Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Iluzije

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Iluzije Empty
PočaljiNaslov: Iluzije   Iluzije I_icon_minitimePet 09 Maj 2008, 15:41

"Jedan covek nasao je orlovsko jaje i stavio ga pod kokos. Orlic je izlegao kad i pilici i odrasatao je sa njima.

Citavog zivota orao je radio isto sto i kokosi u dvoristu, misleci da je jedna od njih. Kljucao je naokolo u potrazi za bubama i glistama, kokodakao je i leprsao krilima, uzdizuci se koji pedalj iznad tla.

Prosle su godine i orao je ostareo. Jednog dana ugledao je u visini, na vedrom nebu, cudesnu pticu mocnih rasirenih krila kako lebdi na vetru. Stari orao je zapanjeno gledao uvis " Sta je to?" pitao je.
"To je orao, kralj ptica" rekla mu je jedna kokos. "On pripada nebu, dok mi kokoske, pripadamo zemlji."
I tako je orao umro medju kokoskama, neznajuci ko je.

-Nesvestan zivot nije vredan da bude prozivljen. Kada odbacite svoje iluzije i postanete svesni sebe i sveta oko vas, otkricete svu lepotu zivota na Zemlji."

A.d.Mehlo - BUDJENJE

Postoje ljudi kojima su potrebne iluzije da bi oPstali - no nekada i iluzije mogu biti te koje koce i ne daju da se krene ka svojoj prirodi.

Sta mislite , koliko nasim zivotima upravljaju razne iluzije, predrasude, obicaji, navike a koliko ustvari mi sami???
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Iluzije Left_bar_bleue20/20Iluzije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Iluzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Iluzije   Iluzije I_icon_minitimePet 09 Maj 2008, 21:28

A u istoj knjizi ima i ona istočnjačka o lavu (koji je odrastao medju ovcama u mladog lava misleći da je ovca, sve dok ga nije spazio stari lav i odveo da se ogledne u jezeru, pa kad je mladi lav-ovca spoznao ko je, ispustio je lavlji urlik i ostao samo lav) Smile
Lično ne volim iluzije. Imala sam ih na gomile, pa prilično pogubila. A da smo im svi podložni stoji. Sve jedno kakve su. Volim svakoj istini da zavirim u okice, istina ne baš u svakom momentu. O ostalom smo pisali u samospoznaji. Činjenica je da se ne poznajemo. Da bežimo od strahova, da se identifikujemo sa drugima, ili onim što mislimo da je prihvatljivo, poželjno. Kako na ličnom, tako i na socijalnom planu. Lažemo druge, ali najviše sebe. Ipak mislim da se na polju samospoznaje može lično učiniti puno. A mi se ne bavimo sobom u tom smoslu. Čini mi se da je to osnovna pretpostavka da bolje razumemo i prihvatimo druge. Najviše zbog iluzija i nismo svesni. Istina je da treba da se probudimo, spoznamo, prihvatimo i volimo sebe da bismo bili ispunjeni.
Samo bez te naše podložnosti svojevrsnoj vrsti iluzije, mnoge bi delatnosti umrle. Ko nam je kriv kad nismo rodjeni savršeni. Smile))
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Iluzije Left_bar_bleue20/20Iluzije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Iluzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Iluzije   Iluzije I_icon_minitimeUto 13 Maj 2008, 17:17

Najveća naša iluzija je naše ''vidjenje'' sebe. I najveći broj ostalih proizilazi iz ove
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Iluzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Iluzije   Iluzije I_icon_minitimePet 23 Maj 2008, 09:02

Kad se krug zavrsi
Povedi me,
Iznad stvarnosti
U svijet iluzije

Bjezim od jave,
Stalno stize me,
Sada osjecam
Uz mene je

Mozda je najbolje pasti u san
Al' sta da radim kad osvane novi dan?

Zelim da sanjam
A da ne padnem,
Pomozi mi,
Da nebo dotaknem

Bjezim od jave,
Stalno stize me,
Sada osjecam
Uz mene je

Mozda je najbolje pasti u san
Al' sta da radim kad osvane novi dan?

Povedi me u svijet iluzije,
Da opet postanem dio snova iza granice

Mozda je najbolje pasti u san
Al' sta da radim kad osvane novi dan?

Povedi me u svijet iluzije,
Da opet postanem dio snova iza granice
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Iluzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Iluzije   Iluzije I_icon_minitimePet 23 Maj 2008, 09:18

Devojka je muske gatje prala
gatje prala pa se zaplakala
-Gatje moje, sokolovo krilo,
gde je ono sto je u vas bilo?
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Iluzije Left_bar_bleue20/20Iluzije Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Iluzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Iluzije   Iluzije I_icon_minitimeSre 28 Maj 2008, 16:22

Ima li neka lična, koju biste posebno izdvojili, po čemu god, a?

Neke od mojih ličnih su:
- da nisam lažov (jesam i to vispren, toliko da i sama sebe uspešno lažem, još uvek),
- da sam u jednoj, meni bliskoj sredini, prihvaćena isključivo po svojim ličnim osobinama (90% provereno - netačno)
- da dobro procenjujem i razumem ljude (netačno - iskustveno potvrdjeno do ''crtanja''),
- da sve što razumem mogu oprostiti - netačno - ne mogu, i ovaj biser:
- da ne postoji meni dostupan muškarac koga ne mogu osvojiti ako to želim - netačno, ne baš svaki.. i bezbroj drugih, još... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Iluzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Iluzije   Iluzije I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Iluzije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: FILOZOFIJA-
Skoči na: