Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sve te organizacije razne

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePet 24 Okt 2008, 09:14

Konkurs za nagradu za borbu protiv diskriminacije

Koalicija protiv diskriminacije, koju čini 10 nevladinih organizacija iz Srbije, poziva sva fizička i pravna lica da dostave svoje predloge za

N A G R A D U
ZA BORBU PROTIV DISKRIMINACIJE

Koalicija protiv diskriminacije je osnovana od strane 10 nevladinih organizacija sa ciljem da zastupa i promoviše potrebu usvajanja antidiskriminacionih zakona i praćenja diskriminatorske prakse. Jedan od modela antidiskriminacionih zakona Koalicije usvojen je 2006. godine (Zakon protiv diskriminacije osoba sa invaliditetom).

Koalicija ustanovljava i prvi put dodeljuje nagradu građanima/građankama i pravnim licima u sledećim kategorijama:
Mediji (javna glasila, novinari/ke, profesionalna udruženja)
Javna vlast (institucije javne vlasti, poslanici/e, funkcioneri/ke)
Organizacije civilnog društva (nvo, sindikati, profesionalna udruženja)
Biznis sektor (preduzeća, poslovni ljudi)
Javne ličnosti (umetnici/e, sportisti/kinje, glumci/ice, pevači/ce, političari/ke)

Cilj nagrade je dostizanje demokratskih vrednosti i standarda modernog drustva kroz zalaganje za principe jednakosti, ravnopravnosti i afirmaciju ideje zabrane diskriminacije.

Predlaganje kandidata vrši se on-line, popunjavanjem formulara koji je dostupan na Internet adresi http://stopdiskriminaciji.org/upitnici. Predlozi se primaju do 20. novembra 2008. Svoje kandidate za nagrade mogu nominovati svi zainteresovani građani/građanke, kao i sama nominovana fizička i pravna lica.

Odluku o nagradama konsenzusom donose članice Koalicije, u postupku utvrđenim Pravilnikom o dodeli Nagrade za borbu protiv diskriminacije.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePet 24 Okt 2008, 09:19

Da diskriminacija postoji, svi znamo. I to po najrazlicitijim osnovama, ne samo onim standardnim, opste poznatim i komentarisanim.

Svrha ovog konkursa je jasna po naslovu.

Razlicite nevladine organizacije faktom postoje, ostvaruju svoje ciljeve, manje ili vise, ali su po stvarnom delovanju u praksi i proklamovanim ciljevima osnivanja, zaista razlicite.

Ono sto me interesuje jeste sta mislite o nevladinim organizacijama i koje biste mogli biti clan (bez ili sa naknadom).
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue0/0Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeNed 23 Nov 2008, 21:13

To sa nevladinim organizacijama i raznim udruženjim je sjajan biznis.Promoter neke ideje kao zaštit nečega u ime nekoga je sjajno i vrlo isplativo. Znam provereno, jer se srećem posredno sa aktivnostima tih udruženja. Problem je doći do tih izvorišta novca a viši cilj nije problem. Novac uglavnom dolazi sa strane i oni verovatno imaju neki svoj program i zadatak zašto izdvajaju sredstva za takva udruženja. Ja bi zastupala neku humanu ideju samo ako hoće neko to i da plati.
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeUto 25 Nov 2008, 20:37

Cim neko kaze - nevladina organizacija- padne mi mrak na oci.
Kako se ono nekad pisalo u leksikonoma - sve naj, naj, naj, najgore!!!
Naravno, Gea, da imaju svoj zadatak, i uglavnom se jezim od pomisli na njihove zadatke.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue0/0Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeUto 25 Nov 2008, 22:07

Pa nisu uvek ti zadaci loši. Na početku se angažovani baš trude da zadovolje svoje poslodavce dok shvate da i tu ima propusta i mogućnosti da se dodatno ućari.
Čula sam razne priče koje izgledaju kao teške zajebancije. Organizacija obuke seljaka kako da sade npr. krompir i to u Vojvodini. Ljudi došli na skup da vide to čudo da neki stranci drže predavanje kako da poboljšaju prinose na svom imanju. Cela ekipa stranaca sa prevodiocima i ljudima koji nisu zagazili na oranicu došli da vojvođanskim ratarima objašnjavaju kako se sadi krompir. Iskustva iz drugih ex jugoslovenskih republika je takav da sav novac koji uđe kao donacija se vraća donatorima 70% kroz biznis planove, angažovanje njihovih stručnjaka i kad sve to odbiju ostane sića koju pokupe te nevladine organizacije.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeSre 26 Nov 2008, 16:15

U osnovi ih ne volim, iako su mi nepoznati stvarni rezultati (pozitivni) njihovog delovanja. Odredjene stvari (iniciranje) postujem. Znam da deklarisani ciljevi nisu svi, znam neposredno od aktiviste i nisu objektivni, cak ni u deklarisanim ciljevima, ne volim to. Ove za zastitu ljudskih prava posebno mi idu po jetri.

Ustvari, lako je kritikovati. Gde su nase pozitivne akcije od opsteg interesa? Eto.
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeSre 26 Nov 2008, 17:00

kAD GOD NEKO VODI BRIGU O MOJIM INTERESIMA - JA NA*EBEM SKROZ!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue0/0Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeSre 26 Nov 2008, 21:00

Ja ućarim, posrednu neku paru, preko posla. Malo sam oguglala na to šta je moralno i ispravno. Skeptična sam prema svakoj akciji i sumnjičava prema ljudima koji to sprovode. Uvek ima iza toga ličnog interesa i neko "ali".
Orka je organizacija koju je pokrenuta iz dobrih namera. Zaštita životinja kroz sterilizaciju i izgradnju stacionara. Postoji kod nas već duže godina i pokreće akcije koje počinju i završavaju u medijima. Isto tako sam u jednom prilogu potpuno druge vrste "kako provodite leto u gradu" videla devojčicu od npr. 15 godina koja svoje leto koristi da bi nađenim lutalicama našla dom. Stvarno plemenito.
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeSre 26 Nov 2008, 21:37

Plemenito u pm... Cuvajmo pse i neka slobodno jedu ljude! Neka ih Orka pokupi sa ulica i udomi kako god hoce, nek ih smesti u dvorce od zlata, sto se mene tice. Al ko vodi brigu o deci izujedanoj i unakazenoj od ovih milih, zasticenih ljubimaca????? Nista ja nemam protiv zivotinja - naprotiv. A brine li ko o hiljadama ozeblih i gladnih, nemocnih staraca bez igde ikoga i icega? Muka mi je od licemerja.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePet 28 Nov 2008, 17:40

Hajde da osnujemo neku profitabilnu lol!
Ne trebaju nam donatorske, moze neka radna-forum akcija, a kre
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue0/0Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeNed 30 Nov 2008, 07:59

Možemo neku edukaciju mladjih. To najbolje uspeva kod donatora.
Napravimo program sa akcijama radnim zadacima, "biznis plan" i
nađemo donatora.
Samo šta bi ih obučavali?
Kako postati uspešan forumaš. SM:
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeNed 30 Nov 2008, 12:59

Gea ::
Možemo neku edukaciju mladjih. To najbolje uspeva kod donatora.
Napravimo program sa akcijama radnim zadacima, "biznis plan" i
nađemo donatora.
Samo šta bi ih obučavali?
Kako postati uspešan forumaš. SM:


Predlažem Društvo za zaštitu žrtava tranzicije!!!! Imali bi članova, oho ho,
a još sada kada se očekuje otpuštanje odko 100.000 radnika!!! Ne znam
od čega bi plaćali članarinu svojim "zaštitnicima"!.?
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue0/0Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeNed 30 Nov 2008, 21:02

Pa poenta nije da se izvuku pare od članova već smisliti program koji će izvući pare od donatora. Taj problem je suviše širok da bi se neko osmelio da finansira bilo kakav program. Mislim da je i država digla ruke od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePon 01 Dec 2008, 11:46

Gea ::
Pa poenta nije da se izvuku pare od članova već smisliti program koji će izvući pare od donatora. Taj problem je suviše širok da bi se neko osmelio da finansira bilo kakav program. Mislim da je i država digla ruke od toga.


Ako budeš htela da se učlaniš, javi se. A neću se uvrediti ako imaš ideju
za program:))) CM:
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePon 01 Dec 2008, 11:51

Zasto bi se neko mucio oko plana i programa, kad vlada lepo i fino finansira sve te "nevladine" organizacija (stavka u budzetu -ostalo). Tako se Kandicka i slicni fino baskare sa mojim i paricama hiljada nas iz cije muke je punjen budzet.
A sto se tice stranih donatora, oni uy pare daju i plan - i to varijanta A i varijanta B (za slucaj da A ne prodje).
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePon 01 Dec 2008, 15:44

SM:
Lepo se nasmejah, hvala vam svima.
Ne zna se ko je zesci. Very Happy

Nego zvrchak, interesantan mi je taj podatak da se budzetom planiraju sredstva za nevladine organizacije. Vrlo interesantan. Rolling Eyes

A sto se tice varijanti - pa mi cemo (kao pravi predsavnici roda svog) izmisliti varijante ''C'' ''D" .... za slucaj da C ne prodje. Opste je poznata nasa kreativnost kad su NOVCI po sred srede. lol!

Gea, ne brigaj. Za pocetak, imamo oprobanu varijantu (vrlo bitnu stranim donatorima i demokratijama) - aj' im to kroz neposredni i opsti cilj projekta lepo pojasnimo> da je forum idealan za sveukupno, naciji prilagodjeno i najekonomicnije podrucje za sire ukljucivanje (na Balkanu) diskriminisanih zena (koje nesumljivo prednjace u forumskom svetu, kao i u svemu u odnosu na muskarce ;) ), pa to na odgovarajuci nacin dokumentujemo i "zacinimo/podupremo" ceterskim stazom> sto ocigledno ukazuje na glad za znanjem kao preduslovom razvoja i ukljucivanja u razvijeni svet>pa dodanmo neophodnost sireg ukljucivanja neposredne ciljne grupe (zena) u moderne tehnologije i carobni net-svet iskljucivo u svrhu edukacije, valjanih informacija o neophodnosti jednakih prava pod kontrolom javnosti (transparentnost), sve zbog-radi Very Happy priblizavanja zapadu (za kojima tapkamo sa vekovnim razmakom najmanje), pa onda
onu poznatu zensku suptilnost pri uticaju na andjele, koju im sam Bog dao a na mladima svet ostaje i td. i td.... sigurna sam da ce ovde imati neprocenjivih, jedinstvenih predloga kada je program i svrha i cilj programa po sredi lol!

Ama, ima da bIDNE donacija k`o blata - struka je struka, dobar strucnjak se (naravno radi sigurnosti ostvarenja programskog cilja i svrhe) rado placa, pa jos ako se ispostavi cetvorostruko profitabilno, kud cemo od tolikih bonusa Very Happy
Kako god ko, ali ja bih da se blagovremeno prijavljujem za monitoring (ko umiJe njemu dviJe), zato tu aktivnost smatrajte zauzetom IGR
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePon 01 Dec 2008, 15:55

gorskooko
sve zbog-radi priblizavanja zapadu (za kojima tapkamo sa vekovnim razmakom najmanje), pa onda .....


Rumunija i Bugarska su u Evropskoj uniji, zar zaista mislite da tapkamo za njima vek razmaka? I u cemu to? U cemu tapkamo za, recimo Slovackom, na kraju krajeva i Slovenijom?

Ko sebi ne misli dobro i ne ceni sebe - sigurno ga ni drugi nece ceniti.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePon 01 Dec 2008, 16:12

Zvrkic,
aj se ne lagimo, za mnogo cime tapkamo. Samo tekst sam pisala malo drugacije, saljivo-provokativno, no nije bitno.

Ne kazem ja da su sve vrednosti zapada zaista vrednosti. Razvijenost poradja nus pojave. Gde ima mnogo materijalnih vrednosti ima i lopova, zar ne?

Pa Rumunija i Bugarska su "taze". Zvrkic, ono sto EU postavlja kao preduslove ipak moze da dovede mnogo stvari kod nas u red. I znam da ti to znas. Naravno, nisu oni nas radi, ali smatrajmo to kolateralnom dobiti lol!
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimePon 01 Dec 2008, 19:37

Blago kuci koju domacin ne moze da sredi nego mu treba neko sa strane da to ucini BR: BR: BR: BR:
Oj, Srbijo, medju sljivama !!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeUto 02 Dec 2008, 12:57

zvrchak ::
Blago kuci koju domacin ne moze da sredi nego mu treba neko sa strane da to ucini BR: BR: BR: BR:
Oj, Srbijo, medju sljivama !!!!!!!!!!!!




Psssssssst ne spominji srpsku šljivu možda nam oni odluče kad će da procveta, kad da rađa i kad se i kako peče rakija, kuva dzem itd. d060 krt krt krt
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeUto 02 Dec 2008, 15:47

lol! lol! lol!

Suve sljive i orasi
Mi smo duso siromasi
Siromasi duso mila
Voda te odnIla IGR IGR IGR
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeUto 02 Dec 2008, 16:06

Garavo jare ::
zvrchak ::
Blago kuci koju domacin ne moze da sredi nego mu treba neko sa strane da to ucini BR: BR: BR: BR:
Oj, Srbijo, medju sljivama !!!!!!!!!!!!




Psssssssst ne spominji srpsku šljivu možda nam oni odluče kad će da procveta, kad da rađa i kad se i kako peče rakija, kuva dzem itd. d060 krt krt krt

Duso moja, - nema peces rakija-oma zakon o destilatima! Nema đema, kome bi oni prodali svoj - dopingovan kancerogenim konzervansima, bojama i poboljsivacima ukusa, koji su kod njih zabranjeni za upotrebu -AL JE JAKO POZELJNO DA U ZEMLJE TRECEG SVETA IZVEZU TAKVE PROIZVODE- i naravno papani sve to popapaju jer je extra, jevropsko.

Al, neka.... Sta i ko mari za to?.... Uostalom, oni se toliko brinu za nase zdravlje. Brane nam da pusimo SM: SM: SM: A sta ces, pusenje je sirotinjska zabava. Verovatno je za nase zdravlje bilo korisno bombardovanje osiromasenim uranijumom. I neka se niko ne usudi da kaze kako su ganjali režim i Milosevica! Oni su *ebali obican narod. A u slavu Milosevicu sad smatraju da je vrlo poželjno za stabilnost savremene vlade da socijalisti - ti isti Milosevicevi- budu u njoj!!!!!!!!!!!?

Pa ko voli domacu sljivku-sumadijsku pravu, kajmak i prsuticu, ah da i pusenje - nek navali jos koji dan dok ne stigne "civilizacija" na ove prostore SM: SM: dim CM:
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeUto 02 Dec 2008, 19:50

zvrchak ::
Garavo jare ::
zvrchak ::
Blago kuci koju domacin ne moze da sredi nego mu treba neko sa strane da to ucini BR: BR: BR: BR:
Oj, Srbijo, medju sljivama !!!!!!!!!!!!




Psssssssst ne spominji srpsku šljivu možda nam oni odluče kad će da procveta, kad da rađa i kad se i kako peče rakija, kuva dzem itd. d060 krt krt krt

Duso moja, - nema peces rakija-oma zakon o destilatima! Nema đema, kome bi oni prodali svoj - dopingovan kancerogenim konzervansima, bojama i poboljsivacima ukusa, koji su kod njih zabranjeni za upotrebu -AL JE JAKO POZELJNO DA U ZEMLJE TRECEG SVETA IZVEZU TAKVE PROIZVODE- i naravno papani sve to popapaju jer je extra, jevropsko.

Al, neka.... Sta i ko mari za to?.... Uostalom, oni se toliko brinu za nase zdravlje. Brane nam da pusimo SM: SM: SM: A sta ces, pusenje je sirotinjska zabava. Verovatno je za nase zdravlje bilo korisno bombardovanje osiromasenim uranijumom. I neka se niko ne usudi da kaze kako su ganjali režim i Milosevica! Oni su *ebali obican narod. A u slavu Milosevicu sad smatraju da je vrlo poželjno za stabilnost savremene vlade da socijalisti - ti isti Milosevicevi- budu u njoj!!!!!!!!!!!?

Pa ko voli domacu sljivku-sumadijsku pravu, kajmak i prsuticu, ah da i pusenje - nek navali jos koji dan dok ne stigne "civilizacija" na ove prostore SM: SM: dim CM:

Pa to ti je sad vlada Cvetković-Daček:))))


Sve njihove "milosrdnosti" si lepo opisala. Ovde se nema šta dodati a
oduzeće nam i ovo što nam je ostalo.
Nek puste srpsku šljivu da radja u svojoj Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue0/0Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeUto 02 Dec 2008, 20:38

Samo sloga srbina spasava.
I nas četri u net priči nismo mogle da se složimo oko virtuelne ideje kako napraviti nevladinu, drp kombinaciju.
Odosmo odma na šljivu. Samo da vam kažem, šljivovici i svom ostalom domaćem piću raste cena. Zato što je sve manje šljive u Srbiji a još manje njih koji peku.
Pa normalno je da imamo dobrih stvari koje treba da čuvamo i negujemo.
Isto tako de pogledamo i kako su drugi uspeli. Slovence možemo samo da mrzimo. Oni su daleko ekonomski ispred nas.Imali su i oni svoju tranziciju sa zatvaranjem fabrika ali su manji pa su to brže i lakše prebrodili.Pa da stalno negledamo preko plota, možda nešto i uradimo u svom dvorištu.
Pre par dogina sam bila u Bajnoj bašti i videla gomile jabuka istresenih pored Drine. Niko nije hteo ni da ih pretvori u jabukovo sirće a kamoli u jabukovaču. Baš mi se ta slika ne domaćinskog odnosa urezala u sećanje. Bilo mi žao tih jabuka bačenih kao đubre. Stalno potežemo tu priču da nam je drugi kriv. Turci su do pre 20 godina bili krivi a sada je to nato ili neka druga strana ala.
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeUto 02 Dec 2008, 23:07

U poslednje vreme idem sluzbeno u Sloveniju. TVRDIM da oni nisu nista ispred nas, ni po cenu - NAPROTIV. Ne zive nista bolje, samo malo drugacije. Svi govore ili bar razumeju srpski i Beograd je najtrazenija destinacija, gde zele otici da rade i zive. Mozda ovo zvuci cudno i kao moja izmisljotina - ALI JE ISTINA 100 %. Ljubljana je skup grad a zarade prosecnih Slovenaca nisu nista posebno, naprotiv. Mesetarenja sa strane nema - i sto je, to je. Tresnja se uvek cini crvenija u komsijskoj basti.....
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue0/0Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeSre 03 Dec 2008, 16:41

Pred strancima sve pričam naj o Srbiji i uglavnom mislim tako. Da možemo kad hoćemo pa makar to bilo iz inata.
Ovde smo "naši". Nije potrebno da smo najpametniji i šta ima ta evropa da traži od nas svašta. Npr. prav krastavac i paradajz koji ima odrećeni presek i pri tome je bezukusan.Evropska zajednice ne konkuriše da se učlani u Srbiju da namećemo svoja pravila već je obrnuto. Koliko je to dobro za Srbiju u ovom trenutku sumnjam.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sve te organizacije razne Left_bar_bleue20/20Sve te organizacije razne Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitimeSre 03 Dec 2008, 17:46

Pa dobro je i nije, ali je nesto preko cega ne mozemo. Kud svi Turci tu i mali Mujo. Globalizacija je interesna, svako tu ima svoj cilj vodilju, ostvaruje ga sto povoljnije i "misli" o sebi, niko tu nema iluzija. To sto mocni zahvataju i ono sto im ne treba, cak i ono sto je nekom sveto, to je druga prica.

Otuda toliki otpor prema NVO, pogotovo onim za zastitu ljudskih prava. Ispostavilo se previse cesto da je tu vaznije "pravo" nego LJUD Very Happy, onaj u cijem su interesu ustanovljena. Pa svi ti nosioci i nacin "nosenja" tog puta ka zastiti. Da ti bude zlo, postize se upravo suprotan efekat.

Ovo me podseti na dogodovstinu kada sam se nekontrolisano zasmejala kad sam prvi put gledala onaj snimak kada je Karla letela niz stepenice u Sarajevu (sto je apsurdno, pad izgleda bas tezak i tu smeh nimalo nije prirodan).
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sve te organizacije razne Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve te organizacije razne   Sve te organizacije razne I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sve te organizacije razne
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: