to comment
Sapni mi kome si pesme pisala
ko ti rec uze sto me njima utopi
kad ih hladne u suze biserne rasu
dok potok tugom potece, i setno
spusti se, na moje sanjivo vece.
(neven)
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Pesma   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 13:01

click to comment
Nocas smo pricali dugo,
sapatom varali san,
sarali bezbojnim tusem
svod mastom poplocan.
Sapuces kao za sebe
glas ti se gubi u tami,
boze koliko nas je
a svi smo sami?
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Kad Sve Prodje   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 13:07

Kad sve prode........

Nocas smo pricali dugo,
sapatom varali san,
sarali bezbojnim tusem
svod mastom poplocan.
Sapuces kao za sebe
glas ti se gubi u tami,
boze koliko nas je
a svi smo sami?


Mnoge me vase lepe reci uzdigose do neopravdane visine kao zvezdicu stavise me da svetlucam nocu opijen vasim iluzijama.
I sam sam onaj isti prkosan koji hoda pognute glave, koji nosi svoju senku i uz poneku pesmu i ponekad stih ide putem kojim usamljeni usamljeno setaju.
U meni postoji rec, i kao takva pisana su i iskrena. Sa mnom su i dela. U najboljoj nameri radio sam ludosti koje ponekad razumes i kao ljubav grlis, a kad me neces odgurnes me kao napast.
Lepo je, divno je, prekrasno svemoguce kad osecas da si dio tima, onaj koji rasadjuje osmehe, osecaje, secanja,onih koji razmisljaju i znaju vise no ti sam. A kad shvatis da se to kotrlja, lepse i vece no sa tobom, boli, i uzasno zaboli spoznaja koliko si mali, i koliko si nepravde cinio, i koliko gluposti pisao da se dopadnes, a tisina bi bila uspesnija.
Vracam se na pocetak...
Kapiju necu otkljucavati. Necu vise obecavam, iz mog srca pustati secanja da prhnu putem prasnjavim. Necu voliti vise tebe, jer me ne zelis. Necu ti govoriti lepe reci ako ih ne razumes, necu ti biti prijatelj jer tako me ne osecas. Necu mnoge stvari ciniti jer ti si moj drug.
Pricacu ti lepo, iskreno, duhovito. Birat cu reci kao najdrazoj osobi na svetu, ali ti necu reci koliko si mi drag, u meni ces biti moja vrednost, duhovna blagost, radost svakog susreta, a kad odes tiho cu tisinom tugovati.
Vec sutra moja pesma i ja opet cemo zonglirati sami....

- Ljubav se sastoji od cetiri stvari: od uzdaha, od jecaja, od zelje za smrcu i mnogo lazi.`` - nemacka poslovica -

-`Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.`` - Dusko Radovic -

Ina Kraju; - -``Hrabri muškarci treskaju vratima kad dolaze u kucu, a kukavice samo kad odlaze. `` - Duško Radovic -
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: NEKO - Valerija   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 13:10

Neko

Negde daleko u ovome svetu postoji neko!
Neko ko je srcu drag,neko ko je uspeo u onome u cemu ostali nisu.
Neko ko je preporodio nesto u meni,sto je odavno umrlo i sahranjeno.
Neko ko je uspeo i umeo izdici iz mene ono sto je lepo i vredno.
Neko ko je shvatio da postoje u meni jos mnoga osecanja i neizmerna ljubav,koja nema granicu.
Neko kome je moja duhovna snaga potrebna kao hrana.
Neko kome je moja ljubav potreban kao lek.
Neko kome sam ja potrebna dajuci mu snagu za dalji tok zivota.
Neko kome sam ja najsladja tajna na svetu.
Neko kome sam ja melem na ranjenoj dusi.
Neko kome sam samo jedna pegica,mala tacka u zivotu.
Neko ko jos nije shvatio sta je dobio od zivota.
Neko ko ce uskoro zaboraviti sve i izgubiti nesto najdragocenije na svetu : MENE

( Valerija Darivala Meni...Nevenu)
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Losi Virtualni dani   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 13:13

click to comment



Vidim;
Evo pada kisa.
Onako,
lagano i s vremena na vreme
kapne po mojoj zenici plava kap,
dotakne moj obraz i
poleti ponosno
put tla.
Blaga kisica:
Opako prkosna,
i proljetna.

Htedoh pisati:
Hajde glupko napisi nesto glupo:
Pitaj:
Zasto se stvarao svet iluzija u svetu osamljenosti, tastine i tisine?
Pisi glupko o ljudskoj gluposti... O otrovanosti bezboznih dusa.

Nece, Neven- Nevenu, pisati - tu dobroga nema:
Nema iskrenosti, - nema razloga, - nema bola.
Nista nema...Praznina, uvelo, razneseno, zgazeno, pogazeno, i puno rupa i puno nerviranja i mnogo skitanja.
E, moj nevene...
Virtualno losi dani za tebe.

A nekad davno si citao, - kako su pisali stari Grci da je boginja Afrodita, zena lepote, zena ljubavi i zena plodnosti, obojila bele ruze,- ruze cistote i nevinosti, svojom bojom krvi u crvene ruze,- u ruze strasti i ljubavi, u zalog svoje silne ljubavi za obicnim smrtnikom,- mladicem-pastirom Adionisom kojeg u lovu smrtno rani divlja svinja.
I ja lutam Boginjo !
Iluziom:
Chatom!

Srecan je onaj koji može svoju tugu
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Narodna S kosova   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 13:14

Neven vene, neven vene
Za gorom, zelenom,
Neven vene na livadi.

Devojka mu porucuje,
Oj, nevene, moj nevene,
Blago onom koj te bere.

Mene bere mlada moma,
Pa me svome dragom daje,
Mene bere mlada moma.

I ja bi te mlada brala,
Svome dragom kitu dala,
I ja bi te mlada brala.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Alhemicar   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 13:15

Alhemicar

"... Kada covek dublje zagleda u dusu sveta
lako shvati da na svetu uvek postoji
jedna osoba koja ceka onu drugu,
bilo to nasred neke pustinje
ili nasred nekog velikog grada...
I kada se te osobe sretnu
i njihovi pogledi se ukrste,
sva proslost i sva buducnost
gube svaki znacaj...
i samo postoji taj trenutak..."

Paulo Koeljo -
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Voleo sam vas - Puski   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeČet 25 Dec 2008, 13:16

Volio sam Vas; i ljubav jos, mozda,
Nije ugasla sva u srcu mom;
No nek Vas ona sad ne brine vise,
Ja necu da Vas rastuzujem njom.

Volio sam Vas nijemo i bez nade,
S ljubomorom i strepnjom srca svog;
Volio sam Vas iskreno i njezno,
Volio Vas tako drugi, dao Bog.
(Voleo sam vas - Puskin)
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sarenilo Pogleda Left_bar_bleue20/20Sarenilo Pogleda Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Prijateljstvo Chata i Foruma   Sarenilo Pogleda I_icon_minitimeUto 30 Dec 2008, 13:26

click to comment

Pobesneh na druga svog;
To rekoh nesta besa mog.
Pobesneh dusmanina rad;
To ne rekoh I bes procva tad:

Nije mi bila namera da danas pisem o prijateljstvu na chatu Ili na forumu. Svako prijateljstvo steceno na Chatu je polupan loncic u igri skrivaca. Ne verujem da su iskrena i dobro namerna ta prijateljstva osim nastavka catovanja i razmena iskustva. i tad se vise prica o Chaterima o izmisljenim Nickovima. Na krstarici ili pricaonici su osobe istrazivackog karaktera. U stvarnom zivotu ti ljudi su tihi ili su osobe teskog karaktera, Osobe kojima je u stvarnom zivotu teska komunikacija.Hvalisavci i muvatori. - Citao sam "Ducica" - On napisa da je najvece covekovo zlo - Dosada. tada covek covek trazi bilo kog, bilo gde i bilo kad za druga. - Ne i za prijatelja. Voleti vas catreke ili chatere, nije tesko, ali je rizicno. Znam, da sam nekad, "UZAS", samo u trenucima kad osetim dvosmislenost, praznoglavost,i na da sve neiskrenost. i laz. Tad znam da otputujem i peko granice ukusa. Od svega, mislim samo da sam brzopletim zakljucima, bio nepravedan.

…….Kad bi forum, ili chat, bio jedan brod. Na tom brodu bi putovalo 7. putnika…..

- 1. PESIMISTA - za koga su dobre stvari samo mamac koji produzava njegovu patnju.
- 2. EGOCENTRIK - ciji je moto - uzivaj danas - i koji se svojski trudi da zauzme najugodniji polozaj na brodu.
- 3. OPTIMISTA - koji stalno posmatra horizont nece li ugledati obecanu zemlju.
- 4. POSMATRAC - koji misli da je dovoljno sto belezi kretanje broda, ponasanje mora, foruma i njemu slicnih saputnika na brodu.
- 5. AVANTURISTA - koji trazi razloge da opravda svoju potrebu za samoporicanjem i pomogne drugima.
- 6. STOIK - koji jedino veruje u svoje spostveno odbijanje , da skoci preko ivice broda i sve okonca.
- 7. DETE - i naizad "Dete" - tek rodjeno, savrsenih mogucnosti, kao sto ponekad biva savrseno ne upuceno - zalosno sveprisutno dete koji veruje da ce mu na kraju sve biti ojasnjeno, da svetlost mora naici posle mraka i zelena obala iskrsnuti na vidiku.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sarenilo Pogleda Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarenilo Pogleda   Sarenilo Pogleda I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sarenilo Pogleda
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: FILM POZORISTE UMETNOST-
Skoči na: