Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Autoritet

Ići dole 
+3
Zepp_ellin
neven
gorskooko
7 posters
AutorPoruka
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimePet 15 Feb 2008, 08:28

Žižekova priča o neželjenoj poseti babi

Umesto da donese slobodu, pad opresivnog autoriteta dovodi do pojavljivanja novih i ozbiljnijih zabrana. Kako da shvatimo ovaj paradoks? Uzmimo situaciju koja je većini nas poznata iz mladosti: nesrećno dete koje bi, u nedelju popodne, trebalo da ide u posetu babi, umesto da bude pušten da se igra sa svojim drugovima. Staromodni autoritativni otac otprilike bi se ovako obratio neposlušnom detetu: „Briga me kako se ti osećaš. Samo uradi ono što kažem idi kod bake i tamo se ponašaj pristojno!“ U ovom slučaju izgledi deteta i nisu tako loši: iako je primoran da uradi nešto što očigledno ne želi, on će zadržati svoju unutrašnju slobodu i sposobnost da se (kasnije) usprotivi autoritetu roditelja. Mnogo varljivija će biti poruka postmodernog ne-autoritarnog oca: „Znaš koliko te tvoja baka voli! Ali, ipak, ja neću da te teram da ideš kod nje – idi, samo ako stvarno to hoćeš“ Svako dete koje nije glupo (što je recimo većina dece) odmah će prepoznati zamku u ovom permisivnom [tolerantnom] stavu: ispod maske slobodnog izbora krije se čak mnogo oštriji zahtev od onoga koji je formulisao tradicionalni autoritarni otac, naime, implicitan zahtev ne samo da se poseti baka, nego da se to uradi dobrovoljno, na osnovu detetove slobodne volje. Ovaj lažni slobodni izbor je opscena naredba superega: On detetu oduzima čak i njegovu unutrašnju slobodu nalažući mu ne samo šta da radi, nego šta treba da želi da radi.
Šta mislite? Shocked
(http://www.filozofija.info)
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeUto 19 Feb 2008, 06:56

HaHaHa... Jebiga, ja sam u manjini gorskooko...
Niciji autoritet nije do zore sijao... Mislim da su zene koje imaju Autoritrt, i da smo mi po tom pitanju ugrozeni od zenske populacije... Morat cu zatraziti zastitu svojih prava. Preko nas vi ostvarite sve svoje ciljeve...
Celu proslu noc nisam trenuo, zbog svog Autoriteta. HaHaHaha.
Volim te gorskooko...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSre 20 Feb 2008, 19:01

Hvala Ti nevene. drunken
Samo, ženski autoritet u srcu Balkana, Srbije svoje, a? Pričaj mi o tome 'vako mladoj i zelenoj, drug, aj' Laughing
Ipak, nikada ne treba potceniti snagu i posledice autoriteta, bili ga svesni ili nesvesni. Grešim li, a? Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeČet 21 Feb 2008, 06:43

gorskooko ::
Hvala Ti nevene. drunken
Samo, ženski autoritet u srcu Balkana, Srbije svoje, a? Pričaj mi o tome 'vako mladoj i zelenoj, drug, aj' Laughing
Ipak, nikada ne treba potceniti snagu i posledice autoriteta, bili ga svesni ili nesvesni. Grešim li, a? Rolling Eyes
Kad mi zena spava gorsko oko, ja sapcem da je ne probudim...? HeHeHe mnogo zakera. Ako zena nesto naumi jeo si ga muskarcu. Ima jos veoma malo djelova u juznoj Srbiji gde muski imaju atoritet.Da vam objasnim.
Volim Zene, i postujem njihovu spretnost, spremnost i spodobnost da koriste svoje darove prirode u ostvarenju svijih potreba i zelja. Utoliko je zena mudrije od muskarca, utoliko on uvek nasedne svojevoljno na zenine drazi, njeno toplo krupno oko i obeca.Krevet je pun obecanja...HaHaHa.
Stvarno gorskooko ti si jedno veliko I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you ,
onaj ko te nema, ne zna sta je izgubio.... KS: Onaj ko te ima sretan je... i zato da PIV: i ura se gorskooko.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSub 23 Feb 2008, 09:32

I Ti si, nevene I love you
Svaka perfidnost u odnosima je prepoznatljiva. Ali nije rezervisana samo za žene.
Stvarni autoritet sam po sebi jeste, ne maše ono: ''vidiš li ovu ''golemninu'', bre?''
Onaj pravi, ponekad ne mora čak ni znati da jeste.
Ne volim autoritete po naslovu. Jednostavno mi ne pašu. Ali zato i ''plaćam''. Kao i svi što tako misle. Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimePon 24 Mar 2008, 13:32

Jedan, jedini autoritet koji priznajem i postujem u zivotu je moj otac sunny
Nazad na vrh Ići dole
Zepp_ellin
Prijatelji
Prijatelji
Zepp_ellin


Broj poruka : 39
Datum upisa : 21.03.2008

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 06:12

Šta je to vlast? Nije li to neumitna sila prironih zakona koji se ispoljavaju nužnim sledom pojava u svetu prirode i društva? Zaista, protiv takvih zakona pobuna ne samo da je zabranjena - ona je čak neizvodljiva. Mi možemo pogrešno da ih shvatimo ili da ih uopšte ne razumemo ali moramo im se pokoriti; oni čine bazu i osnovni su uslov našeg postojanja; oni nas okružuju, prožimaju nas, određuju naše kretanje, mišljenje i dela. Čak i onda kada mislimo da im se ne pokoravamo, mi samo pokazujemo njihovu svemoć.Dali sam pogresio temu!?
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 13:12

Vlast nema autoritet. Ima moć, stvarni autoritet nema. Mislim na moć države, državnog aparata. Pokoravmo joj se prvenstveno zbog toga što raspolaže instrumentima sile, zbog straha od posledica (u onim stvarima sa kojima se ne slažemo). Ali je ne poštujemo, samo podnosimo kao nužno zlo.
Da li sam pogrešila u odgovoru? SM: SM: SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 13:52

Ma,jok Very Happy Niste vi.Ja sam.Uleteh u politiku Ke:
Nazad na vrh Ići dole
danubius
Prijatelji
Prijatelji
danubius


Broj poruka : 133
Datum upisa : 21.02.2008

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 13:59

Autoritet se stice godinama, obavezno besprekornim ponasanjem, drzanjem do principa, profesionalnoscu...Ono sto ne valja, je da je obicho povezan sa nadredjenim polozajem , koji daje "polazni kapital" Ako nije tako-onda je on plod nametanja, duge i iscrpljujuce borbe...Ako ste autoritativni, uvek vas se pomalo plase-a ima ih i mnogo koji bi da taj autoritet srushe...i nametnu svoj.......
Nazad na vrh Ići dole
Zepp_ellin
Prijatelji
Prijatelji
Zepp_ellin


Broj poruka : 39
Datum upisa : 21.03.2008

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeUto 25 Mar 2008, 15:09

Pa da, znao sam da sam pogresio Temu.Ауторитet значи и моћ нарочито ако се заснива на стручности, моралним врлинама, знању, личним особинама, или на социјалном положају, па се разликују рационални и ирационални ауторитети, јавни и анонимни ауторитети, харизматски и легални ауторитети. У друштвима аутократске и ауторитарне организације често се фаворизују наметнути ауторитети који имају утицај само док такво стање траје. Аутентични ауторитети свој утицај задржавају дуже време....gorskooko je Autoritet na ovom forumu...Mozda i ovo sam pogresio,mozda i nije gorskooko..Autoritet, sta Vi Mislite......
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSre 26 Mar 2008, 07:16

Zepp_ellin ::
Šta je to vlast? Nije li to neumitna sila prironih zakona koji se ispoljavaju nužnim sledom pojava u svetu prirode i društva? Zaista, protiv takvih zakona pobuna ne samo da je zabranjena - ona je čak neizvodljiva. Mi možemo pogrešno da ih shvatimo ili da ih uopšte ne razumemo ali moramo im se pokoriti; oni čine bazu i osnovni su uslov našeg postojanja; oni nas okružuju, prožimaju nas, određuju naše kretanje, mišljenje i dela. Čak i onda kada mislimo da im se ne pokoravamo, mi samo pokazujemo njihovu svemoć.Dali sam pogresio temu!?

Zepp_ellin, ova plavuša opet nije razmela: Na koje prirodne zakone misliš? Kojim oblikom energije deluju? Konkretno, koje pojave su posledica njihovog delovanja? Sve što postoji postavljeno je kako mora, medjuzavisno je i uslovljeno, je li? Zato su sve te pojave nepromenljive? Nisi mislio na (našu) političku vlast, je li?
Kako si me pomenuo u poslednjem postu, a nov si član, rećiću Ti da iskreno mislim da na ovom forumu nema autoriteta u klasičnom smislu reči. Po mom mišljenju forum je prijateljski, liberalan, pozitivan, opuštene atmosfere, šaljiv, sa odmerenom dozom komocije u medjusobnoj komunikaciji, pogotovo izmedju ljudi koji duže pišu ili često medjusobno komuniciraju i na chatu. daa:
Post na koji odgovaram stvarno nisam razumela, a sa prethodnim - naravno da nisi promašio temu, naprotiv (a i da jesi, ne bi bio prvi put) Smile))
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSre 26 Mar 2008, 09:35

Zepp_ellin ::
Pa da, znao sam da sam pogresio Temu.Ауторитet значи и моћ нарочито ако се заснива на стручности, моралним врлинама, знању, личним особинама, или на социјалном положају, па се разликују рационални и ирационални ауторитети, јавни и анонимни ауторитети, харизматски и легални ауторитети. У друштвима аутократске и ауторитарне организације често се фаворизују наметнути ауторитети који имају утицај само док такво стање траје. Аутентични ауторитети свој утицај задржавају дуже време....gorskooko je Autoritet na ovom forumu...Mozda i ovo sam pogresio,mozda i nije gorskooko..Autoritet, sta Vi Mislite......



affraid Evo ja primecujem da si pomesao dva pisma Very Happy latinicu i cirilicu SM: :11: Ke:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSre 26 Mar 2008, 11:46

SNEZA_ ::
Zepp_ellin ::
Pa da, znao sam da sam pogresio Temu.Ауторитet значи и моћ нарочито ако се заснива на стручности, моралним врлинама, знању, личним особинама, или на социјалном положају, па се разликују рационални и ирационални ауторитети, јавни и анонимни ауторитети, харизматски и легални ауторитети. У друштвима аутократске и ауторитарне организације често се фаворизују наметнути ауторитети који имају утицај само док такво стање траје. Аутентични ауторитети свој утицај задржавају дуже време....gorskooko je Autoritet na ovom forumu...Mozda i ovo sam pogresio,mozda i nije gorskooko..Autoritet, sta Vi Mislite......



affraid Evo ja primecujem da si pomesao dva pisma Very Happy latinicu i cirilicu SM: :11: Ke:
Hahahahaha - profesioooo - oko moje lol!
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSre 26 Mar 2008, 17:16

Zepp_ellin:
Imate lep avatar, mozda najskromniji i najlepsi. Gorskooko, cemu ono "ova plavusa", pa ni ja bas ne razumem gospodina ili ?, "Zepp_ellin".
Zepp_ellin morate biti malo jasniji, jednostavniji. Ja sam skroman i sa znanjem i sa mogucnostima odgovaora. Vidim d ste organizovan i obrazovan, covek srednjih godina. Ponekad citajuci vas, ustvri, primecujem, da vi indirektno meni postavljate pitanje. Gorskooko kao atoritet, jeste, upravu ste. Gospodja "gorskooko", meni je postala autoritet, svojim pisanjem i svojim odnosom prema clanovima foruma, kao najstarija, neutralana i najiskusnija. Rado ispisujem njen nick, i svakim danom sve je vise obozavam. Neznam njeno ime, ali da bi meni bila autoritet, nije mi, to potrebno, jer joj verujem, jer je postivam, cak i zavolio sam tu (bakicu), damu, ovim luckastim mojim srcem. Reci cu ti iskreno,( pokojna J.Z alias "Marinnera", nje se rado setim i uvek cu), i gorskooko su za mene najvece licnosti na chatu, jednostavne i skromne, dostupne svima u kucanju, u prici i druzenju, Takve su zene su "Atoritet". Poslije njihovog odlaska ostaje velika praznina.
SNEZA_ je obrazovana, veoma inteligentna, ali nepoverljiva osoba. Ima dobru moc zapazanja, i strog odnos u odnosu sa virtualnim drugovima... Mene bas ne simpatise. Cuvaj se nje, grize divljakusa jedna.
I vi bi kad bi bili otvoreniji. dopustili da mi vas malo istrazujemo ne samo vi nas, uspelo bi druzenje 100%
Ajd, pisemo se Zepp_ellin. Momcino... Imas dve curice, Ha, Mi ovde na forumu smo izgleda najbogatiji sa curicama...HeHeHeHe.
SNAZA_ kupi me jednim poljupcem, vodim te na sladoled... sunny moje.


Poslednji izmenio neven dana Sre 26 Mar 2008, 18:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSre 26 Mar 2008, 18:06

Nevene gorskooko je dama za poshtovanje i nije bakica,i hvala Bogu ziva je i zdrava,i josh puno godina ce ziveti u zdravlju sreci i veselju sa svojima najblizima i najdrazima.Nadam se da si nehotice omashio u pisanju kada si rekao:"Oni su"Atoritet". Poslije njih ostaje velika praznina." Mad
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSre 26 Mar 2008, 18:22

SJaj ::
Nevene gorskooko je dama za poshtovanje i nije bakica,i hvala Bogu ziva je i zdrava,i josh puno godina ce ziveti u zdravlju sreci i veselju sa svojima najblizima i najdrazima.Nadam se da si nehotice omashio u pisanju kada si rekao:"Oni su"Atoritet". Poslije njih ostaje velika praznina." Mad
Bravo SJaj, Hvala ti, na ukazamim mojim omaskom kucanih gresaka...Jeb. se nisam toliko pametan, hehehe, imas li sad neku novu simpatiju na chatu.
Mene sve ostavile, iscedio sam ih kazu samo obecanjima...Pozdravi mi Ljiljanu, i posalji joj ko
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeSre 26 Mar 2008, 18:24

neven ::
SJaj ::
Nevene gorskooko je dama za poshtovanje i nije bakica,i hvala Bogu ziva je i zdrava,i josh puno godina ce ziveti u zdravlju sreci i veselju sa svojima najblizima i najdrazima.Nadam se da si nehotice omashio u pisanju kada si rekao:"Oni su"Atoritet". Poslije njih ostaje velika praznina." Mad
Bravo SJaj, Hvala ti, na ukazamim mojim omaskom kucanih gresaka...Jeb. se nisam toliko pametan, hehehe, imas li sad neku novu simpatiju na chatu.
Mene sve ostavile, iscedio sam ih kazu samo obecanjima...Pozdravi mi Ljiljanu, i posalji joj ko
Nevene Ke: Ke: Ke: Ke: div1 :11: :CG:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeČet 27 Mar 2008, 06:44

Autoritet 2ykjfjl

Hvala i nevene i Sjaj. FOT:
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeČet 27 Mar 2008, 15:36

gorskooko nema na cemu,i drugi put KOS
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimePet 28 Mar 2008, 03:46

Al baba savitljiva affraid :BRM:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue20/20Autoritet Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimeNed 20 Apr 2008, 23:09

Često nismo ni svesni koliko delujemo na druge, pogotovo na decu. A kad jesmo, onda nismo spremni da taj uticaj umerimo. Kad se desi, kasno je, jer smo te tanke dušice već ugrozili.
Nazad na vrh Ići dole
Gea
[*_-]
[*_-]
Gea


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 13.03.2008

List lica
Gea:
Autoritet Left_bar_bleue0/0Autoritet Empty_bar_bleue  (0/0)
Milovan:

Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitimePon 21 Apr 2008, 08:33

Autoritet koji imaju roditelji nad decom je dobar ako se gradi u ljubavi i postovanju. Ako to vaspitanje ostavi trag da svoje postupke meris u detinjstvu stecenim odnosima onda takav autoritet ima opravdanje.
Dete ce poslusati svoje roditelje i otici kod bake zato da bi udovoljilo roditeljima. Roditelji ce prihvatiti detetovu zelju da svoj vikend provede sa drugarima iz kraja, jer ga razumeju da ce mu biti lepse u svom drustvu.
U zivotu ce taj decak prihvatiti samo autoritete iza kojih stoji sadrzina, ljubav, vestina, znanje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Autoritet Empty
PočaljiNaslov: Re: Autoritet   Autoritet I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Autoritet
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: