Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 PILULE ILI KONDOM?

Ići dole 
AutorPoruka
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
PILULE ILI KONDOM? Left_bar_bleue20/20PILULE ILI KONDOM? Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

PILULE ILI KONDOM? Empty
PočaljiNaslov: PILULE ILI KONDOM?   PILULE ILI KONDOM? I_icon_minitimePet 26 Sep 2008, 11:52

Pilule ili kondom?Objavljeno: 09.11.2007


Evropska studija skreće pažnju na opasnost dugoročnog korišćenja kontracepcijskih tableta. Povezuju se s povećanim rizikom od stvaranja arterijskih ugrušaka, srčanog i moždanog udara. Žene koje su koristile oralnu kontracepciju imale su više naslaga na unutrašnjosti arterija nego one koje pilule nisu uzimale, rečeno je na konferenciji American Heart Associationa. "Naslage na arterijama mogu dovesti do stvaranja ugruška koji će podstaknuti moždani ili srčani udar", rekao je dr. Ernst Rietzschel s belgijskog Univerziteta Ghent, koji je i sproveo istraživanje. Rietzschelov tim proučavao je 1301 ženu u dobi od 35 do 55 godina. Osamdesetjedan posto žena koristilo je pilulu u proseku 13 godina i imalo 20 do 30 posto više arterijskih naslaga za svakih 10 godina korišćenja. Posebno u velikoj arteriji na vratu i nogama. Ipak, lekari ne misle da bi žene trebale prestati koristiti kontracepcijske tablete. "Nemojte ih naglo prestati koristiti. Ne paničite. I ne zovite odmah ginekologa", rekao je dr. Rietzschel. Umesto prestanka upotrebe, rizik mogu smanjiti zdravijim životnim stilom – boljom ishranom, vežbom, odvikavanjem od pušenja i redovnom kontrolom holesterola. Ipak, dodao je: "Postoje i druge vrste kontracepcije. Pilule nisu jedina mogućnost." Dr. Gordon Tomaselli sa Univerziteta Johns Hopkins bio je iznenađen rezultatima istraživanja: "Mislim da je istraživanje otrežnjavajuće. Šta bih ja savetovao svojoj kćeri? Mislim da bi joj sugerisao da koristi neku drugu metodu."


Meni je najsigurnija kontracepcija rečenica: Ijao, ijao imam migrenu:))) Ne moguuuuuuuu:))
Nazad na vrh Ići dole
 
PILULE ILI KONDOM?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: LEPOTA I ZDRAVLJE-
Skoči na: