Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 MUSKARAC PO IZBORU

Ići dole 
+2
Crna_ovca_chata
gorskooko
6 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeUto 20 Maj 2008, 16:13

Kad bi mogli birati svog muskarca,prijatelja,idola...to bi bio...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeUto 20 Maj 2008, 16:13

Ja bih nesto ovako,njam,njam ;)

MUSKARAC PO IZBORU SSweb
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeSre 21 Maj 2008, 06:27

Instrument ili zaledjinu, a? lol!

''U gradu tom, kukavica kuka
Bez dečka bit' svakoj je curici muka
....................
Kakav je takav je ščepaj ga, ne daj ga, jer je muškarac'' (ah te note) lol!


Poslednji izmenio gorskooko dana Sre 21 Maj 2008, 06:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeSre 21 Maj 2008, 06:30

Šalu na stranu, najveći idol je onaj samo tvoj, tu kraj tebe i uz tebe. A kako bi bilo drugačije kad si ga već izabrala daa: Ko voli nek putuje oblacima. Basketball

P. S. Kao da muškarci uopšte biraju (sami kažu da ne razumeju žene) Pa to je ''sorta'' slepa kod očiju lol!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeČet 22 Maj 2008, 15:23

MUSKARAC PO IZBORU 118-47 affraid
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 23 Maj 2008, 00:28

gorskooko ::
Šalu na stranu, najveći idol je onaj samo tvoj, tu kraj tebe i uz tebe. A kako bi bilo drugačije kad si ga već izabrala daa: Ko voli nek putuje oblacima. Basketball

P. S. Kao da muškarci uopšte biraju (sami kažu da ne razumeju žene) Pa to je ''sorta'' slepa kod očiju lol!

Ako li tvoj matori andjeo dodje do ovog posta tesko si ga tebi. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 23 Maj 2008, 05:35

lol! on ima oke za 10-tku SM: IGR
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeČet 05 Jun 2008, 08:57

MUSKARAC PO IZBORU Michaeldudikoff2000
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Sta milite o ovome?   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeNed 11 Jan 2009, 13:41

Šta žena voli kod starijeg muškarca


Jedan dobrodržeći otac poželeo je da odvede svoju ćerku gimnazijalku u jedan beogradski kafić na sladoled, ali je ona to odbila: "Nemoj tata molim te, svi će misliti da sam sponzoruša".

Iza ove, pomalo sarkastične primedbe, krije se nedvosmisleni stav da, ako lepa devojka pravi društvo prosedom gospodinu onda je on verovatnije njen ljubavnik, a ne otac. Da li je ova pretpostavka zasnovana na realnoj činjenici da je sve više ljubavnih veza izmedju zrelih muškaraca i mladih dama ili je reč o izuzecima, koji upravo zbog toga, golicaju maštu okoline? I, ako je tačna, da li se u takve vezu upuštaju samo "sponzoruše", ili i neke druge devojke, podstaknute psihološkim, emotivnim ili erotskim motivima?

Intimna veza izmedju partnera koje deli dubok generacijski jaz niti je nova niti neobična pojava, ali svaki put nosi drugačiji socijalni pečat. Nekada je udaja tek stasale devojčice za znatno starijeg situiranog muškarca bila deo tradicije koju je ona sledila, milom ili silom. Medjutim, danas se mlade dame prema sopstvenom izboru vezuju za čoveka koji im može biti otac ili deda, iako zbog toga često trpe prezir okoline.

"Devojke se često zaljubljuju u starije muškarce jer su oni, za razliku od njihovih pomalo nezgrapnih i nespretnih vršnjaka, veći kavaljeri, imaju stila, umeju da im poklone pažnju i nežnost. Zreli muškarci su i na erotskom planu privlačni jer njihovo iskustvo imponuje mladim ženema, koje tek otkrivaju svoju seksualnost", kaže za "Politiku" dr Dušice Marković-Žigić, psihijatar i seksolog.

On pruža sve: od čokolade do stana

Produžena mladost je ideal savremenog čoveka i nema te stvari koju sredovečni dinamični muškarac neće uraditi da bi izgledao i osećao se bolje. Upravo na takve, zgodne, energične i uspešne "matorce" devojke se najčešće "lepe". Ukoliko uz to ide i finansijska prednost, utoliko bolje.

"Mlade žene osim novca, vole i moć koju muškarac ima. Ljudi koji su postigli nešto u životu, a takvi su, da budemo iskreni mnogo zanimljiviji za mlade dame, obično imaju više energije, poletni su, sugestivni. Pored njih se devojke osećaju zbrinute, pa lako zaboravljaju na razliku u godinama. Nekima ta razlika čak imponuje jer u ljubavniku zapravo traže zamenu za oca. Sindrom poznat kao elektrin kompleks, nije ni retka ni neobična pojava", kaže Dušica Marković-Žigić.

Slično mišljenje deli i Gordana Zorić, koja je kao matičar u opštini Stari Grad venčala mnogo parova medju kojima je razlika u godinama ponekad bila i četiri decenije.

"Kada ste dugo u ovom poslu ništa vas više ne može iznenaditi. Sećam se, ipak, jedne prelepe mlade i njenog znatno starijeg mladoženje, uglednog hirurga, i moje zbunjenosti kada sam ih videla. Pitala sam se: šta će ona sa njim. Kasnije sam iz dokumentacije ustanovila da je ona usvojeno dete i to je na neki način bio odgovor", objasnila je matičarka.

Dešava se, medjutim, da se devojke udaju za starije isključivo zbog novca ili stana. Pravu poplavu koketnih srpskih lolita stasalih u poslednjih petnaest godina sociolozi tumače upravo ekonomskim razlozima. Nemaština je učinila svoje pa su devojčice, željne svega, od čokolade do novih cipela, preko noći postajale zavodljive žene spremne da udju u avanturu sa bilo kim ko će im pokloniti bočicu parfema ili ih izvesti u prestižni noćni klub na večeru.

Čak i kada nisu bile egzistencijalno ugrožene, mnoge od njih su žudele za nečim lepšim, boljim, raskošnijim od onog što su imale u roditeljskom domu.

"Kriza srednjih godina kod muškaraca može biti dramatična, posebano što njihova polna moć tada počinje da opada, pa im je potrebno dodatno uzbudjenje da bi potvrdili svoju muškost. Onima koji su u medjuvremenu stekli bogatstvo, moć ili društveni ugled, apetiti naglo rastu, pa žele više novca, bolja kola, mladju ženu pored sebe. Lepa i mlada ljubavnica je trofej kojim se oni diče pred drugarima. Nešto kao statusni simbol", objašnjava Marković-Žigić.

/kopirano/
*****

Cinjenica je da ovo vidjamo vrlo cesto, dobija sve sire razmere, prosto samo da places kad vidis tako nesto. Sta vi mislite?
Sta se to toliko uvuklo u stavove mladih da im skoro nista vise nije strano?
Sta je sa njihovim emocijama, da li smo ih toliko zapostavili kao decu da traze oca ili su toliko nezasiti da im je materijalno prece od lepote dozivljaja sa svojom generaciom?
Velikog sam ubedjenja da takve veze vrlo retko opstaju, sve jedno da li se okoncaju brakom. I dobro je da je tako, ali steta je vec pocinjena, i to za oboje. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePon 12 Jan 2009, 21:10

Prosto ne verujem da ovo prihvatate kao normalno. geek
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue0/0MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePon 12 Jan 2009, 21:45

Ne nikako.
Pre godinu dana čekala sam Novu srpsku godinu na jednom brodu, splavu. Za susednim stolom je bio tata sa ćerkom, njenom drugaricom i njenim deckom. Baš mi je bilo lepo da se tata žrtvovao da izvede ćerkino društvo. To sam ja mislila. Tata je oko ponoći počeo da igra sa ćerkom sa rukom na dupencetu. Devojka je bila moderno obučena. Minić, majca izgledala kao 16. godišnjakinja a "tata" oko 60, dobro držeći. Slučajno sam saznala i nastavak te priče. Oni su se venčali i dobili u prošloj godini dete.
Sumnjam da je u pitanju sponzorstvo ali neka druga patologija odnosa jeste sigurno. Pominjala sam taj događaj i svoj utisak te večeri više puta u različitim društvima. Uglavnom su muškarci prihvatili to kao ok relacija i mogućnost da se neka tako mlada osoba (20 godina) zaljubi u starijeg muškarca (60). Ide im priča u prilog i verujem da se svaka muška spodoba nada, isčekuje takvog šećera. Nije normalno ali šta se tu može. Deca baš nisu deca, čim izađu iz puberteta. a muškarci, kao uvek nađu opravdanja kako oni nisu to hteli ali desila se ljubav. Trt, trt...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeČet 15 Jan 2009, 23:27

Istina je, te devojke nisu deca, ali sigurno nisu ni ravnopravne, daleko su od njihovog iskustva, manipulacije emocijama i prilika, ma koliko da su "liberalnih" shvatanja. Istina, retko izlazim, informacije su mi iz "druge ruke" ali na osnovu onog sto mi je dostupno, meni to izgleda kao bolesna zloupotreba. Ovo zato sto takvom muskarcu zaista nije problem da mladom, neiskusnom, nepotvrdjenom bicu stvori iluziju o potpunoj posvecenosti jedinstvenoj, pravoj"ljubavi", pogotovo sto su, nasuprot njemu, njeni vrsnjaci po prirodi manje zreli od nje same, krajnje nesigurni, nespretni, sa svim sto uz to ide. Naravno, iy ove price iskljucujem moderne prostitutke, kako god da ih sada nazivaju.
U odnosu na muskarce, mogu da razumem to sto teze da se, pred sobom i drugima, dokazuju vezom sa neprimrerno mladjom zenom, ali nikada mi nece biti jasno kako su uopste sposobni da faktom udju u vezu sa devojkom koja im moze biti najmladje dete, ili cak mladjom od sopstvenog deteta, ma koliko bili rodjeni tip zenskarosa. Ogavni su, dno dna, nema tu predrasude, eto.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue0/0MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 16 Jan 2009, 18:26

I ja sam bila zgranuta tom pričom. Naročito reakcijom da su po meni na izgled normalne muške osobe odobravale takvu vezu kao normalnu tj. poželjnu.
Devojka iz priče je verovatno rasla bez oca i autoriteta pa ga je našla u partneru tj. mužu. I u najboljem slučaju takva veza je ograničena na vrlo kratko vreme. Kad odraste mentalno shvatiće da je propustila jednu fazu normalnog odrastanja sa svojom generacijom.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeNed 18 Jan 2009, 17:50

Moguce, Gea, sve jedno sta je ona nasla u njemu, ali sta je sa njim - kretenom. Nema druge reci, ova je najfinija. Meni je smetala neprimerenost te vrste i na filmu, a ne u realnom zivotu. Sve bi bilo ok da ta "bajka" traje i u braku/dugoj vezi. To se prosto pretvara u mucenje, mora tako, jer to su dva sveta. Kad tad se takva veza obije o glavu oboma. A ja bih volela da se tim kretenima obija svaki dan i u svakom minutu. Sve jedno sto je to zlo, bas tako mislim.

Jedan kolega se ozenio 11 godina stariom zenom - ma sta on rekao, to je bilo zbog interesa, jer je imao 34 g. kada se ozenio. I naravno, stigli su do toga da su njega svi zalili. Jedino ja nisam, bio mi je odvratan sa svim tim njegovim aluzijama kako mu je tesko, kao i sa nabacivanjem svemu sto nosi suknju, bez ikakvih kriterija, blju! Jedino sto se nikada nisam izjasnila kad je izigravao pacenika. Samo sam mu rekla da meni o tome ne prica jer je to njegova privatna stvar - vise nikada nije, i ja to postujem (jedino kod te kreature od muskarca). Ha!

A sta drugo, samo obrnuto, mogu da ocekuju ti Don Yuani koji, ni manje ni vise no duplo/troduplo mladju mogu da "vole". Meni je zao tih guscica, iskreno!
Nazad na vrh Ići dole
SUZANA_NIS
Urednik
Urednik
SUZANA_NIS


Broj poruka : 233
Datum upisa : 03.05.2008

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 23 Jan 2009, 14:08

Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 23 Jan 2009, 14:55

Zbog "Hrabro srce" verujem, `el` tako Suzy lol!
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue0/0MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 23 Jan 2009, 16:07

Meračila bi ga i ja Suzi sa tobom.
Nije loš i u svim ulogama igra prave muškarce
po mojim kriterijumima. Još nešto i prilog, čitala sam
da je obiteljski čovek i sklanja se holivudske farse.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 23 Jan 2009, 16:24

Ma musko za 10-tku bounce
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 23 Jan 2009, 20:13

Doživotno zaljubljena u Brusa Villisa, a ponekad ga varnem na domaćem terenu
sa Žarkom Lauševićam:))))
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeČet 29 Jan 2009, 09:01

Volela sam Gibsona,neshto ne volim vishe ni jednog:(
Mislim...nemam vishe svoju mushku facu.
To je ipak neko totalno imaginaran...
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeČet 29 Jan 2009, 09:03

Zena kod starijeg mushkarca uvek voli samo dve stvari :Pare ili uspomenu na oca.Trece mislim da ne postoji.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue0/0MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimeČet 29 Jan 2009, 20:59

Šta mislite o jedoj tezi da žene prave uvek isti izbor.
Biraju slične muškarce, ne samo po izgledu već osobinama, tipu ponašanja.
Pa samim tim se prave stalno iste greške.
Šablon stvoren u vaspitanju ili ...
Neko traži muškarca zaštitnika, gospodara, autoritet koji zamenjuje očevu figuru.
Dosta devojaka nemogu odoleti mangupima, frajerima, koji samo na izgled sve mogu i sve žele.
I tako redom, isti izbori i iste greške.
Teško se napravi ukrštena kombinacija.
Nazad na vrh Ići dole
zutaruzasadunava
Urednik
Urednik
zutaruzasadunava


Broj poruka : 702
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 30 Jan 2009, 08:47

Biti srecan,
sinhronizovati ;zelju sa potrebom i na taj nacin stvoriti ideal
jeste kombinacija ravna dobitku premije na igrama na srecu.
Zato....
Nije zgoreg,biti malo vishe tolerantniji i shvatiti da u odabiranju partnera izvesne stvari osim dubokog dzepa i fizicke uloge i tekako znace dobrobit braku.
Tolerancija i iskreno prijateljstvo,meni bar....najvishe.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue0/0MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 30 Jan 2009, 14:09

Nekada su porodice birali "dobru priliku" sto je podrazumevala dobro situiranog momka. Savremene devojke biraju same i jedan od vaznik kriterijuma je takodje imovinsko stanje. Nije ga lose imati ali nije sigurno preduslov sreci.

Pa posto ovde, koliko znam, nema udavaca u smislu biranja partnera sa kojim ces praviti potomstvo, zasnivati porodicu, graditi dom.
Kriterijumi su malko drugaciji.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
MUSKARAC PO IZBORU Left_bar_bleue20/20MUSKARAC PO IZBORU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitimePet 30 Jan 2009, 17:28

Cituckala sam ponesto o tom "uvek istom izboru", isti tip muskarca bez razlike sto prethodna veza ne uspe/delimicno uspe, ustvari o psiholoskim uzrocima za takav izbor i ima dosta istine u Geinoj tezi.

No, po svom cu iskustvu. Istina je da su me svo vreme privlacili muskarci odredjenog tipa, kako u fizickom izgledu (visina, konstrukcija, celovut fizicki utisak), tako i po osobinama, karakteristikama, posebno manirima i pameti, ali ne suvoj. Takvih nije bilo puno, a ostale nisam ni dozivljavala kao muskarce, valjda zato i imam dosta drugara sa kojim se bas fino druzim, a znam da im prijam u drustvu.

Da nas privlaci isti tip muskarca je nekako prirodno, kako za mlade devejke, tako i za zrele zene. Razlika je sto mlade mogu ugraditi u coveka nesto sto nema veze sa njim, dok ce zrela zena automatski osetiti ono sto zaista jeste. Moguce je da u tom izboru odredjenu ulogu igra otac, samo za sebe sigurno znam - ni jedan decko, kao ni muz ni u cemu nisu/ne asociraju na mog oca. Pre ce biti drugacija opcija, da svog muskarca zelimo iskljucivo prema svojim zeljama, sklonostima. Zutaruzasadunava je to perfektno formulisala "sinhronizovati ;zelju sa potrebom i na taj nacin stvoriti ideal
jeste kombinacija ravna dobitku premije na igrama na srecu.", to je ustvari to.

Sklone smo muskarce posmatrati onako kako nam to hrani zaljubljenost, jer tad je sve bas kako pase, cak i ono sto sigurno nije karakteristika koju zelimo, tako toplo razumemo iako ce nam "izbosti oke" da ne kazem grublje. Nismo bas realne zbog cega lako padamo, pa razocarane kasnije preteramo, pa eto korena konflikta sa nase strane, iako bar za to nisu krivi, jer ljudi su takvi kakvi su. Ako se tome doda i ono iz njihovog nezadovoljstva - dozivljavamo idilu kao promasaj sa svim sto uz to ide.
Druga glupa greska je u tome sto smo cesto ubedjene kako smo kadre promeniti nesto (svojom ljubavlju, paznjom, cinjenjem, necinjenjem, kako god) sto je jedna od najvecih iluzija zenskog roda - tu promene nema (provereno do perfekcije). Svede se na to da se ili same prilagodjavamo ili smo nezadovoljne, pogotovo na ovom nasem Balkanu, Srbiji lepoj.

Naravno ovo je samo kapljica. Veza je naoko jednostavna, pa joj blagovremeno ne pridajemo dovoljno paznje i nege, pa (nazalost) postajemo konstruktivni (sa obe strane)kad smo dosta toga lepog prilicno ugusili. A cudo je to jedno koje se granici sa elementarnom gluposcu, jer nema bitnijeg odnosa u nasem zivotu od te veze. Iz njega proizilazi sve drugo (privatno).
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MUSKARAC PO IZBORU Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSKARAC PO IZBORU   MUSKARAC PO IZBORU I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
MUSKARAC PO IZBORU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ZENA PO VASEM IZBORU
» MUSKARAC NA DLANU
» MUSKARAC KAO LJUBAVNIK
» Zasto je bolje biti muskarac..

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: KUTAK ZA DAME-
Skoči na: