Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ZIVOTINJE U STANU

Ići dole 
+4
Sumadijacafee
SNEZA_
gorskooko
Tatko-Pantelija
8 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeUto 06 Maj 2008, 09:35

NOVI ČLAN U PORODICI


Rešili ste se da u život unesete lepotu druženja i da ga obogatitete prisustvom kućnog ljubimca. O odluci ste dobro razmislili, preispitali sebe i ukućane, i sada jedino ostaje da mala čupava pufna stigne u vašu kuću.

Pre nego što odete da odaberete svog ljubimca, prethodno treba da izvršite pripreme u svojoj kući ili dvorištu. Kada su u pitanju manji ljubimci koji se drže u kavezu kao što su razne vrste ptica, hrčkovi, zamorčići itd. nikakve pripreme nisu potrebne jer oni većinu vremena provode u kavezu a van kaveza borave pod vašom kontrolom. Međutim, ako ste se rešili da za ljubimca odaberete psa ili mačku, onda je potrebno da pripremite prostor u kome ćete smestiti štene ili mače i u kome će ono boraviti.

U slučaju da imate dvorište i da ste se rešili da ljubimca držite u njemu, morate mu obezbediti odgovarajući smeštaj. Kada je u pitanju pas, potrebna mu je kućica. Kućica treba da bude postavljena tako da psu omogućava dobru preglednost čitavog dvorišta. Po veličini, kućica treba da bude usklađena sa veličinom koju će pas postići, ali to nikako ne znači da treba da bude prevelika. Iz najbolje namere da psu obezbede što konforniji smeštaj, ljudi se odlučuju za prevelike kućice što je greška, jer se u velikim kućicama pas preko zime jako teško ugreje. Kućica treba da bude izgrađena od kvalitetnog materijala sa dobrom izolacijom. Pre nego što pas stigne u vaše dvorište potrebno je proveriti i kvalitet ograde dvorišta. Ograda treba da bude dovoljno visoka da pas ne može da je preskoči, mora da se proveri da li u ogradi postoje rupe, kao i koliko je kapija podignuta od zemlje i da li bi pas tuda eventualno mogao da se provuče.

Ako psa nameravate da držite u zajedničkom dvorištu, a pri tome ste dobili saglasnost ostalih stanara, potrebno je da mu oko kućice izgraditete boks. Boks omogućava da ljudi slobodno cirkulišu kroz dvorište, a i da pas istovremeno ima slobodu kretanja. Veličina boksa zavisi od veličine psa, ali ne bi trebalo da bude manji od 2 x 4 m. O vezivanju psa na lanac ne bi trebalo uopšte ni da pomišljate, jer se psi na lanacu ne razvijaju dobro ni fizički ni psihički.

Za mače ne treba vršiti posebne prireme u dvorištu, samo mu treba obezbediti zaklonjen i topao prostor za boravak.

Bilo da ste za dvorište nabavili štene ili mače morate da izvršite proveru čitavog prostora i utvrdite da li u njemu postoje predmeti ili materije koje bi mogli da povrede štene ili mače kao što su: oštre alatke, postavljeni mamci za miševe i pacove, lako dostupne hemikalije... Morate da imate na umu da su mlade životinje jako radoznale i da ih privlači svaki novi predmet koji na svoj način pokušavaju da ga upoznaju time što ga njuše, ližu i proveravaju mu ukus.

Kada ljubimca smestite u dvorište, to ne znači da je njemu sam smeštajni prostor dovoljan ma koliko komforan bio. Mlada životinja traži puno pažnje i vremena da bi se razvila u zdravu, društvenu jedinku.

U slučaju da ste se rešili da novog ljubimca primite u stan, pripreme za njegov dolazak su neophodne. Potrebno je da odredite mesto u stanu koje će postati njegov lični kutak. Za to vam ne treba puno prostora, dovoljan je jedan ćošak u koji ćete smestit ležaj za psa ili mačku. Najbolje bi bilo da to mesto bude u prostoriji u kojoj životinja ima najmanje mogućnosti da nešto pokvari, izgrize, razbije. Bilo bi poželjno da je pod prostorije u kojoj će životinja boraviti lak za održavanje. U prostoriji treba obezbediti i deo u kome će životinja obavljati nuždu, a to je posuda sa peskom ili posipom za mačke, ili stare novine za psa. Štene ili mače mogu, kada ste vi kod kuće, da borave u čitavom stanu, ali nije pametno ostavljati ih same u celom stanu jer je gotovo nemoguće van njihovog dometa skloniti sve stvari koje bi mogle da ih ugroze ili koje bi oni mogli da oštete. Može da vam se učini da je štene ili mače potpuno nezainteresovano za okolne predmete kada je sa vama u društvu, ali kada ostane samo, ono pokušava da pronađe sve moguće načine da se zabavi i upozna svet oko sebe. Zato, kada štene ili mače ostavljate samo, bilo da je u pitanju držanje u dvorištu ili stanu, potrebno je da mu obezbedite predmete sa kojima će moći bezbedno da se igra i da ih glođe kao što su igračke napravljene za životinje, biskviti i "glodalice". Voda uvek treba da bude dostupna, ali bi bilo dobro da posuda u kojoj se drži voda bude na neki način fiksirana, jer su mlade životinje nespretne pa vodu lako proliju.

Pogrešno je mišljenje da je za psa mučenje ako ga držimo u stanu. Mučenje za psa jeste držanje u stanu ako nismo u stanju da mu obezbedimo šetnje više puta dnevno u toku kojih će se istrčati i izigrati. Pas koji u šetnji istroši višak energije, ostatak dana će provesti mirno u druženju sa vama ili dremajući na svome mestu. Patuljaste rase pasa predstavljaju izuzetak i većina njih ne traži svakodnevno izvođenje jer im je stan sasvim dovljan poligon za trčanje i igru. Za njih u stanu samo treba obezbediti uvek dostupan prostor u kome će vršiti nuždu.

Za mačke koje žive u stanovima u gradskoj sredini jako je teško da se obezbedi siguran izlazak van stana, jer ih njih napolju vreba hiljadu opasnosti. Mačke svu svoju potrebu za igranjem mogu da zadovolje u stanu, posebno ako im posvetimo dovoljno vremena i ako im obezbedimo odgovarajuća sredstva za zabavu. Za mačke je važno da imaju i parče drveta na kojima će moći da oštre nokte inače će im za tu svrhu poslužiti vaš nameštaj.

Ako uzimate štene ili mače od odgajivača, ne bi trebalo da ga preuzimate dok nije primilo prvu vakcinu. Prvu vakcinu štenci i mačići dobijaju između sedme i osme nedelje starosti. Takođe je neophodno da dobijete podatak kada je štene ili mače čišćeno od crevnih parazita. Svaki savestan odgajivač treba da vam uz štene ili mače da pisani dokument sa pečatom i potpisom veterinara koji potvrđuje da je štene / mače primilo vakcinu i kada ju je primilo. Do revakcinacije, koja sledi za tri do četiri nedelje od vakcine, kao i sedam dana po revakcinaciji, mladu životinju treba držati izolovano, ne treba je izvoditi van stana ili dvorišta, niti je dovoditi u kontakt sa drugim psima ili mačkama. Ako se rešite da usvojite uličnog psa ili mačku bez vlasnika, obavezno ih prvo odvedite kod veterinara koji će ih detaljno pregledati, proceniti starost životinje, ukazati vam na eventualne zdravstvene probleme i sa kojim ćete se dogovoriti oko vakcinacije i čišćenja od crevnih parazita.

Od odgajivača od koga štene ili mače preuzimate, treba da se raspitate čime je bilo hranjeno i na kakav je režim ishrane naviklo. Broj obroka koje mlada životinja treba da ima u toku dana zavisi od starosne kategorije kojoj životinja pripada. Psi i mačići između dva i četiri meseca starosti treba da imaju pet obroka dnevno, a između četiri i šest meseci treba da imaju četiri obroka dnevno. Mlade životinje treba hraniti ujednačenim obrocima koji u sebi sadrže sve potrebne sastojke za pravilan rast i razvoj. Nikako ne bi trebalo vršiti nagli prelaz sa jednog načina ishrane na drugi ili drastično varirati u sastojcima obroka za mače ili štene. Najjednostavnije bi bilo navići štene ili mače na ishranu gotovim proizvodima bilo u vidu briketirane, konzervisane hrane ili trajnih proizvoda napravljenih za njihovu ishranu. Gotovi proizvodi sadrže sve potrebne sastojke u odgovarajućem odnosu tako da životinja uvek dobija kompletne obroke prilagođene njihovom uzrastu. Obroke bi trebalo štenetu / mačetu uvek nuditi u isto vreme. U slučaju da ono ne pojede svoj obrok, hranu treba skloniti i ne treba ga ni sa čim nuditi sve do sledećeg obroka.



dipl.vet.spec.Nikoleta Kostić-Novak
Nazad na vrh Ići dole
Tatko-Pantelija
Prijatelji
Prijatelji
Tatko-Pantelija


Broj poruka : 97
Datum upisa : 02.03.2008

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePet 09 Maj 2008, 18:47

ZIVOTINJE U STANU P4210010


Kazu s kim si takav si i da pas lici na gazdu...... leleeeeeeeee el sam ovako dlakaffffffff?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePet 09 Maj 2008, 19:10

U kucu nece ni jedna, pa ni ribica u akvarijumu.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
ZIVOTINJE U STANU Left_bar_bleue20/20ZIVOTINJE U STANU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeSub 10 Maj 2008, 11:25

Tačno tako - kao da je nov član porodice.
Volim životinje, pogotovo od naznačenih pse, ali nikad ga ne bih držala u stanu. Čak ni patuljaste. Golema muka njemu a briga nama. Previše je za jedan stan. Eto.
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePet 23 Maj 2008, 13:16

Nista mi ne prichajte. confused U stanu od 52 metra kvadratna imam psa i dva hrchka. Obaveza ogromna. U toku samo jednog dana osetim pokajanje sto kupih kera.
A evo danas, kada sam dosla kuci s' posla i videla Paju tuynog, usukutjenog i kada sam shvatila da mu iy nekog rayloga nesto nije dobro, suye su same potekle.
Neopisivi strah sam osetila kada sam svesna postala da mu nije dobro i da ce mozda da ugine.
Momentalno sam ga odvela kod veterinara, koji je postavio diagnozu ''ujed zarazenog krpelja'' Sad Sad Sad Malaksao je, samo leyi, ne jede, ne pije ni vodu cak. A nas tri cekamo poboljsanje od injekcija koje je primio. Veterinar ga procenio kao '' velika maza''.
Tako da sada yelim samo da opet bude onaj stari Paja, na sve sto napravi po stanu i sve obaveze oko njega su zaboravljene, ostale su samo zelje da se on oporavi i prezivi.
Treba da smo svesni sledece chinjenice, nisu ostala bica na ovoj planeti prisutna samo radi nas, radi choveka. Nije chitava priroda podredjena samo ljudskom uzivanju. Ako chovek te chinjenice u najskorije vreme ne postane, ali stvarno svestan, nece ni njega biti. Ni u stanovima, niti vilama..... ni na planeti. study
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
ZIVOTINJE U STANU Left_bar_bleue20/20ZIVOTINJE U STANU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeNed 25 Maj 2008, 08:10

Ma moj macak "CEZAR" je stvarno postao nemoguc,sada neki dan odem po novine uzgred uzmem burek i jogurt da se nebih mucio oko spremanja dorucka donesem to lepo kuci posto imam sto ispred kuce spustim tu novine,burek odem sebi da skuvam kaficu skuvam kafu podjem napolje kad tamo gospodin "cezar" se zamasti sa burekom,toliko me iznervirao da ce se nasi medjusobni odnosi tesko sladiti u skorije vreme.. :evil:
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeNed 25 Maj 2008, 11:09

Nama je bolje Very Happy IGR IGR IGR CM:

Image hosted by servimg.com
Nazad na vrh Ići dole
Jeremy
Urednik
Urednik
Jeremy


Broj poruka : 19
Godina : 58
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 18.11.2007

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePet 30 Maj 2008, 17:02

ljiljana ::
U kucu nece ni jedna, pa ni ribica u akvarijumu.

Slažem se da nisu za stan ali baš i akvarijum ? Ne preteruj.On ne prlja..evo pogledaj moj :

ZIVOTINJE U STANU Akvari10 ZIVOTINJE U STANU Akvari11 ZIVOTINJE U STANU Akvari12
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
ZIVOTINJE U STANU Left_bar_bleue20/20ZIVOTINJE U STANU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeNed 01 Jun 2008, 13:00

Kućni ljubimci štite od alergija
[ www.dwelle.de ]
-
Maloj deci koja imaju psa u kući, manje preti opasnost da kasnije dobiju alergije disajnih organa, saopštili su nemački naučnici u studiji objavljenoj u Francuskoj.

Već godinama se vode rasprave da li je dobro imati kućnog ljubimca od detinjstva zbog alergije na životinjsku dlaku, ali nijedno istraživanje nije došlo do konačnih rezultata.

Naučnik Joahim Hajnrih i njegova ekipa stručnjaka su ispitali 9.000 dece od rođenja do šeste godine. Roditelji su morali redovno da popunjavaju formulare o stanju dece, dok je malim ispitanicima redovno uzimana krv kako bi se utvrdilo da li postoje specifična antitela koja otkrivaju alergiju.

Kućni ljubimac dobar protiv alergija

U studiji se navodi da je utvrđeno da deca nemaju alergiju na psa, ako ga drže u kući, kao i da im se znatno smanjuje opasnost da dobiju druge vrste alergija, kao što je alergija na polen ili čak astma i rinitis. Taj zaštitni efekat nije zabeležen kod dece, koja povremeno maze pse i mačke, već kod onih koji ih drže kao ljubimce u kući.

Naučnici su ipak rekli da je rano izvoditi zaključke iz ove studije i da su potrebna dodatna istraživanja na tom polju.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePon 09 Jun 2008, 21:19

Jeremy ::
ljiljana ::
U kucu nece ni jedna, pa ni ribica u akvarijumu.

Slažem se da nisu za stan ali baš i akvarijum ? Ne preteruj.On ne prlja..evo pogledaj moj :

ZIVOTINJE U STANU Akvari10 ZIVOTINJE U STANU Akvari11 ZIVOTINJE U STANU Akvari12
Pa stvarno je lepo ali ne za mene, ipak se trebaju hraniti svaki dan, cisititi im akvarijum,menjati vodu, ne volim obaveze.
Lepo si ga , prakticno iskoristio kao pregradni zid, a ja , mozda sam corava ali ne vidim ribice kre
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
ZIVOTINJE U STANU Left_bar_bleue20/20ZIVOTINJE U STANU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeČet 19 Jun 2008, 19:31

Macka mi upala u neki lepak kao robot je
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePet 20 Jun 2008, 07:56

Zivotinje su jedna velika obaveza. Ja cesto nemam dovoljno vremena ni sebe da nahranim a kamoli da brinem o kucnom ljubimcu. Zivotinje u dvoristu - da, u kuci ih apsolutno ne zelim - pa cak ni ribice (sumorno je i neprirodno da celi dan vitlaju u 2 kubna metra).
Nazad na vrh Ići dole
Jeremy
Urednik
Urednik
Jeremy


Broj poruka : 19
Godina : 58
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 18.11.2007

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePet 27 Jun 2008, 12:33

Gost ::


Pa stvarno je lepo ali ne za mene, ipak se trebaju hraniti svaki dan, cisititi im akvarijum,menjati vodu, ne volim obaveze.
Lepo si ga , prakticno iskoristio kao pregradni zid, a ja , mozda sam corava ali ne vidim ribice kre


Velika greška !!!
Prvo, ribe se ne hrane svaki dan...zavisi šta držiš...ako držiš recimo Diskuse, možeš slobodno ići na more 20 dana i ne trebaš ih hraniti.Ribe mogu bez hrane i do 3 meseca samo što to retko ko zna.
Drugo, što je veći akvarijum, to su manje obaveze tako da menjanja vode i nema, jednom u 6 meseci očistiš filter i zameniš trećinu vode, znači to samo 2 puta godišnje !
Dali je to neki problem ??
To sam i napisao u svojoj knjižici o akvaristici jer baš tu ljudi greše.
Treće, čorava nisi jer je ovo nov akvarijum u fazi formiranja biološke sredine tako da imam samo desetak ali korisnih riba koje su se sakrile ispod panja i td.Ukrasne velike dolaze tek kasnije
Četvrto, akvarijum pogotova u današnje vreme služi i kao antidepresivno sredstvo Smile
Nazad na vrh Ići dole
ljiljana
Prijatelji
Prijatelji
ljiljana


Broj poruka : 711
Godina : 55
Datum upisa : 08.07.2008

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeČet 10 Jul 2008, 15:58

Jeremy ::
Gost ::


Pa stvarno je lepo ali ne za mene, ipak se trebaju hraniti svaki dan, cisititi im akvarijum,menjati vodu, ne volim obaveze.
Lepo si ga , prakticno iskoristio kao pregradni zid, a ja , mozda sam corava ali ne vidim ribice kre


Velika greška !!!
Prvo, ribe se ne hrane svaki dan...zavisi šta držiš...ako držiš recimo Diskuse, možeš slobodno ići na more 20 dana i ne trebaš ih hraniti.Ribe mogu bez hrane i do 3 meseca samo što to retko ko zna.
Drugo, što je veći akvarijum, to su manje obaveze tako da menjanja vode i nema, jednom u 6 meseci očistiš filter i zameniš trećinu vode, znači to samo 2 puta godišnje !
Dali je to neki problem ??
To sam i napisao u svojoj knjižici o akvaristici jer baš tu ljudi greše.
Treće, čorava nisi jer je ovo nov akvarijum u fazi formiranja biološke sredine tako da imam samo desetak ali korisnih riba koje su se sakrile ispod panja i td.Ukrasne velike dolaze tek kasnije
Četvrto, akvarijum pogotova u današnje vreme služi i kao antidepresivno sredstvo Smile
Lepo zvrcak rece...sumorno je i neprirodno da celi dan vitlaju u 2 kubna metra...bzvz ali ako neko stvarno voli, nemam nista protiv,....ja ih ipak vise volim gledati na rostilju geek
Nazad na vrh Ići dole
ljiljana
Prijatelji
Prijatelji
ljiljana


Broj poruka : 711
Godina : 55
Datum upisa : 08.07.2008

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeČet 10 Jul 2008, 16:00

A sto se tice depresije, vise volim setati uz neku reku, more, voziti bicikl nego buljiti u akvarijum. mislim da je to ipak bolje sredstvo za oslobadjanje od stresa......i sta to bese depresija? SM: SM: SM:
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
ZIVOTINJE U STANU Left_bar_bleue20/20ZIVOTINJE U STANU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePon 28 Jul 2008, 15:02

E hvala ljiljo ja sam bash izlozen stresu,znaci samo shatnja.
Odoh onda ja u shetnju. geek
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePon 28 Jul 2008, 16:39

Zaboravili su da ti kazu da se najlakse oslobadja stresa ako u setnju povedes i ribicu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ljiljana
Prijatelji
Prijatelji
ljiljana


Broj poruka : 711
Godina : 55
Datum upisa : 08.07.2008

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePon 28 Jul 2008, 18:01

SM: SM: SM:
Nazad na vrh Ići dole
Admin
[*_-]
[*_-]
Admin


Broj poruka : 399
Location : GM
Datum upisa : 14.11.2007

List lica
Gea:
ZIVOTINJE U STANU Left_bar_bleue20/20ZIVOTINJE U STANU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimePet 26 Dec 2008, 14:48

Nazad na vrh Ići dole
https://sumadijacaffe.forumsr.net
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeSub 27 Dec 2008, 12:05

Vecina zena prizelkjkuje da ima tigrica u stanu, a obicno gaje prasca ili majmuna.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
ZIVOTINJE U STANU Left_bar_bleue20/20ZIVOTINJE U STANU Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitimeSub 27 Dec 2008, 14:46

zvrchak ::
Vecina zena prizelkjkuje da ima tigrica u stanu, a obicno gaje prasca ili majmuna.
Pa ako gaje prasca to i nije tako lose,ova ekonomska kriza svetskih razmera to opravdava,skupo meso a i ja prizeljkujem tigricu u stanu...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ZIVOTINJE U STANU Empty
PočaljiNaslov: Re: ZIVOTINJE U STANU   ZIVOTINJE U STANU I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ZIVOTINJE U STANU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Mesto za opustanje.... :: KUCNI LJUBIMAC-
Skoči na: