Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sreća

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sreća Left_bar_bleue20/20Sreća Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Sreća   Sreća I_icon_minitimeČet 27 Mar 2008, 16:59

Jedan covek star 92 godine, mali, dobro drzeci i ponosan, koji je svakog jutra u osam sati bio kompletno obucen, sa kosom moderno namestenom i savrseno obrijan, iako je skoro sasvim slep, danas se doselio u staracki dom.
Njegova 70-togodisnja zena skoro je umrla i time selidbu u dom ucinila neophodnom. Posle mnogo sati strpljivog cekanja u holu doma, ugodno se nasmesio kada su mu rekli da mu je soba spremna. Dok je upravljao svojom setalicom ka liftu, opisao sam mu njegovu malu sobu, ukljucujuci i roletne koje su bile okacene na prozoru. " Svidja mi se", rekao je sa entuzijazmom osmogodisnjaka kome su upravo pokazali novo stene.
"Gospodine Dzons, jos uvek niste videli sobu, sacekajte jos malo!"
"To nema nikakve veze sa ovim", odgovorio je. "Sreca je nesto o cemu odlucujete unapred. Da li ce
mi se dopasti soba ne zavisi od toga kako je rasporedjen namestaj, vec kako ja rasporedim svoje
misli.... Vec sam odlucio da mi se dopada. To je odluka koju donosim svakoga jutra kad se probudim.

Ja imam izbor: mogu da provedem dan u krevetu, brojeci teskoce koje imam sa delovima tela koji vise ne
rade, ili mogu da ustanem iz kreveta srecan zbog onih koji jos uvek rade. Svaki dan je poklon i dok su mi oci otvorene, mislicu na novi dan i na sve srecne uspomene koje sam odlozio, bas za ovo doba svog zivota. Starost je kao bankovni racun. Sa njega podizete ono sto ste tu ulozili. Moj savet vam je da ulozite mnogo srece u banku secanja! Hvala vam za vas deo u banci secanja.
Ja jos uvek ulazem!"

Zapamtite pet jednostavnih pravila za srecu:
1. Oslobodite svoje srce mrznje
2. Oslobodite svoj um od briga
3. Zivite jednostavno
4. Pruzajte vise
5. Ocekujte manje

P.S. Ovo sam iskopirala sa odličnog foruma naše Slo, jer mi se dopada. I želim da ga što više ljudi pročita.
Šta Vi mislite?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimePet 28 Mar 2008, 03:31

Kako se to radi? Question
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sreća Left_bar_bleue20/20Sreća Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimePet 28 Mar 2008, 09:59

''Ja imam izbor: mogu da provedem dan u krevetu, brojeci teskoce koje imam sa delovima tela koji vise ne
rade, ili mogu da ustanem iz kreveta srecan zbog onih koji jos uvek rade.''

I znam i ne znam. Tačno je da sve možeš posmatrati sa više strana. A, ako baš nemožeš sa lepše strane, onda nemoj ni sa najcrnje. Jednostavno budi otvoren, bez predubeđenja. Često čujemo ono: ''Sve ide iz glave''. I ono - misli pozitivno. Ma mnogo toga svi mi znamo, samo šta vredi što znamo, kad smo pogubljeni slepci.

Unapred doneta (stvarno doneta odluka) je čudo. Banalan primer je da, iako se inače teško budimo (ili kasno zaspimo), kad treba da ustanemo u odredjeno vreme (recimo putujemo) - probudićemo se tačno kad treba, bez budilnika. Zar nije?
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sreća Left_bar_bleue20/20Sreća Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimePet 28 Mar 2008, 10:58

Čak i čovek koji ne daje životu ništa traži od života sve. I začudo, nijedan čovek ne ume da odmeri sreću koju ima, nego samo sreću koju nema. Najsrećniji je čovek koji ume da se udubi onoliko u svoju sreću, kao što se drugi udube u svoju nesreću. I da ne prespava celu noć misleći na svoju sreću, kao što bi uradio da mu se dogodila nesreća.Sve su velike sreće slučajne, i nema čoveka koji je izmislio jednu sreću (Dučić)
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimeSub 29 Mar 2008, 09:34

lol! Hajde ne filozofirajteeee CM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sreća Left_bar_bleue20/20Sreća Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 06:10

Hajde struko. Sreća upravo u tom smislu. Ne euforija, ne radost. Prosto sreća u životu, u čoveku. Iz raznih vidjenja. Nosiš je u se.
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 17:23

Postoji ona jevrejska kletva:"Dabogda imao, pa nemao", ona mi se nekako, ne znam zashto "uklapa" ovde, u ovoj prichi o sretji. Vrlo, vrlo chesto nismo ni svesni koliko smo u sushtini, mozda sretjna bitja. Tek kada nam se desi neshto ruzno (bolest bliskih, nesretja, bilo kakva nedatja), tek tada shvatimo kako je je za sretju potrebno "malo". Kada sam depresivna, nezadovoljna svim i svachim, kada bih vishe, od onoga shto imam, kada sam tuzna zbog nechega shto nemam, sebe "razbudim" na sledeci nachin. Poslednji put kada mi je mladja ktjerka bila bolesna ( kao beba je vrlo chesto to bivala), kada sam se danima borila da joj snizim temperaturu, a onda notju vozila, sad u Tirshovu, sutra na noc u Institut (kako ko dezura, zavisi). E taj poslednji put, setjam se, da sam sebi rekla "Ovo ne smesh nikada da zaboravish. Uvek neka ti ostane kao opomena, u onim trenutcima kada pomislish da su sve ladje potonule. Kada nezadovoljna sobom, svoju nervozu, histeriju,samosazaljenje budesh prenosila na druge. Kada pomislish da si nesrecna seti se ovih notji, jer si tada plakala, i sebi govorila kako si srecna, najsrecnija, kada njima dvema nishta 'ne fali", kada su zdrave.
I definitivno je tako. samo kada nas neshto dobro "prodrma", tek tada shvatimo shta nas sretjnima chini. Koliko je za nju "malo" toga potrebno. Nazalost, svesna sam toga da kada napishem "malo", za nekoga to jeste puno (mnogo). CM: CM: CM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimeNed 06 Apr 2008, 22:04

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni,
a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje.
Sreća je relativna,zato je treba tražiti u malim svakodnevnim stvarima koje život znače, zar ne?
Živi, vrišti, razbijaj, pleši...
Čovek je rodjen da gubi i greši
Prokockaj dan, prodivljaj noći..
Jednom se ni to neće moći.
IVO ANDRIĆ
Nazad na vrh Ići dole
TREN
Prijatelji
Prijatelji
TREN


Broj poruka : 207
Location : iza oblaka
Datum upisa : 07.04.2008

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimeNed 13 Apr 2008, 13:05

JEDNOSTAVNA PRAVILA ZA SREĆU

1. Oslobodi se mržnje.
2. Oslobodi misli od briga.
3. Živi jednostavno.
4. Daj više.
5. Zahtjevaj manje, očekuj čuda u životu.
6. Nitko se ne može vratiti da bi započeo ispočetka - svatko može početi od sada i napraviti
sasvim novi kraj.
7. Bog nije obećao dan bez bola, smijeh bez tuge, sunce bez kiše: ali je obećao snagu za dan,
utjehu za suze, i svjetlo za put.
8. Razočerenja su kao rupe na cesti, one te malo uspore, ali kasnije uživaš u glatkoj cesti:
Ne zadržavaj se dugo na rupama, kreni dalje.
9. Kad se osiječaš potišteno jer nisi dobio što si htio; samo mirno sjedni i budi sretan,
jer Bog ima nešto bolje za tebe da ti da!
10. Kad ti se nešto desi dobro ili loše, razmisli što to znači.
11. Postoji razlog za životne događaje: da te nauče kako se više smiješ ili da tako ne plačeš!
12. Ne možeš nekoga natjerati da te voli, sve što možeš je biti netko koga se može voljeti,
ostalo je do osobe da shvati da si vrijedan ljubavi.
13. Bolje je izgubiti ponos zbog nekoga koga voliš, nego izgubiti voljenu osobu zbog ponosa.
14. Mi provodimo previše vremena u traženju prave osobe koju bi voljeli, ili u nalaženju mana
onima koje već volimo, kad bi u stvari trebali usavršavati ljubav koju dajemo
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimeNed 13 Apr 2008, 15:38

Ja sam najsrecnija kad imam para PP: PP: PP: PP:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sreća Left_bar_bleue20/20Sreća Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimeNed 13 Apr 2008, 16:11

ljiljana ::
Ja sam najsrecnija kad imam para PP: PP: PP: PP:
:DD: :DD: :DD: :DD: :DD:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sreća Left_bar_bleue20/20Sreća Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimePon 19 Maj 2008, 13:18

Nikad mi neće biti jasno zašto ljudi biraju goru opciju. Zašto se plaše da budu srećni?
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Sreća Left_bar_bleue20/20Sreća Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimeNed 29 Jun 2008, 12:17

Dostojevski


Nema sreće u komforu, sreća se kupuje patnjom. Čovek se ne rađa radi sreće. Čovek zavređuje svoju sreću, i to uvek patnjom. Tu nema nikakve nepravde, jer se životni pokušaj i spoznaja stiču iskustvom koje treba poneti na sebi.
Patnjom, takav je zakon naše planete, ali ta neposredna spoznaja do koje se dolazi životnim iskustvom tako je velika radost da se za nju može platiti godinama patnje.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Sreća Left_bar_bleue20/20Sreća Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitimeUto 29 Jul 2008, 08:46

*Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost, i kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenutci čiste radosti vrijede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provrdeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohtjeva. A minut čiste radosti ostaje u nama zauvjek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti.
(Ivo Andrić
)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sreća Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreća   Sreća I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sreća
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: FILOZOFIJA-
Skoči na: