Sumadijacafee
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sumadijacafee

FORUM NASEG ZAVICAJA I OKOLINE..NAJBOLJI FORUM U SUMADIJI....
 
PrijemPortalliLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Molitve

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Molitve   Molitve I_icon_minitimeSre 19 Dec 2007, 11:43

Molitva za decu

Gospodе Isuse Hriste, Koji si Sam bio Dete, i Koji si decu voleo i blagosiljao, pomiluj i spasi decu našeg vremena, da se nekrštena krste, a krštena da se verom u Tebe i Lubavlju prema Tebi utvrde. Spasi, Gospode, onu decu koju njihovi neverujući ili zloverni roditelji kvare bezbožjem ili zloverjem i odvlače ih od Tebe, koji si jedini Spas i Izbavitelj njihov. Spasi, Gospode i onu decu koju bezdušni zli učitelji, bezbožni ili zloverni, udaljuju od Tebe, tvorca njihovog, i uvode u društvo dušom ogubanih. Spasi, Gospode, onu decu čije čiste duše oskrnjuje svaki nemoral nа ulici i razvrat u pozoristu, na televiziji i u bioskopu. Spasi ih od svih necistota. Spasi, Milostivi, i onu decicu bez roditelja koj su pala pod ruku surovih staratelja, zlih očuha i maćeha spasi iz od slušanja hulnih reči i gledanja zlig dela. Pomozi, Svemogući, da deca uzrastu i sazru za sinovstvo Božije i građanstvo Nebeskog Grada na večno spasenje, a u Tvoju slavu i hvalu. Amin. Bogorodice Djevo, raduj se, blagodatna Marija!
Gospod sa Tobom,
Blagoslovena si TI među ženama i blagosloven plod utrobe Tvoje,
jer si Spasa rodila duša naših!
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeSre 19 Dec 2007, 12:06

Isusova molitva

Gospode Isuse Hriste Sine Božiji,
pomiluj me grešnog (grešnu)

Molitva Oče naš

Oče naš koji si na nebesima,
da se sveti Ime Tvoje,
da dođe Carstvo Tvoje,
da bude volja Tvoja, i na zemlji, kao na nebu.
Hleb naš nasušni daj nam danas
i oprosti nam dugove nase
kao št i mi opraštamo dužnicima svojim,
i ne uvedi nas u iskušenje,
no izbavi nas od zla.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 11 Jan 2008, 15:57

Deset Božijih Zapovesti

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene,

2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika, nemoj im se klanjati niti im služiti.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga.

4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor
Gospodu Bogu tvome.

5. Poštuj oca svoga i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9 Ne svedoči lažno na bližnjega svoga.

10. Ne poželi ništa što je tuđe.


Dve najveće Hristove Zapovesti

1. Ljubi Gospoda Boga svoga svim srce! svojim, svom dušom svojom, svim umom svojim i svom snagom svojom.

2. Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 11 Jan 2008, 16:06

(Crkva uci da pravoslavni hrišćanin treba takođe da svakodnevno
čita naizust Ispovedanje vere, koje su sažeto izrazili
Sveti Oci u Nikeocarigradskom Simvolu)

Simvol vere

Verujem u jednoga Boga Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog.

I u jednoga Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, Jedinorodnog, rođenog od Oca pre svih vekova, Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rođenog ne stvorenog, jednosuštnog Ocu, kroz koga je sve postalo;

Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa i ovaplotio se od Duha Svetog i Marije Djeve i postao čovek;

I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i pogreben;

I Koji je vaskrsao u treći dan po Pismu;

I Koji se uzneo na nebesa i sedi s desne strane Oca;

I Koji će opet doći sa slavom da sudi živima i mrtvima, i Njegovom Carstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetog, Gospoda, Životvornog, Koji od Oca ishodi, Koji se zajedno sa Ocem i Sinom obožava i slavi, Koji je govorio kroz proroke.

U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.

Ispovedam jedno krštenje za otpuštenje grehova.

Čekam vaskrsenje mrtvih.

I život budućeg veka. Amin.

Molitva Bogorodici

Bogorodice Devo,
raduj se! Blagodatna Marijo,
Gospod je s tobom.
Blagoslovena si ti među ženama
i blagoslbven je Plbd utrobe tvoje,
jer si rodila Spasitelja duša naših.


Svakodnevna Molitva

Gospode daj mi da mirno primim sve što mi donese današnji dan, i da se potpuno predam Tvojoj svetoj volji. Upućuj me i pomaži svakoga časa u toku ovoga dana. Bilo kakve vesti da dobijem, nauči me da ih primim mirno i s čvrstim uverenjem da sve biva po Tvojoj svetoj volji. Upravljaj mojim mislima i osećanjima i u svim delima i rečima. Ne dopusti da u nepredviđenim slučajevima zaboravim da sve dolazi od Tebe. Nauči me da se pravilno odnosim prema svojim roditeljima i svojim bližnjima, da nikog ne razgnjevim i ožalostim. Gospode daj mi snage da podnesem zamor današnjeg dana i sve što se u toku dana dogodi. Upravljaj mojom voljom i nauči me da se molim, da verujem, da se nadam, da trpim, da praštam i volim. Amin.


Poslednji izmenio dana Pet 11 Jan 2008, 20:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 11 Jan 2008, 16:12

Himna Svetom Savi

1.

Uskliknimo s ljubavlju
Svetitelju Savi
Srpske crkve i škole
Svetiteljskoj glavi.
Tamo venci tamo slava
Gde naš srpski pastir Sava.
Pojte mu Srbi,
Pesmu i utrojte!

2.

Blagodarna Srbijo,
Puna si ljubavi
Prema svome pastiru
Svetitelju Savi.
Celo Srpstvo slavi slavu
Svoga oca Svetog Savu.
Pojte mu Srbi,
Pesmu i utrojte!

3.

S neba šalje blagoslov
Sveti otac Sava
Sa svih strana svi Srbi
S mora i Dunava.
K nebu glave podignite
Savu tamo ugledajte.
Savu srpsku slavu,
pred prestolom Tvorca!

4.

Da se srpska sva srca
S tobom ujedine,
Sunce mira, ljubavi,
Da nam svima sine,
Da živimo svi u slozi,
Sveti Savo, ti pomozi,
Počuj glas svog roda,
srpskoga naroda!

5.

Pet vekova Srbin je
U ropstvu čamio
Svetitelja Save
Ime je slavio.
Sveti Sava Srbe voli
I za njih se Bogu moli.
Pojte mu Srbi,
Pesmu i utrojte!


Srpska himna "Bože pravde"

1.

Bože pravde, Ti što spase
Od propasti do sad nas,
Čuj i od sad naše glase
I od sad nam budi spas!
Moćnom rukom vodi, brani
Budućnosti srpske brod,
Bože spasi, Bože' hrani
Srpske zemlje, srpski rod!

2.

Složi srpsku braću dragu
Na svak dičan, slavan rad!
Sloga biće poraz vragu,
A najjači srpstvu grad!
Nek na srpstva blista grani
Bratske sloge zlatan plod,
Bože spasi, Bože, hrani
Srpske zemlje, srpski rod!

3.

Nek na srpsko vedro čelo
Tvog ne padne gnjeva grom,
Blagoslovi Srbu selo,
Polje, njivu, grad i dom!
Kad nastupe borbe dani,
K pobedi mu vodi hod,
Bože spasi, Bože hrani
Srpske zemlje, srpski rod!

4.

Iz mračnoga sinu groba,
Srpske krune novi sjaj,
Nastalo je novo doba,
Novu sreću, Bože daj!
Kraljevinu srpsku brani,
Petvekovne borbe plod,
Srpskog kralja, Bože, hrani
MOLI TI SE SRPSKI ROD!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 11 Jan 2008, 16:33

Sto se tiche ove Svakodnevne molitve....Da li se stvarno toga pridrzavate i da li pali...da li stvarno verujete da Bog upravlja vasom voljom, mislima, osecanjima i da je stvarno potrebno trpiti, patiti u ovom zivotu,da bi zasluzio raj????
Da li taj famozni raj zaista postoji??
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 11 Jan 2008, 22:56

ljiljana ::
Sto se tiche ove Svakodnevne molitve....Da li se stvarno toga pridrzavate i da li pali...da li stvarno verujete da Bog upravlja vasom voljom, mislima, osecanjima i da je stvarno potrebno trpiti, patiti u ovom zivotu,da bi zasluzio raj????
Da li taj famozni raj zaista postoji??
Ne pridrzavam se. Da li molitva deluje, priblizava li Bogu?
Verujem da deluje onim što se iskreno mole, sa ushićenim posvećenjem, ljubavlju, veruju. Ne verujem da Bog upravlja našom voljom, mislima, osećanjima. Čemu onda Božiji zakoni (zapovesti), kao putokaz, sloboda izbora... Ne verujem ni u Božiju kaznu ''kuvanja'' u paklu, ali da taj pakao svakodnevno svojim mislima, činjenjem ili nečinjenjem, negativnim emocijama stvaramo sebi i svom višem obliku - duši što teži Bogu, to verujem.
Prosto mislim da je patnja neophodna za nalaženje stvarnih vrednosti, svrhe, za duhovni razvoj, ''vraćanje sebi'', samospoznanju, jedinstvo. Da li bi se, bez patnje, uopšte ''setili'' da ''razmisljamo'' o tome, ovakvi kakvi smo? Da li nas uopste i koliko boli tragedija drugih, pogotovo ako su daleko, ako ih ne poznajemo? Bog nas je stvorio po sebi, ali Bog ne ratuje sa svojim bližnjim, ne ubija ga i ne siluje, ne mrzi, ne otima, ne laže, nije nerevozan što nema bolji komp. ni zavidan, osvetoljubiv, nije egoista, ni ličan i nije mnogo toga sto mi jesmo...
Jesmo li ''sposobni'' da zivimo bez svega toga i onog sto ne mora biti a svi znamo da jeste, da budemo toliko savršeni da nam misli i ovakvo ''pametovanje'' ne ''padaju na pamet'', da ne moramo govoriti da bi se razumeli, da nam osećanje bude ljubav u najširem smislu te reči? Ja nisam. Ali verujem da takav Edenski vrt mora da postoji i da čovek mora ''otresati'' i ne ponavljati greh po greh, mora mnogo ''izrasti'' da bi se uklopio u ritam, da bi ga ponovo zasluzio... I verujem da tim putem svi putujemo, brze ili sporije.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 11 Jan 2008, 23:19

ljiljana ::
Sto se tiche ove Svakodnevne molitve....Da li se stvarno toga pridrzavate i da li pali...da li stvarno verujete da Bog upravlja vasom voljom, mislima, osecanjima i da je stvarno potrebno trpiti, patiti u ovom zivotu,da bi zasluzio raj????
Da li taj famozni raj zaista postoji??
Cekaj LJiljana ja nemam nista protiv svega onoga sto sam covek utvrdi da mu je potrebno i da ga to ispunjava,bilo da je cak i Molitva u pitanju,verovatno si ti ateista i naravno nemam protiv toga nista,ni sto si nosila pionirsku marami i pevala Druze TITO mi ti se kunemo...a Ja verujem U Boga to je pravo svakoga coveka,neidem bas toliko u crkvu,ali uvece se uvek pomolim Bogu za zdravlje,srecu mene i moje porodice i svih ljudi na zemaljskoj kugli.A dali "pali" "Nadrodnjaci su zakon" study
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeSub 12 Jan 2008, 10:26

SJaj ::
ljiljana ::
Sto se tiche ove Svakodnevne molitve....Da li se stvarno toga pridrzavate i da li pali...da li stvarno verujete da Bog upravlja vasom voljom, mislima, osecanjima i da je stvarno potrebno trpiti, patiti u ovom zivotu,da bi zasluzio raj????
Da li taj famozni raj zaista postoji??
Cekaj LJiljana ja nemam nista protiv svega onoga sto sam covek utvrdi da mu je potrebno i da ga to ispunjava,bilo da je cak i Molitva u pitanju,verovatno si ti ateista i naravno nemam protiv toga nista,ni sto si nosila pionirsku marami i pevala Druze TITO mi ti se kunemo...a Ja verujem U Boga to je pravo svakoga coveka,neidem bas toliko u crkvu,ali uvece se uvek pomolim Bogu za zdravlje,srecu mene i moje porodice i svih ljudi na zemaljskoj kugli.A dali "pali" "Nadrodnjaci su zakon" study
Nosio si i ti pionirsku maramu i pevao iste pesme....postujem to sto neko veruje i sto se moli, mozda mora na taj nacin da opravda neke svoje postupke i da se resi griznje savesti, bar je na to tako gledam, nema nepogresivog coveka. samo svako to resava na svoj nacin, ako radimo ispravno i onako kako mislimo da je najbolje i za nas i za druge, nema razloga da od Boga trazimo oprostaj, a i ne verujem da se kroz patnju prociscavamo, patnja donosi samo bolest, depresiju.
Bila sam u uzasnoj situaciji, imala mnogo teskih momenata u zivotu, od tada sam u svadji sa Bogom, ta faza i danas traje...ali, naravno, svako ima pravo da veruje kao i pravo na svoje misljenje, nebi bilo dobro kada bi svi razmisljali na isti nacin....pa i ovaj forum, bio bi dosadan PP: PP: PP:
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeSre 06 Feb 2008, 13:58

bol i patnja nam ''nacrtaju'' i to vrlo često ono što ne ''vidimo'' dok ne boli, ima li tu istine, a?
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeNed 02 Mar 2008, 21:08

Пресвјатаја, Пречистаја

Пресвјатаја, Пречистаја
заштитнице нашег рода
својим моћним молитвама
за нас слабе моли Бога

О Пресвета Божја Мати
Богоневесто
Христу Богу Ти си била
телесни престо

За све Српство, за све људе
не закрати љубав Твоју
заштити нас Богомајко
поклони нам милост Твоју.

О Пресвета Божја Мати
Богоневесто
Христу Богу Ти си била
телесни престо

Ти си свету Христа дала
нека Ти је вечна хвала
без Тебе би земља наша
у гресима очајала.

О Пресвета Божја Мати
Богоневесто
Христу Богу Ти си била
телесни престо

И док наши дани бледе
ми ћемо Те сви славити
сачувај нас сваке беде
узвишена Богомати.

О Пресвета Божја Мати
Богоневесто
Христу Богу Ти си била
телесни престо

Кад Ти молиш сина Твога
Спаситеља Христа Бога
Спаситељ ће нама дати
јер га моли Божја Мати.

О Пресвета Божја Мати
Богоневесто
Христу Богу Ти си била
телесни престо
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeNed 02 Mar 2008, 22:05

F. M. Dostojevski

О МОLITVI, O LJUBAVI, I O DATICAJU SA ONIM SVETOVIMA

Mladiću, ne zaboravljaj molitvu. Svaki put u molitvi tvojoj, ako je iskrena, sine novo osećanje, a u njemu i nova misao, koju ranije nisi znao, i koja će te izvova ohrabriti, i razumećeš da je molitva vaspitanje. Još zapamti: svakoga dana, i kad god smo možeš ponavljaj u sebi: "Gospode, smiluj se na sve koji su danas pred Tebe izašli", Jer svakog sata i svakog trenutka hiljade ljudi ostavljaju život svoj na ovoj zemlji, i duđe njihove dolaze pred Gpspoda - a koliko se mnogo njih sa zemljom rastalo usamljenih, nikome neznanih, u tuzi i teretu duševnom, za kojima niko neće zažaliti, neće čak ni znati za njih da li su živeli. I gle, možea će se s drugog kraja zemlje uzdići tvoja molitva ka Gospodu za pokoj duše njegove, makar ti njega nikako i ne znao, niti on tebe. Kako li slatko i umilno mora biti duši njegovoj, koja je us trahu stala pred Gospodom, da oseti da se u taj čas i za njega neko Bogu moli, da je ostao na zemlji čovečansi stvor koji i njega voli. A sam Bog će milostivije pogledati na oboje vas, jer kad si već ti onog toliko požalio, koliko li će ga više požaliti On, koji je beskonačno milosrdniji i ljubazniji nego ti, i oprostiće mu tebe radi.

Braćo, ne bojte se grehova ljudskih, volite čoveka u grehu njegovom, jer kad ko voli čoveka grešnog, to je slika Božanske ljubavi, i vrhunac ljubavi na zemlji. Volite sve stvorenje Božije, i celokupno, i svaku mrvicu. Svaki listić, svaku zraku Božiju volite. Volite životinje, volite bilje, volite svaku stvar. Budeš li voleo svaku stvar, - tajnu ćeš Božiju razumeti u stvarima. A shvataš li je jedared, ti ćeš je posle neumorno početi poznavati dalje i više svakodnevno. I zavolećeš, najzad, sav svet vascelom i vasionom ljubavlju. Životinje volite: njima je Bog dao klicu misli i tihu radost. Nemojte im narušavati i remetiti, ne mučite ih, ne oduzimajte im radost, ne protivite se misli Božijoj. Čoveče, ne unosi se, ne misli da si bolji od životinje: one su bezgrešne, a ti, sa svojim veličanstvom, ti samo gnojiš zemlju svojom pojavom, na njoj trag svoj gnojni ostavljaš posle sebe - i to, avaj, skoro svaki, svaki izmedju nas!

Decu volite naročito, jer su ona bezgrešna kao andjeli i žive da bi nas razdragala i usrećila; ona žive zarad čišćenja srdaca naših, kao neki putokaz za nas. Teško onome ko uvredi dete. Mene je otac Antim učio da decu volim: taj mili i ćutljivi čovek, kad smo bivali na putu, on je za one grošiće što nam ih je svet delio kupovao šećerleme i kolače, i deci ih razdavao. On nije mogao proći pored dečice bez duševnog potresa: takvav je to čovek bio.

Pred ponekom mišlju ostaneš u nedoumici, naročito gledajuću greh ljudski, pa se zapitaš: Da li treba silom pobedjivati, ili smirenom ljubavlju?" Svagda odlučuj ovako: pobediću smirenom ljubavlju''. Odlučiš li se tako jedanred za svagda, ceo svet ćeš moći pokoriti. Ljubavna smirenost je strašna sila, od svih najjača, nema joj ravne na svetu! Svakog dana i časa, svakog trenutka nadgledaj samoga sebe i pazi na sebe, da ti izgled bude blago lep. Eto, poršao si pored malog deteta, prošao si ljut, sa ružnom rečju, sa ozloježenom dušom; i nisi možda ni primetio dete, ali je ono tebe videlo, i lik tvoj, ružan i zao, možda je ostao u njegovom slabačkom i nezaštićenom srdašcu. Ti to ne znaš, medjutim si možda već time bacio rdjavo seme u njegovu dušu, a to seme će možda i porasti, a sve stog što se nisi uzdržao pred detetom, jer u sebi nisi odgajio pažljivu i delatnu ljubav.

Braćo, ljubav je učitelj, ali je treba znati steći, jer se ona teško stiče, skupo se kupuje, dugim radom i posle dugog vremena; jer voleti treba ne samo slučajno i na jedan trenutak, nego nasvagdа. Slučajno može svako zavoleti. Mladić, brat moj, ptice je za oproštenje molio: to izgleda skoro besmisleno, ali je istina, jer je sve kao okean, sve teče i dodiruje se: na jednom mestu dodirneš, na drugom se kraju sveta odaziva i razleže. Neka je bezumlje ptice za oproštenje moliti! Ali i pticama bi bilo lakše, i detetu, i svako životinji oko tebe, kad bi ti sam bio bolji no što si sad - makar jednu mrvicu bi im bilo lakše. Sve je kao okean, kažem vam. Tada bi se i pticama počeo moliti, vasionom ljubavlju mučen, kao u nekom oduševljenju - molio bi ih da ti i one tvoj greh oproste. Ceni i voli to oduševljenje, ma kak ono ljudima izgledalo besmisleno.

Drugovi moji, molite radost od Boga. Budite radosni kao deca, kao ptičice nebeske. I nek vas u vašem delanju ne buni greh ljudski; ne bojte se da će on zatrti delo vaše, i da mu neće dati da se izvrši. Ne govorite: ''Jak je greh, jako je nepoštenje, jaka je gadna okolina, a mi smo usamljeni i nemoćni, satrće nas gadna okolina i neće dati da se izvrši dobra stvar''. Klonite se, deco, od te bolazni! Jedini je tu spas: uzmi i učini sebe odgovornim za sav greh ljudski. A to, brate, zbilja i jeste tako: jer čim ti sebe iskreno načiniš odgovornim za sve i svakoga, onoga časa ćeš uvideti da tako i jeste u samoj stvari, a da ti i jesi za sve i za svakoga kriv. A zabacujući i tovareći svoju rodjenu lenost i svoju nemoć na ljude, svršićeš tim da ćeš se satanskom gordošću opasati, i na Boga uzroptati.

A o gordosti satanskoj ovako mislim: nama na zemlji je teško nju shvatiti, i stoga je tako lako pasti u pogrešku pa se združiti sa njom, po još pri tom držati da nešto veliko i lepo radimo... I mnogo šta od najjačih osećanja i pokreta prirode naše, mi na zemlji shvatiti ne možemo; ali ti se time ne sablažnjavaj, niti jpomišljaj da ti to ma u čem može služiti kao opravdanje; jer će večni Sudija od tebe tražiti ono što si mogao učiniti, a na ono što nisi mogao; sam ćeš se o tom ubediti, jer ćeš tada sve pravilno uvideti i nećeš sporiti i poricati. Na zemlji, pak, zbilja kao da lutamo; i da nema dragocenog Hristovog lika pred nama, mi bismo propali i zalutali sasvim - kao nekada rod ljudski pred potopom. Mnogo je na zemlji od nas skriveno, ali nam je namesto toga darovano tajno skriveno osećanje žive sveze naše sa drugim svetom, sa svetom gornjim i višim; klice naših misli i osećanja nisu ovde, nego u drugim svetovima. I eto zašto kažu filozofi da se suština stvari ne može poznati ovde na zemlji. Bog je uzeo semena iz drugih svetova i posejao ih na ovoj zemlji, i odnegovao vrt Svoj, i niklo je sve što je moglo niknuto i sve što je zbilja živo, živo je svešću o dodiru s drugim tajanstvenim svetovima; ako to osećanje u tebi slabi i uništava se, onda umire i ono što je odnegovano u tebi. Tada ćeš postati prem životu ravnodušan, pa ćeš ga čak i omrznuti. Ja tako mislim. study
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeNed 09 Mar 2008, 11:57

Ako molitvu ili religiju ne shvatamo kao iskustvo prosvetljenih u mrtvim rečima (za nas neprosvetlje), no kao skup putokaza što nam daruju razvijeniji radi našeg sopstvenog razvoja, radi pravilnog poimanja i doživljavanja istine, razvoja onog što je najviše u nama, onog što je po sebi, kao takvo, Božije i Bogu blisko - prigrlićemo je toplo. I nećemo hodati po tim putevima kao slepci, zatvorenih očiju, i nećemo napisano ili rečeno shvatati ''zdravo za gotovo'', niti ''putovati'' kroz puko ponavljanje reči, pokreta, sprovodjenje rituala, ili u najgorem slučaju - prazno ''blebetajući'' ili se uzdržavati samo zbog straha od Božije kazne...(u tom slučaju smo već najgore uskraćeni, kažnjeni).

Ma šta znali o nečem ili nekom drugom, nije izvesno, jer nismo savršeni, čak ni toliko svesni koliko bi mogli biti. Mozaik ne čine kockice same po sebi, već u medjusobnoj vezi, svaka je gde treba biti baš zbog veze sa drugim kockicama, jer samo u celini, na pravom mestu - (inače bezvredne), sićušne kockice dobijaju smislen, pun izraz i razlog... Mi nismo, po svojoj pravoj prirodi, celi ako svaka ''kockica'' ne stoji gde treba i kako treba...

Religiju su stvorili ljudi za ljude. Za svoj razvoj neko bira religiozni pristup, neko umetnost, neko graničnu nauku... ono šta konkretnoj osobi najviše odgovara. Treba shvatiti, osetiti potrebu da se radi na sebi.
I bitno je da stvarno, suštinski radimo. A na sebi moramo raditi sami, polako, temeljno, suštinski... (pa ni fizički ne izrastamo odjednom, a tu ne gubimo strpljenje). Ovaj rad ima istinski smisao, daje jedine prave rezultate... ako ga obavljamo kako treba, u nama i oko nas sve lepše, lakše i bolje... sam život ima dublji smisao, ono negativno se razume, pa se ili ne javlja ili otiče u nepovrat, ostavljući golem prostor za radost življenja...

Tako mi danas došlo. Izgleda da nemate vremena da se bavite ovom temom tako što ćete ovde pisati. No, ne mora to na forumu, niti negde, važno je da se bavimo... Jubbb
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 28 Mar 2008, 03:17

Oko,nije u pitanju vreme ali....oprosti.Jedino sto znam i ucila sam klince je "oce nas" Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeUto 01 Apr 2008, 06:41

MOLITVA ZA SRPSKI NAROD

Spasi, Gospode, narod svoj, i spasi mene.
Ako ne spaseš narod Tvoj i moj, a spaseš mene, ja ću se u Raju osećati u tuđini.
Usliši, Gospode, molitvu pravednika Tvojih Save i Nemanje, te grešni narod spasi Tvoj, iako je grešan.

Kako si spasavao Jerusalim od neznabožaca i krivokletnika, tako spasi i Beograd od bezvernika, da se glasi spasenje od Tebe, a ne od ljudi.
Iznemože narod Tvoj od čekanja, ne kušaj do kraja strpljenje njegovo, Gospode. Gospode, iznemože narod Tvoj od čekanja.
Sva se zemlja pokri trupovima vernih Tvojih, ne možemo da kopamo, a da motika ne zvekne o kosti srodnika naših i ne odjekne bolno u dušama našim.
Nema njive koja nije groblje, niti drveta koje nije nadgrobni spomenik. Sva je srpska zemlja groblje.
Smiluj se, Gospode i spasi narod svoj, sa mnom ili bez mene.
Amin.
Vladika Nikolaj Velimirović
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 11 Apr 2008, 15:37

MOLITVE


SPASI BOZE LJUDE SVOJE SPASI GOSPODI
KRSTOM TVOJIM TI NAM SVETLI
KRSTOM NA VODI
KRST JE SILA I SLAVA,
HRISTOV KRST NAS SPASAVA
KRST JE SILA I ZNAMENJE
KRST JE SPASENJE..
SPASI BOZE CRKVU SVOJU I SVAKI NAS DOM
DAJ NAM SNAGE DA SLUZIMO
KRSTU TVOM CASNOM
KRST JE SILA I SLAVA
HRISTOV KRST NAS SPASAVA
KRST JE SILA I ZNAMENJE
KRST JE SPASENJE
SPASI BOZE I SAV NAROD STO TI SE MOLI
NEKA KRSTOM SVAKOJ MUCI BRZO ODOLI
KRST JE SILA I SLAVA
HRISTOV KRST NAS SPAVA
KRST JE SILA I ZNAMENJE
KRST JE SPASENJE


GOSPODE POMILUJ ONE KOJI SU NA VLASTI
TRIPUT TI SE MOLIM
JER SU U OPASNOSTI DA POSTANU NASILNICI
GOSPODE POMILUJ ONE KOJI SU U BOGASTVU
TRIPUT TI SE MOLIM
JER SU U OPASNOSTI DA POSTANU RASKALASNI
GOSPODE POMILUJ SIROMAHE
TRIPUT TI SE MOLIM
JER SU U OPASNOSTI A PADNU U OCAJANJE
GOSPODE POMILUJ ONE KOJI SU SA SVETSKIM ZNANJEM
TRIPUT TI SE MOLIM
JER SU U OPASNOSTI DA SEBE OTVORE A TEBE ZABORAVE
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeSre 16 Apr 2008, 23:45

Molitva

Dok se još Zemlja okreće,
dok je još jarko svjetlo
Gospode,
daj ti svakome ono čega nema.
Mudracu daj glavu,
plašljivcu konja,
daj sretnom novac
i ne zaboravi na mene.
Dok se još Zemlja okreće,
Gospode - tvoja je vlast.
Daj častohlepnom da se nauživa vlasti,
daj predah darežljivom do kraja dana,
Kainu daj pokajanje
i ne zaboravi na mene.
Ja znam - ti sve možeš
i vjerujem u tvoju mudrost.
Kao što vjeruje mrtav vojnik
da će živjeti u Raju
Kao što vjeruje svako uho
tvojim tihim riječima
Kao što vjerujemo i mi sami
bez obzira što činili.
Gospode, moj Bože,
zelenooki moj,
Dok se još Zemlja okreće
a čudno je to i njoj,
dok je još vremena
i vatre,
daj svakom po malo
i ne zaboravi na mene.

Molitve Angel15ua2Molitve Molitva20krunicefd0
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeNed 27 Apr 2008, 08:30

HRISTOS VASKRSE - VAISTINU VASKRSE!

Vaskrsenje Hristovo videvsi, poklonimo se svetome Gospodu Isusu, jedinome bezgresnom. Krstu se Tvome poklanjamo, Hriste, i sveto vaskrsenje Tvoje pevamo i slavimo; jer Ti si Bog nas, osim Tebe drugoga ne znamo, ime Tvoje imenujemo. Dodjite, svi verni, poklonimo se svetome Hristovom vaskrsenju; jer evo dodje krstom radost svemu svetu. Svagda blagosiljajuci Gospoda, pevamo vaskrsenje NJegovo, jer raspece pretrpevsi, smrcu smrt unisti (iz Vaskrsnje sluzbe).
Molitve Anastasis2
Preslavno Vaskrsenje Gospoda Hrista, manastir Hrista Hore, Konstantinopolj


Vaskrsenje Hristovo videvsi, poklonimo se svetome Gospodu Isusu, jedinome bezgresnom. Krstu se Tvome poklanjamo, Hriste, i sveto vaskrsenje Tvoje pevamo i slavimo; jer Ti si Bog nas, osim Tebe drugoga ne znamo, ime Tvoje imenujemo. Dodjite, svi verni, poklonimo se svetome Hristovom vaskrsenju; jer evo dodje krstom radost svemu svetu. Svagda blagosiljajuci Gospoda, pevamo vaskrsenje NJegovo, jer raspece pretrpevsi, smrcu smrt unisti (iz vaskrsnje sluzbe).

Molitve Jaja

HRISTOS VASKRSE!

Hristos vaskrse iz mrtvih,
smrcu smrt unistivsi,
i onim u grobovima zivot darova!

(Vaskrsnji tropar)
VASKRSNJA POSLANICA NJEGOVE SVETOSTI PATRIJARHA SRPSKOG G. PAVLA

O VASKRSU 2007. GODINE

P A V L E

PO MILOSTI BOZJOJ

PRAVOSLAVNI ARHIEPISKOP PECKI, MITROPOLIT BEOGRADSKO-KARLOVACKI I PATRIJARH SRPSKI, SA SVIMA ARHIJEREJIMA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE, SVESTENSTVU, MONASTVU I SVIMA SINOVIMA I KCERIMA NASE SVETE CRKVE: BLAGODAT, MILOST I MIR OD BOGA OCA, I GOSPODA NASEG ISUSA HRISTA, I DUHA SVETOGA, UZ RADOSNI VASKRSNJI POZDRAV:

HRISTOS VASKRSE!


DAN JE VASKRSENJA, PROSVETIMO SE, LJUDI!
PASHA GOSPODNJA PASHA,
OD SMRTI U ZIVOT I SA ZEMLJE NA NEBESA
HRISTOS NAS PREVEDE!


Ovim stihovima pashalne pesme, draga deco duhovna, mi, verujuci narod Bozji, pocinjemo Slavlje nad slavljima, pevanje nad pevanjima o Dogadjaju nad dogadjajima – Vaskrcenju Hristovom. Vaskrsenje, koje, kao i Raspece, za Jevreje bese sablazan, a za Grke bezumlje, mi dozivljavamo i slavimo kao najdublje iskustvo nase vere i zivljenja. To je iskustvo koje dozivese najpre svete zene mironosice i sveti apostoli, a potom mi koji verom primismo sto nam oni blagosloveno predadose – verom koja postaje sila zivota.

Ushicen ovom cinjenicom novog zivota, sveti apostol i evandjelist Jovan Bogoslov objavljuje hriscanima svih vremena svoje iskustvo ovim recima: „...Sto smo culi, sto smo videli ocima svojima, sto sagledasmo i ruke nase opipase,” jeste to da se „... Zivot javi... i objavljujemo vam Zivot vecni”. Dan Vaskrsenja jeste dan Zivota. Zato, radujmo se i veselimo u njemu! Slavimo Zivotodavca, Hrista Bogocoveka!

Danom Vaskrsenja, draga deco duhovna, pocinje novo vreme. Ako je Veliki Petak bio svojevrsni „strasni sud” palog coveka nad Samim Bogom, onda dan Vaskrsenja jeste Dan pobede ljubavi i dobrote Bozje. Dogadjaj Vaskrsenja bi u prvi dan sedmice. Ovim on dobi svoj pocetak u vremenu i prostoru, kao sto i stvaranje sveta prvim danom dobi dimenziju postojanja svega vidljivog i nevidljivog. Dan Vaskrsenja nije, kako bi poneki hteli i zeleli, samo duhovni ili pesnicki dozivljaj vec, pre svega i iznad svega, istorijsko-eshatoloski Dogadjaj koji je izmenio istoriju sveta. „Stoga, ako je ko u Hristu, nova je tvar: staro prodje, gle, sve novo postade”, kaze sveti apostol Pavle.

Dan Vaskrsenja ispunjen je bozanskom svetloscu – svetloscu kojom nas Sam Vaskrsli Gospod prosvecuje. „Dodjite, uzmite svetlost od nezalazne Svetlosti!” – prve su reci kojima nas Crkva poziva na pocetak slavljenja Vaskrsenja Hristova. Da bi neko mogao istinski slaviti Vaskrsenje Hristovo kao svoj iskustveni dozivljaj, mora prethodno da se prosveti svetloscu Hristovom. Tiha svetlost nezalazne Svetlosti jeste Sam Gospod Isus Hristos. On vaskrse iz groba kao sto sunce na istoku izlazi iz mraka nocne tame da obasja svu zemlju, da je zagreva i obnavlja zivot u njoj. Prosvetimo se svetloscu Vaskrsenja, svetloscu koja je iz groba zablistala. To je svetlost Bogocoveka Hrista, Koji kaze za Sebe: „Ja sam svetlost svetu; ko ide za mnom, nece hoditi u tami nego ce imati svetlost zivota.” Danas i uvek, preko Crkve Svoje svete, On nas poziva na prosvecenje uma, srca i vascelog naseg bica.

Pasha Gospodnja, Pasha! Jevrejski narod doziveo je prolazak kroz Crveno more da bi se spasao od grehom zatrovanog faraona. Kako? Uz pomoc Bozju. Jer, „Gospod idjase pred njima danju u stubu od oblaka vodeci ih putem, a nocu u stubu od ognja, svetleci im, da bi putovali danju i nocu”. Ovaj stub od oblaka i svetleceg ognja bese upravo Svetlost tiha nezalazne Svetlosti, bese Logos Bozji. Presavsi Crveno more, dotadasnji robovi udjose u slobodu klicuci Gospodu: „... Slavno se proslavi; konja i konjanika vrze u more!” To je bio Prolazak (Pasha) bogoizabranog naroda, tog semena avraamovske vere. A Prolazak (Pasha) koju mi danas slavimo jeste Prolazak Gospodnji – Prolazak upravo Onoga koji je jevrejski narod predvodio iz ropstva u slobodu. Zato je ovo NJegova Pasha, koja ima univerzalni karakter. Stoga crkveni pesnik i poziva sve ljude svih naroda i svih vremena, a ne samo jedan narod, da, slaveci Pashu Gospodnju, tojest Hristov Prolazak iz smrti i groba u Vaskrsenje, svi sa NJime predjemo iz grehovnog ropstva i smrti u slobodu zivota.

Imajuci pred ocima ovu dimenziju praznika Vaskrsenja Hristova, draga deco duhovna, ostavimo danas sve brige ovoga sveta i, zajedno sa nebeskim andjelima i horovima svetih, dozivimo novu stvarnost bozanskog zivota u Hristu Isusu, pevajmo i velicajmo Uzrocnika nasega spasenja! Nasa pesma je pobednicka jer je smrt smrcu pobedjena! Ubitacni otrov zaoke greha izgubi snagu i smrtonosno dejstvo. Kako? LJubavlju i dobrotom Bogocoveka Hrista, jer On kao bezazleno Jagnje uze grehe sveta na sebe i predade se na Raspece. Greh i smrt vise nisu alfa i omega zivota. Vaskrsli Hristos je Alfa i Omega, pocetak i kraj naseg osvecenja. Bozanskim vrlinama i licnim podvigom hitajmo u novi, vrlinski zivot u Vaskrslome Isusu Hristu!

Ziveci u vremenu i prostoru, mi hriscani sve i sva merimo Hristovim vrednostima. Ne odbacujemo i ne preziremo ovaj svet i ovaj zivot. Naprotiv, mi ga osvecujemo sveosvecujucom blagodacu Bozjom. Ovaj svet se moze preobraziti blagodatnom energijom Vaskrsloga Bogocoveka Hrista. 3ato je Gospod tako jasno i nedvosmisleno porucio hriscanima: „Vi ste svetlost svetu.” To znaci: jedino s vama i preko vas ovaj svet se moze prosvetiti, a time i spasti. Dodao je Spasitelj i ovo: u svetu cete mnoge nevolje imati! Bicete proganjani kao sto sam i ja bio prognan i razapet, casu koju ja pijem i vi cete ispiti! Ali ne bojte se zbog toga, jer ja sam pobedio svet. I pored svih stradanja, dakle, kroz koja je tokom vekova Crkva Hristova prosla, a i danas prolazi, hriscani ostaju „svetlost svetu”, jednako kao sto je i On Sam bio jedina Svetlost sveta u tami koja pokri Jerusalim na Veliki Petak.

Kao sto se u ono vreme protiv Hrista Spasitelja bio zaverio citav Sinedrion judejski (prvosvestenici i narodne staresine) i zaveo mnoge u narodu protiv Hrista, tako se i u nase vreme „novi Sinedrion” bori protiv Hrista i Crkve NJegove, bori se protiv Dobra u ovom svetu. Sve cini da ovaj svet ucini svojim grehovnim feudom i da sve pokori pod svoju vlast, ne birajuci pritom sredstva ni metode. Sa tog razloga imperativ svih hriscana sveta jeste duhovna borba za ovaj svet i prevlast Dobra u njemu. Dobro koje je Bogocovek doneo i darovao svetu Vaskrsenjem nece biti nadvladano. „Ne bojte se!” – rekao je Spasitelj. Zato se radujmo i veselimo poput bogoizabranog naroda posle prelaska preko Crvenog mora, pojuci: Hristos vaskrse - slavno se proslavi Gospod!

Nazalost, svedoci smo velikog greha koji se svakodnevno vrsi u svetu. Vec od samog zaceca nevino dete u utrobi majke strepi za svoj zivot. Milioni obicnih ljudi zrtve su nemastine i gladi, dok manji broj zivi u neogranicenoj raskosi i telesnim zadovoljstvima. Mnogi narodi mukom i krvlju stecenu slobodu brane od nasilja globalistickog sistema. U ime lazne slobode i demokratije namecu se gotova resenja, unapred spakovana. Svedoci smo najnovije drame – opet drame nas pravoslavnih Srba – na Kosovu i Metohiji. Ne malo nevolja ima nas narod i u Bosni i Hercegovini, u Hrvatskoj i, nazalost, u Crnoj Gori.

Ne mozemo, a da se i ovog Vaskrsa ne osvrnemo na Golgotu i Veliki Petak nasega Kosova i Metohije, na pomracenu savest svih onih koji sebi daju pravo, gazeci pravni poredak u svetu, da hladnokrvno presudjuju ne samo o nametnutom menjanju statusa Kosova i Metohije vec i o citavoj nasoj istoriji i kulturi, kao i o drzavnosti Srbije! Na Kosovu i Metohiji vekovima traje Golgota srpskog naroda. To vide i znaju svi osim onih koji su izabrali da budu slepi za gledanje istine i gluvi za slusanje pravde. Cujemo „kovace” kako uzurbano kuju nove klinove i nova koplja sa namerom da se ponovi i produzi Golgota srpskog naroda na Kosovu i Metohiji. Sve to cine uz „blagoslove“ onih koji se kunu u pravdu, slobodu i demokratiju, ali samo za sebe! Mi ipak jos verujemo u savest objektivnog covecanstva koje se skoro i potvrdilo na medjunarodnom Sudu pravde u Hagu. I pored toga sto je najvisi Sud pravde u svetu presudio onako kako je utvrdio na osnovu dokumenata za i protiv, i dalje odzvanjaju povici: raspnite, raspnite srpski narod!

Ali mi, draga deco duhovna, ne smemo zbog nepravde klonuti, ne smemo se uplasiti, vec sav zivot svoj Hristu Bogu predajmo! Hristos greha ne ucini, niti se nadje prevara na ustima NJegovim, pa ipak bi osudjen i razapet. Ali zato i slavno vaskrse! Ako, ne daj Boze, srpski narod na Kosovu i Metohiji dozivi jos jedno svoje raspece, strasnije od svih prethodnih, ostanimo sa Hristom: ne kunimo, zlo ne mislimo, vec se molimo i sa Krsta svedocimo ljubav Bozju prema svima i svakome. Svedocimo Hrista, Pobednika smrti, greha i svake nepravde, a oni koji zlo cine drugima cine ga jos vise sebi. Kad-tad, ne pokaju li se, oni ce gorko zaridati.

Slaveci Vaskrsenje Hristovo sa svim hriscanima sveta, na danasnji dan se radujmo i veselimo sa njima i sa svom tvorevinom Bozjom i radosno kliknimo svima i svemu:

HRISTOS VASKRSE!
Molitve Patriarch
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePon 28 Apr 2008, 17:12

Znate da sam poznati namcor i da bas i nisam vernik ali imam jedan sms u arhivi sto mi je poslala moja mama.
Ponekad naletim na njega i tako dobijem neku snagu, iskreno neznam zasto ali ove reci imaju neku moc.
valjda joj je ovo dao neki svestenik, a ona meni poslala sms porukom.. Prenecu vam poruku u originalu, uvek kad je procitam, nesto mi toplo oko srca, da li zbog reci ili zbog toga sto je od nekoga koga mnogo volim.

Pored mene ON u tamo stoji.
Danju uvek ON je cuvar moj.
Savet svoj na raskrscu mi daje
Uskim putem stap mi pruza svoj.
Dobro ovo procitaj.
Puno te voli mama.
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePon 28 Apr 2008, 19:13

Bog nije obecao dan bez bola,
smeh bez tuge,
put bez trnja,
sunce bez kise....
Ali je obecao: snagu za dan,
utehu za suze i
svetlo za put.
Nazad na vrh Ići dole
SUZANA_NIS
Urednik
Urednik
SUZANA_NIS


Broj poruka : 233
Datum upisa : 03.05.2008

Molitve Empty
PočaljiNaslov: molitva   Molitve I_icon_minitimeNed 08 Jun 2008, 01:33

Gospode svevideci,pomozi nam da se
uspravimo Duhom k tebi,
i kad se uspravimo,podrzi nas,
da vise ne padamo.
Tebi slava i hvala vavek.
Amin.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 27 Jun 2008, 09:08

Кнјиге су прочитане,
блага прекопана...
Дотакло се срце
свега...
и жудње и пожуде,
и чуда овог света.
Али душу см смирила,
себе вратила
тек кад те као дете
позвах: Оче


Боже,
Прошлост поверавам
Твоме милосрђу,
садашЊост Твојој
љубави
а будућност
Твојој
провидности.
Nazad na vrh Ići dole
Garavo jare
Urednik
Urednik
Garavo jare


Broj poruka : 515
Location : lepa basna
Datum upisa : 26.06.2008

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 27 Jun 2008, 09:08

--------------------------------------------------------------------------------

Gospodin je pastir moj:
ni u čemu ja ne oskudijevam;
na poljanama zelenim
on mi daje odmora.
Na vrutke me tihane vodi
i krijepi dušu moju.
Stazama pravim on me upravlja
radi imena mojega.

Pa da mi je i dolinom smrti proći,
zla se ja ne bojim, jer si ti sa mnom.
Tvoj štap i palica tvoja
utjeha su meni.

Trpezu preda mnom prostireš
na oči dušmanima mojim.
Uljem mi glavu mažeš,
čaša se moja prelijeva.
Dobrota i milost pratit će mene
sve dane života moga.
U tvome ću domu prebivati
kroz dane mnoge.

Psalam 23. (Davidov) – Biblija
Nazad na vrh Ići dole
zvrchak
Urednik
Urednik
zvrchak


Broj poruka : 692
Datum upisa : 08.04.2008

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 27 Jun 2008, 11:59

Dans ti se Boze, molim
Za sve one koje volim,
Ispuni im svaku zelju
- Neka zive u veselju,
Da im svaki novi dan
Bude srecan, radostan....
Nazad na vrh Ići dole
Sumadijacafee
[*_-]
[*_-]
Sumadijacafee


Broj poruka : 4794
Location : Sumadijacafee
Datum upisa : 16.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimePet 27 Jun 2008, 13:19

Zvrchak super je vec sam naucio napamet..
Nazad na vrh Ići dole
SUZANA_NIS
Urednik
Urednik
SUZANA_NIS


Broj poruka : 233
Datum upisa : 03.05.2008

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Molitve   Molitve I_icon_minitimeNed 06 Jul 2008, 10:54

O chudesno jedinstvo Svete Trojice,
o troplamena silo,svetlosti i ljubavi iz
jednog istog ognja!O Trojice sveta i presveta,
zazezi ljubav bozansku u srcima nasim.
Tebi slava i hvala vavek Amin.
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeSub 09 Avg 2008, 07:09

Boze dragi, hvala Ti za ovaj lepi dan, mogucnost i moc da izaberem
Nazad na vrh Ići dole
gorskooko
Urednik
Urednik
gorskooko


Broj poruka : 6087
Location : Uzice
Datum upisa : 17.11.2007

List lica
Gea:
Molitve Left_bar_bleue20/20Molitve Empty_bar_bleue  (20/20)
Milovan: 20

Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitimeSub 07 Feb 2009, 14:47

Isuse,dođoh Ti reći,kako me u grlu guši,
od isplakanih suza kako me boli u duši.
Dođoh Ti šaptat kako mi križ izrani rame
i kako ga teško nosim
jer je pretežak za me.
Dođoh Ti se tužit u suton dana,
jer me odviše peče i boli ova rana.
Kleknuh da Ti se jadam,
ali zbuni me tvoje raspelo.
Žižak Ti osvjetli lice,
raspeto,presveto tijelo.
U suzama,izmučen,izboden,raspet i sam,
o,Bože,što da se tužim,
pa mene je pred Tobom sram.
Gle,Ti nijemo šutiš,
nikome se potužio nisi,
a Tvoje presveto tijelo
stravično na križu visi.
Probodene noge i ruke,
probodeno je srce Tvoje.
Kako je tuga tvoja teška
i kako sitne boli moje.
Isuse,dođoh Ti se jadat u suton ovog dana,
al' motreć Tebe,iščeznu moja rana."

vl.Zlatko Sudac,2004
***
Postavila ju je jedna divna mlada dama na prijateljskom forumu. Pozelela sam da je sto vise ljudi procita. Svi mi imamo probleme, lepo moze da pomogne. Ljubim vas.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Molitve   Molitve I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Molitve
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sumadijacafee :: Mesto za opustanje.... :: RELIGIJA-
Skoči na: