Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Utisak dana

Ići dole 
+5
Sumadijacafee
komunikativn@
gorskooko
Gea
kpt
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Utisak dana - Page 2 Left_bar_bleue0/0Utisak dana - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitimeSre 05 Nov 2008, 18:46

Simnjam da predsednik ima neku bitnu ulogu u kreiranju politike tj. sveta. Mislim da je ona eksoenent politike koju Amerika prezentuje svom narodu i ostatku sveta. Složila bi se sa teorijom da iza toga stoje oni "globalni kreatori" koji moći novca, imaju uticaj i na vlast. Obama je skupio više novca za kampanju, što su i naši mediji preneli u vidu minutaže pojavljivanja u medijima. Kako može biti on demokratski izabran ako mediji, tj. novac odlučuje ko će biti predsednik. Politiku koju će on voditi, štitiće kapital ulagača. To jednostavna računica,
Nazad na vrh Ići dole
njushkalo
Prijatelji
Prijatelji
njushkalo


Broj poruka : 10
Location : daleko od tebe
Datum upisa : 10.04.2008

Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitimeSre 05 Nov 2008, 19:04

Malo pre sam bacio pogled na forum "ludog pansiona" i procitao jedan , baš divan post , autor tog divnog teksta nam je dobro poznat , uzecu slobodu , kopiracu taj tekst u nadi da se autor posta kao i admin ovog foruma nece ljutiti :

Ovo je mali poklon Tebi Ljubavi moja.

Zelim reci da nasa prica lici na mnoge odavde...I nisu sve avanture...
Bilo je kisno letnje jutro....jedna zalutala dusa ,kao i mnoge ovde ,cula je za chat.Tamo se ljudi druze upoznaju.I kao svaki pocetnik,citam sta pisu.o cemu se tu radi..Pa kako se to ljudi ovde druze?Delovalo je simpaticno pisali su o pesmama,o vremenu,slali jedni drugima pozdrave i poljupce. A ja tako usamljena....jedan nik ,akvarijus64,pitao je hoce li neko sa njim da popije jutarnju kaficu.Ja kafu ne pijem-steta,a i sta mu to znaci 64?Godine?Godiste,nadam se kao i moje?Uspela sam kliknuti na njega,i reci:moze li sladja kafica?Bilo je to sudbonosno pitanje.Recenice su ispadale niotkuda.Pitanja,odgovori...moj cudan nick -----.....i jedan dugacak broj dobijao je izgled.Naravno lazan.Ali ni to nije vredelo....Kisa je prestala...Sunce je obasjalo moj grad..Ali ja to nisam videla.Pred mojim ocima su samo bila slova.Lep rukopis...smejala sam se sebi pa to je font:).To ispijanje kafice-naravno slatke-trajalo je 9.5 sati.Sutra je subota,on dolazi,da li je moguce da ce preci 800km zbog mene.OK nije 800,izmedju 600i 700km,ali ipak da dodje.....Ko je,kako izgleda,koliko je lagao?Nista vise nije bilo vazno.Prvi pogled na coveka koji me ceka na semaforu ,prvi zagrljaj,treptaj srca i zaista ima divan rukopis.....i rekao je hoces li se udati za mene?.....Nizu se vikendi,meseci evo i godine.Mi smo srecni u nasoj ljubavi.....Sve je isto,samo smo promenili nickove i jos nismo popili tu kaficu,steta ja ne pijem kafu....
Julijana.Naravno ne zovem se tako......ali ono sto ovde ne krijem je moja velika i iskrena ljubav prema Tebi ljubavi moja.......Sudbino moja........ 23.06.200

danas je 05.11.2008.jos uvek ne pijem kaficu.ona slatka me kostala, neko ima srece ovde i da bira a ja izvukoh prvog,rvog dana , prvog chata....mnogi od vas ste nas upoznali,i mene i zolija.eto hvala na pitanju zivi smo, zdravi, volimo se jos uvek ,zivimo zajedno od prvog dana,pisemo sa vama i volimo i vas,jer svako od vas posebno cini jednu stranicu naseg zivota.
julijana


BR: super:
Nazad na vrh Ići dole
ljiljana
Prijatelji
Prijatelji
ljiljana


Broj poruka : 711
Godina : 55
Datum upisa : 08.07.2008

Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitimeČet 06 Nov 2008, 11:07

julijana, julijana....ovo sam citala davno, a mogla si i ti ubaciti to tu.
Ali generacijo svaka cast, prelepa prica.
Nazad na vrh Ići dole
julijana
Prijatelji
Prijatelji
julijana


Broj poruka : 291
Datum upisa : 29.02.2008

Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitimeNed 09 Nov 2008, 08:10

ljubi vas vasa julijana. zagi
njuskalo hvala sto si ovo kopirao, naravno da se ne ljutim.dapače...
ljiljana ti si mnogo vise napredovala od mene po pitanju kompa.ja jos uvek ne umem ni slike da stavim....to je zato sto sam se ja em osisala em satirala rendeer
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Utisak dana - Page 2 Left_bar_bleue20/20Utisak dana - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitimeNed 09 Nov 2008, 22:20

Marković: Manje plate na lokalu
9. novembar 2008. | 20:40 | Izvor: Beta
Beograd -- Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković ocenio je da postoji mogućnost da plate čelnika lokalne samouprave budu smanjene.

Milan Marković (Beta)

"Sada imamo situaciju da članovi gradskih i opštinskih veća često imaju veće plate nego članovi republičke vlade, što nema nikakvu logiku, tako da ćemo mi pokušati da uvedemo disciplinu i u lokalnim samoupravama", rekao je Marković na Radioteleviziji Srbije.

On je ocenio i da je odluka Vlade Srbije da smanji plate članovima upravnih i nadzornih odbora bila veoma korisna, i u ekonomskom i u etičkom smislu.

"Tu se radi o preko 120 različitih subjekata i ukupnoj masi od milijardu dinara (uštede). Naravno, za makroekonomsku politiku milijarda dinara nije mnogo, ali zamislite šta se može dobro i pametno uraditi s tih milijardu dinara", kazao je Marković.

On je naveo da je druga dimenzija te odluke vlade "etička", jer je "teško objasniti da neko članstvom u upravnom odboru ima i do 10 puta veću naknadu nego neko ko radi 24 dana po osam sati na verovatno težem poslu nego što je članstvo u UO".

Marković je rekao da je ova Vlada Srbije prva koja pokušava da uredi "zamagljeni prostor javnih preduzeća i drugih oblika organizovanja u kojima je osnivač država".

lala

Majko moja, sto ga je "spakovao" SM: kao da trenutna situacija ama bas nikakve veze nema sa Vladom. hVa:
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Utisak dana - Page 2 Left_bar_bleue20/20Utisak dana - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitimePon 10 Nov 2008, 10:52

Бора Ђорђевић

Како сам систематски уништен од идиота

Криза дрма Америком,
више није добро ником,
само они нису пали
што су кризу изазвали.
У Европи трпе кризу,
а она је нама близу,
код нас нико и не хаје,
код нас криза вечно траје.
Шта ли ће Обама
да мисли о нама?
Баш ме много дупе боли
да л’ нас мрзи, да л’ нас воли?
Изазивач светског рата
можда црни демократа?
Ил’ можда републиканац?
Свакако Американац.
Биће рата, нема мира
док не стигну до Сибира.
Преживелих биће
само теоретски,
овај рат је коначан,
последњи и светски.
На планети
без памети.
Библијско пророчанство,
нестаје човечанство.
Црне слутње, црна слика,
да прогласи победника
неће моћи нико,
нема нас толико.
Узалуд жеље у зиду плача,
зид пуца као да је од гипса,
на хоризонту четири јахача
знам да долази апокалипса

Тачно је да сам задрти присталица теорије завере, али, такође, тачно је да прилично велики број људимисли на сличан начин. Мене импресионира себичност светских владара (око 2.000 моћних и утицајних људи) и њихова неспособност да виде даље од сопственог носа.

Пре неки дан напунио сам 56 година и могу комотно да кажем да сам проживео интензивно бар једно три живота. Дакле, не жалим себе и своју генерацију, жао ми је наше деце и унука којима се систематски руши систем традиционалних вредности (вера, љубав, нација, породица, идентитет...), а натурају им се неке нове, још од малих ногу преко цртаних филмова.

Зар стварно желите да вам деца личе на телетабисе? Зар стварно мислите да су демократију измислили потомци авантуриста, криминалаца и вуцибатина који су „открили” нови свет, побили домороце и опљачкали све што је тамо вредело?
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Utisak dana - Page 2 Left_bar_bleue20/20Utisak dana - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitimeSub 06 Dec 2008, 08:23

Pamet ocigledno ne prolazi, za razliku od nebeske linije manjeg otpora (u najmanju ruku), uvek, svuda, affraid

Daleko od toga da mocnici ne vide. Vragovi!
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Utisak dana - Page 2 Left_bar_bleue20/20Utisak dana - Page 2 Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitimeSub 06 Dec 2008, 12:04

Alarmantno: Arktik se zagreva dvostruko brže

Led na Arktiku je potamneo od gareži i zbog toga se brže topi. Okean oko Severnog pola mogao bi da ostane bez leda i znatno pre 2050. godine. Stručnjaci strahuju da je pređena „granica bez povratka“.

Borba protiv zagrevanja na Arktiku treba da se preusmeri na smanjenje industrijskog zagađenja kroz emisiju gareži, ozona i metana u Evropi, Severnoj Americi i Rusiji u pokušaju sprečavanja topljenja leda.

Garež, odnosno crni ugljen dovodi do tamnjenja leda i čini da on privlači više toplotne energije, što ubrzava topljenje leda i snega, upozoravaju stručnjaci.

Metan oslobađaju naftna i poljoprivredna industrija, a ozon stvaraju industrijski zagađivači. Smanjenje tih zagađivača imaće veći uticaj na ograničenje emisije najvećeg izazivača efekta staklene bašte - ugljen-dioksida, u naredne dve decenije, zaključili su stručnjaci na skupu Ujedinjenih nacija o klimi koji se održava u Poljskoj.

Arktik se zagreva dvostruko brže od ostatka sveta i površine pod ledom su rekordno smanjene u 2007. godini, što je izazvalo zabrinutost da je pređena „granica bez povratka“. Ocenjeno je i da će topljenje arktičkog leda dovesti do zagrevanja severnog dela Zemljine kugle koje će se zatim širiti ka jugu.
/http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3844774,00.html/
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Utisak dana - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Utisak dana   Utisak dana - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Utisak dana
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Izreka dana
» Mudrolije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Mesto za opustanje.... :: BUVLJAK~SVASTARA-
Skoči na: