Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sigurnost

Ići dole 
+2
gorskooko
neven
6 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeSre 06 Feb 2008, 21:09

Dakle, koliko i da li ste sigurni u sebe?? Sta je ono sto budi sumnje u vas da u necemu necete uspeti?? Sta je ono sto vam daje motivaciju ili snagu da ostvarite ono sto zelite
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sigurnost Left_bar_bleue20/20Sigurnost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeČet 07 Feb 2008, 06:13

Da cu... Uspeti... Pobediti... Ostvariti... Osvojiti...Videti...Dodirnuti...Da cu ako uspem biti...Veci...
Srecniji...Bolji...Stameniji... 100% siguran u uspeh jer sam study uz kafa
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeČet 07 Feb 2008, 11:34

Nisam nesto prodorna, niti neki laktaros ali prilicno sam sigurna u sebe i kad nesto naumim, na bilo koji nacin cu to i ostvariti sunny
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sigurnost Left_bar_bleue20/20Sigurnost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeČet 07 Feb 2008, 17:40

Pa mislim da jesam i to poprilično. Po prirodi sam komunikativna i samostalna. Ne gubim se u magličastim zavrzlamama, realna sam, najčešće ne skitam, brzo donosim odluke, tačno znam šta hocu, šta mogu i kako to da ostvarim. Umem da budem prilično prodorna, da se organizujem, planiram do tančina, analiziram, ali istina ne uvek. Naravno, doprinelo je iskustvo godina i dugotrajni rad sa ljudima i osobina da ''čistim'' odnose.

Motiviše me ono što želim ili hoću, obično nemam problema sa energijom, a ''smetala''-emocije kad me ''spopadnu'', najčešće maskiram primerenim humorom, načinom, uopšte umem da ostavim utisak da sam mnogo jača nego što stvarno jesam. Najveća prepreka mi je lični emocionalni odnos prema ljudima, pogotovo kad su uključeni oni koje smatram svojim... i to što sam ''brza'' Basketball
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sigurnost Left_bar_bleue20/20Sigurnost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeČet 14 Feb 2008, 16:11

Neverovatno je koliko su ljudi skloni da potcenjuju sebe. Mislim da je to jedan od osnovnih razloga njihove nesigurnosti. Šta vas najviše čini nesigurnim? Strah od čega? A kad se suočite sa tim, ono baš, da li lakše tu, konkretnu, nesigurnost prevazidjete? Sigurnost 329340
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimePet 28 Mar 2008, 03:53

Ako 10 god.gajim sama dvoje dece,potpuno je jasno koliko verujem u sebe Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lora
Urednik
Urednik
Lora


Broj poruka : 349
Godina : 59
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 06:59

Dugo su me ubeđivali da nisam dovoljno dobra pa otud moja nesigurnost.Ali, godine i iskustvo pa i poređenje odnosa snaga su me ubedile u suprotno.Sedneš sam sa sobom, kao da nigde nikog nemaš i tada vidiš gde si i koliko možeš. Ne delujem kao sigurna osoba, ljudi se prevare pa me potcene a ustvari, ono što silno želim, to, po pravilu i dobijem, možda malo lutam okolo, izgubim vreme ali...dobijem!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 10:28

Storm_z ::
Ako 10 god.gajim sama dvoje dece,potpuno je jasno koliko verujem u sebe Very Happy
Nisam bas sigurna da je to tvoj izbor, onako, u potpunosti....mozda sticaj okolnosti
Ti sama sebe ubedjujes da jeste tako, da si jaka i to je dobro ali mislim da si milion puta pomislila sta si Bogu zgresila da si sama i da se sama brines za dvoje dece....ipak, lakse je u dvoje
flower
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Sigurnost Left_bar_bleue20/20Sigurnost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 11:06

ljiljana ::
Storm_z ::
Ako 10 god.gajim sama dvoje dece,potpuno je jasno koliko verujem u sebe Very Happy
Nisam bas sigurna da je to tvoj izbor, onako, u potpunosti....mozda sticaj okolnosti
Ti sama sebe ubedjujes da jeste tako, da si jaka i to je dobro ali mislim da si milion puta pomislila sta si Bogu zgresila da si sama i da se sama brines za dvoje dece....ipak, lakse je u dvoje
flower
Postoje stvari u zivotu na kojima se covek kroz zivot opece na svom zivotnom putu,tako da je svestan da bi to moglo drugacije mozda i bolje,ali zrtvovati sebe za neki cilj to je sasvim oki,a ovde se vidi o kome se cilju radi,to nije znak da je seebe zrtvovao potpuno,i naravno da ce u toj borbi prilagoditi sebe situaciji i uciniti koliko toliko da mu bude lepo za sebe i za svoju decu,tako da se delimicno slazem sa Ljiljanom..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 16:41

Osoba koja nije sigurna u sebe nikad ne preuzima odgovornost a to je tema.To da li bi bilo lakse u dvoje?Pa ima li neko toliko lud da ne veruje u to.Ali stisnuti zube i ici dalje jer znas da mozes i moras i verujes,e to je vec nesto drugo.Koliko njih je pokleklo na prvom neuspehu jer nisu verovali sebi?Ja sam nocas dosla u iskusenje,priznajem.Sa dvadeset dece u kuci pomislila sam da ja to nemogu da je kraj ali uspela sam i to fantasticno.Klinci su me prihvatili kao nekog svog cak nisu hteli kuci.Jel to sigurnost u sebe?Da sam imala pomoc bilo bi super ali eto jos uvek mogu sama da se izborim sa koje cim.Hvala Bogu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 17:23

A da li si imala drugog izbora?
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Sigurnost Left_bar_bleue20/20Sigurnost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 17:35

ljiljana ::
A da li si imala drugog izbora?
To pitanje svako postavlja sam sebi prilikom nekakvih odluka u zivotu...dali imam drugo resenje ili izbor?
U nekim sitacijijam bolje nemati nikakav izbor,jel da je izbor bio dobar nebi bio potreban nov izbor,resenje,odluka..ovo je kompleksno pitanje,nekada se nemoze glavom kroz zid,nekada mora biti onako kako jeste,to je isto kada prodjete kroz crveno svetlo autom i policajac te zaustavi i pita te:Dali ste imali drugoga izbora,pa naravno da jesmo mogli smo stati i cekati zeleno...
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 19:21

ljiljana ::
Storm_z ::
Ako 10 god.gajim sama dvoje dece,potpuno je jasno koliko verujem u sebe Very Happy
Nisam bas sigurna da je to tvoj izbor, onako, u potpunosti....mozda sticaj okolnosti
Ti sama sebe ubedjujes da jeste tako, da si jaka i to je dobro ali mislim da si milion puta pomislila sta si Bogu zgresila da si sama i da se sama brines za dvoje dece....ipak, lakse je u dvoje
flower

Eto, a ti tvrdila da si sigurna u sebe SM:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 20:03

Crna_ovca_chata ::
ljiljana ::
Storm_z ::
Ako 10 god.gajim sama dvoje dece,potpuno je jasno koliko verujem u sebe Very Happy
Nisam bas sigurna da je to tvoj izbor, onako, u potpunosti....mozda sticaj okolnosti
Ti sama sebe ubedjujes da jeste tako, da si jaka i to je dobro ali mislim da si milion puta pomislila sta si Bogu zgresila da si sama i da se sama brines za dvoje dece....ipak, lakse je u dvoje
flower

Eto, a ti tvrdila da si sigurna u sebe SM:
Sticajem okolnosti, nisam imala drugi izbor sunny
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca_chata
Urednik
Urednik
Crna_ovca_chata


Broj poruka : 2228
Datum upisa : 18.01.2008

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 20:17

Bila sigurna u svoj izbor ili je bash bio sticaj okolnosti? d060
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 20:21

Svako ima pravo na izbor,meni ova tema vise ne odgovara d060 cut Ovde je previse pameti za mene,ja sam samo jedna glupa plafusa.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 20:53

Crna_ovca_chata ::
Bila sigurna u svoj izbor ili je bash bio sticaj okolnosti? d060
Bash, bash sticaj okolnosti, nazalost Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
SNEZA_
Urednik
Urednik
SNEZA_


Broj poruka : 3972
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 19.11.2007

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeNed 30 Mar 2008, 21:10

Sigurna u sebe i svoje mogutjnosti, uvek i u svemu, osim kada je ljubav u pitanju. A kada kazem ljubav mislim na ljubav u musko-zenskim odnosima.
Nazad na vrh Ići dole
neven
Prijatelji
Prijatelji
neven


Broj poruka : 1211
Godina : 63
Location : Novi Slankamen
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sigurnost Left_bar_bleue20/20Sigurnost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 06:11

SNEZA_ ::
Sigurna u sebe i svoje mogutjnosti, uvek i u svemu, osim kada je ljubav u pitanju. A kada kazem ljubav mislim na ljubav u musko-zenskim odnosima.
HeHeHehe, Otvori se, i pronadji otok s blagom. Prvo ti se neko dopadne. Promatras ga neko izvesno vreme. Vidis (dobar, ne pije ne pusi, duhovit strasno, ozbiljan i pametan - ne ovako ko JA.) i... kresnes ga, to jest sa njim se sudaris, (Boze moj koje slucajnosti). Pricekas da te pozove na kafu, Ako vidis, uplasio se, a momak. Pocnes mu plakati na ramenu,to, kako ti nemas srece u ljubavi u musko-zenskim odnosima. On osecajan, utopit ce te u jedan strasan zagrljaj, i za devet meseci, evo tebi jos jedna curica, ( kusur od ljubavi). Snezana, to je bar lako, ako zelis, sebe dati, samo radi ljubavi, i ne previse traziti, sto ubija ljubav.
Mojih-tvojih odnosa...
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sigurnost Left_bar_bleue20/20Sigurnost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimePon 31 Mar 2008, 06:16

SNEZA_ ::
Sigurna u sebe i svoje mogutjnosti, uvek i u svemu, osim kada je ljubav u pitanju. A kada kazem ljubav mislim na ljubav u musko-zenskim odnosima.

Prirodno. Kad pomirimo u se šta jeste i što mislimo da treba, lakše je.

P.S. Sigurno je tako. Provereno.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Sigurnost Left_bar_bleue20/20Sigurnost Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimePet 18 Apr 2008, 06:31

Kad ste nesigurni (kao ja danas) ponašajte se kao da ste pokupili sigurnost sveta celog...
Možda ''upali'', pa odo' sO noS do neba... Gde su palčevi :11: :pom:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitimeSub 19 Apr 2008, 16:25

Kako da navedete druge da promene mišljenje! :
Природно је некога ко противречи нашим идејама сматрати противником кога би требало победити на овај или онај начин. Па ипак, оно што заиста желимо јесте да уверимо другу особу, да је подстакнемо да промени мишљење, а не да је победимо или да је поразимo.
Најбољи начин да ваша идеја буде прихваћена јеста да употребите технику благог притиска, под којом де подразумева да хладно приказујете чињенице и да избегавате претње или примену силе.
Студенти који су добили ''благо'' упозорење, без тактике застрашивања, више су се придржавали понашања прописаног на предавању од оних који су слушали исти садржај уз методе ''застрашивања''.
Крупна је грешка коју сви правимо то што покушавамо да победимо у расправи нападајући его друге особе.
''Човек који се у нешто увери против своје воље и даље је истог мишљења''. Таква особа само наизглед, празним речима, прихвата идеју и оставља утисак као да се слаже с нама, али је и даље неуверена и неће деловати у складу с идејом.
Постоји само један начин да идеја буде прихваћена од стране подсвесног ума, а то је сугестија. Да ли сте икада запазили да кад вам неко каже ''Ти то може,'' осетите неодољиву потребу да то одмах учините? Да ли сте икада приметили да када вам неко каже, ''Мораш да урадиш то и то,'' ви у ствари аутоматски реагујете тако што кажете себи ''Нека сам проклет, ако то урадим!''
Шест проверених правила за победу аргументима:
1. допустите другоме да исприча свој случај (ако желите да ваше идеје буду саслушане, научите прво да саслушате другу особу.)
2. направите паузу пре него што одговорите (када вам неко постави питање, погледајте га и направите малу паузу пре него што одговорите. То ће другој особи дати на знање да то што је рекла сматрате вредним ''размишљања'', или да о томе ''размишљате''.
3. немојте инсистирати на томе да стопроцентно победите (ако друга особа има став који иде њој у корист, признајте то.)
4. изнесите случај одмерено и прецизно (''начин да се други човек увери је да изнесете ваш случај одмерено и прецизно. Да потом изјавите како је, наравно, могуће да сте у нечему и погрешили)
5. говорите речима трећих лица (потпуно је раумљиво да неко постане скептичан у погледу вас када говорите неке ствари у сопствену корист)
6. допустите драгој особи да сачува образ (ако бисте да уверили у друго, теда не само да морате да га уверите, већ морате да знате и како да га избавите од његовог сопственог аргумената. Нпр. ''Наравно, потпуно разумем како сте могли да размишљате на такав начин, будући да у том тренутку нисте знали о томе и томе''. Предложите неки начин да она то може да пребаци на другу особу.)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sigurnost Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost   Sigurnost I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sigurnost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Najpopularnije teme :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: