Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 SLADOLEDI I HLADNI DESERTI

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeUto 20 Maj 2008, 14:48

Pocinje vreme za osvezenje Very Happy Hajde neki dobar recept,po mogucnosti i brz i jeftin Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeUto 20 Maj 2008, 14:50

Sladoled I

Dobro umutiti 5 belanaca, dodati 5 zumanaca vec umucenih sa 7 kasika secera i 2 umucena slaga (sa ukusom vanile; ako toga nema, moze da posluzi i 1 vanilin secer).

Sladoled 2

Umutiti 4 zumanceta sa 4 kasike secera, dodati 1 kasiku brasna i 250 grama provrelog mleka. Smesu skuvati i u ohladjenu dodati sneg od 4 belanceta i 2 umucena slaga i ekstrakte po zelji (najbolje lesnik, jagoda ili banana ili cokoladu, kafu, vanilin secer + seckano suvo i kostunjavo voce (neobavezno)). Ostaviti u zamrzivac i svakih pola sata promesati da se ne bi stvorio led.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeUto 20 Maj 2008, 14:50

Сладолед од бресака

Потребно је:
3 крупне миришљаве брескве
2 беланца
ско од лимуна
6 кашика шећера
кесица инстант шлага у праху
кесица ванилин шећера Ољуштене брескве пропасирати, додати чврсто улупан снег од беланаца, сок од лимуна, шећер, ванилин шећер и шлаг припремљен по упутству на кесици. Све добро измешати и сместити у замрзивач. Добро је да се два-три пута, у размаку од по пола сата, сладолед промеша и врати у замрзивач.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeUto 20 Maj 2008, 14:52

Воћне салате са сладоледом

Потребно је:
500 грама разног сезонског воћа
сладолед од ваниле и од чоколаде
шлаг
шећер по укусу Опрано и очишћено воће исецкати на коцкице, засладити по укусу и по жељи зачинити кашиком коњака или вињака. Устаклене чаше или чиније ставити ред сецканог воћа, ред сладоледа, опет воће, а одозго украсити чврсто улупаним шлагом и послужити.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeUto 20 Maj 2008, 14:52

Брзи воћни крем

Потребно је:
2 беланца
шоља шећера
шоља меког воћа (јагоде, малине, купине, боровнице)
кашика сока од лимуна Све састојке ставити у посуду за мућење и миксром мутит све док се не образује густ, пенаст крем. Сипати у стаклене или порцуланске чиније и до служења држати у фрижидеру.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeUto 20 Maj 2008, 14:55

Fantastičan krem sladoled

Ovaj sladoled se može praviti sa raznim voćem (čak i čokoladom, eurokremom i sl.).

Sastojci za 5 porcija
2 kisele pavlake (mileram) svaka od 2 dcl znaci ukupno 4 dcl
150 g šećera (zavisi koje voće stavljate i koliko slatko volite tako da kol. šećera prilagodite svome ukusu)
250 g voća
2 kesice šlaga u prahu (tipa Dr. Oetker)

Priprema
Napraviti šlag po uputstvu na kesici, dodati šećer, voće ispasirati (može se deo i ostaviti naseckan), pomešati, dodati 2 pavlake.

Sladoled je gotov. Staviti ga u plastičnu činiju koja dobro zatvara i u zamrzivač.

Pošto je pavlaka masna, sladoled se ne kristalizuje kao onaj u kome ima vode, pa je i pored dužeg stajanja u zamrzivaču kremast. Može se jesti i kao krema pre nego sto se zaledi.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Left_bar_bleue20/20SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeSre 21 Maj 2008, 06:46

Stormmmmmmmmmmmmmmmm !! !! !!
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Left_bar_bleue0/0SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeČet 29 Maj 2008, 19:22

Kupila sam u brik pakovanju smesu slag-krem koji sam umutila i u njega se ubacuje prema zelji sastojci. Ja sam ubacila seckane orahe. Pakovanje je 1 lit kosta 185 din ali se dobija kolicina od 2,5 litara penaste mase. Velika kolicina.
Prilicno je dobar sladoled.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Left_bar_bleue20/20SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimePet 30 Maj 2008, 16:22

Hvala Gea, spasila si me ''mozganja'', ovo će biti slatkiš za vikend, i to dupla mera, jer je provereno !!
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Left_bar_bleue0/0SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeČet 08 Jan 2009, 18:59

Evo da se pohvalim.
Pravila sam poslasticu koja se dopala mojim prijateljima.
Iz urme se izvadi koštica i umesto nje stavi parče oraha.
U rastopljenu čokoladu se (malom kašikicom) stavlja svaka
posebno i vaditi. Za ukras možete odozgo staviti kockicu želea
ili iseckanu sušenu kajsiju. Ohladite u frižideru.
Pipavo je ali je dosta spremiti 1 do 2 komada po gostu (konzumentu)
jer je vrlo jak slatkiš.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Left_bar_bleue20/20SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitimeČet 08 Jan 2009, 21:57

Jeste pipavo, ali mora da je dobro.
(Ovo me podsetilo na moju urmu. Za jedan Bozic sam spontano ubacila par kostica urme u saksiju sa hibiskusom /u zemlju/ i zaboravila. Iznenadila sam se kada je "izbila", jer je urma bila susena. Dan danas je imam, odraslu, lepsa mi je (cvrsca, pravilnija, snaznija) od sve tri palme koje gajim u stanu. Inace, pusta duboko korenje i visece bele koncice kad se odvajaju listovi, dugo, vrlo sporo raste, ali divna je.)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SLADOLEDI I HLADNI DESERTI Empty
PočaljiNaslov: Re: SLADOLEDI I HLADNI DESERTI   SLADOLEDI I HLADNI DESERTI I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
SLADOLEDI I HLADNI DESERTI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: KULINARSTVO-
Skoči na: