Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 PUTOPISI

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeNed 18 Maj 2008, 23:38

Koliko volimo putopise i znace li nam nesto cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimePon 19 Maj 2008, 10:13

PUTOPISI 1030

"ITALIJANI PARKIRAJU ONAKO KAKO BIH PARKIRAO JA KAD BIH PROSUO BOKAL HLOROVODONIČNE KISELINE SEBI U KRILO."

"NAJBOLJE ŠTO SE MOŽE REĆI ZA NORVEŠKU TELEVIZIJU JESTE DA NUDI UGOĐAJ KOME, ALI BEZ PRATEĆE BRIGE I NELAGODNOSTI."

"SPORAZUMOM O PRIMIRJU TREBALO JE OD NEMACA ZAHTEVATI DA SVOJE HARMONIKE POLOŽE ZAJEDNO S ORUŽJEM."

Kao i brojni drugi pripadnici njegove generacije, i Bil Brajson je početkom sedamdesetih proputovao Evropu s rancem na leđima, u potrazi za prosvetljenjem, pivom i ženama. Dvadeset godina kasnije odlučuje da se uputi tragom svoje zlatne mladosti, natovaren mapama i starom odećom i obogaćen britkim humorom. Plod ovog putovanja je «Ni ovde, ni tamo», zabavno, bespoštedno lucidno i grohotno smešno hodočašće od zamrznutih bespuća Skandinavije do uzavrele gungule Istanbula, s usputnim stanicama u brojnim evropskim prestonicama i varošicama – brutalno iskren i duhovit pogled iz turističke perspektive na Stari kontinent po Brajsonu.

"Brajson je zanosno provokativan... istovremeno tako duhovit i iskren da zaslužuje ako ne da mu se oprosti, a ono makar da mu se progleda kroz prste zbog toga što je mnogima stao na žulj."
Booklist

"Neviđeno smešno... ova knjiga je čudo."
Madmoiselle
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue20/20PUTOPISI Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimePon 19 Maj 2008, 14:33

Mislim da polako ''odumiru''. Informativna tehnika je čudo. Jedino kao specifičnost kazivanja doživljaja, ako čitam ovo gore. Inače, lično, rado sam ih čitala. Sad nešto drugo, i to vrlo često sa monitora. Hm Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue0/0PUTOPISI Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeSub 05 Sep 2009, 19:55

PUTOPISI 2wddjra
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue20/20PUTOPISI Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeNed 06 Sep 2009, 05:20

Gea dobro dosla,divne su fotografije a i zaliv je exstra,meni ostao u secanju zatvor istoriski gde su zatvarali mornare i gusare,veca vrata ulazna nisam video u zivotu, a to iskretanje noge je voerujem sanirano...cheers CM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue20/20PUTOPISI Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeNed 06 Sep 2009, 18:00

U zalivu sam provela prekrasne trenutke. Prosle godine sam bila na ostrvcetu. Prelepe si snimke napravila, i sve lepo odradila u paketu, Gea. Puna si. Slika ti je odlicna, iako hladis istegnuce. Steta sto je Sveti Djordje zatvoren, ako je jos uvek. Volim zaliv, vise zbog licnih dozivljaja tamo, inace za kupanje vise volim otvoreno more.

P.S. Ne pazljiva si Gea, malo, malo, pa ... Tebi je izgleda malo 24h na dan. Ljubim te akcio daa: Hvala ti za ugodjaj tvog posta KOS
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue0/0PUTOPISI Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeSub 03 Okt 2009, 18:46

Hvala drugari. Bilo mi je lepo. Zaliv je lep ali ja još uvek tugujem za dalmacijom, ostrvima i mirisom borova. Svako mesto poredim sa plažama na kojima sam provela 20 godina. Sećanje se nadogradi tugom da tamo više nemam kuću i pitanje kad ću imati prilike da odem u te biserno plave uvale u kojima se oslikavaju borovi a zrikavci nadjačavaju zvuk talasa.
Dan mi je uvek kratak za sve što hoću. Sada pokušavam da se svesno usporim. Spremići neke sličice moje akcije koja me je okupirala zadnjih par nedelja. Priča, pre i posle.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue20/20PUTOPISI Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeSub 03 Okt 2009, 18:53

I ja sam u nekoj akciji kojoj ne vidim kraja. Prosto je tako kako je, ono stao ne valja sto nisam gospodar nad svojim. Bice bolje.
Zasto usporavati, ako te akcija ispunjava, Gea? Ni ja ne volim razvlacenje. Nikada nisam, niti kukumakanje, kad postoji mogucnost da se nesto popravi.
Uvek sam mislila da cu u ovim godinama puno putovati, a ne mrdam dalje do iza coska, ne mogu ni do cerke. Tako to biva, ali nikad se ne zna.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue0/0PUTOPISI Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeSub 03 Okt 2009, 19:15

Moja usporenja su vezana za npr. silaženje niz stepenice. Gledam da više netražim ključ po tašni ili tome slično.
Moje želje i trud su usmerene na neki mirniji i staloženiji život. Više mi nisu putovanja ono što želim. Možda, Barselone jednog dana Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue0/0PUTOPISI Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeUto 28 Sep 2010, 17:41

Ove godine nisam prouštila sebi neko veliko putovanje. Malo zbog nedostatka vremena a bogami i zbog para.
Napravila sam izlet od par dana sa drugaricama na Frušku goru.
Dobra ekipa je napravila pravu uživanciju i dinamičan odmor u vikendici na brežuljku iznad Vrdnika.
Vrdnik je mali grad nastao na nalazištu rude. Malo su preterali sa kopanjem pa su otkopali izvore tople i lekovite vode. Pošto su rudnici bili potopljeni vodom u posleratnoj obnovi, napravljena je banja tj. hotel sa bazenima. Malo je to sve fucnuto od tog vremena ali bazeni i topla voda su izvrsni u kombinaciji sa kaficima.
Bila sam iznenadjena jezerima oko Fruške gore. Kod Iriga ima baš veliko, bajkovito jezero. Nema nikakvih objekata na obalama osim jednog improvizovanog restorana. Svi iz okoline dolaze na kupanje i prosto je sumnjivo kako to još niko nije krenuo da eksploatiše. U blizini jezera se nalazi "Perkov salaš kod sela Neradina", posebno me je oduševio smelost i domišljatost tog čoveka da na takvom mestu napravi restoran. Samo jedan detalj i razlog posebnosti toga mesta je da je čovek ispod velike krošnje drveta (mislim da je Dud") napravio par ležaja od pokošene trave i te iste ležajeve ukrasio cvetovima suncokreta.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
[*_-]
[*_-]
Admin


Broj poruka : 399
Location : GM
Datum upisa : 14.11.2007

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue20/20PUTOPISI Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeSre 29 Sep 2010, 14:25

Bas lepo bio sam u Vrdniku na zalost za vreme rata 1999g ali tu lepotu nisam imao priliku da vidim,ali jako dobra informacija..
Nazad na vrh Ići dole
https://sumadijacaffe.forumsr.net
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
PUTOPISI Left_bar_bleue0/0PUTOPISI Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitimeSre 29 Sep 2010, 17:27

Hvala Milovane. Dobro da si sačuvao glavu u to vreme su baš prašili zlotvori po Fruškoj gori. Biće vremena da obićeš kraj.

Bila sam i u poseti Sremskim Karlovcima. Lep uredjan grad, kao pred paradu. Posle beogradskih prljavih ulica slike u ovoj staroj varošici izgledaju nestvarno.
Puno Starih zgrada sa sredjenim fasadama. Žardinjere sa odnegovanim cvećem samo je falio fijaker sa lipicanerima da se vratim u vreme Branka Radićevića. Stara gimnazija koju je Branko pohaćao je bila zatvorena. Inače tamo je snimljen onaj nakaradni spot Karleuše.
Narod je ljubazan i govorljiv. Uvek spreman na iscrpna objašnjavanja po svakom pitanju. Tako smo zamalo kupili vikendicu u kraju sa ogromnim placom ali bez struje i vode. Sagovornica nam je objasnila da za te novce možemo ispazariti bolju, pa smo ostavili da razmislimo. Ljubazni gospodin ispred radnje sa šarenom robom je hteo da nadje momka za moju drugaricu ali ona je isključivo tražila muža. Nema vremena za zabavljanje. Konkretna cura traži spremnog momka Rolling Eyes .

Pišite i vi o vašim putovanjima, izletima, utiscima o vidjenim stvarima ili dogadjajima. PUTOPISI Slika040
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PUTOPISI Empty
PočaljiNaslov: Re: PUTOPISI   PUTOPISI I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
PUTOPISI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: PUTOVANJA-
Skoči na: